Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.3.2015 23:43

Jenda1989 píše:Přeji dobrý večer a chtěl bych se optat jestli někdo neví kdy opět začne staniční sloupek ve st. Otakarova (z.c.) ukazovat informace o tom, kdy přijede nejbližší tramvaj. Už delší dobu ukazuje displej pouze "Jiráskovo temno".
na uvedeném označníku musí být závada celé elektroinstalace - při funkčním okolním VO ani nesvítí!

určitě jsem celé hlásil před cca 3 týdny

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od DG7021 » 05.3.2015 22:35

petr91 píše:Dle metrohlídače přibyly LCD monitory v podchodu stanice metra Želivského informující o času odjezdu povrchové dopravy stejně jako je tomu na Hradčanské. Želivského Směr DC a Směr ZC.
Nejsem tam běžným hostem, ale určitě už tam byly někdy v půli února.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Jenda1989 » 05.3.2015 22:18

Přeji dobrý večer a chtěl bych se optat jestli někdo neví kdy opět začne staniční sloupek ve st. Otakarova (z.c.) ukazovat informace o tom, kdy přijede nejbližší tramvaj. Už delší dobu ukazuje displej pouze "Jiráskovo temno".

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od petr91 » 05.3.2015 21:33

Dle metrohlídače přibyly LCD monitory v podchodu stanice metra Želivského informující o času odjezdu povrchové dopravy stejně jako je tomu na Hradčanské. Želivského Směr DC a Směr ZC.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 22.2.2015 0:12

Petr86: sice zaslouží to celkově :smt023 , ale tleskání je předčasné, protože nějak nám ty příslušné složky furt neznají LV TRAMvají - jinak by (tak jako na zastávkové označníky do tzv. čoček/hlaviček) nepsaly do zachycených plánků matoucí nesprávné informace !

Nebo ty znáš nějakou linku která v denním provozu (noční mne nezajímá - poněvadž v tu dobu si v uzavřené stanici metra cestující nebude hledat další cestu povrchovou dopravou), která jede ze zastávky Karlovo nám. ZC (= jediná tohoto směru = od Spálené ul.) na Smíchov?
Dále mi naopak trochu chybí uvedení směru "Vršovice" na zast. Karlovo nám. DC od Moráně (byť s časovým omezením cca "v PD 6 - 10 a 15 - 20").

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 21.2.2015 21:06

Je to i na Pražáku a Míráku. Překvapilo mě, jak je to svižné, zrovna v týdnu jsem se koukal do kiosku na Barrandově a reakční doba byla 3 sekundy a výše :D

http://www.prazskypatriot.cz/nove-dotyk ... metropoli/

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/t ... oli-362357

Petr86
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 25.10.2013 13:33

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petr86 » 21.2.2015 17:37

Nejezdím tudy tak často, ale dnes mne na Karláku zaujalo toto, vypadá to nově, z druhé strany velká dotyková obrazovka s hledáním spojení, mapama, plánkama linkového vedení apod. Hned na hlavní straně "mimořádnosti v provozu". =D>
Obrázek

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od pawel » 25.1.2015 0:08

primlouvam se za variantu 'cil' + 'odjezd za', at uz v jakemkoli provedeni (jeden ci vice radku). vsechno ostatni jsou opicarny. :)

FiJi
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 29.11.2012 21:19

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od FiJi » 24.1.2015 19:41

gabuliatko píše: V metru se název stanice (pokud má být rozumně čitelný) nevejde na panel, (musí rotovat).
Hodně konečných se na panel vejde s odpočtem i šipkou. Dlouhé názvy bych raději zkrátil než rotoval.
1:45 ? Nádr. Holešovice
4:15 ? Ládví
7:30 ? Letňany
Myslím, že pokud nebude nějaké šílené pásmování (že by někam zajížděla každá 4. souprava jednou za 20 minut), není tohle v metru potřeba. On význam toho odpočtu není ani tak v tom, že bych věděl, za jak dlouho mi to přesně pojede - stejně to neurychlím ani nemám lepší alternativu. Význam je v tom, že to dává cestujícím vědět, že se něco děje. Zrovna nedávno jsem na Palmovce čekal na metro v intervalu cca 12 minut. Nejdřív jsem si myslel, že panel kecá, ale když odpočet po předchozím vlaku dospěl k 10 minutám, metro nikde a odpočet měl přes dvě minuty, pochopil jsem, že je odpočet správně - a byl jsem spokojeným, protože jsem věděl, že je metro jen zpožděné a za chvilku přijede. Kdyby tam odpočet nebyl a u hodin naskakovala jedenáctá a dvanáctá minuta, už bych sháněl náhradní dopravu.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 24.1.2015 19:15

FiJi píše:
Bobik píše:se akorát bude měnit jazyková verze nápisu "tento vlak končí ve stanici".
V PID máme pro tento nápis zkratku ? (šipku), která se používá v autobusech, tramvajích, ve vlacích a ve vnitřních panelech ve vlacích metra. Takže by bylo rozumné ji používat i na nástupištích. Výhoda je, že může být rovnou před názvem stanice a nemusí se nijak střídat. Ještě by bylo fajn, kdyby ta šipka byla všude stejná (myslím, že někde se používá plná a někde obrysová). Také by se mohla používat na dopravních pláncích pro konečné a pásmové stanice.
No jo, ale :D
V metru se název stanice (pokud má být rozumně čitelný) nevejde na panel, (musí rotovat). Takže
-> Nádraží Holešovice 01:45
-> Ládví 04:15
-> Letňany 07:30
na jeden panel prostě nedostaneš.

FiJi
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 29.11.2012 21:19

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od FiJi » 24.1.2015 17:25

Bobik píše:se akorát bude měnit jazyková verze nápisu "tento vlak končí ve stanici".
V PID máme pro tento nápis zkratku ? (šipku), která se používá v autobusech, tramvajích, ve vlacích a ve vnitřních panelech ve vlacích metra. Takže by bylo rozumné ji používat i na nástupištích. Výhoda je, že může být rovnou před názvem stanice a nemusí se nijak střídat. Ještě by bylo fajn, kdyby ta šipka byla všude stejná (myslím, že někde se používá plná a někde obrysová). Také by se mohla používat na dopravních pláncích pro konečné a pásmové stanice.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ElWapp » 24.1.2015 16:43

No pořád by bylo dobré třeba při pásmovém provozu napsat, že ten druhý vlak jede až na konečnou, nebo že teď už pojede poslední metro a pak konec... více řádků by se uživilo. Jen souhlasím, že musí být čím ty přístroje krmit.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 24.1.2015 16:35

ElWapp - "zobrazovač" je jedna věc a "zobrazované informace" zase věc druhá. To na tom Buranově sice vypadá hezky, ale pokud nemáš něco pořádnýho, co do toho sypat, je to ve výsledku k ničemu.
Krom toho myslím, že v tom krtku bohatě stačí jednořádkovej panel, v jehož (třeba) levým rohu bude neustále běžet dpočet, v pravým rohu bude neustále název konečné a veprostřed se akorát bude měnit jazyková verze nápisu "tento vlak končí ve stanici".

FiJi
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 29.11.2012 21:19

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od FiJi » 24.1.2015 16:33

Podle mne by bylo nejlepší zobrazovat jen odpočet a konečnou v jednom nápisu. Odpočet 10 a více minut jen v minutách (např. 10m), méně než 10 jako m:ss. Přesný čas v metru prakticky není potřeba, takže stačí, když by se dál zobrazoval jenom tam, kde se zobrazoval dříve. Pokud je vlak ve stanici, zobrazovat jenom konečnou.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 24.1.2015 16:29

ElWapp píše:Dnes na Muzeu A pozorováno odstranění animací ze staničních LED panelů =D> Skladba informací jinak zůstává stejná.
Při zaseklé MUVce (jezdilo se Zličín - Butovice) na Hůrce staniční panel v klidu hlásal Černý most. :( Vlakový panel správně Butovice.

Odpovědět