Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 09.4.2015 10:55

Sloník: Proto mi přijde, že je důležitější to poznat na první pohled na voze... Jak už zaznělo, tučné Výstaviště vs. malá Vozovna Kobylisy. To samé u 3. Hybrid Nádraží Braník a malé Sídliště Modřany.

Uživatelský avatar
slonik
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 02.12.2008 16:15
Bydliště: 1, 6, 14, 25, 54

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od slonik » 09.4.2015 10:10

Já bych v tom zas takový problém neviděl... Stejně jsou v jř dva sloupečky s časem, tak pod Veletržní by byla STROMOVKA a pod ní Výstaviště Holešovice atd. U dlouhého sloupce by byla u Stromovky vlnovka. Nad časama by bylo písmeno S a dole poznámka "končí v obratišti Stromovka". Nic složitého, ale holt by musel někdo chtít a přemýšlet.

Edit: Teď je to tak u výlukové 26 se Špejcharem. http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortal ... 03_4)Z.pdf Akorát se tam teda cpe poznámka nejede přes zastávku Špejchar, takže jsou všechny spoje s poznámkami. Nevím, jestli je horší nepřehledný jř nebo to, že člověk na tramvaji pozná konečnou až zblízka. Ale u páteřních linek asi moc lidí řády nestuduje...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 09.4.2015 9:41

MF píše:já ty návrhy nečetl, ale nebylo by jednoduché a prosté tam udělat prostě poznámku "V" a pod to vysvětlivku " spoj končí v zastávce Výstaviště Holešovice - zajíždí do obratiště"
Právě žes nečetl, je zde návrh obratiště přejmenovat na "Stromovka" a zbytek je reakce na moji námitku že tato zastávka není na trati dlouhé verze.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MF » 09.4.2015 7:52

já ty návrhy nečetl, ale nebylo by jednoduché a prosté tam udělat prostě poznámku "V" a pod to vysvětlivku " spoj končí v zastávce Výstaviště Holešovice - zajíždí do obratiště"

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 09.4.2015 7:09

MM-Mikulovsky píše:není třeba -jak jsem již psal řešení existuje jiné:
Omlouvám se všem ale musím
Jak kaštan z Tvého návrhu pozná že douhý spoj nejede přes zastávku Stromovka?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.4.2015 21:50

gabuliatko píše:
slonik píše:Nejlepší by bylo obratiště přejmenovat na Stromovka. Navíc by nikdo nevystupoval pozdě na přestup a nekončil ve smyčce...
Aby se musela do zastávkových jízdních řádů 17 přidat poznámka u dlouhých spojů "nejede přes zastávku Stromovka" #-o (-X
není třeba -jak jsem již psal řešení existuje jiné:
MM-Mikulovsky píše:..........
.....nejvýstižnější ve všech případech pásmovaných linek volit stejný způsob značení v ZJŘ =
1.) nepoužívat "@ - jen takto označené spoje jedou do shodně označených zastávek" , protože:
a) toto zvýrazňuje spoje jedoucí celou trasu a neupozorňuje na zkrácené spoje - což jsem byl již na l.11 (v obratišti) na Olšanech cestujícími zprdnut
..............
2.) používat (poznámky)
......................
c) pro pásmování pomocí vloženého obratiště se samostatnou výstupní zastávkou "@ - jen takto označený spoj jede do shodně označené pouze výstupní zastávky, v níž je ukončen" = není třeba (ve vysvětlení poznámky)vypisovat (jakkoliv krátký/dlouhý) název té pouze výstupní zastávky na kratší trase linky, zvýrazní se ta zastávka (příslušnou značkou/poznámkou "@") i v seznamu zastávek a může mít i shodný název s (v seznamu zastávek za ní uvedenou přilehlou) nácestnou zastávkou delší trasy!
- podstatné je, že návrh pod č.2c) není realizovatelný bez zrealizování návrhu č.1) = vždy "brát" jako hlavní trasu linky její nejdelší variantu a poznámkami zvýrazňovat pouze spoje (jejich odjezdy) nejedoucí po celé trase linky, čímž se uvolní značka poznámky "@" (umisťovaná nejen nad čas odjezdu spoje, ale i před název zastávky v seznamu zastávek linky) pro navržené jiné/nové použití!

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 08.4.2015 21:11

slonik píše:Nejlepší by bylo obratiště přejmenovat na Stromovka. Navíc by nikdo nevystupoval pozdě na přestup a nekončil ve smyčce...
Aby se musela do zastávkových jízdních řádů 17 přidat poznámka u dlouhých spojů "nejede přes zastávku Stromovka" #-o (-X

blight28
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 05.9.2013 11:53
Bydliště: Dejvice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od blight28 » 08.4.2015 20:37

Asi jsem už úplně blbej.... z posledního příspěvku kolegy MM jsem nějak nepochopil ani jednu větu :roll: btw hlavně prosím nevysvětlovat!!! (-X #-o je mi to jedno :wink:

martin8211
Uživatel
Příspěvky: 125
Registrován: 28.8.2013 10:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od martin8211 » 08.4.2015 7:43

MM: Snad si nemyslíš, že to bylo myšleno vážně s tím PKOJF... :wink:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 08.4.2015 7:17

Petrpes píše:Pamatujete na původní Sídl. Modřany, nebo Voz. Pankrác? To si zítra zase na poslední 2 kola dám :D
Mě se Sídl. s velkym S nelíbí, vypadá to na transparentu blbě.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od mart337 » 08.4.2015 1:44

-KUBI- píše:Mně osobně se nejvíce líbil návrh Staré Petřiny po vzoru Hloubětína :wink:
No fakt je ten, že podle mne by opravdu mohlo zůstat Sídliště Petřiny, nejlépe rozdělené na dva řádky. Vypadá to líp, než nahuštěné do jednoho řádku.
Sídliště Petřiny je vlastně celá oblast mezi konečnou tram a ÚVN. Jinak fakt je ten, že třeba Modřany, či Barrandov jsou také celá sídliště a konečné jsou podle toho pojmenovány.

Jinak by se mi líbily i výše uváděné Staré Petřiny. Podle Šestky - novin Prahy 6, je oblast vilové zástavby ze 30-tých let mezi konečnou tram a Oborou právě takto nazývána.

viz. http://www.sestka.cz/index.php?clanek=948

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.4.2015 0:46

slonik píše:............. Nejlepší by bylo obratiště přejmenovat na Stromovka. Navíc by nikdo nevystupoval pozdě na přestup a nekončil ve smyčce...
=D>
martin8211 píše:"Veletržní Palác. Tento vlak končí jízdu v zástávce Park kultury a oddechu Julia Fučíka....příští zastávka, Park kultury a oddechu Julia Fučíka."

No uplně to slyším :D ...ještě by to mohlo být pojmenované Planetárium.
Pokud by se ale smyčka jmenovala jinak, než nácestná zastávka, vznikal by ještě větší problém v JŘ. Už vidím tu matoucí poznámku "nejede přes zastávku Stromovka" či "ze zastávky Veletržní Palác pokračuje do zastávky Stromovka" a zároveň druhá poznámka "jede jen do zastávky Stromovka"
#-o #-o #-o nerozeznáš rozdíl v navrhovaném 1 SLOVNÉM NÁZVU OBRATIŠTĚ a HISTORICKÉM 6 SLOVNÉM (počítám-li i 1 jednopísmennou spojku)?

Nebylo by nejvýstižnější ve všech případech pásmovaných linek volit stejný způsob značení v ZJŘ =
1.) nepoužívat "@ - jen takto označené spoje jedou do shodně označených zastávek" , protože:
a) toto zvýrazňuje spoje jedoucí celou trasu a neupozorňuje na zkrácené spoje - což jsem byl již na l.11 na Olšanech cestujícími zprdnut
b) neumožňuje popis víc jak jednoho dřívějšího ukončení linky - ani když to další je zátah do vozovny na trase
2.) používat
a) pro zátahy dvoupísmennou značku "VH/ VK/ VM/ VP/ VS/ VV/ VŽ - spoj jede ze zastávky ............ do konečné Vozovna ......... ", v případě zatažení přímou jízdou z běžně výstupní zastávky na protější konečné by poznámka měla být "PV.. - spoj pokračuje z pravidelné konečné ....... do konečné Vozovna ........."
b) pro pásmování v nácestné zastávce "(jedno písmeno - volené abecedně podle pořadí vložené konečné po směru jízdy) - spoj je ukončen v zastávce ..............."
c) pro pásmování pomocí vloženého obratiště se samostatnou výstupní zastávkou "@ - jen takto označený spoj jede do shodně označené zastávky, v níž je ukončen" = není třeba vypisovat (jakkoliv krátký/dlouhý) název té pouze výstupní zastávky na kratší trase linky, zvýrazní se ta zastávka i v seznamu zastávek a může mít i shodný název s nácestnou zastávkou delší trasy!

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petrpes » 08.4.2015 0:28

Proč ne "Na Petřinách" krátké a je to místopisné. Jinak Busteky a EMtesty mají Sídliště Petřiny rozdílně, 1xŘ vs. 2xŘ.
Navíc kdyby se netrvalo na celém Sídliště, ale stačilo Sídl., mohlo být spousta cílů vyvedeno daleko lépe. Pamatujete na původní Sídl. Modřany, nebo Voz. Pankrác? To si zítra zase na poslední 2 kola dám :D

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od DG7021 » 08.4.2015 0:12

slonik píše:A když už jsme u toho, nejhorší ze všech názvů mně přijde Výstaviště Holešovice. Nechápu, co tím dokázali, pokud je na tramvaji Výstaviště, tak asi málokoho napadne, že to jede do Letňan. A hlavně to strašně vadí u 17. Zrovna nedávno jsem v dešti a šeru u RP mžoural, jestli je to Výstaviště nebo Kobylisy a přečetl jsem to až na boku... Dřív to byl buď velký nápis nebo malý. Nejlepší by bylo obratiště přejmenovat na Stromovka. Navíc by nikdo nevystupoval pozdě na přestup a nekončil ve smyčce...
Naprostý souhlas a celé je to ještě povýšené tím, že Výstaviště není v Holešovicích, ale v Bubenči 8-)

martin8211
Uživatel
Příspěvky: 125
Registrován: 28.8.2013 10:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od martin8211 » 07.4.2015 23:15

"Veletržní Palác. Tento vlak končí jízdu v zástávce Park kultury a oddechu Julia Fučíka....příští zastávka, Park kultury a oddechu Julia Fučíka."

No uplně to slyším :D ...ještě by to mohlo být pojmenované Planetárium.
Pokud by se ale smyčka jmenovala jinak, než nácestná zastávka, vznikal by ještě větší problém v JŘ. Už vidím tu matoucí poznámku "nejede přes zastávku Stromovka" či "ze zastávky Veletržní Palác pokračuje do zastávky Stromovka" a zároveň druhá poznámka "jede jen do zastávky Stromovka"

Odpovědět