Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 12.2.2015 11:24

Až se otevře tunel Blanka, přibudou semafory a zákazy vjezdu pro nákladní auta
http://www.metro.cz/az-se-otevre-tunel- ... e-deje_jsk
V původním návrhu se psalo rovněž o uzavření Smetanova nábřeží a Malé Strany. „Úplné přerušení provozu nebylo doporučeno mimo jiné s ohledem na zachování dopravní obslužnosti území,“ odmítla v materiálu návrh Technická správa komunikací.
Tak a je to venku: Transit přes Malou Stranu a Staroměstskou bude vesele pokračovat. Kecy, kecy, sliby, sliby.
@3657 :smt078

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.2.2015 0:27

Tak tedy za mne z dopravního hlediska :smt078
Já myslel, že se v daném tzv. zájmovém území má realizovat nový BUS terminál slučující současné terminály Smíchovské nádraží a Na Knížecí =
1.)vybudovaný minimálně v této poloze
či spíše při přebudování západní části kolejiště železničního nádraží (= při demolici budov v tomto prostoru a jeho následném využití pro přesunutí kolejí ležících nyní západně od něj = nejzápadnější kolej železničního nádraží by byla nově v této stopě) =
2.) prostor pro nový BUS terminál by se posunul jižněji
3.) případně stejným směrem zvětšil.
Z:arrow: rozdíl by byl v poloze/vyústění severní hraniční komunikace nového BUS terminálu s přeložkou TT z ulice Za ženskými domovy:
1. a 3.) proti vyústění tunelů Mrázovka do Radlické ulice
2.) proti výjezdu TT ze samostatného tělesa v okolí zastávky Křížová

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 04.2.2015 21:08

No já jen aby nějaký zelený aparátčík neseznal, že auta jsou škodlivá a proto je nebudeme podporovat přístavbou pruhů, alébrž se spolehneme na své nástupce, že je úplně zakážou.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10212
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 04.2.2015 20:48

P_V píše:Sekyra patrně nebude rozšiřovat Radlickou u Ženských domovů, takže ten stav s neexistujícím řadicím pruhem dc (a nově i s nemožností vůbec zaparkovat před tou úžasnou skleněností) bude asi zabetonován navěky. Mohl by někdo na příslušné místo v magistrátě toto připomínkovat?
http://praha.idnes.cz/foto.aspx?r=praha ... 8rrtmp.jpg
Byl bych v klidu... Zatím je možná, kdyby... A i když získá povolení, tak nelze tušit co se stane na trhu a může dopadnout jako ORCO v Bubenči...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4085
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 04.2.2015 20:46

Sekyra patrně nebude rozšiřovat Radlickou u Ženských domovů, takže ten stav s neexistujícím řadicím pruhem dc (a nově i s nemožností vůbec zaparkovat před tou úžasnou skleněností) bude asi zabetonován navěky. Mohl by někdo na příslušné místo v magistrátě toto připomínkovat?
http://praha.idnes.cz/foto.aspx?r=praha ... 8rrtmp.jpg

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 03.2.2015 16:03

V DŘ je to uděláné tak, že když je TRAM přihlášena a zrovna končí jakákoli cizí fáze, zařadí se fáze pro TRAM. Původní řešení bylo lepší v tom, že se cizí fáze prodlužovala až do okamžiku oněch cca 15 s po přihlášení a pak se přecházelo do TRAM. Podle mne to dříve bylo lepší. Na druhou stranu nemyslím, že toto řešení je špatné. Pokud platí data z předloženého DŘ, doporučuji najíždět do zastávky tak, abyste se přihlásili cca 20 sekund před požadovaným odjezdem.

Upozorňuji, že až bude fungovat i preference BUS, pro TRAM se to trochu zhorší.

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 01.2.2015 21:42

Spojka funguje. Zc bez zastavení padá do jízdy. Stačí najet 30 sekund před odjezdem do nástupní a odjezd na čas. Už zbývá jenom Kubáň a Šárka

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 31.1.2015 22:51

vencavasek píše:Tak jsem se byl podívat na Spojovací a SSZ šlape jako hodinky. =D> =D> =D>
Bohužel nejvíc blokují křižovatku řidiči tram, kteří najíždí do nástupní zbytečně brzo - za chvilku jim padá volno a celá křižovatka pak čeká až bude celá minuta a tram se konečně pohne. A někteří experti to volno ani nestihli...

Ovšem je mi jasný, že se o změně na SSZ nikdo řidiče tram neráčil informovat.
Tak jsem teda vyzkoušel ten novej objev na Spojovatelce. Směrem ZC, všechno v pohodě.


Při dnešních 4 průjezdech jsem nezjistil v jaké vteřině se mám do SSZ přihlásit, aby mi okamžitě po přihlášení nepadlo Volno a nečekalo na mě. Vůbec to nesouvisí s reálným časem totiž, jak předpokládáš, okamžitě po přihlášení padá volno a čeká. Přitom jsem ještě ani nezastavil v nástupní zastávce, ani ještě nenastoupili všichni lidi, nedoběhli všichni nakupující z Kauflandu a to volno na mě furt čekalo. Považuji to okamžité padání za chybu. Měla by tam být minimálně 15 vteřinová prodleva. Ikdyž mě jako řidiče tram to vůbec trápit nemusí. Jen prostě blokujeme dopravu :-)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 31.1.2015 22:41

Díky. Filipe, problémy budeš dělat jedině mlčením.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 31.1.2015 20:51

Grossák píše:Dotaz k té Poliklinice. Prosím o přesný datum a čas, kdy se to stalo. Díky.
já tu také nedávno - 18.1. psal podezření na totéž +/- nějaká minuta kolem 5:00

PS: nebylo mi tu reagováno, tak raději připomínám

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 31.1.2015 19:07

Grossák píše:Dotaz k té Poliklinice. Prosím o přesný datum a čas, kdy se to stalo. Díky.
Během posledních 14 dní asi 3x. Čas cca 4:55 a 5:25. Datum bohužel přesně neřeknu.
Ale zase nechci dělat problémy, jestli je to v pořádku, pak asi je jenom náhoda. Ale od začátku ledna se mi to stalo několikrát a vždy v tyto časy.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 31.1.2015 18:38

Dotaz k té Poliklinice. Prosím o přesný datum a čas, kdy se to stalo. Díky.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 31.1.2015 17:39

von Š: 100% souhlas

jinak doplním k Otakarově od Nuselských schodů, že je již od dopoledne opraveno - jistě i díky mé maličkosti (provedenému hlášení při druhé jízdě DC = po jedné zkušenosti ZC s blokem a nepřihlášením do SSZ při nejbližší jízdě v protisměru jsem se ohlédl a viděl stále blok ROV), byť jsem se dověděl následně, že přesně stejně postupoval i kolega jedoucí přede mnou.

Ovšem zkušenost říká, že PDT na blok ROV posílá složky, po vícerém hlášení.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4465
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 31.1.2015 17:27

Filip píše:Polikliniku Modřany jsem hlásil začátkem ledna a přesto tam pořád brzy ráno jsou záseky. Jestli je tam větší vada ? .
Hlásilo se mnohokrát a myslím, že už Grossák psal, že se nemůže nic najít. A stává se výhradně časně ráno.
Filip píše:Trvale zablokovaná výhybka je vada, ale že to má vliv na přihlášení nebo spíš nepřihlášení do křižovatky jsem netušil, protože se mi to nikde jinde nestalo.
Stává se to: trvalý blok oblbuje stromeček. Na některé křižovatce ano, na některé ne. Proč to tak je, to nevím, ale oprava zablokované výhybky tenhle problém většinou odstraní.

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 31.1.2015 17:21

von Špilberk píše:
Filip píše:Noční výhybka Otakarova od Schodů. Zůstala včera dvakrát zablokovaná a křižovatka nepřihlásila, musel jsem ručně. Je to závada nebo nějaký nový stav ?
Tak jestli je výhybka trvale zablokovaná, je snad jasné, že závada. Hlásit na PDT: výhybka xyz trvale blok. Nový stav to bude tak dlouho, dokud to někdo nenahlásí. :D

Polikliniku Modřany jsem hlásil začátkem ledna a přesto tam pořád brzy ráno jsou záseky. Jestli je tam větší vada ?
Trvale zablokovaná výhybka je vada, ale že to má vliv na přihlášení nebo spíš nepřihlášení do křižovatky jsem netušil, protože se mi to nikde jinde nestalo.

Odpovědět