Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 03.1.2007 22:08

jara píše:A co tím vyřešíš? Tak budeš popojíždět na dvouch kolejích. Kde na to vezmeš řidiče,vozy? Víš já toto plánování dopravy, kde člověk dělá upravy naprosto bez hlavy moc rád nemám. Na to je jednoduché pravidlo v IAD a u tramvají by se dalo také vymyslet. Sázej silnice, sklízej auta!! A ono je docela pravdivé. Tak sice sebereš pár pořadí z linky 7 rovných 5(podle aktuálního vypravení). No ale na linku 9 jich budeš ale 24 přidat. A má DP Praha na to vozy a řidiče???????
To je ale pouze v případě,že na l.9 bude více pořadí...(takže by ubylo pár popojíždění),alespoň tak to chápu já

A ještě by se ušetřily pořadí na 7.

Samozřejmě to není uskutečnitelné nyní,když vozy ani řidiči nejsou...
Naposledy upravil(a) Tom 11 dne 03.1.2007 22:09, celkem upraveno 1 x.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 03.1.2007 21:58

Mapl píše:Jo, taky by bylo řešení linku 7 do Řep vůbec nevést a trvale jí ukončit na Kotlářce.
Pak by mohla linka 9 používat dvě koleje a vše by bylo v pořádku. :)
A co tím vyřešíš? Tak budeš popojíždět na dvouch kolejích. Kde na to vezmeš řidiče,vozy? Víš já toto plánování dopravy, kde člověk dělá upravy naprosto bez hlavy moc rád nemám. Na to je jednoduché pravidlo v IAD a u tramvají by se dalo také vymyslet. Sázej silnice, sklízej auta!! A ono je docela pravdivé. Tak sice sebereš pár pořadí z linky 7 rovných 5(podle aktuálního vypravení). No ale na linku 9 jich budeš ale 24 přidat. A má DP Praha na to vozy a řidiče???????

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 03.1.2007 21:53

Ráda bych viděla někoho, kdo by šel na smyčku a tam 4 odiny popobíhal z jedné tramky do jiné a posunoval je!

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 03.1.2007 21:51

Jo, taky by bylo řešení linku 7 do Řep vůbec nevést a trvale jí ukončit na Kotlářce.
Pak by mohla linka 9 používat dvě koleje a vše by bylo v pořádku. :)

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 03.1.2007 21:51

adam_r píše:Pokud by tam vubec nebyla linka 7, tak lze pouzit pro 9 dve koleje, a hned by to bylo vyrazne lepsi i pri vetsim poctu poradi. Nebo nejakou "posunovaci sluzbu" / stridani na vozech / stridane prestavky.
No,trvale ukončit l.7 na Kotlářce.
Linka 9(pokud by měla kratší intervaly,samozřejmě by měla,kdyby měla více pořadí),tak by tam mohla ten provoz do Řep zajistit...

Posunovací službu by nikdo nezaplatil a bylo by to zbytečný...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 03.1.2007 21:51

adam_r píše:Pokud by tam vubec nebyla linka 7, tak lze pouzit pro 9 dve koleje, a hned by to bylo vyrazne lepsi i pri vetsim poctu poradi. Nebo nejakou "posunovaci sluzbu" / stridani na vozech / stridane prestavky.
No když vidím jak stridané přestávky fungujou. Tak snad raději ne!!! Nesl jsem párkrát lidem něco když je měli. A z 80% spoj měl zpoždění či byla taková zima, že jsem mrznul. Fakt to není nic moc dobrého na zdrav. stav řidičů. A při představě, že 4 hodiny jezdím s tramvajema po smyčce teda také nic moc.

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 03.1.2007 21:44

jara píše:A ty tam chceš ještě více pořadí=více posunů.
Pokud by tam vubec nebyla linka 7, tak lze pouzit pro 9 dve koleje, a hned by to bylo vyrazne lepsi i pri vetsim poctu poradi. Nebo nejakou "posunovaci sluzbu" / stridani na vozech / stridane prestavky.

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom 11 » 03.1.2007 21:24

jara píše:Doporučuji ti se jít svést někdy po smyčce Sídliště Řepy. Sám jsem si to šel vyzkoušet s jedním řidičem. A ono stačí to co tam je ted. A ještě menší interval by jsi chtěl. Vždyť již teď to tam popojiždí furt. Já tam byl hned po střidání. Takže máš projít vůz (kontrola vnější,plomby,.....) a jedno pořadí již odjede. Nastavit zdrcátka,sedačka další posun. Vypsat štítek-posun. Řešíš chybějicí věci ve vybavení tramvaje(chybí lékárnička)-dva posuny no a dojdeš si na záchod-no a odjezd. Tak to byla dobrá přestávka co...... No a tak to tam je furt.
A ty tam chceš ještě více pořadí=více posunů.
Souhlas! Dávat další pořadí do Řep,to by nebyl nejlepší nápad.
Ale třeba ukončit nějaký spoj na Kotlářce jako l.7 mimo špičku

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 03.1.2007 21:14

Mapl píše:Tak když tedy nezávádět linku 29, tak posílit provoz 9:

špičky - 3 min.
sedla PD - 4-5 min.
so+ne - 6 min.
Doporučuji ti se jít svést někdy po smyčce Sídliště Řepy. Sám jsem si to šel vyzkoušet s jedním řidičem. A ono stačí to co tam je ted. A ještě menší interval by jsi chtěl. Vždyť již teď to tam popojiždí furt. Já tam byl hned po střidání. Takže máš projít vůz (kontrola vnější,plomby,.....) a jedno pořadí již odjede. Nastavit zdrcátka,sedačka další posun. Vypsat štítek-posun. Řešíš chybějicí věci ve vybavení tramvaje(chybí lékárnička)-dva posuny no a dojdeš si na záchod-no a odjezd. Tak to byla dobrá přestávka co...... No a tak to tam je furt.
A ty tam chceš ještě více pořadí=více posunů.

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 03.1.2007 21:01

Mapl: =D>

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mapl » 03.1.2007 16:39

Tak když tedy nezávádět linku 29, tak posílit provoz 9:

špičky - 3 min.
sedla PD - 4-5 min.
so+ne - 6 min.

Stačilo by přidání pouze několika málo pořadí a linka by byla obsazená snesitelně. :wink:
A pak bych díky tomu ještě zkrátil časové rozpětí, kdy linka 7 zajíždí do Řep. Tak od 5:45 do 8:15 a od 15:30 do 17:30. :) Toť vše. :wink:

díky tomuto řešení není nutnost zavádět linku 29. Jedinym problémem zůstává, že na okrajích bude linka celkem prázdná, ale to se jedna tak o úseky "Spojovací - Strážní" a "Sídliště Řepy - Hlušičkova". Jinak je tramvaj věčně plná! :D

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 03.1.2007 16:20

Radku, pamatuju si, žes mi to říkal na nový rok v noci, ale nějak se mi dvě vykouřily z hlavy, jasně. je jich 11

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Příspěvek od 4021 » 03.1.2007 16:06

Tak mám to potvrzeno, od 8.1. budou na 25 dvojice :D . Bohužel ale jen v PD.

Dokonce tam budou i tři kátéčka :smt038 .

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 03.1.2007 15:46

Absolut píše:V aktuálním vypravení má Motol jen devět devítek
máme jich 11 a ne 9
pořadí - typ vozu - výjezd - střídání (nebo zatažení/výjezd u šejdru) - zatažení
3 2T6 4:58 14:29 14:29 0:37
5 2T6 7:25 14:37 14:37 0:47
9 2T6 5:19 14:53 14:53 0:57
14 2T6 5:40 15:13 15:13 1:07
22 2T6 6:11 13:21 13:21 21:23
23 2T6 6:53 9:30 13:32 19:11
27 2T6 6:37 16:05 16:05 23:53
28 2T6 4:22 13:45 13:45 23:57
31 2T6 4:37 13:57 13:57 22:03
35 2T6 5:22 14:13 14:13 0:17
36 2T6 7:09 14:17 14:17 0:27

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 03.1.2007 15:22

Káem píše:Ale to je správné, že na slánské 10 lidí stojí a v cíli cesty (u metra anděl) je souprava na st. 4-5. Čili já měl na mysli, když jsem hovořil o 9/29, dvě linky v normálním intervalu, jako 22/23 a 25/15.
Jinak máš ještě jeden omyl - devítka patří naopak mezi nejoblíbenější linky, protže jezdí často. Podívej se na nešotoušské diskuse. Což by varianta 9/29 nerušila. ....
V případě zavedení 29 by 9 přestala být oblíbenou linkou, protože by už nejezdila tak často. Alespoň z hlediska okrajových úseků. :roll:

Mimochodem, podle tohoto přístupu by měla v metru C každá druhá souprava obracet na Kačerově, protože na Jižním Městě jsou občas i volná sedadla. ](*,)
To je prostě pohled "ekonomického šotouše", pro kterého jsou cestující jenom čísla a body v grafu - tedy substrát.

Odpovědět