T3R.P, T3R.PV (krnovy), T3R.PLF (wany)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 19.3.2007 14:14

Káem píše:Chichichi, jsou známy desítky případů zařazení zpátečky v plné rychlosti jen proto, že jí mělo vypůjčené auto jinde než byl řidič zvyklý ze svého. Soudím, že to brzy poznáš.
A desítky křižování na širé trati.... Z:idea:
poznat to nemůžu, jelikož jsou jen dva typy manuálních převodovek, třeba Felicie, Peugeot, Dacia, Lada, Opel (zpátečka je proti 5. stupni dozadu nebo zpátečka je na stejném místě jako jednička ale musí se zatlačit dolů a mírně doleva (moderní škodovky,seat, vw, audi atd.)
pokud někdo zařadí ve Fábii místo zpátečky jedničku je podle mě s prominutím *****! a řidičák mu nepatři!
ano chybu člověk může udělat, ale řidič který je proškolený na určitý typ vozidla by o něm měl asi něco vědět když tedy dostal oprávnění ho řídit. např. v autoškole jsou otázky z techniky a komisař se může zeptat na typy převodovek a druhy řazení a když to tedy člověk po získání řidičáku neví.....
Naposledy upravil(a) mechurav dne 19.3.2007 14:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 19.3.2007 14:13

Pardon, měl jsem to dlouho otevřené a věnoval se práci, máš to níže na obrázku zkonstruované, vyšlo 95,5 a 67, tak jsem se tolik neseknul :D

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 19.3.2007 14:12

Milý Káem, vezmi kružnici o poloměru X a protni ji přímkou, která vytvoří sečnu délky Y. Dále vytvoř rovnoběžně sečnu délky Y+n, kde n>0 a zároveň Y+n<D, kde D je průměr kružnice. V průdečících sečna x kružnice si sestroj tečnu.

Pak bude platit, že úhel sečna x tečna bude pro sečnu délky Y jiný, než pro sečnu délky Y+n. Budou-li obě sečny rovnoběžně orientovány a vytvoříš-li kolem nich nějaký osově souměrný tvar, lišící se pouze do délky a ne do šířky, pak vymodeluješ něco jako T3 a Wanu v oblouku. A já Ti garantuju, že Ti vyjde i vnější přesah.

Příklad: R=20000; D=40000; Y=6400 n=1100 Y+n=7500. Symetrický tvar budiž kastle T3/VaroLF (zde se dopouštím zanedbatelné nepřesnosti, skříně mají kromě délky i tvarové a mírové odlošnosti v řádech jednotek mm). Vyjde Ti vnitřní posun skříně cca 95 a vnější cca 65.

Všechny uvedené míry jsou v milimetrech.

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 19.3.2007 14:10

jara píše:Pokud jsem to pochopil já dobře, tak spíše šlo o to když s tou tramvají jedeš. Ono stačí, dneska když přesedneš z reka do krnováka co poznáš???? Nic moc podle kabiny. A tak pokud budu jezdit 8 hodin v kabině(která je schodná s krnovákem) tak je dost jednoduché prostě neuvědomit si, že jedu s vozem o metr delším.

K autu se to asi nedá přirovnat
jak to , že se to nedá přirovnat? navíc, řidič co tu tramvaj řídí, jí předtím mininálně jednou viděl a to když do ní nastupovat. a pokud to během pobytu v kabině zapomene, tak vážně není psychicky v pořádku a s takovým řidičem bych se pak bál jet, protože pravděpodobně jeví známky únavy a je to tudíž nebezpečné ne-li trestné.
ano poznám to, protože když přestupuju, jednu tramvaj opustím a do druhé nasednu a přitom jí vidím, jestli ty jí nevidíš tak asi taky nebudeš na tom zrovna nejlíp.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 19.3.2007 14:04

mechurav píše:ano řidičák mám a ještě jednou se mi nestalo abych si spletl jaké auto řídím, když si ho třeba od někoho půjčím tak je to většinou i v malém technickém průkazu, který je povinnost vozit s sebou. prostě argument o tom, že si spletu to co řídím u mě neobstojí. :lol:
Chichichi, jsou známy desítky případů zařazení zpátečky v plné rychlosti jen proto, že jí mělo vypůjčené auto jinde než byl řidič zvyklý ze svého. Soudím, že to brzy poznáš.
A desítky křižování na širé trati.... Z:idea:

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 19.3.2007 13:54

mechurav píše:ano řidičák mám a ještě jednou se mi nestalo abych si spletl jaké auto řídím, když si ho třeba od někoho půjčím tak je to většinou i v malém technickém průkazu, který je povinnost vozit s sebou. prostě argument o tom, že si spletu to co řídím u mě neobstojí.
pokud 7080 má řidičák, tak bych mu ho sebral pro duševní nezpůsobilost k řízení motorového vozidla pro důvod že neví co řídí. a nebo bych všechny řidiče tramvají podrobil psychologickému vyšetření aby se zjistilo kdo z nich si bude plést R.P a wanu a kdo ne. tím by se eliminovalo nebezpečí potkávání :lol:
Pokud jsem to pochopil já dobře, tak spíše šlo o to když s tou tramvají jedeš. Ono stačí, dneska když přesedneš z reka do krnováka co poznáš???? Nic moc podle kabiny. A tak pokud budu jezdit 8 hodin v kabině(která je schodná s krnovákem) tak je dost jednoduché prostě neuvědomit si, že jedu s vozem o metr delším.

K autu se to asi nedá přirovnat

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 19.3.2007 13:39

Káem píše:Máš řidičák? :roll:
ano řidičák mám a ještě jednou se mi nestalo abych si spletl jaké auto řídím, když si ho třeba od někoho půjčím tak je to většinou i v malém technickém průkazu, který je povinnost vozit s sebou. prostě argument o tom, že si spletu to co řídím u mě neobstojí.
pokud 7080 má řidičák, tak bych mu ho sebral pro duševní nezpůsobilost k řízení motorového vozidla pro důvod že neví co řídí. a nebo bych všechny řidiče tramvají podrobil psychologickému vyšetření aby se zjistilo kdo z nich si bude plést R.P a wanu a kdo ne. tím by se eliminovalo nebezpečí potkávání :lol:

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 19.3.2007 13:29

Jo, z tohodle je to patrnější. Se děkuje :-)
Mozek holt není nejdokonalejší počítač.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4077
Registrován: 23.11.2003 18:49

Příspěvek od P_V » 19.3.2007 13:22

Káem píše:Ale prd. Já nemusim používat ruce, používám mozek a úvahou mi vychází to co jsem psal - vnitřní oblouk. Pokud má wana a T3 podvozky steně daleko od konců (=a různě daleko od sebe) Ale chci si to verifikovat, jestli někde nedělám chybu. Ty teoretiku. :oops: :roll:
Dovolím si repostnout ten plánek z Krepu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 19.3.2007 13:21

Káem, udělej si ten test, jak Ti píše Proxy. Vyjde Ti to jinak. Bohužel Tvůj mozek nestačí na teoretickou představu.

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 19.3.2007 12:58

mechurav píše:teda tady to inteligencí přímo přetýká.... snad vidí to jaký tramvaje leze ne? a na jakou tramvaj dělal zácvik atd. zkuste tu psát normální věci a ne tyhle bláboly. to mi chceš jako tvrdit, že třeba vlezu do Nový Fábie a když má interiér témeř shodný s Roomsterrem, spletu si to co řídím? takovýmu řidiči bych sebral ihned na místě řidičák a soudně mu nařídil léčbu na psychiatrii.!
Máš řidičák? :roll:

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 19.3.2007 12:58

Proxy píše:Tak si to zkus vystřihnout z papíru:
T3 14,3 x 2,5 cm, Wana 15,3 x 2,5 cm
- pak si vystřihni malé obdélníčky místo podvozků, nakresli si kolej v oblouku a místo čepů do podvozů zapíchni špendlíky - nakonec se podívej, kde má na papíře díry po špendlíkách wana a kde T3 - zjistíš, že jsou na jiném místě a proto se liší průjezdný profil

Kdysi tento kurz doporučoval Jenki na K-repu ;-)
Ale prd. Já nemusim používat ruce, používám mozek a úvahou mi vychází to co jsem psal - vnitřní oblouk. Pokud má wana a T3 podvozky steně daleko od konců (=a různě daleko od sebe) Ale chci si to verifikovat, jestli někde nedělám chybu. Ty teoretiku. :oops: :roll:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Proxy » 19.3.2007 11:56

Káem píše:A čáry jsou co? Červená je wana? Neni to divný? Vysvětli, jak vidíš, ani obrázek mi nepomuže... :-(
Tak si to zkus vystřihnout z papíru:
T3 14,3 x 2,5 cm, Wana 15,3 x 2,5 cm
- pak si vystřihni malé obdélníčky místo podvozků, nakresli si kolej v oblouku a místo čepů do podvozů zapíchni špendlíky - nakonec se podívej, kde má na papíře díry po špendlíkách wana a kde T3 - zjistíš, že jsou na jiném místě a proto se liší průjezdný profil

Kdysi tento kurz doporučoval Jenki na K-repu ;-)

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 19.3.2007 11:53

7080 píše:Problém bude sice v potkávání, ale trochu někde jinde. V kabimě wany člověk velmi rychle zapomíná, že je ve voze s jiným profilem..Řídící panel je prakticky totožný, chodové vlastnosti až na dobržďování taky...
teda tady to inteligencí přímo přetýká.... snad vidí to jaký tramvaje leze ne? a na jakou tramvaj dělal zácvik atd. zkuste tu psát normální věci a ne tyhle bláboly. to mi chceš jako tvrdit, že třeba vlezu do Nový Fábie a když má interiér témeř shodný s Roomsterrem, spletu si to co řídím? takovýmu řidiči bych sebral ihned na místě řidičák a soudně mu nařídil léčbu na psychiatrii.!
Naposledy upravil(a) mechurav dne 19.3.2007 12:09, celkem upraveno 1 x.

mechurav
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 05.1.2007 16:58

Příspěvek od mechurav » 19.3.2007 11:48

pan Vedoucí píše:mylis se, bezny cestující to bere jako klasicke erpecko s reklamou..
tak to pak krásně hovoří o jejich inteligenci. a můžu se zeptat na jaký výrobek je to reklama? že bych si ho třeba koupil, protože se mi líbí :lol:

Odpovědět