Pražské metro

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
dreamliner
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 20.4.2010 20:45

Re: Pražské metro

Příspěvek od dreamliner » 28.3.2011 4:49

Nevíte někdo, jak to dopadlo se stížnostmi lidí bydlících ve věžácích nad plánovanou trasou protažení áčka? Jedná se o paneláky u Evropské, lidé si stěžovali na posunutí trasy pod tyto domy u ombudsmana...

vs-metrak
Uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: 02.5.2010 8:25

Mezistaniční vzdálenosti ' B

Příspěvek od vs-metrak » 27.3.2011 13:05

Na Metrowebu v diskuzi to je.
Co se týká těch vzdáleností ve vyhledávači spojení, tak jsou přinejmenším nepřesné.

Přesné vzdálenosti v příloze.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od MOp » 27.3.2011 10:48

gabuliatko píše:Nemáte někdo prosím mezistaniční vzdálenosti na trase B (mimo I.B)? Žena má úkol ze statistiky a na metrowebu to není. :(
http://idos.dpp.cz/idos/Route.aspx?i=74 ... :30&tt=pid

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské metro

Příspěvek od gabuliatko » 27.3.2011 10:38

Nemáte někdo prosím mezistaniční vzdálenosti na trase B (mimo I.B)? Žena má úkol ze statistiky a na metrowebu to není. :(

jeffer
Uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 07.5.2009 11:55

Re: Pražské metro

Příspěvek od jeffer » 25.3.2011 18:26

demon: zavinená, alebo nie, DP si určil priority (ak by to nariaďoval ROPID tak no cement) a ROPID na tieto priority v tomto prípade trpí. Samozrejme by pokuta v tomto bode mala byť "formálna" a ihneď vymáhaná po tom, kto škodu (výluku) spôsobil.

Rovnako ako si myslím, že by železnice mali riadne cvakať za meškanie a výluky spôsobené počasím (zapadané snehom, odplavené vodou) a mať tieto položky ako súčasť poistenia. Škoda predsa vznikla.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6712
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 24.3.2011 21:53

Na takový mimořádný události z příčin vyšší moci asi bude smlouva myslet.
Pokud by mělo být sjednáno penále za nezaviněné události, asi by to nebylo úplně košer.

jeffer
Uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: 07.5.2009 11:55

Re: Pražské metro

Příspěvek od jeffer » 24.3.2011 18:17

No, pokiaľ naozaj dôjde ku stiahnutiu z liniek, tak ešte pokuty za nejazdenie toho, čo si ROPID zaplatil.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské metro

Příspěvek od MF » 24.3.2011 12:03

Stejné je to i i tramvají. Pokud je předpoklad delší než 30 minut, nebo neznámý, tak se NAD zavádí. Chvíli ovšem trvá než najede a ne taky každý řidič ví kudy má jet, takže na řízení NAD jede další dispečerský vůz. Pokud je třeba stržena trolej, tak se píše samozřejmě NAD do vzniklé škody, protože je provozovatel dráhy povinen jí zavádět. Pokud je na místě viník, tak by jí měl vždy platit z povinného ručení. Pokud ne, má DP smůlu.

Jen na okraj, ty busy a lidi na ně jsou stejně tak jako tak v práci, akorát jsou ztažení z linek a jezdí jinde popřípadě vyjedou ze zálohy. Takže to DP stejně vychází jako vícenáklady nula, u operativek tak možná nafta za km.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 24.3.2011 11:11

On je problém, že ND se zavadí při předpokladu zdržení větším než 30 minut. A kolikrát to vypadá na naprostou banalitu. Ale je ted dáno, že pokud ten člověk není schopen samotného odchodu z kolejí tak se čeká na příjezd RZS. Než dojde k tomuto zjistění může uplynout třeba i 10 min. A dále dispečink musí zajistit otáčení souprav na jiných stanicích. A kolikrát se opravdu stane, že staniční personál o tom, že byla zavedena ND neví a dozvídá se až ze staničního rozhlasu. A dalším problémem jsou cestujicí, kteří si vynucují svoje právo na to být informování o tom, jak se nejlépe ještě rychleji než metrem dostanou na místo svého určení.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Fořtík » 24.3.2011 10:45

Dokud někdo nebude platit 20 busů a 20 řidičů navíc (což nikdy nikdo nebude), kteří by byli v případě jakékoliv mimořádnosti kdekoliv schopni vyjet kamkoliv a hradit cokoliv, tak bude mimořádná náhradní doprava VŽDY průser co reaguje na jiný průser. 8-)

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Pavel PS » 24.3.2011 10:30

Já bych nechal již vypravené busy NAD dojet, v tomto případě na Florenc. Lidi by nemuseli z nejezdícího metra lézt do busu, pak o kousek dál z busu a pak zase do metra. Alespoň by se trochu odlehčilo metru, na který také čekalo spousta lidí a alespoň první vlaky nepobíraly. Dále informace na zastávkách NAD, že byl provoz metra obnovem (inteligentní systému, nebo alespoň dispčer, konkrétně ta Budějovická je dost vytížená stanice a zastávka NAD je poměrně daleko). A dobré by bylo i hlášební v busech na klasických linkách o přerušení provozu metra, aby mohl člověk případně zvolit jinou trasu. Ale já vím, že chci moc, řešení MÚ je složité, nezávídím dispečerům.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od OMH » 24.3.2011 10:16

Pavel PS píše:Bohužel NAD mi nepřišla úplně dobře zvládnutá.
A jak bys to řešil, takovouhle MU?

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Pavel PS » 24.3.2011 9:42

Opět smutná událost z pražského metra http://praha.idnes.cz/na-pankraci-spadl ... zpravy_cen.

Bohužel NAD mi nepřišla úplně dobře zvládnutá. Dozorce metra v cca 7:40 informoval na Budějovické lidi, že metro nejede a potrvá to ještě cca půl hodiny, byl ochotný, ale na můj dotaz, zda je zavadena NAD odpověděl, že ne. Tak jsem se vydal na standardní bus linky, samozřejmě plno lidí, 124 neměla nejmenší šanci... Tak jsem si řekl, že půjdu na Pražského povstání na 18, ale v tu chvíli jsem zahlédl kloub X-C, takže jsem se přesunul na zastávku NAD a čekal, dlouho nic a pak konečně přijel bus, řidič sice říkal, že metro už jezdí, ale stejně jsem nastoupil, jako další lidi. Popojeli jsme asi 20 m a vyhodil nás ven, že musí jet na linku, což bych pochopil, ale X-C co jelo za námi pokračovalo dál. No, takže zpátky do metra - opět nával... Nějak mi uniklo, proč když už ta NAD byla vypravená, nedokončila kolo, nebo proč nebyly stáhnuty všechny vozy...

malesak
problémový jedinec
Příspěvky: 176
Registrován: 15.10.2009 17:41
Bydliště: MHD neni slyset

Re: Pražské metro

Příspěvek od malesak » 20.3.2011 16:46

Neříkám že nejhorší , ale ani nejlepší. Ale stejně tam pujdu tak půl roku znovu.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské metro

Příspěvek od gabuliatko » 20.3.2011 15:31

Já děkuji organizátorům za super zážitek ze zážitkové jízdy. Výklad pro laickou veřejnost akorát, ochota odpovídat dotazy maximální. Nemám co bych vytknul.

Odpovědět