Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod pawel v 18.1.2006 18:21

Nápis služební jízda je takhle malý právě z toho důvodu, aby zůstalo zachováno zobrazení linky. Pokud např. pro závadu stahuješ nějakou soupravu z linky, musí zůstat označení linky viditelné, doplněné textem služební jízda (stejná kombinace jakou T3 se závadou, kde čelní orinetace také zůstává, případně KT8D5, kde nápis služební jízda na Pragotronu doplňuje číslo linky ve střešním budníku.

tak to je teda doopravdy absurdní. je vidět, že DP je v mnohém ještě stále v roce eins zwei... a jinak, v praxi naopak často vídám variatu s vyhozenými cedulemi z vnitřku + zad.čela T3, někdy i z předního. včera jsem pro změnu na evropské viděl d-1 s nulovým označením na čele a jinak všude.
pawel
Uživatel

Označení vlaků

Odeslatod Martin-KT8D5.RN2P v 18.1.2006 15:22

V NK se objevilo v souvislo s tím, že se mi nezdá vhodné označovat služební vlaky i číslem. Tedy 3 Služební jízda. Nevím proč tam není umístěno, Zkušební jízda, nebo trojúhelník a služební jízda.

Pepa napsal:
Každej aspoň trochu chytrej kaštan pochopí, že když je tam "Služební jízda" a jiné že to neni pro přepravu cestujících a tudíž ho ta tramvaj nemusí dál zajímat.

-Moje odpověď, já nevim zda to je fér, třeba určitě cizinec nechápe tento výraz, ale řídí se většinou podle linky. Pokud by to bylo alespoň invertní, tak by se to dalo ještě trochu pochopit, ale takhel je to skutečně zbytečné. Většina z řidičů neumí žbleptnout anglicky ani ň, až na čestné vyjímky, takže proč přidělávat cizinci práci. :?

Petr napsal:
Nápis služební jízda je takhle malý právě z toho důvodu, aby zůstalo zachováno zobrazení linky. Pokud např. pro závadu stahuješ nějakou soupravu z linky, musí zůstat označení linky viditelné, doplněné textem služební jízda (stejná kombinace jakou T3 se závadou, kde čelní orinetace také zůstává, případně KT8D5, kde nápis služební jízda na Pragotronu doplňuje číslo linky ve střešním budníku.

-Pokud se k tomu staví takto, tak skutečně Buse transparenty pro DP jsou vyhozené peníze oknem a stačí Vám pouze plastové cedule. Když už ta možnost je, tak proč přidělávat práci v orientaci, je to zbytečné navíc to není pracné naťukat kód a hned je každému jasno. Ne že by takhle nebylo, ale kolik lidí skočí na špek... Přijde mi to jako zbytečnost. Když už jsme pokročili.
Martin-KT8D5.RN2P

Odeslatod radek31 v 09.1.2006 11:59

Tombus napsal:Kolik se vůbec v Praze vystřídalo u tramvají palubních počítačů?

Vím o Mypolu (JKZ Olomouc) a Apexu, ale v tématu o rekon. kačeně se píše o jakémsi DTčku.

:?:
Apex = DT 01
http://www.apex-jesenice.cz/vyrobky/pocitace/pocitace.html
radek31
Moderátor

Odeslatod Tombus v 09.1.2006 11:56

Kolik se vůbec v Praze vystřídalo u tramvají palubních počítačů?

Vím o Mypolu (JKZ Olomouc) a Apexu, ale v tématu o rekon. kačeně se píše o jakémsi DTčku.

:?:
Tombus
Uživatel

APEX-MYPOL

Odeslatod Té šestka v 06.1.2006 14:13

Na úvodní stránce Pražských tramvají,na 13.koleji,je hlas z Apexu:"Vůz má poruchu,prosíme vystupte."-tak nějak.Může mi někdo poradit jak to tam dostat?V menu to není,tam jsem našel pouze nápis OSKAR ve služebních jízdách,ale na transparentu se po kliknutí entru nic nedělo.(vůz 8162)
Té šestka
Uživatel

Odeslatod Pepa v 10.8.2005 19:01

Martin napsal:Jestlipak jde tohle zobrazit i u tramvají :?: :D
(fotka je převzata z DP-arény, ale dneska jsem dtto viděl v reálu na 119)

Něco podobného mám focené v Drážďanech 8-) pokud najdu fotku tak ji sem hodim, ale kvalitně je naprd, páč to bylo focené v šeru :roll:
Pepa
Uživatel

Odeslatod Tonda Ježek v 10.8.2005 17:35

Martin napsal:Jestlipak jde tohle zobrazit i u tramvají :?: :D

Pokud vím tak ne. Autobusy mají zkrátka větší kapacitu paměti. Ale co je zajímavé tak třeba na M1 (nevím jestli to stále jde) šlo nastavit na transparentu i "Svatební jízda", což je ve metru docela využívaný :D
Tonda Ježek
Uživatel

Odeslatod Martin v 10.8.2005 17:32

Jestlipak jde tohle zobrazit i u tramvají :?: :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory..
Martin

Odeslatod radek31 v 20.6.2005 16:02

Kočí napsal:Na zrcátku by mohl být malinký BUSÍK jen pro 22místné menší číslo, ale to by to pak po Praze bylo teprve o zrcátka :smt082
to snad radši ne :-) to by se sakra prodražil nějaký menší ťukanec
radek31
Moderátor

Odeslatod Kočí v 20.6.2005 15:20

dušan napsal:tento problém jsme mívali při výjezdu z ÚDDP, ale při puštěném topení v kabině řidiče tento problém mizel, jinak za provozu běžného jsem si toho nevšiml. spíš mne občas dožírá, že při slunci na tom není nic vidět. a chtělo by to taky nějakou orientaci, která by nahradila cedulku na zrcátku

Hmm, tak to jsem měl na to asi zrovna nějakou smůlu, ale opravdu jsem to viděl... Na zrcátku by mohl být malinký BUSÍK jen pro 22místné menší číslo, ale to by to pak po Praze bylo teprve o zrcátka :smt082
Kočí
Uživatel

Odeslatod fricoolinek2 v 20.6.2005 13:51

pawel napsal:
Kamera napsal:
fricoolinek2 napsal:Že má vnitřní panel BUSE expozimetr podle kterého v závislosti na intenzitě okolního světla, snižuje (méně okolního světla) nebo zvyšuje (více okolního světla) intenzita rozvícení LED diod.
Ano, je tomu tak. Vnitřní světelné informační panely BUSE opravdu zvyšují a snižují intenzitu svitu LED diod v závislosti na intenzitě okolního světla (z interiéru i exteriéru).
jj, já na to vždycky koukal u 23 (když ještě jezdily T3RP) v úseku Chotkova->vjezd na samostatné těleso v směr Král.lehohrádek. kolem je spoustu stromů a v tramvaji najednou zavládne tma.

Já jsem si toho všimnul při vjezdu/výjezdu z/do tunelu na Barrandově
fricoolinek2
Uživatel

Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514

Odeslatod pawel v 20.6.2005 11:49

Kamera napsal:
fricoolinek2 napsal:Že má vnitřní panel BUSE expozimetr podle kterého v závislosti na intenzitě okolního světla, snižuje (méně okolního světla) nebo zvyšuje (více okolního světla) intenzita rozvícení LED diod.
Ano, je tomu tak. Vnitřní světelné informační panely BUSE opravdu zvyšují a snižují intenzitu svitu LED diod v závislosti na intenzitě okolního světla (z interiéru i exteriéru).
jj, já na to vždycky koukal u 23 (když ještě jezdily T3RP) v úseku Chotkova->vjezd na samostatné těleso v směr Král.lehohrádek. kolem je spoustu stromů a v tramvaji najednou zavládne tma.
pawel
Uživatel

Většina

Odeslatod Jonáš v 20.6.2005 11:41

radek31 napsal:něco jako tohle? všímám si, že to tak dělá hodně řidičů z KO
I Hloubětínští na KT
Jonáš

Odeslatod radek31 v 18.6.2005 23:23

MOp napsal:
radek31 napsal:něco jako tohle? všímám si, že to tak dělá hodně řidičů z KO
Ale tohle je Mr. Cross z Motola :-D
foto je pouze ilustrační :-)
radek31
Moderátor

Odeslatod radek31 v 18.6.2005 19:36

dušan napsal:a chtělo by to taky nějakou orientaci, která by nahradila cedulku na zrcátku
http://foto.prazsketramvaje.cz/2005/cerven/11062005/8166-03.jpg

něco jako tohle? všímám si, že to tak dělá hodně řidičů z KO
radek31
Moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Tramvajové vozy