Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod radek31 v 21.4.2006 14:07

v Apexu je nyní nově nastavování hlasitosti vysílačky - v podmenu Hlásič (to je logické) je to označeno jako RCA (což nechápu :? ) - dříve na tom místě bylo pouze zbytečné Esc

a současně se objevila zajímavá "závada" - každou chvíli to začne "odpočítávat" hodiny - třeba v 6:38 to najednou po vteřinách zobrazuje 3:38 4:38 5:38 6:38 a na správném čase to pak zůstane - neměl jsem moc čas to sledovat, takže ani nevím jestli to začíná od nuly nebo jak je to časté (možná při každém seřizování hodin přes vysílačku?) :D
update 22.4. - tak výše zmíněná závada má ještě jednu kouzelnou vlastnost - když se projede čidlem právě ve chvíli takového "odpočítávání", tak to nahlásí předjetí > 1 minuta - dnes se mi to stalo 3x a pokaždé jsem z toho měl málem infarkt :-)
Naposledy upravil radek31 dne 22.4.2006 15:12, celkově upraveno 1
radek31
Moderátor

Re: 14T

Odeslatod MOp v 21.4.2006 11:51

nikoliv. cislo bude zkraceno do horni poloviny a pod tim ve druhe pulce napis vyluka..
MOp

Odeslatod Proxy v 21.4.2006 11:42

Ostravák napsal:P.S.: Novinka v Ostravě -> http://www.dpo.cz/aktuality/tisk_z/06_04_20b.htm

Nějak jsem tu změnu nepochopil :oops:

To jako, že v Ostravě se budou linky ve výluce namísto číslic označovat čárovým kódem :?:

--------------------
8-) :lol: :wink: :twisted:
Proxy
Moderátor

Odeslatod Tombus v 20.4.2006 22:17

pawel napsal:pokud teda zrovna není konečná "Správa sociálního zabezpečení" 8-)

Off topič:
http://mhdfoto.info/fotografie/gallerie ... 2.2005.jpg
:lol:
Tombus
Uživatel

Odeslatod Tom v 20.4.2006 22:05

Karotka napsal:Ostrava: To "inverzní" zobrazení čísla mi připadá tak jako tak hůř čitelné, ale ještě k tomu tohle... nápad dobrej, realizace horší. (Teda s tou čitelností je to můj nepodložený názor, "naživo" to znám jenom z vnitřních panelů v metru)

P.S. (mimo mísu) Z metra mám taky jednu "informační" historku z dob ruských souprav na C a starého hlášení:
Příjezd na Budějovickou. "Tadadáá. Kačerov." Chvíi nic. "Tadadáá. Kačerov." Zase nic. "Pfrsk... Budějická." (strojvedoucí do mikrofonu otráveným hlasem) Blíží se čas odjezdu, je třeba ukončit nástup... "Tadadáá. Kačerov." A hned "Ukončetástup, deřesírají." (Fíra ještě otrávenějším hlasem). Jízda na Kačerov, po příjezdu tam... neuvěřitelné. "Tadadáá. Ukončete prosím výstup a nástup, dveře se zavírají."

Něco podobného... slovenský fíra měl trochu netypické hlášení :)
více a barvitěji popsáno zde:
http://www.metroweb.cz/diskuze/viewtopic.php?p=425#425
(08.8.2004 19:09)
Tom
Uživatel

Odeslatod pawel v 20.4.2006 22:03

drážďanskou šipečku jsem už viděl v českém provedení na busech v praze, nicméně mi zde bylo tvrzeno, že na tramvajové buse (které je menší) ji není kam umístit. což se mi ovšem moc nezdá - pokud teda zrovna není konečná "Správa sociálního zabezpečení" 8-)
pawel
Uživatel

Odeslatod Tonda Ježek v 20.4.2006 22:01

Pepa napsal:Nebylo by jednodušší udělat tam takovou šipku jako to mají např. v Drážďanech?

http://www.mhdcr.biz/tram/dresden/224_223.htm

To mají i pražské autobusy http://mhdcr.biz/bus/praha/5883.htm
Tonda Ježek
Uživatel

Odeslatod Ostravák v 20.4.2006 21:18

Pepa napsal:Nebylo by jednodušší udělat tam takovou šipku jako to mají např. v Drážďanech?

No to by byl nápad, ale teď už je to asi jedno. Podle diskutujících na k-reportu z DPO je to s tou výlukoz sice jen zkušební provoz, ale přece jenom si myslím, že už to tak zůstane.
Ostravák
Uživatel

Odeslatod Pepa v 20.4.2006 21:14

Nebylo by jednodušší udělat tam takovou šipku jako to mají např. v Drážďanech?

Pepa
Uživatel

Odeslatod Ostravák v 20.4.2006 21:09

Karotka napsal:Ostrava: To "inverzní" zobrazení čísla mi připadá tak jako tak hůř čitelné, ale ještě k tomu tohle... nápad dobrej, realizace horší. (Teda s tou čitelností je to můj nepodložený názor, "naživo" to znám jenom z vnitřních panelů v metru)

Přesně tak. Nápad dobrý, realizace horší. Napadlo mě, že kdyby třeba za čelní sklo umístili tabulku výluka, tak by to mohlo být lepší. Na inverzní číslo na BUSE si zvykneš. To není problém, ale je pravda, že se to návštěvníkům hůře čte, ale po chvilce se člověk zorientuje. To s tou výlukou už to budo horší.
Ostravák
Uživatel

Odeslatod Karotka v 20.4.2006 21:02

Ostrava: To "inverzní" zobrazení čísla mi připadá tak jako tak hůř čitelné, ale ještě k tomu tohle... nápad dobrej, realizace horší. (Teda s tou čitelností je to můj nepodložený názor, "naživo" to znám jenom z vnitřních panelů v metru)

P.S. (mimo mísu) Z metra mám taky jednu "informační" historku z dob ruských souprav na C a starého hlášení:
Příjezd na Budějovickou. "Tadadáá. Kačerov." Chvíi nic. "Tadadáá. Kačerov." Zase nic. "Pfrsk... Budějická." (strojvedoucí do mikrofonu otráveným hlasem) Blíží se čas odjezdu, je třeba ukončit nástup... "Tadadáá. Kačerov." A hned "Ukončetástup, deřesírají." (Fíra ještě otrávenějším hlasem). Jízda na Kačerov, po příjezdu tam... neuvěřitelné. "Tadadáá. Ukončete prosím výstup a nástup, dveře se zavírají."
Naposledy upravil Karotka dne 20.4.2006 21:14, celkově upraveno 1
Karotka
Uživatel

Odeslatod Ostravák v 20.4.2006 20:26

XSC napsal:V metru jsem zažil i hlášení pro opačný směr - tedy na ČM byl ZL a tak dál. Fíra si toho ještě v centru nevšiml.
Ale v případě tý 9111 je zřejmě chyba v nahraných datech.

No to já jsem byl minulý rok (byl jsem i letos) v Praze a na co jsem nenatrefil. Vyjíždím ze stanice Nádraží Holešovice a najednou se ozve. příští stanice Chodov. Strojvedoucí si s tím pak trošku hrál, takže šly slyšel různá hlášení, za jízdy třeba i ukončete prosím... atd. Podařilo se mu to spravit na Florenci.

P.S.: Novinka v Ostravě -> http://www.dpo.cz/aktuality/tisk_z/06_04_20b.htm
Ostravák
Uživatel

Odeslatod XSC v 20.4.2006 19:17

Predseda napsal:Tak to mně teda jo - až o 3 stanice! Na Lužinách to hlásilo Stodůlky, na Hůrce Luka atd., a strojvůdce si toho všiml až na Andělu :)

V metru jsem zažil i hlášení pro opačný směr - tedy na ČM byl ZL a tak dál. Fíra si toho ještě v centru nevšiml.
Ale v případě tý 9111 je zřejmě chyba v nahraných datech.
XSC
Uživatel

Odeslatod Predseda v 20.4.2006 12:57

6432 napsal:Řidič zaspal o stanici... :lol: , ale to je v busech taky. Akorát v metru se mi to ještě nestalo.

Tak to mně teda jo - až o 3 stanice! Na Lužinách to hlásilo Stodůlky, na Hůrce Luka atd., a strojvůdce si toho všiml až na Andělu :)
Predseda
Uživatel

Odeslatod 6432 v 20.4.2006 12:31

Peter napsal:no jo, ale tady jde o to, ze Lokomotivka a Harfa uz neexistujou, jsou prejmenovany prave na nadr.Liben a Sazka Arena :wink:

Tak to jsem nachytán....nevím :cry:
6432
Uživatel

Bydliště: Opatovské okolí, k nejbližší tram 9 nebo 10 min jízdy busem

PředchozíDalší

Zpět na Tramvajové vozy