Šetření: možná je to i šetření počtu nezbytných KT, což by se ale dalo udělat i zkrácením l.25 na Palmovku a prodloužením l.12 na Lehovec.
Výluky a jiná omezení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
-
von Špilberk
- Uživatel
- Příspěvky: 4550
- Registrován: 23.2.2012 8:27
- Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác
Re: Výluky a jiná omezení
Radošovická: Předjíždět KT s KT bylo zakázáno už dříve. Dnes je zakázáno předjíždět cokoli čímkoli.
Jde to jen na příkaz dispečinku. Zažil jsem, když mne s dvojicí RP předjížděla dvojice T6, ale řidič si musel sklopit hrazdu. Jestli se fyzicky předjede KT s KT nevím, nikdy jsem to neviděl.
Šetření: možná je to i šetření počtu nezbytných KT, což by se ale dalo udělat i zkrácením l.25 na Palmovku a prodloužením l.12 na Lehovec.
Šetření: možná je to i šetření počtu nezbytných KT, což by se ale dalo udělat i zkrácením l.25 na Palmovku a prodloužením l.12 na Lehovec.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
1.) pevně doufám, že v té brněnské Hybešově ulici řidič TRAM zpětně pohyboval ze zadního - tzv. pomocného stanoviště = ať je okolní provoz slabý či silný, tak zajištění další osobou netřeba - případnou kolizní situaci sám vidí a zastaví, ale při skutečném couvání z přední kabiny potřebuješ zajištění i o půlnoci "v naprostém prdelákově" - protože by se za TRAM just i v takové situaci někdo postavil!ZXS91 píše:...... V pátek jsem byl v Brně. Kvůli výlukám na Nových sadech končí krom d-10 i d-1. Odpoledne bylo potřeba, aby se dvě pořadí jedničky dostaly před desítku. Desítka projela smyčkou, až za sjezdovou výhybku. Tu si řidič přehodil a poté zacoval do Hybešovy, bez jakýhokoliv zabezpečení třebas povolanou osobou, jen s pomocí zvonku. Kdo nezná Brno, tak v Hybešce je slušnej provoz IAD, k tomu NAD x-1 a koleje nijak neoddělený od zbytku. Tohle se tam za odpoledne stalo třikrát a je to tak pravidelně, žádná mimořádnost. Proč by tohle nešlo u nás? Krom toho, že se to tak nikdy nedělalo
A mě tak ještě napadá: Předjíždět by se tam dalo, nebýt zrušení spojky od Hostíku
2.) přesně uvedený brněnský způsob předjetí by šel praktikovat i na obratišti Radošovická (v případě dočasného současného zrušení nástupní zastávky v něm) a to s výhodou zpětného pohybu do OKS v ul.Průběžné.
3.) sice od Hostíku do obratiště Radošovická byl zrušen vjezd, ale výjezd z obratiště do Hostíku byl viditelně zachován/obnoven = obrat od/k Hostíku bude možný pomocí využití výjezdů z obratiště Radošovická jako obratového trojúhelníku - se zpětným pohybem do nástupní zastávky v obratišti
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Holt stále přetrvává přístup, že se výluka dělá provozně a cestující je až na zcela posledním místě. 22 na NS je vhodnější zvláště, když Na Hroudě bude možný přestup na bus ve společné zastávce.
petr91: To by nám zas vcházelo na 23 a to se furt v původní trase nesmí.
9001: Kachna předjede kachnu? Kombinace KT + sólo asi jo, ale kachním průvodem si nejsem jistý.
petr91: To by nám zas vcházelo na 23 a to se furt v původní trase nesmí.
9001: Kachna předjede kachnu? Kombinace KT + sólo asi jo, ale kachním průvodem si nejsem jistý.
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Upřímně LV taky nechápu... 22 měla jezdit na Nádraží Strašnice. Směr metro by odvezly busy ze společné zastávky.
Na Radošovické JDE PŘEDJET kachna po vnitřní. Mnohokrát to tak bylo za dob 24 komplet v KT, kdy se tam protahovala noční 51 při posledních denních spojích...
Na Radošovické JDE PŘEDJET kachna po vnitřní. Mnohokrát to tak bylo za dob 24 komplet v KT, kdy se tam protahovala noční 51 při posledních denních spojích...
Re: Výluky a jiná omezení
MŠ: Jako důvod také předpokládám malou kapacitu Radošovické a nemožnost předjetí ve smyčce, ale opravdu by nevyšlo ani pásmování Kubánské náměstí - Radošovická? Pořád lepší každá druhá souprava na Radošovickou a 26 na Kubáň, než otevřít část větve do Hostivaře a nechat dále přestupovat cestující do NAD na Kubáni, kde zrovna ten přestup není ideální. Otázkou je jak by se vypořádala linka 22 s pásmem na obou koncích (to už tu bylo) přičemž na jednom konci ještě ukončena Kaliforňanem, protože takhle to opravdu vypadá a to dost okatě na šetření! Ještě mám otázku, má někdo postřeh jaká byla včera situace před a po skončení fotbalového zápasu v Edenu s linkami 7,24 a X22?
- ZXS91
- Uživatel
- Příspěvky: 1058
- Registrován: 23.3.2010 19:11
- Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
No, co se malý kapacity týče... V pátek jsem byl v Brně. Kvůli výlukám na Nových sadech končí krom d-10 i d-1. Odpoledne bylo potřeba, aby se dvě pořadí jedničky dostaly před desítku. Desítka projela smyčkou, až za sjezdovou výhybku. Tu si řidič přehodil a poté zacoval do Hybešovy, bez jakýhokoliv zabezpečení třebas povolanou osobou, jen s pomocí zvonku. Kdo nezná Brno, tak v Hybešce je slušnej provoz IAD, k tomu NAD x-1 a koleje nijak neoddělený od zbytku. Tohle se tam za odpoledne stalo třikrát a je to tak pravidelně, žádná mimořádnost. Proč by tohle nešlo u nás? Krom toho, že se to tak nikdy nedělalo 
A mě tak ještě napadá: Předjíždět by se tam dalo, nebýt zrušení spojky od Hostíku
A mě tak ještě napadá: Předjíždět by se tam dalo, nebýt zrušení spojky od Hostíku
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Předpokládám, že důvodem je fakticky jen jedna kolej na Radošovické a současný provoz většiny (o víkendu všech) pořadí na 22 v podobě KT (nemožnost předjíždění) a trošku menší kapacita Radošovické pro provoz v intervalu 4 minuty. Ale osobně také nerozumím. Trošku to zas smrdí šetřením. Jako roky musí 22 jezdit páteřní, ač není potřeba, ale kdykoliv je sebemenší šance, aby za její dva spoje v soupravě jel jeden standardní autobus, tak se to využije. Mně by též přišlo logičtější přejmenovat NAD na X-26 a ohnout jí ke Strašnické. 26 vést na Kubánské nám. a tím pomoci sedmičce, které X22 rozhodně moc nepomůže, když má zastávky vlastně jinde. A 22 ukončit na Nádraží Strašnice.
Re: Výluky a jiná omezení
Přesunutím linky 26 zpět do Průběžné ulice, bude tato linka chybět v úseku Průběžná - Kubánské náměstí, kde zůstane pouze linka 7 a výluková linka X22.ZXS91 píše:Docela mě zaujalo LV při druhý etapě Hostíku. Ve chvíli, kdy z obou zastávek jede autobus k metru, tak by člověk čekal, že tam pojede d-22 z centra. Nebo aspoň prodloužená d-4 (či d-13) Takhle tam sice pojedou tři linky k metru, ale do centra nic
- ZXS91
- Uživatel
- Příspěvky: 1058
- Registrován: 23.3.2010 19:11
- Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Docela mě zaujalo LV při druhý etapě Hostíku. Ve chvíli, kdy z obou zastávek jede autobus k metru, tak by člověk čekal, že tam pojede d-22 z centra. Nebo aspoň prodloužená d-4 (či d-13
) Takhle tam sice pojedou tři linky k metru, ale do centra nic 
Re: Výluky a jiná omezení
Tento termit bych nahradil slovem DEPO, což je kratší a srozumitelné i mezinárodně.9001 píše:MM: Upřímně trochu bych se bál na kolik by přišlo přeprogramovaní mastodontů a navíc nevím jestli dodnes lidi chápu co znamená VOZOVNA, když se na něm zobrazí...
- 9001
- Uživatel
- Příspěvky: 10283
- Registrován: 15.11.2003 18:49
- Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
MM: Upřímně trochu bych se bál na kolik by přišlo přeprogramovaní mastodontů a navíc nevím jestli dodnes lidi chápu co znamená VOZOVNA, když se na něm zobrazí...
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
to je to samé jako l.18 běžně/pravidelně zatahující na PA a mastodonti na zastávkách Hradčanská a Staroměstská DC ukazují "18 vozovna" - souhlasím je to nesmyslné, ale nevím, kdo to rozhodl a hlavně může změnit!trainzjohny píše:......
A malé rýpnutí do plánování - čím se liší zátah z linky 9 do vozovny motol od výlukové linky 9 jedoucí tamtéž ?! Proč mastodonti ukazují linku 9 do vozovny a pod ní linku 9 (bez jakékoliv zmínky že je ve výluce a jede tamtéž) ?! Totéž pak i u linky 10. Tohle někdo nezvládl.
Zejména když už konečně větši na na PA zatahujících 18 zatahuje se správným zobrazením na vnějších el. orientacích = s pozitivním číslem i slovem "vozovna".
- trainzjohny
- Moderátor
- Příspěvky: 3157
- Registrován: 10.9.2006 15:06
- Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
Víkendová výluka úseku Vozovna Motol - Sídliště Řepy krásně ukazuje že DPP už se začíná i o výlukách snažit, ale stále to není ono.
Přestup 9/10 - X9 jsou krásné, spoje na sebe navazují a hlavně čekají na přestup lidí.
Mastodonti kteří by při takovéhle výluce mohli krásně pomoci informování ovšem pouze daly 9 a 10 po čáru a jinak doba temna. Prosté přeškrtnutí, nebo nápis VÝLUKA by docela bodl, ale nekoná se.
A malé rýpnutí do plánování - čím se liší zátah z linky 9 do vozovny motol od výlukové linky 9 jedoucí tamtéž ?! Proč mastodonti ukazují linku 9 do vozovny a pod ní linku 9 (bez jakékoliv zmínky že je ve výluce a jede tamtéž) ?! Totéž pak i u linky 10. Tohle někdo nezvládl.
Přestup 9/10 - X9 jsou krásné, spoje na sebe navazují a hlavně čekají na přestup lidí.
Mastodonti kteří by při takovéhle výluce mohli krásně pomoci informování ovšem pouze daly 9 a 10 po čáru a jinak doba temna. Prosté přeškrtnutí, nebo nápis VÝLUKA by docela bodl, ale nekoná se.
A malé rýpnutí do plánování - čím se liší zátah z linky 9 do vozovny motol od výlukové linky 9 jedoucí tamtéž ?! Proč mastodonti ukazují linku 9 do vozovny a pod ní linku 9 (bez jakékoliv zmínky že je ve výluce a jede tamtéž) ?! Totéž pak i u linky 10. Tohle někdo nezvládl.
-
Martin Šubrt
- Uživatel
- Příspěvky: 1779
- Registrován: 13.5.2004 10:56
- Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Výluky a jiná omezení
MOp: Děkuji, divnost vysvětlena
.
Re: Výluky a jiná omezení
MoP: Není divu, když to drží jen na 2 šroubkách... Výměnná srdcovka by asi neměla mít tvar X, ale blok tvaru kvádru, s oporou i po straně.