Linkové vedení
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Pořád mi není jasné, proč je potřeba na Barrandov posílat celodenně 3 linky, když doteď stačily mimo špičku 2. Proč není 12 nebo 20 nadále mimo špičku ukončena na SN? Žádnou velkou zátěž tam v té době nepozoruji.
- Proxy
- Moderátor
- Příspěvky: 2492
- Registrován: 27.11.2003 14:29
- Bydliště: 4,5,12,20,94
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
V oběžníku DŘ, který vyšel v DP minulý nebo předminulý týden nebylo o zastávce Blanická ani zmínka. Dnes proběhla mírná aktualizace a stále nic...martyn píše:...když tak koukám na oficiální soupis změn, chybí tam to avizované zřízení Blanické, které ovšem v původním Ropidím návrhu bylo. No, uvidíme.
Velice mne však překvapilo, že 25 bude na Palmovce ukončena stejným objezdem jako linka 12 - takže si budou muset řidiči na Dělnické dávat dobrý pozor na vzájemné podjíždění
-
martyn
- Uživatel
- Příspěvky: 601
- Registrován: 02.12.2006 23:31
- Bydliště: Praha 13-Stodůlky
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
...když tak koukám na oficiální soupis změn, chybí tam to avizované zřízení Blanické, které ovšem v původním Ropidím návrhu bylo. No, uvidíme.
- Venca
- Uživatel
- Příspěvky: 102
- Registrován: 24.4.2004 23:42
- Bydliště: Poblíže několika tramvajových a jedné lodní zastávy.
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Další ropidí zpráva o změně LV, tentokrát s kompletními informacemi o změnách: http://www.ropid.cz/tiskove-informace/t ... 3x864.html
-
milbi
- Uživatel
- Příspěvky: 421
- Registrován: 16.5.2009 19:26
- Bydliště: Milovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
13:40 asi odpovida odjezdu z Vozovny Pankrac ve 13:22 a protoze podle http://www.prazsketramvaje.cz/jizdnirady/20091103.xls vyjizdi na linku 3 jeste jedno poradi ve 12:31, bude na Albertove ve 12:49.Adam23 píše:Jestli jezdí tuto trasu i v jiné časy?
A ve 12:57 a 13:29 jede z Vozovny Pankrac jeste linka 17.
-
Adam23
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Nevím, jestli se tu ptám správně, nicméně: některé vozy např. linek 3 a 17 jezdí na Výtoni směr Vozovna Pankrác (což je v JŘ označeno), naproti tomu asi i opačným směrem jezdí linka 3 (vypozoroval jsem např. 13:40 na zastávce Albertov. Přijdme mi že pravidelná manipulace v tuto dobu. Jde nějak zjistit, podrobnosti? Jestli jezdí tuto trasu i v jiné časy?
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Tak dneska, vlastne vcera, jsem měl trenink na M17. Večer byl v centru pěknej binec. Kolem šestý jsem jel směr Ďáblice a na Palačáku jsem chytil 5 min. a dalších pět pak u Karlových Lázní. Když jsem jel zpátky, tak jsem na Čechově mostě potkal dvě 17ky a ve stanici Právnická fakulta třetí. A já pak sám u lázní a ND zase 5 min.
- Proxy
- Moderátor
- Příspěvky: 2492
- Registrován: 27.11.2003 14:29
- Bydliště: 4,5,12,20,94
- Kontaktovat uživatele:
Proklady
Jsem zvědavý jak dopadnou od 29. listopadu proklady na jednotlivých tratích.
Na Barrandově budou nyní o víkendu jezdit 3 linky (každá v intervalu 15 minut), což by svádělo k ideálnímu intervalu 5 minut
Jenže podle Procházkových slov to vypadá na interval 7,5 minut u dvou linek a do toho bude jezdit 14 systémem náhodného výstřelu
achju 
Na Barrandově budou nyní o víkendu jezdit 3 linky (každá v intervalu 15 minut), což by svádělo k ideálnímu intervalu 5 minut
-
milbi
- Uživatel
- Příspěvky: 421
- Registrován: 16.5.2009 19:26
- Bydliště: Milovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Ten odkaz jsem už dávno dal do sekce Zprávy z tiskuopocenskylukas píše:Pro milbiho a další tak posílám odkaz i na článek z idnesu
http://zpravy.idnes.cz/tramvaj-cislo-17 ... _praha_itu
-
opocenskylukas
- problémový jedinec
- Příspěvky: 436
- Registrován: 27.3.2009 19:40
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Pro milbiho a další tak posílám odkaz i na článek z idnesu
http://zpravy.idnes.cz/tramvaj-cislo-17 ... _praha_itu
http://zpravy.idnes.cz/tramvaj-cislo-17 ... _praha_itu
-
milbi
- Uživatel
- Příspěvky: 421
- Registrován: 16.5.2009 19:26
- Bydliště: Milovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Ale jdou na to dobře, kluci, nejdřív oznámí, co bude lepší a potom to, co zmizí nebo bude zkrácenoopocenskylukas píše:...tady je odkaz na článek z ropidu o přímém spojení z Barrandova na I.P.Pavlova díky ranní lince 4...
-
opocenskylukas
- problémový jedinec
- Příspěvky: 436
- Registrován: 27.3.2009 19:40
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Pokud se se omlouvám za to že jsem to dal do jiného tému.Ale jiná možnost mně nenapadla.Takže tady je odkaz na článek z ropidu o přímém spojení z Barrandova na I.P.Pavlova díky ranní lince 4 http://www.ropid.cz/tiskove-informace/t ... 3x863.html
-
krysarr
- Uživatel
- Příspěvky: 452
- Registrován: 18.2.2009 22:45
- Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Vcera v 18:45 smerem na Spojovaci uz od Ujezda 2 soupravy za sebou, na Ohrade uz 5 souprav v krasne dlouhem vlacku, ale bylo to zcela jiste jako nasledek nejake nehody, protoze na Smichove dobre 10 minut nic a pote se to zacalo stosovat. Dnes rano opacnym smerem uz od Ohrady 2 soupravy za sebou. Ale staci jeden semafor a opet se to trha nebo naopak...
- trainzjohny
- Moderátor
- Příspěvky: 3157
- Registrován: 10.9.2006 15:06
- Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Linka 9 je na tom velmi dobře a i pří nízkém intervalu v praxi moc nedochází ke sjíždění. Naopak linka 22 je krásným příkladem, jak může i špatná preference (úsek průběžná-koh-i-noor) zcela rozházet vlaky. A když se k tomu připočte věčně zasekaná malá strana, často ucpaná chodková tak máme metrolinku spíše délkou "souprav" kde často jezdí 3 soupravy najednou a pak nic než metrolinku intervaly.mart337 píše:Když to tak vezmu, tak všechny linky mají někde problémy. Nejlíp je na tom 9, ta má max problémy na mostě u ND, ale většinou je to OK. Na 22 je ten samý problém, plus Malá Strana - tam ty zácpy taky bývaj. 17 má oblast Karlových Lázní a případně Čechův most a mimo "metro úsek" ....
Linka 17 v úseku Jiráskáč - Čechův most na tom podle mě bude dost podobně ... ale tak chtějí mít na ROPIDu metrolinky, tak důvod pro jejich zavedení se vždycky najde.
U linky 10 bych si osobně tipnul, že situace bude podobná lince 9, také má "ucpávací" místa, ale jsou to spíše lokální problémy (jednotlivé SSZ či tak) a tak by vláčky tak jak je známe z 22jky nemusely být na denním pořádku.
-
krysarr
- Uživatel
- Příspěvky: 452
- Registrován: 18.2.2009 22:45
- Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
- Kontaktovat uživatele:
Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy
Ve dnech, kdy vic prsi, je pred Vanoci, pondelky rano, byva obcas vyzivna i Seifertova, kde mezi zastavkami Lipanska a Husinecka klidne stravi tram i 10-15 minut, nastesti se to nestava prilis casto.mart337 píše:Když to tak vezmu, tak všechny linky mají někde problémy. Nejlíp je na tom 9, ta má max problémy na mostě u ND, ale většinou je to OK.