Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 22.5.2006 15:41

8750 píše:Jenže tady se jedná o pozorování zdálky. A tam ti přístroj pro slepce nepomůže. Můj návrh: Mezi světlomety vepředu i vzadu dát obrovský čtvercový (klidně i digitální) transparent s číslem linky. I když designově by to možná působilo příšerně...
A co si vyřešíš když tam dáš digitální transparent. Není vidět nahoře nebude ani dole!!Tak teda podle mého v klidu stačí počkat až tramvaj dojede do zastávky. Problém je ale v tom asi že K-M rád čeká na štrosu vždy na rohu křižovatky aby stihnul bud linku od vltavské a nebo od výstaviště. To pak věřím, že není na transparent vidět. Já minule fotil v chotkáčích a chtěl jsem se kouknout jestli už jede tramvaj, na kterou čekám a když jela na mostě u Národního divadla tak jsem to také nepřečetl. A ted trošku vážně. Máte pravdu, že když je takové slunce jako dnes tak se to leskne a není to vidět. Ale v zimě a večer je to vidět teda suprově. To mě víc vadí staré digi transparenty vozů T6.
Naposledy upravil(a) jara dne 22.5.2006 15:46, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
8750
Uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: 17.12.2005 14:54
Bydliště: 2, 3, 17, 21, 92

Příspěvek od 8750 » 22.5.2006 15:14

jara píše:Ale pokud dobře vím a někdo opravdu špatně vidí tak má možnost si zažádat o tekovej ten přístroj kdy ti to řekne co to je za linku. A tak si myslím, že to není zase žádnej problém.
Jenže tady se jedná o pozorování zdálky. A tam ti přístroj pro slepce nepomůže. Můj návrh: Mezi světlomety vepředu i vzadu dát obrovský čtvercový (klidně i digitální) transparent s číslem linky. I když designově by to možná působilo příšerně...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 22.5.2006 14:33

K-M píše:Trošku jinam: Jsem slepej nebo chci moc? Mám pocit, že horní vnější orientace - displeje na T3RP jsou čitelné podstatně hůř, než obyčejná zasunovací cedule s číslem, zejména díky sklu, které je přes.
Poznávám to na Strossu, kdy od lékárny nepoznám, co přijíždí od Výstaviště ještě ani když už to je na konci ostrůvku. Ověřil jsem si , jaký jsem šotouš, protože dřív jsem poznával 14 a 12 od 17 i díky tomu, co na nich jezdilo, ale teď se musím orientovat jen podle čísla a tak denně dobíhám špatnou tramvaj. Nechce se mi napsat, že je to další z řady zhoršení pro cestující daných modernizací tramvají, při které DP myslel jen na sebe, ale rychle k tomu spěju.... kdy vy rozeznáte z denního světla jestli přijíždí 12,14,17?
Máš pravdu že se to občas ze sluníčka leskne. A nedá se to přečíst. Já jsem mládě tak zatím vidím dobře. Ale pokud dobře vím a někdo opravdu špatně vidí tak má možnost si zažádat o tekovej ten přístroj kdy ti to řekne co to je za linku. A tak si myslím, že to není zase žádnej problém.

K-M

Příspěvek od K-M » 22.5.2006 13:26

Trošku jinam: Jsem slepej nebo chci moc? Mám pocit, že horní vnější orientace - displeje na T3RP jsou čitelné podstatně hůř, než obyčejná zasunovací cedule s číslem, zejména díky sklu, které je přes.
Poznávám to na Strossu, kdy od lékárny nepoznám, co přijíždí od Výstaviště ještě ani když už to je na konci ostrůvku. Ověřil jsem si , jaký jsem šotouš, protože dřív jsem poznával 14 a 12 od 17 i díky tomu, co na nich jezdilo, ale teď se musím orientovat jen podle čísla a tak denně dobíhám špatnou tramvaj. Nechce se mi napsat, že je to další z řady zhoršení pro cestující daných modernizací tramvají, při které DP myslel jen na sebe, ale rychle k tomu spěju.... kdy vy rozeznáte z denního světla jestli přijíždí 12,14,17?

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 22.5.2006 12:25

MOp píše:ze je to pocitaci to nepopiram, ale ta intonace jako pro "retardovane" s tim nema nic spolecneho.. :-D
Ale má... STačí upravit rychlost přehrávání - Když začaly vozy KT8D5 využívat apex, bylo hlášení v jiné intonaci a rychlosti, než později a dnes. A přitom je stále ten samý zdrojový soubor - jen v jiné kompresi, rychlosti apod. Ostatně poslechněte si to sami , v souboru je v úvodu hlášení v původní podobě, následuje podoba inovovaná....

MOp

Příspěvek od MOp » 22.5.2006 12:09

ze je to pocitaci to nepopiram, ale ta intonace jako pro "retardovane" s tim nema nic spolecneho.. :-D

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Příspěvek od DavidD » 22.5.2006 11:25

MOp píše: Jedno se novemu hlaseni uprit neda. Zlepsila se hlaska "Linka je z duvodu vyluky vedena odklonem ... ", kdy se jiz ten slepenec podarilo lepe nahradit, zato pokracovani " .. a dále po své trase.." je opet neumerne protahle.
Tak mě napadá jestli to nebude spíše počítačem než nahráním, protože ty věty jsou skládaná ze slov (popřípadně z několika málo slov)a bohužel ten počitač asi neni natolik rychlej aby to spojit dohomady tak mezi dává větší mezery. Je možný že "Linka je z duvodu vyluky vedena odklonem ... " je nahráný jako jedna věta a "a dále po své trase" bych řek že se to zkládá ze dvou částí a to z "a dále" , "po své trase" a je možný že to hold nestihne načíst aby to plynule vymektalo :P

MOp

Příspěvek od MOp » 22.5.2006 9:25

Dnes jsem mel tu cest si vyslechnout v souprave zeleneho slizu 7088+7089 novou sadu hlaseni zastavek. Sice mi pripada, ze to stale namlouva pani Hazdrova, avsak celkove provedenni na mne pusobi silne uspavacim dojmem.

Zatimco minule hlaseni bylo takove vesele a dynamicke, soucasne je spise jako zpomaleny film. Duraz je kladen na spravnou vyslovnost vsech pismenek ve jmene zastavky i za cenu prodlouzeni doby hlaseni, a to podle mne neni ku prospechu veci. Zjisteny priklad - zastavky Strossmayerovo namesti ci Vitezne namesti.

Jedno se novemu hlaseni uprit neda. Zlepsila se hlaska "Linka je z duvodu vyluky vedena odklonem ... ", kdy se jiz ten slepenec podarilo lepe nahradit, zato pokracovani " .. a dále po své trase.." je opet neumerne protahle. Strucne a jasne - nejlepsi by bylo poslepovat hlaseni zastavek ze stavajici hlaseni, z noveho pouzit hlasku "Linka je z duvodu vyluky.. " + pripadne nejake nove, ktere jsem neslysel.

No a na zaver mi dovolte vyslovit uprimnou soustrast me oblibene hlasce "Vlak jede do vozovny.. Hllouuběťííýn", kterou ridici zminene vozovny na sejdrovem poradi linky 8 pouzili tento rok pouze asi 3x..

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Příspěvek od Sirka » 12.5.2006 18:13

Tita píše:Všechny vozy(vesměs B731/B732) byly v celkem dobrém stavu( :!: ),hlásili zastávky( :!: :!: ) a měli vnitřní BUSE( :!: :!: :!: ).Akorát se jako vždy pomalu zavírali dveře :twisted:
Jestli myslíš 8.5., tak já jsem jel vozy 1050 (nehlásil zastávky, o funkčním vnitřním displeji pochybuji), 1059 (nehlásil zastávky, vnitřní displej nezobrazoval správný text) a 1068 (z DP Most a Litvínov, nehlásil zastávky, o funkčním vnitřním displeji pochybuji). Ale jinak mi tato výluka přišla dobře zvládnutá.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 12.5.2006 17:52

Ad Hotliner: Není divu, ujal se totiž autobusů, které DP nedávno vyřadil.

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tita » 12.5.2006 17:10

Tak nám o předchozích dvou víkendech proběhly 2 nachlup stejné výluky.Mám zde pár postřehů z této výluky v obalsti informačních systémů.

1)Lidi z Vokovické vozovny již odvykli na vypravování linky 6 s papírovými cedulemi,jakožto vypravování l.6 všeobecně,takže asi všechny zadní cedule s číslem této linky asi dali na Armádu spásy :D ,takže to vyřešili otočenou orientací z linky 9 :roll: .Vypadalo to sice zvláštně,ale obyčejný kaštan si toho asi ani nevšiml 8)

2)Chytře to vymyslel jeden žižkovský řidič soupravy 8646+8647,který na dveře kabiny a na přední dveře v 1.voze(bohužel pouze v něm :roll: )nalepil papír s nápisem "V úseku Spojovací-Újezd jede po trase l.č.9".Toho si už kaštani všimli a příjmali to s neskrývaným nadšením :lol: .

3)Po oba víkendy provoz NAD X6 zajišťoval soukromý dopravce HOTLINER.Kupodivu zajišťoval dobře :!: Všechny vozy(vesměs B731/B732) byly v celkem dobrém stavu( :!: ),hlásili zastávky( :!: :!: ) a měli vnitřní BUSE( :!: :!: :!: ).Akorát se jako vždy pomalu zavírali dveře :twisted:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 23.4.2006 13:11

2.5.2006 bude definitivně vypnut analogový systém DORIS 2003
tento den budou při ranním výjezdu všechny tramvaje vybaveny digitální vysílačkou pro DORIS 2005T (TETRA)

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: 14T

Příspěvek od Proxy » 22.4.2006 2:51

MOp píše:nikoliv. cislo bude zkraceno do horni poloviny a pod tim ve druhe pulce napis vyluka..
Ale já tam žádné číslo nevidím - podle mne je to čárový kód 8-)

Mope, já věděl, že na to někdo skočí :D

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 21.4.2006 16:13

radek31 píše:v Apexu je nyní nově nastavování hlasitosti vysílačky - v podmenu Hlásič (to je logické) je to označeno jako RCA (což nechápu :? ) - dříve na tom místě bylo pouze zbytečné Esc
RCA = radiokomunikační adaptér, takovej krám, co je v OISu, vedle ICU (to nevím co je zkratka, ale tohle hlásí zastávky).

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 21.4.2006 15:07

v Apexu je nyní nově nastavování hlasitosti vysílačky - v podmenu Hlásič (to je logické) je to označeno jako RCA (což nechápu :? ) - dříve na tom místě bylo pouze zbytečné Esc

a současně se objevila zajímavá "závada" - každou chvíli to začne "odpočítávat" hodiny - třeba v 6:38 to najednou po vteřinách zobrazuje 3:38 4:38 5:38 6:38 a na správném čase to pak zůstane - neměl jsem moc čas to sledovat, takže ani nevím jestli to začíná od nuly nebo jak je to časté (možná při každém seřizování hodin přes vysílačku?) :D
update 22.4. - tak výše zmíněná závada má ještě jednu kouzelnou vlastnost - když se projede čidlem právě ve chvíli takového "odpočítávání", tak to nahlásí předjetí > 1 minuta - dnes se mi to stalo 3x a pokaždé jsem z toho měl málem infarkt :-)
Naposledy upravil(a) radek31 dne 22.4.2006 16:12, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět