Uklidní. Odstraní nejistotu. Víš do čeho jdeš a že nebudeš za spěchálka kterému to padne 10s za zády. Nebo si za ty 2 minuty koupíš tatranku (pozor to je to řešení důležitějšího problému - hladdemon píše:...Osobně mě teda informace, že na zelenou budu čekat ještě dvě minuty vůbec neuklidní, spíš mě "nakopne" k tomu, abych přešel na červenou...
Pražské metro
Moderátor: TRAM-FÓRUM
Re: Pražské metro
- demon
- Uživatel
- Příspěvky: 6798
- Registrován: 08.4.2006 16:32
- Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pražské metro
Ale jo, v tom případě bych ale takovej údaj zobrazoval klidně už ve vestibulu.pawel píše:zrovna u mělkých stanic typu prosek je by údaj o odjezdu byl fajn, protože si člověk rychle zjistí, jestli si ještě může zajít koupit noviny nebo tak něco.
Jen znova zopakuju, že v okamžiku, kdy mam jednu kapsu prázdnou a druhou vytunelovanou, se radši zaobíram důležitějšíma problémama, než je usnadňování nákupu novin pro mizivé procento cestujících...
- demon
- Uživatel
- Příspěvky: 6798
- Registrován: 08.4.2006 16:32
- Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pražské metro
Hmmm, tak psychologie...P_V píše:demon: Psychologie. Když vím za jak dlouho se dočkám působí to uklidňujícím dojmem, než když čekám a furt nic. Ze stejného důvodu by podle mě pomohlo například dávat odpočet k červenému panáčkovi na semaforu, ukazatel poschodí ke dveřím výtahu ve všech patrech...
Osobně mě teda informace, že na zelenou budu čekat ještě dvě minuty vůbec neuklidní, spíš mě "nakopne" k tomu, abych přešel na červenou.
Jiná situace by byla s odpočtem na semaforu pro auta nebo tramvaje, jako je to často k vidění za hranicemi, tam bych přínos viděl, ale jelikož doplňování takovýho zařízení nebude zadarmo, dokážu se bez toho obejít.
To jsi špatně pochopil, nevadí mi to, je mi to totiž naprosto volný. Jen jsem se ohradil proti tomu, že absence odpočtu v metru je ostuda !cwapa píše:Tak to je, podle Tebe taky zbytečný dávat informační sloupy na tramvajové zastávky s informacemi o příjezdu tramvaje? Proč to tam vlastně dělají a zbytečně vyhazují peníze, když podle tebe jsou ty informace zbytečný? Jak čtu tady diskuzi tak jsem si všiml, že Ti to vadí. Jen mi uniká důvod proč?
V metru to totiž, narozdíl od povrchové dopravy, považuju za zbytečný, jelikož tam stejně svoje plány nemůžeš upravit podle aktuální situace a nezbyde ti nic jinýho než počkat, zatimco třeba u tramvají můžeš použít jinou variantu.
-
MM-Mikulovsky
- Uživatel
- Příspěvky: 8468
- Registrován: 24.1.2010 10:44
- Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pražské metro
Pokud nespěcháš, tak ne a pokud jo, tak jsi dnes na*r*ný stejně - nejede, nejede a stále furt nejede, tak kdy teda pojede se jdeš podívat na JŘ. Osobně nejpozději po pěti bych šel určitě.gabuliatko píše:No já nevím, já když se dozvím na Proseku, že další vlak jede na 9 minut tak mě to akorát na*e*e.P_V píše:demon: Psychologie. Když vím za jak dlouho se dočkám působí to uklidňujícím dojmem, než když čekám a furt nic. Ze stejného důvodu by podle mě pomohlo například dávat odpočet k červenému panáčkovi na semaforu, ukazatel poschodí ke dveřím výtahu ve všech patrech...
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Re: Pražské metro
ofšem pokud by to fungovalo jako u tramvají tak by se taky mohlo stát že po cestě s novinama uvidíš koncová světla soupravy
jako mírný pokrok bych čas do odjezdu zobrazoval v LCD televizi
jako mírný pokrok bych čas do odjezdu zobrazoval v LCD televizi
Re: Pražské metro
zrovna u mělkých stanic typu prosek je by údaj o odjezdu byl fajn, protože si člověk rychle zjistí, jestli si ještě může zajít koupit noviny nebo tak něco.
-
gabuliatko
- Uživatel
- Příspěvky: 2861
- Registrován: 10.10.2007 13:22
Re: Pražské metro
No já nevím, já když se dozvím na Proseku, že další vlak jede na 9 minut tak mě to akorát na*e*e.P_V píše:demon: Psychologie. Když vím za jak dlouho se dočkám působí to uklidňujícím dojmem, než když čekám a furt nic. Ze stejného důvodu by podle mě pomohlo například dávat odpočet k červenému panáčkovi na semaforu, ukazatel poschodí ke dveřím výtahu ve všech patrech...
Re: Pražské metro
Tak to je, podle Tebe taky zbytečný dávat informační sloupy na tramvajové zastávky s informacemi o příjezdu tramvaje? Proč to tam vlastně dělají a zbytečně vyhazují peníze, když podle tebe jsou ty informace zbytečný? Jak čtu tady diskuzi tak jsem si všiml, že Ti to vadí. Jen mi uniká důvod proč?demon píše:Šlo, zasponzoruj to a bude.
Jinak mi celkem uniká k čemu je taková informace dobrá. To jako "aha, jede mi to až za 67 vteřin, tak si ještě skočim ven na cígo..." ?
Re: Pražské metro
demon: Psychologie. Když vím za jak dlouho se dočkám působí to uklidňujícím dojmem, než když čekám a furt nic. Ze stejného důvodu by podle mě pomohlo například dávat odpočet k červenému panáčkovi na semaforu, ukazatel poschodí ke dveřím výtahu ve všech patrech...
- demon
- Uživatel
- Příspěvky: 6798
- Registrován: 08.4.2006 16:32
- Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pražské metro
Šlo, zasponzoruj to a bude.
Jinak mi celkem uniká k čemu je taková informace dobrá. To jako "aha, jede mi to až za 67 vteřin, tak si ještě skočim ven na cígo..." ?
Jinak mi celkem uniká k čemu je taková informace dobrá. To jako "aha, jede mi to až za 67 vteřin, tak si ještě skočim ven na cígo..." ?
Re: Pražské metro
Dobře, dejme tomu , že se čas za jak dlouho vlak přijede se zobrazuje na velkoplošných panelech. Teď jde ale o to ,v kolika stanicích jsou a v kolika to ukazuje? Někde si ukazují, ale je to mizerně čitelné. To by nešlo aby u těch hodin byl ještě jeden řádek kde by se to zobrazovalo? Prostě aby to bylo ve všech stanicích a aby to bylo čitelný.
- kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pražské metro
A proč by toho švába vyměňovala za 50% ceny n, když ho klidně může vyměnit za 90% ceny n? Jádro pudla (byznisu) spočívá právě v tom najít "rovnovážný bod", kolik ještě je zákazník ochoten dát za ten šváb (malé náklady+velká marže) a kolik už je pro něj moc a rozhodl by se koupit radši nové zařízení (velké náklady+malá marže).P_V píše:Nemusí být. Pro tu firmu je zajisté výhodnější, když za např. poloviční cenu vymění švába, než když za plnou cenu bude kupovat materiál a vyrábět nový panel. V tom prvním případě bude mít větší marži.Oskar píše:když něco může dodat jen jedna firma, znamená to v tržním prostředí obvykle to, že cena takového upgradu bude srovnatelná s cenou kompletní výměny.
Když to vezmu ještě z dalšího hlediska - někdo ten šváb taky musí vyměnit a musí na to mít kalifikaci, a firma mu tuto práci musí zaplatit.
Z posledního hlediska záleží na tom, kolik takovýchto výměn švábů zákazník žádá, při větším množství by se samozřejmě náklady na jednoho švába zmenšovaly a zisk by tak ještě rostl.
Re: Pražské metro
Nemusí být. Pro tu firmu je zajisté výhodnější, když za např. poloviční cenu vymění švába, než když za plnou cenu bude kupovat materiál a vyrábět nový panel. V tom prvním případě bude mít větší marži.Oskar píše:...problém je, že tohle může udělat jen jedna firma a sice ta, co ty panely kdysi vyvinula a vyrobila. A když něco může dodat jen jedna firma, znamená to v tržním prostředí obvykle to, že cena takového upgradu bude srovnatelná s cenou kompletní výměny.
- kruťák
- Uživatel
- Příspěvky: 3177
- Registrován: 23.2.2010 0:24
- Bydliště: mobilnitabla.cz
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pražské metro
No ale měl za oknem ceduli Smluvní jízda, hlásil stanice a v prvním voze jsem spatřil tátu s dítětem a pár dalších účastníků.rhomosapienc píše:Re ečs: Jen pravidelné zkušební jízdy každý třetí čtvrtek v měsíci
(Což samozřejmě nezpochybňuje, že by si někdo domluvil svézt se při zkušební jízdě... O nich jsem nevěděl, že jsou pravidelně každý třetí čtvrtek v měsíci, takže za upozornění velmi děkuju
-
rhomosapienc
- Uživatel
- Příspěvky: 193
- Registrován: 27.4.2006 22:02
- Bydliště: Praha
- Kontaktovat uživatele:
Re: Pražské metro
Re ečs:
Jen pravidelné zkušební jízdy každý třetí čtvrtek v měsíci
Jen pravidelné zkušební jízdy každý třetí čtvrtek v měsíci