Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Karosák » 21.8.2016 19:35

Totéž Karlín s 24, hlavak a 15, nebo na Vinohradské "zprovozněná" 13.

S_M_Lomoz
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 06.3.2005 22:30
Bydliště: Praha

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od S_M_Lomoz » 21.8.2016 18:39

Dneska odpoledne jsem si všiml na sloupku zastávky Palmovka směr Libeňák linek 1, 6, 14, 25. Není to trochu brzo?

dejvk
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 08.8.2012 11:39

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od dejvk » 19.8.2016 15:28

MMM: Na dvanáctce to zase hlásí na Orteňáku, Nádrholu, Výstavišti, Veletržní a Strossu. To je zase trochu moc :D

Nicméně hlavní výtka by byla k hlasitosti nahrávky, z cca 5 vozů kde jsem hlášení zaznamenal jen v jediném bylo něco slyšet, a třeba v 15T s klimou je naprosto bez šance zaslechnout už jen to, že se "něco" hlásí (natož co), z celé nahrávky je tam slyšet jen na konci "Děkujeme za pochopení", při kterém sebou všichni trhnou :(

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.8.2016 23:44

Dověděl jsem se: "Bohužel v souboru pro jeden typ hlásičů byla chyba, tím došlo, že u některých vlaků hlášení neprobíhalo. Dnes by po opravě mělo být již vše v pohodě."

#-o dnes na l.22 na/z Nádr. Strašnice i Nádr. Hostivař hlásilo upozornění na změnu LV jen na Jana Masyryka a Štěpánské Z:arrow: dle mne na lince s půlkolem přes hodinu velmi málo

#-o #-o #-o nezamlouvá se mi ani uvádění všude (např. zde i na letácích) l.22 mezi těmi bez zěny trasy
Z:arrow: to bude následně rozčarování směřujících na BH, že je 1/2spojů 22 vysadila na Vypichu, kam má zrácenou trasu :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ZXS91 » 18.8.2016 15:40

DG7021 píše:Nevím, které pořadí jsi měl, ale teď jsem přijel 5/707 vůz 8327 a přesně to popisované se stalo při hlášení Lipanské zc. Dost lidí sebou trhlo :)
Na tohle přece máme funkci :p Zrovna tohle pořadí mi až do 15:13 říkalo pane :)
MM-Mikulovsky píše:j...Od kolegy jsem se následně dověděl, že informaci mám mailem předat konkrétnímu odpovědnému člověku v DPP - dovolil jsem si doplnit o zdejší postřehy z l.5 a 26.
Paráda, díky!

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Karosák » 17.8.2016 22:14

Já byl slyšet už zdaleka s brutálně obutou 8276 :( Nene, opravdu to neříkalo vůbec nic navíc. Volal jsem žlutému a taktéž přidal info, že to není jen u mne na voze, ale i u kolegů. Říkal, že je to nějaká chybná verze a že navíc v SA byl problém s přenosovou kartou, takže čertví, jestli se to vůbec natáhlo.
Milane, psal jsi Sedláčkovi? No každopádně jsme to myslím dali na vědomí dostatečně Z:idea:

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od DG7021 » 17.8.2016 20:54

ZXS91 píše:Asi sem:

Dneska jsem brouzdal po lince pět. Vlepka hlásala "výlukový" kód, který by měl obsahovat i nějaké informace o změnách. Tak jsem ho naťukal a těšil se na příval nových informací. Namísto toho jsem se 4x za půlkolo dozvěděl, že " xxxx, příští zastávky, xxx. Náhradní dopravu zajišťuje pravidelná autobusová linka číslo." a šmytec. Měl někdo podobné problémy (pan Karosák na 26, třebas?) nebo je to problém jen tohoto vozu/depa?
Nevím, které pořadí jsi měl, ale teď jsem přijel 5/707 vůz 8327 a přesně to popisované se stalo při hlášení Lipanské zc. Dost lidí sebou trhlo :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.8.2016 19:11

já právě dokončil 2 dlouhá a jedno (prostřední) krátká kola na l.17 - také ani jednou mimořádné hlášení o změně LV od 28.8.2016, které oznamovala vlepka, jsem nezaznamenal!
Postřeh jsem zapsal jako závadu vlaku do vozové knihy.

PS: Od kolegy jsem se následně dověděl, že informaci mám mailem předat konkrétnímu odpovědnému člověku v DPP - dovolil jsem si doplnit o zdejší postřehy z l.5 a 26.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Karosák » 17.8.2016 18:30

Ano prosím, extra kód 0326 nedělá vůbec něco jiného, než klasický 0026. Normálně hlásí, ale nějaké informace navíc ani ťuk. Ještě mám kolo, takže zavolám.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ZXS91 » 17.8.2016 16:55

Asi sem:

Dneska jsem brouzdal po lince pět. Vlepka hlásala "výlukový" kód, který by měl obsahovat i nějaké informace o změnách. Tak jsem ho naťukal a těšil se na příval nových znalostí. Namísto toho jsem se 4x za půlkolo dozvěděl, že " xxxx, příští zastávky, xxx. Náhradní dopravu zajišťuje pravidelná autobusová linka číslo." a šmytec. Měl někdo podobné problémy (pan Karosák na 26, třebas?) nebo je to problém jen tohoto vozu/depa?
Naposledy upravil(a) ZXS91 dne 18.8.2016 3:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Karosák » 14.8.2016 7:07

Tak při výlukách zmršej kdeco, ale v zast. nočních BUSů Vyšehrad jsou na první dobrou vyvěšeny 3 tipy na výlet :D

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od petr03 » 12.8.2016 9:08

Nevím proč, ale v plánu na výměnu všech označníků, cedulí apod. se mi první myšlenka, která mě s tímto napadla, byla, zase nějaká spřátelená firma si chce vydělat. Asi to bude tím, že jsem teď poslouchal audioknihy "Mafie v Praze" a "Mráz přichází z hradu", ale i tak. Nevím, nevím, ale něco tu zavání. Ale jinak s označníky, které by toho uměli více, než jen papírové jízdní řády, piktogramy, a když už, tak i třeba s prostorem na reklamu, aby si třeba na sebe i vydělávaly, bych souhlasil. Kdyby bylo vše elektronické, dalo by se i lépe vše koordinovat, reagovat na mimořádnosti, nakonec bych si i představil v označníku třeba monitoring prostoru zastávky pro lepší bezpečnost, jako to by podle mě technicky vše šlo zajistit. Ale bude to něco stát, a to asi víme všichni, jak to dopadne. Takže bych to i teď řadil k okurkovému článku.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 11.8.2016 22:20

Praze se nelíbí zastaralé cedule, změní design celého orientačního systému
http://praha.idnes.cz/novy-design-infor ... zpravy_nub
Pražský magistrát nechá v následujících letech vyměnit značení zastávek MHD i všechny orientační cedule a značky za modernější kusy. Představitelům města se nelíbí, že mají různé typy značení jiný vzhled. Měnit se ale budou postupně podle toho, kolik na to bude v rozpočtu peněz.
........
Pražský magistrát nechá v následujících letech vyměnit značení zastávek MHD i všechny orientační cedule a značky za modernější kusy. Představitelům města se nelíbí, že mají různé typy značení jiný vzhled. Měnit se ale budou postupně podle toho, kolik na to bude v rozpočtu peněz.
..........
Mezitím hodlá Ropid a další městské firmy s magistrátem pracovat na přípravě zakázky, jejímž prostřednictvím bude hledat grafiky, kteří navrhnou manuál orientačního systému ve městě. Tento plán se dotkne, jak již bylo řečeno, informačních cedulí v metru i v ulicích. Jiná značka tedy povede cestující k přestupu, jiná k východu a jinak by mohla vypadat i mapa sítě stanic nad dveřmi ve vagonu metra.
„Do toho spadá veškerá navigace v metru,“ upozornil Tomčík. Přiznal pochopení pro historickou hodnotu některých cedulí, třeba slavného loga s černou šipkou ve žlutém poli s nápisem metro. „Můžeme se o tom bavit, ale historickou hodnotu musíme zachovat,“ dodal.
Jeden manuál pro směrovky města i soukromníků
Výsledkem této soutěže bude databáze doporučených grafických prvků, barev i písma. „Nepředstavujeme si revoluci ze dne na den, ale dopravní podnik, který má cedulí nejvíce, udá tón a ostatní se rádi a dobrovolně přidají,“ poznamenala Kolínská.
Stranou by měla zůstat PIS, protože jejich hnědobílé směrovky k památkám odpovídají evropským standardům. I fakt, že nejsou v angličtině, má svůj důvod. „Je tam piktogram stejný jako na našich mapách. Nápis musí být česky, protože i na mapě je česky. Kdyby na mapě byl ‚hrad‘ a na ceduli anglicky ‚castle‘, turisté by tomu nerozuměli,“ vysvětlila Dolanská.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od thriller2 » 01.8.2016 21:10

To tak může platit max na veřejných místech, jako letiště apod. Třeba CDG má snad opravdu wifi jen na hodinu. Ale hotely si obvykle svoje hosty hýčkají, takže to je kec.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od DG7021 » 01.8.2016 18:58

9001 píše:To samé platí pro WIFI. Mimo ČR na Západ máte v hotelu max hodinu denně a pak už jenom platit.
To se mi zdá jako nesmysl, ve všech ** až ****, co jsem za poslední roky navštívil v mnoha zemích EU (odhadem třeba 15 hotelů), je vždy a všude wifina pro hosty zadarmo. Nebo je k tomu někde nějaká oficiální statistika?

Odpovědět