Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fořtík » 02.7.2006 22:26

Otázkou je, jestli to hlášení je automatické v závislosti na pravidelnou trasu linky - např mimořádné ukončení modřanských linek v Braníku; nebo zda-li se to dá alespoň ručně nastavit. :wink:

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 02.7.2006 20:47

konecne, takovyhle veci uz mohly/mely byt daavno..

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 02.7.2006 20:38

radek31 píše:2 novinky:

Apex se už konečně nezasekává

někdo měl inteligentní nápad a teď to na lince 7 (pokud jede na Kotlářku) hlásí v zastávkách Klamovka a Kavalírka toto: "Tento vlak končí jízdu v zastávce Kotlářka."
dovedl bych si představit méně krkolomný text, ale je to krok správným směrem - pozítří mám 20, tak uvidím jestli to hlásí i tam

Na 20 to hlásí také

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 02.7.2006 14:38

2 novinky:

Apex se už konečně nezasekává

někdo měl inteligentní nápad a teď to na lince 7 (pokud jede na Kotlářku) hlásí v zastávkách Klamovka a Kavalírka toto: "Tento vlak končí jízdu v zastávce Kotlářka."
dovedl bych si představit méně krkolomný text, ale je to krok správným směrem - pozítří mám 20, tak uvidím jestli to hlásí i tam

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 20.6.2006 21:44

tramvajak píše:Né že by se mi to stávalo tak často jak píšeš, nicméně už jsem se se zamrznutím apexu taky dostkrát potkal a asi možná bude i něco pravdy na tvý domněnce o kontrolních bodech, protože když si zpětně uvědomuju, kde se mi to v poslední době stalo, tak v minimálně 50% (kam až sahá moje paměť) to bylo před KB.
Už jsem to psal radkovi pomocí SZ. Ale jako praktikant který se ted pohybuji na oddělení Doris vím, že když jim to zavoláte oni s tím začnou něco dělat. Tohle není blbost ale prostě věc která je způsobena přechodem na digitál. Pokud se to podaří s vaší pomocí vyřešit tak to bude vyřešené. Oni v provozu zas tak často nejsou tak to nevědí. A prostě když to nebude víc jak 5x denně nahlášené tak se to řešit nebude. To vím ze své zkušenosti. Cituji co jsem slyšel:Hele tahle kačena zatáhla za 4 dny 6x se stejnou závadou a to nefunkčnost apexu. Vzal se telefon zavolalo se do depa. Tam se jim řeklo jestli už tam vymění verzi a dají tu novou. A oni udělali a bylo to. Tramvaj byla v pohodě.

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 20.6.2006 21:30

radek31 píše:...souvislost s hláškou "příští zast. kontrolní bod"...
Né že by se mi to stávalo tak často jak píšeš, nicméně už jsem se se zamrznutím apexu taky dostkrát potkal a asi možná bude i něco pravdy na tvý domněnce o kontrolních bodech, protože když si zpětně uvědomuju, kde se mi to v poslední době stalo, tak v minimálně 50% (kam až sahá moje paměť) to bylo před KB.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 20.6.2006 14:14

imho to nemá žádnou souvislost ani s dosahem vysílaček ani s inframajákem
Národní třída i Žižkov jsou dobře pokryté oblasti
stane se to před zastávku, takže inframaják nehrozí, ale napadá mě, jestli to třeba nemá souvislost s hláškou "příští zast. kontrolní bod", protože Strážní, NT i Nádr. Modřany jsou kontrolní body
navíc se to stane občas i jinde (třeba s 12 na Nábřeží Kapitána Jaroše) - imho je to jen a pouze vada SW - někdo tam při programování udělal chybu
teplem to nebude, děje se to už dlouho

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 20.6.2006 13:44

radek31 píše:tak zasekávání Apexu pokračuje a je stále horší - v sobotu na 16 se to stalo asi 4x a dnes na 21 6x!!! (během 6 hodin)
projevuje se to asi takto: displej je v pořádku (hodiny fungují), ale nejde odhlásit zastávka a nefunguje ani jedno tlačítko přímo na Apexu
po resetu se na pár sekund objeví plně funkční stav (včetně správné zastávky), navíc akorát symbol antény
ale po těch několika vteřinách Apex z neznámého důvodu jako zastávku nastaví výchozí konečnou, takže se pak musí řidič zdlouhavě proklikat na správnou zastávku, počkat než to počítač přechroupe a pak teprve může odhlásit

na 16 se to často stává, když chci odhlásit zast. Strážní
na 21 nejčastěji, když jsem chtěl odhlásit Národní třídu - v okamžiku resetu to pak řekne "odjezd z konečné za 1 minutu" a jednou se mi na displeji nesmyslně objevilo P<01s i když jsem v tu dobu přijížděl do zastávky Nár. třída
Může tam být špatný dosah vysílaček tak se sekne mipol. Pokud by to bylo na pobřešní cestě nebo tam na trati do modřan tak to chápu a vím přesně co to je. Ale takto je to divné. A ta strážní vůbec tam to bude něčím jiným. Protože jeden z těch vysílačů je na žižkovské věži tak to by problém být neměl. Je na těchto stanicích inframaják(pro řidiče kontrolní bod)????

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 19.6.2006 23:28

tak zasekávání Apexu pokračuje a je stále horší - v sobotu na 16 se to stalo asi 4x a dnes na 21 6x!!! (během 6 hodin)
projevuje se to asi takto: displej je v pořádku (hodiny fungují), ale nejde odhlásit zastávka a nefunguje ani jedno tlačítko přímo na Apexu
po resetu se na pár sekund objeví plně funkční stav (včetně správné zastávky), navíc akorát symbol antény
ale po těch několika vteřinách Apex z neznámého důvodu jako zastávku nastaví výchozí konečnou, takže se pak musí řidič zdlouhavě proklikat na správnou zastávku, počkat než to počítač přechroupe a pak teprve může odhlásit

na 16 se to často stává, když chci odhlásit zast. Strážní
na 21 nejčastěji, když jsem chtěl odhlásit Národní třídu - v okamžiku resetu to pak řekne "odjezd z konečné za 1 minutu" a jednou se mi na displeji nesmyslně objevilo P<01s i když jsem v tu dobu přijížděl do zastávky Nár. třída

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 09.6.2006 7:07

v poslední době si hodně řidičů stěžuje, že se zasekává Apex - dneska se mi to taky stalo, totálně zatuhnul a po resetu jsem byl místo na Smích. nádr. ZC na Lehovci DC :-) asi se nějak nepovedla poslední verze SW - ale v jedné věci je rozhodně lepší, všechny reakce jsou mnohem svižnější (hlavně odhlášení 2 zastávek za sebou, přeskakování zastávek a tak)

K-M

Příspěvek od K-M » 30.5.2006 10:32

Tita píše:Dle mého soudu je toto nové hlášení takové temné,smutné a jaksi bezduché.Např.hlášení "příští zastávka" se naprosto bojím kvůli jeho potemnělému nádechu a hned mám horší náladu :roll: :(
Ano, ano, mě děsí že se jednou ozve: "Příští zastávka: konečná"... a pak si pro mě přijdou... :P :twisted: :P :twisted:

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tita » 30.5.2006 8:23

Dle mého soudu je toto nové hlášení takové temné,smutné a jaksi bezduché.Např.hlášení "příští zastávka" se naprosto bojím kvůli jeho potemnělému nádechu a hned mám horší náladu :roll: :(

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Příspěvek od pawel » 29.5.2006 17:24

ona čeština ani žádný zavřený samohlásky nemá.. :) a v prazää se otevírá ještě víc, než kdekoli jinde, takže si to asi zasloužíme :roll:

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 29.5.2006 16:58

Tak jsem slyšel nové hlášení. Ach jo... sice je hlasitější (nebo "průraznější"), ale má takový nosohltanový přízvuk, jako by měla rýmu, a někdy moc otevřené samohlásky. "Přestup na mätro" :roll:

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 29.5.2006 11:10

MOp píše:jeste jsem neslysel nikde jinde v Evrope hlaseni v ceskem jazyce, natoz nevidel prelozene nazvy zastavek na buse panelech.. myslim si, ze by mel spise dp zdarma rozdavat informacni letacky o PIDu v X jazykovych mutacich, kde by byloo vse dukladne vysvetleno.. v tom maji jina mesta vyrazne navrch..
Cesky ne, ale treba ve Vidni v S-bahnu se hlasi nemecky a anglicky (samozrejme nejde o preklad nazvu zastavek, ale hlaseni typu pristi zastavka, konecna, ...). V Parizi v metru 14 jsou anglicky a spanelsky nahrana hlaseni "Vystupujte prosim vlevo" a "Konecna zastavka - vsichni cestujici musi vystoupit".

Odpovědět