Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 01.10.2014 19:15

Pípne to jednou. A jen někde (aspoň jsem si taky nevšiml že všude a vždy) Některá R.P učitě, čísla ale nevím. Zkusím se na to zaměřit. :D

martin8211
Uživatel
Příspěvky: 125
Registrován: 28.8.2013 10:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od martin8211 » 01.10.2014 19:08

Fakt to pípá? Tak ale ne pokaždé. To bych si toho občas všiml, pokud to je to pípnutí stejné jako při stisku tlačítek na klávesnici APEXu.
Tím lépe, jestli je to už propojené.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 01.10.2014 19:03

kruťák píše: je to dělaný tou nejjednodušší metodou "insert silence" i v busech, jen pro tram byla ta doba moc krátká, tak se vynechala. (?)
Nevím co je to "insert silence", tato sprostá slova neovládám :D , nicméně v tramvajích je nejspíš "problém" v tom, že by se muselo asi moc špekulovat, kde je 20s moc, kde není, kde dát míň a o kolik. Protože Apex sám o sobě má "zpoždění", pokud zmáčněš čudlík vyhlášení na konci zastávky, k odhlášení dojde někdy u sloupku, než to odkecá tak lidi nastoupěj a 20 sec "ticha" je mnohde moc. A na jednu stranu chápu, že se nikomu nechce špekulovat nad tím, že např. z Michelské k plynárně 20sec jo, ale z Chodovské odhlásit hned. Takže se to pustí rovnou a "ticho" se vynechá.

willyjef - jo to jsem taky zaznamenal, ovšem mám za to, že u R.P (alespoň některých) to závisí na poloze čudlu od dveří. Když jsem ho vrátil i z "uvolnění" (dveře zůstaly zavřeny), píplo to.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od willyjeff » 01.10.2014 18:56

martin8211 píše:U tramvají by údajně taky mohl APEX spolupracovat s dveřmi, ale není to propojené.
Ale no ták a proč když zavřu dveře (u tyrystorů jsem si toho všim), tak APEX pípne? :)

martin8211
Uživatel
Příspěvky: 125
Registrován: 28.8.2013 10:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od martin8211 » 01.10.2014 18:45

V autobusech DPP je to udělaný tak, že když řidič ohlásí zastávku a do 20 sekund otevře dveře, hlášení se přehraje až po zavření dveří. Když do 20 sekund dveře neotevře, přehraje se hlášení rovnou po této uplynulé době 20s.

U tramvají by údajně taky mohl APEX spolupracovat s dveřmi, ale není to propojené.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 01.10.2014 18:34

Bobik: Ale jo, nestojim ani na jendý straně. Mně osobně to je v podstatě jedno. Jen jsem žil v domnění, že v autobusech je to napojeno na odstanicování, takže jsem nechápal, proč to neni v tram stejně. Pokud tedy dobře chápu, tak je to dělaný tou nejjednodušší metodou "insert silence" i v busech, jen pro tram byla ta doba moc krátká, tak se vynechala. (?)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 01.10.2014 18:15

Bobik: I nám v práci je občas řečeno, že se můžeme dostat do situace "klient má prostě pravdu"... Bohužel a taky mě to štve...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Bobik » 01.10.2014 17:33

Gab - šlo, resp. někde to tak je. Nicméně docházelo k zádrhelu, neboť tam bylo nahráno "standardních" 20 vteřin ticha a až pak se ozvalo to o tom že příští je na znamení, což ovšem na některých zastávkách bylo strašně moc. Takže například od Sníchovskýho nádru ZC to ničemu nevadí a je to v pohodě, obráceně od Lihovaru je to strašně moc. "Technicky" by to asi vyřešit šlo, třeba že by se to hlášení nahrálo jako "samostatná zastávka" a řidič by to vyhlásil až po odjezdu, ovšem osobně mi to přijde jako naprostá marginalita. Zas bych lidi nepodceňoval, jak normálně na to dlabou a běžně se zvedaj ze židliček a hledaj čudlík až ve chvíli, kdy tram stojí v zastávce, tak tohle se mi v na znamení ještě nikdy nestalo (holt vědí, že pokud si neřeknou včas, nevystoupí, tak se snažej).
kruťák píše: Většinou se tak tato informace odehraje ještě dřív než se vůbec otevřou dveře, takže např. nastupující na Chodovské ji neslyší.
Nic ve zlém, ale no a? Cestující buď ví, kam jede, tedy i ví že jede do zastávky na znamení, nebo se neobtěžoval si to zjistit a pak je to holt jeho blbost. Lidi jsou svéprávný a v tý svéprávnosti by se měli podporovat, ne je furt vodit za ručičku.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 01.10.2014 9:45

Myslím, že panu G. nešlo o odhlášení té zastávky, ale o hlášení "příští je na znamení" na předchozí zastávce. V autobusech se tato informace hraje většinou po rozjezdu z předchozí zastávky, v tramvajích se to hraje najednou - "gong Chodovská, příští zastávka Plynárna Michle, cink, příští zastávka je na znamení". Většinou se tak tato informace odehraje ještě dřív než se vůbec otevřou dveře, takže např. nastupující na Chodovské ji neslyší.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.10.2014 8:19

gabuliatko píše:Vím že si vymýšlím, ale nemohlo by se hlášení "příští zastávka je na znamení" odehrát až po odjezdu ze zastávky (T3.RP) :) ?
spravne rikas, ze si vymyslis - odpovedni ti reknou, ze to mas u vsech typu apexu resit dostatecne vcasnym az predcasnym odhlasenim te zastavky na znameni, kde je tato informace take hlasena

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 01.10.2014 7:55

Vím že si vymýšlím, ale nemohlo by se hlášení "příští zastávka je na znamení" odehrát až po odjezdu ze zastávky (T3.RP) :) ?

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 540
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ElWapp » 25.9.2014 21:39

Na tom videu ještě chybí blikající hvězdičky v případě konečné =>***SKALKA***.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od kruťák » 25.9.2014 20:30

ElWapp píše:Ten jezdící a blikající blázinec, co na áčku odpočítává příjezd další soupravy, je už definitivum, nebo se k tomu ještě dostane někdo se špetkou vkusu a soudnosti?
Ač to není má domácí trasa, musel jsem se tam na to podívat. No... jsem z toho velice rozpačitý a též doufám, že to je jen testovací verze a ve finále to bude vypadat třeba tak, jak napsal M.Š.
Pro ty, kdo nemají možnost a byli by ochuzeni o toto vysoce umělecké dílo, jsem natočil aspoň krátké video. Omluvte kvalitu a třesení, nahráváno mobilem a rovnou uploadováno na youtube. http://youtu.be/1nV5ajUkX1w

vávra
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 06.11.2008 20:12

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od vávra » 25.9.2014 12:52

pawel píše:bez teplomeru by to slo aspon takto: BILA HORA
Pohorelec (tam) / Hladkov (zpet)
Malostranska (A) - Ujezd ...
Nemůžu se zbavit dojmu, že neuvedením Pražského hradu na úkor zastávky Hládkov (podle vašeho návrhu) bych nadělal víc škody než užitku...

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od ZXS91 » 25.9.2014 12:13

Martin Šubrt píše:...ale třeba má někdo foto?
Ale jistě :wink:

Odpovědět