Pražské metro

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Pražské metro

Příspěvek od P_V » 26.8.2010 18:29

demon píše:...Osobně mě teda informace, že na zelenou budu čekat ještě dvě minuty vůbec neuklidní, spíš mě "nakopne" k tomu, abych přešel na červenou...
Uklidní. Odstraní nejistotu. Víš do čeho jdeš a že nebudeš za spěchálka kterému to padne 10s za zády. Nebo si za ty 2 minuty koupíš tatranku (pozor to je to řešení důležitějšího problému - hlad :D ), zavážeš tkaničku, pošleš SMS... bez rizika že do toho napochoduje zelený panák. :)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6798
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 26.8.2010 17:33

pawel píše:zrovna u mělkých stanic typu prosek je by údaj o odjezdu byl fajn, protože si člověk rychle zjistí, jestli si ještě může zajít koupit noviny nebo tak něco.
Ale jo, v tom případě bych ale takovej údaj zobrazoval klidně už ve vestibulu.
Jen znova zopakuju, že v okamžiku, kdy mam jednu kapsu prázdnou a druhou vytunelovanou, se radši zaobíram důležitějšíma problémama, než je usnadňování nákupu novin pro mizivé procento cestujících...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6798
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 26.8.2010 17:27

P_V píše:demon: Psychologie. Když vím za jak dlouho se dočkám působí to uklidňujícím dojmem, než když čekám a furt nic. Ze stejného důvodu by podle mě pomohlo například dávat odpočet k červenému panáčkovi na semaforu, ukazatel poschodí ke dveřím výtahu ve všech patrech...
Hmmm, tak psychologie...
Osobně mě teda informace, že na zelenou budu čekat ještě dvě minuty vůbec neuklidní, spíš mě "nakopne" k tomu, abych přešel na červenou.
Jiná situace by byla s odpočtem na semaforu pro auta nebo tramvaje, jako je to často k vidění za hranicemi, tam bych přínos viděl, ale jelikož doplňování takovýho zařízení nebude zadarmo, dokážu se bez toho obejít.
cwapa píše:Tak to je, podle Tebe taky zbytečný dávat informační sloupy na tramvajové zastávky s informacemi o příjezdu tramvaje? Proč to tam vlastně dělají a zbytečně vyhazují peníze, když podle tebe jsou ty informace zbytečný? Jak čtu tady diskuzi tak jsem si všiml, že Ti to vadí. Jen mi uniká důvod proč?
To jsi špatně pochopil, nevadí mi to, je mi to totiž naprosto volný. Jen jsem se ohradil proti tomu, že absence odpočtu v metru je ostuda !
V metru to totiž, narozdíl od povrchové dopravy, považuju za zbytečný, jelikož tam stejně svoje plány nemůžeš upravit podle aktuální situace a nezbyde ti nic jinýho než počkat, zatimco třeba u tramvají můžeš použít jinou variantu. :wink:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.8.2010 15:14

gabuliatko píše:
P_V píše:demon: Psychologie. Když vím za jak dlouho se dočkám působí to uklidňujícím dojmem, než když čekám a furt nic. Ze stejného důvodu by podle mě pomohlo například dávat odpočet k červenému panáčkovi na semaforu, ukazatel poschodí ke dveřím výtahu ve všech patrech...
No já nevím, já když se dozvím na Proseku, že další vlak jede na 9 minut tak mě to akorát na*e*e.
Pokud nespěcháš, tak ne a pokud jo, tak jsi dnes na*r*ný stejně - nejede, nejede a stále furt nejede, tak kdy teda pojede se jdeš podívat na JŘ. Osobně nejpozději po pěti bych šel určitě.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské metro

Příspěvek od gabuliatko » 26.8.2010 15:06

ofšem pokud by to fungovalo jako u tramvají tak by se taky mohlo stát že po cestě s novinama uvidíš koncová světla soupravy
jako mírný pokrok bych čas do odjezdu zobrazoval v LCD televizi

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2404
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Pražské metro

Příspěvek od pawel » 26.8.2010 14:55

zrovna u mělkých stanic typu prosek je by údaj o odjezdu byl fajn, protože si člověk rychle zjistí, jestli si ještě může zajít koupit noviny nebo tak něco.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské metro

Příspěvek od gabuliatko » 26.8.2010 13:58

P_V píše:demon: Psychologie. Když vím za jak dlouho se dočkám působí to uklidňujícím dojmem, než když čekám a furt nic. Ze stejného důvodu by podle mě pomohlo například dávat odpočet k červenému panáčkovi na semaforu, ukazatel poschodí ke dveřím výtahu ve všech patrech...
No já nevím, já když se dozvím na Proseku, že další vlak jede na 9 minut tak mě to akorát na*e*e.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Pražské metro

Příspěvek od cwapa » 26.8.2010 12:39

demon píše:Šlo, zasponzoruj to a bude.
Jinak mi celkem uniká k čemu je taková informace dobrá. To jako "aha, jede mi to až za 67 vteřin, tak si ještě skočim ven na cígo..." ?
Tak to je, podle Tebe taky zbytečný dávat informační sloupy na tramvajové zastávky s informacemi o příjezdu tramvaje? Proč to tam vlastně dělají a zbytečně vyhazují peníze, když podle tebe jsou ty informace zbytečný? Jak čtu tady diskuzi tak jsem si všiml, že Ti to vadí. Jen mi uniká důvod proč?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Pražské metro

Příspěvek od P_V » 26.8.2010 12:38

demon: Psychologie. Když vím za jak dlouho se dočkám působí to uklidňujícím dojmem, než když čekám a furt nic. Ze stejného důvodu by podle mě pomohlo například dávat odpočet k červenému panáčkovi na semaforu, ukazatel poschodí ke dveřím výtahu ve všech patrech...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6798
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 26.8.2010 11:57

Šlo, zasponzoruj to a bude.
Jinak mi celkem uniká k čemu je taková informace dobrá. To jako "aha, jede mi to až za 67 vteřin, tak si ještě skočim ven na cígo..." ?

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Pražské metro

Příspěvek od cwapa » 26.8.2010 11:33

Dobře, dejme tomu , že se čas za jak dlouho vlak přijede se zobrazuje na velkoplošných panelech. Teď jde ale o to ,v kolika stanicích jsou a v kolika to ukazuje? Někde si ukazují, ale je to mizerně čitelné. To by nešlo aby u těch hodin byl ještě jeden řádek kde by se to zobrazovalo? Prostě aby to bylo ve všech stanicích a aby to bylo čitelný.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od kruťák » 25.8.2010 23:54

P_V píše:
Oskar píše:když něco může dodat jen jedna firma, znamená to v tržním prostředí obvykle to, že cena takového upgradu bude srovnatelná s cenou kompletní výměny.
Nemusí být. Pro tu firmu je zajisté výhodnější, když za např. poloviční cenu vymění švába, než když za plnou cenu bude kupovat materiál a vyrábět nový panel. V tom prvním případě bude mít větší marži.
A proč by toho švába vyměňovala za 50% ceny n, když ho klidně může vyměnit za 90% ceny n? Jádro pudla (byznisu) spočívá právě v tom najít "rovnovážný bod", kolik ještě je zákazník ochoten dát za ten šváb (malé náklady+velká marže) a kolik už je pro něj moc a rozhodl by se koupit radši nové zařízení (velké náklady+malá marže).
Když to vezmu ještě z dalšího hlediska - někdo ten šváb taky musí vyměnit a musí na to mít kalifikaci, a firma mu tuto práci musí zaplatit.
Z posledního hlediska záleží na tom, kolik takovýchto výměn švábů zákazník žádá, při větším množství by se samozřejmě náklady na jednoho švába zmenšovaly a zisk by tak ještě rostl.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4217
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Pražské metro

Příspěvek od P_V » 25.8.2010 23:33

Oskar píše:...problém je, že tohle může udělat jen jedna firma a sice ta, co ty panely kdysi vyvinula a vyrobila. A když něco může dodat jen jedna firma, znamená to v tržním prostředí obvykle to, že cena takového upgradu bude srovnatelná s cenou kompletní výměny.
Nemusí být. Pro tu firmu je zajisté výhodnější, když za např. poloviční cenu vymění švába, než když za plnou cenu bude kupovat materiál a vyrábět nový panel. V tom prvním případě bude mít větší marži.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3177
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od kruťák » 25.8.2010 23:23

rhomosapienc píše:Re ečs: Jen pravidelné zkušební jízdy každý třetí čtvrtek v měsíci ;)
No ale měl za oknem ceduli Smluvní jízda, hlásil stanice a v prvním voze jsem spatřil tátu s dítětem a pár dalších účastníků.

(Což samozřejmě nezpochybňuje, že by si někdo domluvil svézt se při zkušební jízdě... O nich jsem nevěděl, že jsou pravidelně každý třetí čtvrtek v měsíci, takže za upozornění velmi děkuju :) )

rhomosapienc
Uživatel
Příspěvky: 193
Registrován: 27.4.2006 22:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od rhomosapienc » 25.8.2010 23:08

Re ečs:
Jen pravidelné zkušební jízdy každý třetí čtvrtek v měsíci ;)

Odpovědět