Pražské metro

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Nin
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 30.10.2007 9:12

Re: Pražské metro

Příspěvek od Nin » 16.1.2009 16:50

Ad.Mop: je tam vmax 40= km/h a mam pocit z duvodu vymeny koleji.

ad.fibou: jojo je to tak porad se tomu neveri prijede anebo budu utikat....

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Re: Pražské metro

Příspěvek od fibou » 16.1.2009 14:26

Fíra je tam, jak jste správně odvodili, aby se lidi neděsili. Dále proto, že při prvních testováních se stávalo (teď už snad nestává), že vlak dojel na obrat, tam se vypnul a "fíro pojď si pro mě". Že vlak provádí automatický obrat, poznáme podle rozsvíceného jednoho bílého a jednoho červeného světla na čele vlaku.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od MOp » 16.1.2009 10:22

MF píše:Že by souprava uměla jet jen tam a zpátky ni krok? :D
Nebo tam strojvedoucí je proto, aby si stihl nainstalovat ručník a rádio :lol: :lol:
Včera jsem konečně bezobslužný obrat viděl na vlastní oči a také přemýšlel, jakou jinou funkci než dozor tam fíra plní. Došel jsem k závěru, že fíra na zadním stanovišti dává povel k zavření dveří a zapnutí automatu. V porovnaní s linkou U4 ve Vídni, kde si strojvedoucí přebírá vlak před vjezdem do stanice, jelikož mu zastaví dveřma od kabiny těsně u začátku nástupiště (je to logické, cestující na nástupišti si přecijen zatím ohlídá lépe člověk než automat), předpokládám, že na Dejvické si fíra může zvolit v průběhu obratu zda s tím vyjede, či nechá pracovat automat. Včera jsem zažil, že se soupravou z obratu vystřelil jak dělo, což by za normálních okolností automatu zřejmě neprošlo.

Pro poznání, zda je zapnuta automatika jsem si odvodil takovou napovedu - muzete mi ji vyvratit, a namítnout, ze s tim nesouvisi, ale predpokladam ano. Pokud je zapnuta automatika, tak se ozve klasicky gong (ding dong) pred zavrenim dveri. Dále na zadním stanovisti jiz svitily "potkavacky" misto koncových cervenych svetel, ale to muze byt prace pritomného firy.

p.s. to s tím ručníkem a radiem mě napadlo také :-)

p.s.s. neví nekdo duvod pomale (30km/h?) mezi Staromestskou a Malostranskou v uvedenem smeru?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Karosák » 16.1.2009 10:21

Rovněž potvrzuji automatické obraty. Dnes ráno v cca 7:50. V kabině DC seděl fíra a končící soupravě svítila oboje poziční světla 8-)
Ještě připojím dotaz Z:arrow: Mají vlaky metra vytápění salónů :?: Nevšiml jsem si a asi ani není potřeba, ale jestli někdo ví něco víc....

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské metro

Příspěvek od MF » 16.1.2009 8:56

Bobik píše:A to stanoviště DC je obsazeno proč? Aby se neděsili lidi že to jede bez fíry, nebo nějaké bezpečnostní důvody?
Že by souprava uměla jet jen tam a zpátky ni krok? :D

Nebo tam strojvedoucí je proto, aby si stihl nainstalovat ručník a rádio :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Pražské metro

Příspěvek od Bobik » 16.1.2009 3:52

A to stanoviště DC je obsazeno proč? Aby se neděsili lidi že to jede bez fíry, nebo nějaké bezpečnostní důvody?

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Pražské metro

Příspěvek od DavidD » 14.1.2009 22:35

jara píše:Pro nadšence bezobslužného obratu ve stanici Dejvická. Od pondělí se na Dejvické zkouší druhá etapa zkoušek BO. Probíhá na všech soupravách v době od cca 7:00-19:00. A na obrat by měla souprava odjíždět již jen s obsazeným zadním stanovištěm tedy tím do centra. Bohůžel jsem se v tento čas tam ještě nedostal tak to není 100% jisté.
Můžu potvrdit řidiče na zadním stanovišti.Dnes kolem 19.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 14.1.2009 22:17

Pro nadšence bezobslužného obratu ve stanici Dejvická. Od pondělí se na Dejvické zkouší druhá etapa zkoušek BO. Probíhá na všech soupravách v době od cca 7:00-19:00. A na obrat by měla souprava odjíždět již jen s obsazeným zadním stanovištěm tedy tím do centra. Bohůžel jsem se v tento čas tam ještě nedostal tak to není 100% jisté.

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Re: Pražské metro

Příspěvek od fibou » 15.12.2008 22:58

Zítra od ranního výjezdu končí omezená rychlost 40 km/h v úseku Budějovická - Pankrác a ve stanici Pankrác, pražce jsou již vyměněny a bude se zkoušet MATRA.

Jaru moc nepotěším - doplňovat budeme pouze do pátku a pak finito. Pokračovat by se mělo příští rok, ale zatim nikdo neví kdy ;)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 15.12.2008 18:17

TAk v minulém týdnu se prý opravdu zkoušel BO ale pouze při obratových četách ted se již zase nezkouší.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Tonda Ježek » 13.12.2008 19:23

jara píše:
Proxy píše:Pokud se nemýlím, tak včera večer se zkoušelo i za provozu s cestujicími.
(teda pokud ta růžová na IČV neznamenala něco jiného :wink: )
No já si včera pomalu říkal, jestli to nejsou soupravy na kterých jezdí zácvik. Protože dopoledne na všech růžových byl zácvik.
To asi ne, přeci jenom fírové se dosti na soupravách točí a pochybuji, že by si to vlakovej skrz D-SPO sledoval. Spíš si ze zvyku označil oběhy, které jsou pro BO vyhrazeny, ač se bezobslužně neobracelo.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 13.12.2008 16:39

Proxy píše:Pokud se nemýlím, tak včera večer se zkoušelo i za provozu s cestujicími.
(teda pokud ta růžová na IČV neznamenala něco jiného :wink: )
No já si včera pomalu říkal, jestli to nejsou soupravy na kterých jezdí zácvik. Protože dopoledne na všech růžových byl zácvik.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Tonda Ježek » 13.12.2008 14:52

Proxy píše:Pokud se nemýlím, tak včera večer se zkoušelo i za provozu s cestujicími.
(teda pokud ta růžová na IČV neznamenala něco jiného :wink: )
Růžová sice byla, ale indikace na DE nenaskočila.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Proxy » 13.12.2008 13:16

Tonda Ježek píše:
Karosák píše:Opět dotaz Z:arrow: Jak to vypadá s těmi automatickými obraty (na Dejvické :?: ) :?: Co tam teď jezdím denně, tak jsem žádný automatický neviděl. Všechno hezky pěkně četou. A to se onehdá někde psalo, že už to zkouší. A nebo již odzkoušeli a kouzlo se nepovedlo :?: Dík
Momentálně jsou zkoušky v provozu s cestujícími dočasně pozastaveny, občas se tam zkouší v noci. Tuším, že se pracuje na zprovoznění a nastavování infra závory.
Harmonogram zkoušek je velice obsáhlý, zatím se zkoušela pouze první část - samotné obraty souprav.
Pokud se nemýlím, tak včera večer se zkoušelo i za provozu s cestujicími.
(teda pokud ta růžová na IČV neznamenala něco jiného :wink: )

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 12.12.2008 23:51

demon píše:Von je v DP nějakej nedostatek peněz ? Že sem si ani nevšim... @3656
Na konci roku je hodně peněž všude a vždy

Odpovědět