Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4550
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od von Špilberk » 24.8.2014 14:52

Radošovická: Předjíždět KT s KT bylo zakázáno už dříve. Dnes je zakázáno předjíždět cokoli čímkoli. 8-) Jde to jen na příkaz dispečinku. Zažil jsem, když mne s dvojicí RP předjížděla dvojice T6, ale řidič si musel sklopit hrazdu. Jestli se fyzicky předjede KT s KT nevím, nikdy jsem to neviděl.

Šetření: možná je to i šetření počtu nezbytných KT, což by se ale dalo udělat i zkrácením l.25 na Palmovku a prodloužením l.12 na Lehovec.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.8.2014 14:48

ZXS91 píše:...... V pátek jsem byl v Brně. Kvůli výlukám na Nových sadech končí krom d-10 i d-1. Odpoledne bylo potřeba, aby se dvě pořadí jedničky dostaly před desítku. Desítka projela smyčkou, až za sjezdovou výhybku. Tu si řidič přehodil a poté zacoval do Hybešovy, bez jakýhokoliv zabezpečení třebas povolanou osobou, jen s pomocí zvonku. Kdo nezná Brno, tak v Hybešce je slušnej provoz IAD, k tomu NAD x-1 a koleje nijak neoddělený od zbytku. Tohle se tam za odpoledne stalo třikrát a je to tak pravidelně, žádná mimořádnost. Proč by tohle nešlo u nás? Krom toho, že se to tak nikdy nedělalo #-o

A mě tak ještě napadá: Předjíždět by se tam dalo, nebýt zrušení spojky od Hostíku :D
1.) pevně doufám, že v té brněnské Hybešově ulici řidič TRAM zpětně pohyboval ze zadního - tzv. pomocného stanoviště = ať je okolní provoz slabý či silný, tak zajištění další osobou netřeba - případnou kolizní situaci sám vidí a zastaví, ale při skutečném couvání z přední kabiny potřebuješ zajištění i o půlnoci "v naprostém prdelákově" - protože by se za TRAM just i v takové situaci někdo postavil!
2.) přesně uvedený brněnský způsob předjetí by šel praktikovat i na obratišti Radošovická (v případě dočasného současného zrušení nástupní zastávky v něm) a to s výhodou zpětného pohybu do OKS v ul.Průběžné.
3.) sice od Hostíku do obratiště Radošovická byl zrušen vjezd, ale výjezd z obratiště do Hostíku byl viditelně zachován/obnoven = obrat od/k Hostíku bude možný pomocí využití výjezdů z obratiště Radošovická jako obratového trojúhelníku - se zpětným pohybem do nástupní zastávky v obratišti

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Martin Šubrt » 24.8.2014 14:46

Holt stále přetrvává přístup, že se výluka dělá provozně a cestující je až na zcela posledním místě. 22 na NS je vhodnější zvláště, když Na Hroudě bude možný přestup na bus ve společné zastávce.

petr91: To by nám zas vcházelo na 23 a to se furt v původní trase nesmí.

9001: Kachna předjede kachnu? Kombinace KT + sólo asi jo, ale kachním průvodem si nejsem jistý.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 24.8.2014 14:41

Upřímně LV taky nechápu... 22 měla jezdit na Nádraží Strašnice. Směr metro by odvezly busy ze společné zastávky.

Na Radošovické JDE PŘEDJET kachna po vnitřní. Mnohokrát to tak bylo za dob 24 komplet v KT, kdy se tam protahovala noční 51 při posledních denních spojích...

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od petr91 » 24.8.2014 14:33

MŠ: Jako důvod také předpokládám malou kapacitu Radošovické a nemožnost předjetí ve smyčce, ale opravdu by nevyšlo ani pásmování Kubánské náměstí - Radošovická? Pořád lepší každá druhá souprava na Radošovickou a 26 na Kubáň, než otevřít část větve do Hostivaře a nechat dále přestupovat cestující do NAD na Kubáni, kde zrovna ten přestup není ideální. Otázkou je jak by se vypořádala linka 22 s pásmem na obou koncích (to už tu bylo) přičemž na jednom konci ještě ukončena Kaliforňanem, protože takhle to opravdu vypadá a to dost okatě na šetření! Ještě mám otázku, má někdo postřeh jaká byla včera situace před a po skončení fotbalového zápasu v Edenu s linkami 7,24 a X22?

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od ZXS91 » 24.8.2014 12:46

No, co se malý kapacity týče... V pátek jsem byl v Brně. Kvůli výlukám na Nových sadech končí krom d-10 i d-1. Odpoledne bylo potřeba, aby se dvě pořadí jedničky dostaly před desítku. Desítka projela smyčkou, až za sjezdovou výhybku. Tu si řidič přehodil a poté zacoval do Hybešovy, bez jakýhokoliv zabezpečení třebas povolanou osobou, jen s pomocí zvonku. Kdo nezná Brno, tak v Hybešce je slušnej provoz IAD, k tomu NAD x-1 a koleje nijak neoddělený od zbytku. Tohle se tam za odpoledne stalo třikrát a je to tak pravidelně, žádná mimořádnost. Proč by tohle nešlo u nás? Krom toho, že se to tak nikdy nedělalo #-o

A mě tak ještě napadá: Předjíždět by se tam dalo, nebýt zrušení spojky od Hostíku :D

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Martin Šubrt » 24.8.2014 12:18

Předpokládám, že důvodem je fakticky jen jedna kolej na Radošovické a současný provoz většiny (o víkendu všech) pořadí na 22 v podobě KT (nemožnost předjíždění) a trošku menší kapacita Radošovické pro provoz v intervalu 4 minuty. Ale osobně také nerozumím. Trošku to zas smrdí šetřením. Jako roky musí 22 jezdit páteřní, ač není potřeba, ale kdykoliv je sebemenší šance, aby za její dva spoje v soupravě jel jeden standardní autobus, tak se to využije. Mně by též přišlo logičtější přejmenovat NAD na X-26 a ohnout jí ke Strašnické. 26 vést na Kubánské nám. a tím pomoci sedmičce, které X22 rozhodně moc nepomůže, když má zastávky vlastně jinde. A 22 ukončit na Nádraží Strašnice.

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od petr91 » 24.8.2014 12:06

ZXS91 píše:Docela mě zaujalo LV při druhý etapě Hostíku. Ve chvíli, kdy z obou zastávek jede autobus k metru, tak by člověk čekal, že tam pojede d-22 z centra. Nebo aspoň prodloužená d-4 (či d-13 :devilsmokin ) Takhle tam sice pojedou tři linky k metru, ale do centra nic #-o
Přesunutím linky 26 zpět do Průběžné ulice, bude tato linka chybět v úseku Průběžná - Kubánské náměstí, kde zůstane pouze linka 7 a výluková linka X22.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od ZXS91 » 24.8.2014 11:30

Docela mě zaujalo LV při druhý etapě Hostíku. Ve chvíli, kdy z obou zastávek jede autobus k metru, tak by člověk čekal, že tam pojede d-22 z centra. Nebo aspoň prodloužená d-4 (či d-13 :devilsmokin ) Takhle tam sice pojedou tři linky k metru, ale do centra nic #-o

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od P_V » 24.8.2014 10:27

9001 píše:MM: Upřímně trochu bych se bál na kolik by přišlo přeprogramovaní mastodontů a navíc nevím jestli dodnes lidi chápu co znamená VOZOVNA, když se na něm zobrazí...
Tento termit bych nahradil slovem DEPO, což je kratší a srozumitelné i mezinárodně.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10283
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od 9001 » 24.8.2014 9:25

MM: Upřímně trochu bych se bál na kolik by přišlo přeprogramovaní mastodontů a navíc nevím jestli dodnes lidi chápu co znamená VOZOVNA, když se na něm zobrazí...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.8.2014 8:17

trainzjohny píše:......

A malé rýpnutí do plánování - čím se liší zátah z linky 9 do vozovny motol od výlukové linky 9 jedoucí tamtéž ?! Proč mastodonti ukazují linku 9 do vozovny a pod ní linku 9 (bez jakékoliv zmínky že je ve výluce a jede tamtéž) ?! Totéž pak i u linky 10. Tohle někdo nezvládl.
to je to samé jako l.18 běžně/pravidelně zatahující na PA a mastodonti na zastávkách Hradčanská a Staroměstská DC ukazují "18 vozovna" - souhlasím je to nesmyslné, ale nevím, kdo to rozhodl a hlavně může změnit!
Zejména když už konečně větši na na PA zatahujících 18 zatahuje se správným zobrazením na vnějších el. orientacích = s pozitivním číslem i slovem "vozovna".

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3157
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od trainzjohny » 23.8.2014 21:35

Víkendová výluka úseku Vozovna Motol - Sídliště Řepy krásně ukazuje že DPP už se začíná i o výlukách snažit, ale stále to není ono.

Přestup 9/10 - X9 jsou krásné, spoje na sebe navazují a hlavně čekají na přestup lidí.

Mastodonti kteří by při takovéhle výluce mohli krásně pomoci informování ovšem pouze daly 9 a 10 po čáru a jinak doba temna. Prosté přeškrtnutí, nebo nápis VÝLUKA by docela bodl, ale nekoná se.

A malé rýpnutí do plánování - čím se liší zátah z linky 9 do vozovny motol od výlukové linky 9 jedoucí tamtéž ?! Proč mastodonti ukazují linku 9 do vozovny a pod ní linku 9 (bez jakékoliv zmínky že je ve výluce a jede tamtéž) ?! Totéž pak i u linky 10. Tohle někdo nezvládl.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Martin Šubrt » 09.8.2014 22:31

MOp: Děkuji, divnost vysvětlena ;-).

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od P_V » 09.8.2014 22:04

MoP: Není divu, když to drží jen na 2 šroubkách... Výměnná srdcovka by asi neměla mít tvar X, ale blok tvaru kvádru, s oporou i po straně.

Odpovědět