Pražské metro

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 18.11.2008 21:10

A bude hůř. Třeba ho s velkou slávou opět zavedeme na Béčku.... no co musíme šetřit. Půl miliardy je půl miliardy někde to vzít musejí.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské metro

Příspěvek od Damir Holas » 18.11.2008 20:54

Radim7227 píše:http://www.novinky.cz/clanek/154631-do- ... setri.html
Každý druhý metro do Letňan :shock: .
Mno jo, s tímhle už hrozili dlouho... Takže od Novýho ro(c)ku opět pásmo.

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od VareckaJ » 18.11.2008 20:34

Radim7227 píše:http://www.novinky.cz/clanek/154631-do- ... setri.html
Každý druhý metro do Letňan :shock: .
malé dotace :D

Uživatelský avatar
Radim7227
Uživatel
Příspěvky: 338
Registrován: 10.8.2007 20:41
Bydliště: Tram 4,13,22,97,99
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Radim7227 » 18.11.2008 19:48

http://www.novinky.cz/clanek/154631-do- ... setri.html
Každý druhý metro do Letňan :shock: .

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Pražské metro

Příspěvek od VIKtor » 14.11.2008 14:00

Tom píše:Měla by jít na modernizaci a to příští rok ale ještě není jisté jestli to bude na B nebo už na A :-$
Děkuji! :wink:

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Tom » 14.11.2008 13:57

Měla by jít na modernizaci a to příští rok ale ještě není jisté jestli to bude na B nebo už na A :-$

VIKtor
Uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 08.8.2008 11:58

Re: Pražské metro

Příspěvek od VIKtor » 14.11.2008 9:25

Neví někdo co se bude dít s prototypovou soupravou 81-71M 3150-3250-3211-3268-3138 přijde mi jako trochu podivný, že je už několik let odstavená.
Bude se modernizovat (standardizovat), šrotovat, nebo se s ní počítá na testy nového vlakového zabezpečovače (pokud nějaký někdy bude)?

VareckaJ
Uživatel
Příspěvky: 359
Registrován: 22.8.2007 20:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od VareckaJ » 13.11.2008 20:44

Třeba já na palačáku jsem nedostal ani visačku ... (stejně sem měl svojí košili DP) A třeba cedule o průzkumu byla nelogicky umístěna u výstupu z metra a né u vstupu.
Také jsem byl informován, že na třetí směnu (16:45 - 21:45) nikdo na Florenc (tuším "B") nikdo nedorazil, takže poslali operativně nějaký kluky z Kobylis :D
Plno lidí odmítalo, nevím proč, někteří dokonce hlásily že dneska už potřetí, podruhý, pošestý si berou lísteček.
Někteří se dokonce ptaly jestli je to místo jízdenky atd.
Jinak k osazení stanice Karlovo nám. výstup Palačák = 3 studenti a 2 pracovníci DP.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 13.11.2008 19:59

Proxy píše:To víš :wink: na Černý Most (a obratovky všeobecně) se dává většinou za trest :lol:
Já na čerňáku nebyl, to davidtk.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Proxy » 13.11.2008 16:52

demon píše:O existenci druhý cedule jsem nevěděl, ale asi bych si ani o ní netrouf říct, když sem viděl ochotu dozorčího s jakou mi dovoloval vařit si v "jeho" konvici vodu na kafe... #-o
To víš :wink: na Černý Most (a obratovky všeobecně) se dává většinou za trest :lol:
Já měl na JP paní rovnačku v boudě a společnými silami jsme rozdavačům vařili čaj, kávu a vydávali tatranky...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 13.11.2008 16:24

Proxy píše:Co se týká informací pro veřejnost, tak ty šedé informační tabule byly ve vestibulech cca 14 dní dopředu a toto pondělí a úterý šlo hlášení celý den staničním rozhlasem. Více o včerejším průzkumu jsem napsal v diskuzi metrowebu
To je sice asi pravda, ale kdo ty cedule čte žáno... :roll:
Já metrem nejezdim takže nemam vlastní zkušenost, ale podle dozorčího to šlo asi 6x do hodiny, takže to na rozdíl od včerejšího hlášení spousta lidí mohla propást.
O existenci druhý cedule jsem nevěděl, ale asi bych si ani o ní netrouf říct, když sem viděl ochotu dozorčího s jakou mi dovoloval vařit si v "jeho" konvici vodu na kafe... #-o

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Proxy » 13.11.2008 12:22

demon píše:Co bylo plánováno je jedna věc a skutečný počty věc druhá.
Nemluvim o utíkání, ale o tom že šli na cígo, tomu prostě nezabráníš, takže jsem je po domluvě pouštěl.
Faktem je, že v 6 hodin ráno činil počet sběračů 1+1 ks a zbylí učni doráželi postupně jak jim zrovna přistavovali náhradní autobusy za ty rozbitý... :lol:
Taky sem byl učeň, takže mam pochopení. :wink:
Aby bylo jasno, nemyslel jsem to jako stížnost.
Vedoucí směny se neflákal, ale vykonával funkci sběrače, aby se to zvládlo. (-X
Průzkum jako takovej taky nekrtitizuju, pouze absenci informační kampaně předem - v den průzkumu to už je prostě pozdě !
Navíc lístky co vypadaj jako reklama na cokoliv (tady na OpenCard - velkej text a obrázek a z druhý strany mrňavym písmem informace o průzkumu) ze zásady odmítam i já, takže se celkem nedivim odmítavym reakcím k nim.
I přesto se nám dařilo vnutit lístky tak 90% cestujících, to že je při výstupu vracela max polovina a v jakym stavu je věc jiná...
Informační cedule byla jedna.
Oki, já to nemyslel proti Tobě, ale vyskytly se i případy, kdy vedoucí na své ovečky házal boba a podle toho to vypadalo :oops:
Informační tabule byla jedna s potiskem, která se dala přesunout na strategické místo, ale každý vestibul má ještě jednu tabuli, na kterou se dá psát křídou - nevidím důvod, proč by ji dozorčí (resp. přepravní manipulant) nemohl poskytnout pro služby průzkumu... Možná je to také tím, že staniční personál byl z příprav KPPM vynechán nebo se informace někde k nám cestou ztratily. Já jsem přišel do práce po týdnu dovolené a o průzkumu jsem oficiálně nevěděl vůbec nic. Co se týká informací pro veřejnost, tak ty šedé informační tabule byly ve vestibulech cca 14 dní dopředu a toto pondělí a úterý šlo hlášení celý den staničním rozhlasem. Více o včerejším průzkumu jsem napsal v diskuzi metrowebu

Ale musím zde opět upozornit na personální audit BNVC, neb v DP bylo od ledna letošního roku činnosti zrušeno samostatné oddělení dopravních průzkumů :!: Nekomtentní zásahy kinder-managementu se tak opět ukázaly v plné nahotě :oops:
Mimochodem, o podobě sčítacích lístků (a využití jedné jejich strany pro self-promotion) bylo rozhodnuto mimo oddělení, které mělo organizaci průzkumu na starosti.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od demon » 13.11.2008 11:42

davidtk píše:Na co vesty, já byl na čerňáku v munduru a nemít vizitku Dopravní průzkum, tak ke mě lidi nechodili, páč si mysleli, že je chci kontrolovat :lol:
Já jsem měl jen modrý tričko a přesto celkem dost (odhadem tak 100-150) kaštanů dělalo čelem vzad k automatům na lístky... :lol:
Proxy píše:V jedné směně bylo plánováno 7 sběračů = 1 člověk z DP a 6 studentů. Je bohužel pravda, že část studentů se hodila marod a na akci nedorazili. A pokud nějakému vedoucímu směnu ti zbývající utekli na cigaretu - je to jeho chyba a nikoliv organizátorů průzkumu.
Co bylo plánováno je jedna věc a skutečný počty věc druhá.
Nemluvim o utíkání, ale o tom že šli na cígo, tomu prostě nezabráníš, takže jsem je po domluvě pouštěl.
Faktem je, že v 6 hodin ráno činil počet sběračů 1+1 ks a zbylí učni doráželi postupně jak jim zrovna přistavovali náhradní autobusy za ty rozbitý... :lol:
Taky sem byl učeň, takže mam pochopení. :wink:
Aby bylo jasno, nemyslel jsem to jako stížnost.
Vedoucí směny se neflákal, ale vykonával funkci sběrače, aby se to zvládlo. (-X
Průzkum jako takovej taky nekrtitizuju, pouze absenci informační kampaně předem - v den průzkumu to už je prostě pozdě !
Navíc lístky co vypadaj jako reklama na cokoliv (tady na OpenCard - velkej text a obrázek a z druhý strany mrňavym písmem informace o průzkumu) ze zásady odmítam i já, takže se celkem nedivim odmítavym reakcím k nim.
I přesto se nám dařilo vnutit lístky tak 90% cestujících, to že je při výstupu vracela max polovina a v jakym stavu je věc jiná...
Informační cedule byla jedna.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Proxy » 13.11.2008 10:46

demon píše:
Proxy píše:hmmm.... cca 70 vestibulů metra... v každé směně cca 7 rozdavačů ... cca 500 reflexních vest :?:
Optimisto, já měl ve směně nejvýš 4 kusy a to jen v případě, že zrovna nebyly na cígu...
Ale problém by to asi nebyl, mohli požádat o mé vlastní vesty, vlastním asi 4. :wink:
V jedné směně bylo plánováno 7 sběračů = 1 člověk z DP a 6 studentů. Je bohužel pravda, že část studentů se hodila marod a na akci nedorazili. A pokud nějakému vedoucímu směnu ti zbývající utekli na cigaretu - je to jeho chyba a nikoliv organizátorů průzkumu.
Pokud se vedoucí směny někde flákal místo, aby studenty hlídal a instruoval, tak není divu, že průzkum vypadal, tak jak vypadal. Vedoucí směny měli také v každém vestibulu k dispozici dvě informační tabule, které také mohli využít k informování cestujících...

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Pražské metro

Příspěvek od davidtk » 12.11.2008 23:18

Na co vesty, já byl na čerňáku v munduru a nemít vizitku Dopravní průzkum, tak ke mě lidi nechodili, páč si mysleli, že je chci kontrolovat :lol:

Odpovědět