Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Oskar » 23.6.2009 11:12

Digitální? Že by vzor Nádraží Vysočany?

Tam jsem se tuhle byl podívat a musel jsem se akorát zlobit. Ten ZIS akorát dělá z lidí blázny. Jestliže osmička, která opodál začíná, má podle JŘ jet za 8 minut a displej ukazuje 5, co to má znamenat?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Proxy » 22.6.2009 21:04

Sirka píše:Taky jsem toto chtěl nějak okomentovat, ale Petr s Dušanem to celkem vystihli. Zajímavé je například označení Palačáku dc na nábř. (zpředu ok, zezadu je ale najednou směr Výtoň), nebo Nádraží Radotín dc (oddělení nepidových linek česky i anglicky na lákavém šedivém podkladu)... A co se mi nelíbí na těch barvách? Že jsou vyblité :evil: Dřív byla prostě modrá a bílá a na výluky žlutá, jasně srozumitelné a tradiční. Teď se to musí měnit, jen aby se něco měnilo. Pěkně děkuju, to už je horší než metrolinky. Jo a proč nemůžou být šipky zelené tak jako kdysi (byly tak pěkné) a symboly přestupů vycentrované?
A vono je to celé vlastně jedno, protože všechny zastávky tramvají v centru by do podzimu měly dostat nové digitální označníky :oops:

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Sirka » 22.6.2009 20:23

Taky jsem toto chtěl nějak okomentovat, ale Petr s Dušanem to celkem vystihli. Zajímavé je například označení Palačáku dc na nábř. (zpředu ok, zezadu je ale najednou směr Výtoň), nebo Nádraží Radotín dc (oddělení nepidových linek česky i anglicky na lákavém šedivém podkladu)... A co se mi nelíbí na těch barvách? Že jsou vyblité :evil: Dřív byla prostě modrá a bílá a na výluky žlutá, jasně srozumitelné a tradiční. Teď se to musí měnit, jen aby se něco měnilo. Pěkně děkuju, to už je horší než metrolinky. Jo a proč nemůžou být šipky zelené tak jako kdysi (byly tak pěkné) a symboly přestupů vycentrované?

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od dušan » 10.6.2009 13:22

j p píše:
dušan píše: no vzhledem k tomu, že jsem měl 14 a ta byla značena správně, tak jsem nedělal nic.
ale ty směrové šipky by byly dobré dát hlavně tam, kde mají větší smysl, ona směrka je dobrá, ale chudáci lidi, když na karláku dc je šipka vpravo,šikmo a rovně a přitom neznají ten směr, takže se stejně ptají, zda to jede na IPP. šipka a název směru (důležitého bodu) vidím jako nejoptimálnější, ale naráží to na velikost prostoru pro cedule, chtělo by to ještě přeci jen vylepšit, například novým sloupkem.
No me by zajimal vyznam slova "nejoptimálnější".
Vim, co je to optimalni, tedy nejlepsi, ale nejoptimálnější? Ze by ekvivalet 4. stupne od slova dobry? (1.st dobry, 2st. lepsi, 3.st. nejlepsi, 4.st. sovetsky)
Pokud by melo byt neco neco "lepsi nez optimalni" potom to prvni neni optimalni. Tedy logicky nemuze existovat nic lepsiho nez optimalni a proto je "nejoptimálnější" imho nesmysl.
BUDEME SI HRÁT SE SLOVÍČKY NEBO DISKUTOVAT NAD PROBLÉMEM?

Uživatelský avatar
j p
Uživatel
Příspěvky: 34
Registrován: 28.9.2004 11:46

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od j p » 10.6.2009 12:58

dušan píše: no vzhledem k tomu, že jsem měl 14 a ta byla značena správně, tak jsem nedělal nic.
ale ty směrové šipky by byly dobré dát hlavně tam, kde mají větší smysl, ona směrka je dobrá, ale chudáci lidi, když na karláku dc je šipka vpravo,šikmo a rovně a přitom neznají ten směr, takže se stejně ptají, zda to jede na IPP. šipka a název směru (důležitého bodu) vidím jako nejoptimálnější, ale naráží to na velikost prostoru pro cedule, chtělo by to ještě přeci jen vylepšit, například novým sloupkem.
No me by zajimal vyznam slova "nejoptimálnější".
Vim, co je to optimalni, tedy nejlepsi, ale nejoptimálnější? Ze by ekvivalet 4. stupne od slova dobry? (1.st dobry, 2st. lepsi, 3.st. nejlepsi, 4.st. sovetsky)
Pokud by melo byt neco neco "lepsi nez optimalni" potom to prvni neni optimalni. Tedy logicky nemuze existovat nic lepsiho nez optimalni a proto je "nejoptimálnější" imho nesmysl.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od P_V » 10.6.2009 12:57

Kam to vlastně konverguje? Nejdřív byla tvarovaná smaltovaná kolečka. Pak obdélníkové smaltované cedulky. Pak plastové cedulky. Pak samolepky. Teď potištěný papír v igelitu. Jaká bude další kvalitativní inovace? :)

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Damir Holas » 10.6.2009 12:27

MOp píše:takto to opravdu vypada? vidim to totiz prvne.. bleee ...
Ty chybějící šipky, to je nedomyšlenost, ale jinak se mi to docela líbí. V čem je varianta modrých čísel na bílém o tolik hezčí?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MOp » 10.6.2009 10:53

takto to opravdu vypada? vidim to totiz prvne.. bleee ...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petr » 10.6.2009 9:41

gabuliatko píše:Mne nejprve přišlo, že byl vydán povel šetřit barvou (proto šedivá na tramvaje), ale pak jsem to viděl v kombinaci s autobusy (Zlíchov) a je to fakt :smt078
A nemluvím o tom, že název zastávky je více bold než čísla linek. Šedivá pod špinavým deklem není vidět.
Menší font je to nejmenší, ten minulý se zas slejval s rámečkem.
Ono se toho nedaří nějak více. Ta modrá, která měla zůstat autobusům, vypadá jak když je vyšisovaná deseti lety svitu slučníčka, orientace se mění zcela bezhlavě a nikoho z měničů nenapadne třebas vyměnit krycí fólii, která je přelepená samolepkami, takže nové orientace nejsou ani vidět. (I když podobnost s parťákem jedné party, co nám rekonstruuje obecní dům je úchvatná. Jeho reakce "Já jsem jen od bourání, zakrývá někdo jiný" /vyboural odpad a nenapadlo ho, že před bouráním mohl být zakrytý nábytek v mém pokoji aby se minimalizovaly škody/). A jak jsem si všim v rámci šetření se tak nějak už nepočítá s šipkami následujího směru. Veletržní z centra rozhodně nesměřuje linky 17 a 91 vlevo do smyčky Výstaviště a na Andělu na Nádražní z centra se vůbec nepočítá s tím, že by linky 7, 12, 14, 20 a 54 mohli třebas jet jiným směrem. Hlavně že cestující ví, že i další zastávka bude u metra (dokonce stejné stanice, u níž teď je...) a cíl další jízdy. Jenže někomu pomohly spíš ty šipky :roll: Myslel jsem si, že to převlečení zastávek zvládneme pečlivěji...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 09.6.2009 23:19

Mne nejprve přišlo, že byl vydán povel šetřit barvou (proto šedivá na tramvaje), ale pak jsem to viděl v kombinaci s autobusy (Zlíchov) a je to fakt :smt078
A nemluvím o tom, že název zastávky je více bold než čísla linek. Šedivá pod špinavým deklem není vidět.
Menší font je to nejmenší, ten minulý se zas slejval s rámečkem.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6707
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od demon » 09.6.2009 21:09

Taky jsem na to dneska mžoural na DH a bohužel musím potvrdit, že tohle se opravdu nepovedlo.
Miniaturizace je možná pořád v kurzu, ale čeho je moc... :?

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 8750 » 09.6.2009 20:59

Názor z řad substrátu: Když moje matka, běžná kaštanka, uviděla nový grafický styl zastávek, její první reakce byla: "To je nějaký malý, ne?"

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od dušan » 07.6.2009 15:12

Brejšín píše:Jo a na Kotlářce chybý 6.
nechybí, je jen v protisměru, prostě špatně pověsili cedule, tu zc dali na dc

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od dušan » 07.6.2009 15:12

Proxy píše:
dušan píše:nebo zastávka zborovská k andělu je bez směrových šipek
Já jsem rád, že konečně na zastávkových sloupcích objeví směr jízdy, protože pro náhodného cestujicího se v tomhle hůře rozlišovalo...
no vzhledem k tomu, že jsem měl 14 a ta byla značena správně, tak jsem nedělal nic.
ale ty směrové šipky by byly dobré dát hlavně tam, kde mají větší smysl, ona směrka je dobrá, ale chudáci lidi, když na karláku dc je šipka vpravo,šikmo a rovně a přitom neznají ten směr, takže se stejně ptají, zda to jede na IPP. šipka a název směru (důležitého bodu) vidím jako nejoptimálnější, ale naráží to na velikost prostoru pro cedule, chtělo by to ještě přeci jen vylepšit, například novým sloupkem.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Brejšín » 06.6.2009 18:46

Jo a na Kotlářce chybý 6.

Odpovědět