Pražské metro

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské metro

Příspěvek od gabuliatko » 04.11.2011 15:01

jara píše:... že si DPP potažmo 100% vlastník nechavá rezervu až bude muset platit za škody zpusobené 100% Full servisem na vozidlech na trase C, kde se firma zajištujicí Full servis stále cuká.
A přitom se pouští do dalšího full servisu. Sry za OT, ale nedalo mi to.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 04.11.2011 14:16

Láďa píše:Zaslechl jsem, že se má snad už příští rok měnit zabezpečovák na B. Měl by tam být LZA(B?). Může to někdo potvrdit/vyvrátit? Kamarád, co děla dozorčího o ničem neví. Já o tom mám pochybnosti, především, kde by se na to momentálně vzalo...
Ano taková informace opravdu proběhla počátkem října. I s tím, že na to jsou peníze bohůžel ale rada hlavního města nepřiklepla peníze jak na turnikety tak na zabezpečovač a tak se asi odkladá o pár let dál. V součastné době to vidím, že si DPP potažmo 100% vlastník nechavá rezervu až bude muset platit za škody zpusobené 100% Full servisem na vozidlech na trase C, kde se firma zajištujicí Full servis stále cuká.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Pražské metro

Příspěvek od Láďa » 04.11.2011 13:38

Zaslechl jsem, že se má snad už příští rok měnit zabezpečovák na B. Měl by tam být LZA(B?). Může to někdo potvrdit/vyvrátit? Kamarád, co děla dozorčího o ničem neví. Já o tom mám pochybnosti, především, kde by se na to momentálně vzalo...

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Tonda Ježek » 04.11.2011 11:54

9001 píše:To mě tak napadá. Dočkáme se reklam i na 87-71M? Na černým tlamách si pamatuji jenom reklamu na ARDO. Pamětníci možná ještě doplní.
Možné je vše. Akorát je otázka, jak se fólie udrží na prolisech.
Arda byla celkem tři, každá trasa měla jednu soupravu, ale na rozdíl od současných reklam, byl základní barevný podklad nalakován přímo na soupravě. Po uplynutí reklamy dojížděly soupravy pouze s tím podkladovým lakem. A dokonce vozy byly proházeny, takže jezdily barevné soupravy.

http://mhdcr.biz/metro/provoz/39.htm
http://mhdcr.biz/metro/provoz/03.htm

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od 9001 » 04.11.2011 0:39

kruťák píše:Na soupravě s čelním vozem 4124 se objevila nová nepřeplácaná (= celkem vkusná) celovlaková reklama na banku Equa Bank. Všechny vozy jsou celé bílé s jednoduchým pruhem a každý pruh hraje různou barvou, takže si během chvilky můžete připadat skoro jako v Madridu, Norimberku, Amsterdamu, Londýně i Pekingu. 8-)
To mě tak napadá. Dočkáme se reklam i na 87-71M? Na černým tlamách si pamatuji jenom reklamu na ARDO. Pamětníci možná ještě doplní.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od kruťák » 04.11.2011 0:33

Na soupravě s čelním vozem 4124 se objevila nová nepřeplácaná (= celkem vkusná) celovlaková reklama na banku Equa Bank. Všechny vozy jsou celé bílé s jednoduchým pruhem a každý pruh hraje různou barvou, takže si během chvilky můžete připadat skoro jako v Madridu, Norimberku, Amsterdamu, Londýně i Pekingu. 8-)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Pražské metro

Příspěvek od Bobek » 20.10.2011 15:29

V nejhorším bude dost času k zamýšlení, až to někdy uvázne. :)
Jinak já se na Pankráci většinou "dozvoním" - tedy že to jako funguje, ne na obsluhu.

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 20.10.2011 15:26

Safra, jestli se jim vyhýbají i metráci, tak abych se možná zamyslel…

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od Tonda Ježek » 19.10.2011 19:58

U nových výtahů bývají poruchy častěji, než si technika "sedne". Ale já osobně se také výtahům v metru vyhýbám 8-)

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 19.10.2011 18:10

Když ony ty výtahy mi ústí tak hezky před fakultou… A ty hasiče jsem tam viděl, to je fakt. No, aspoň bych se mohl vymlouvat, proč jsem nedorazil do hodiny :devilsmokin

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Pražské metro

Příspěvek od piskvorrr » 19.10.2011 17:34

jara píše:
Jabberwocky píše:Chtěl bych se zeptat někoho z metra: Jak jsou ty nové výtahy na Národní třídě (tzn. do Lazarské), tak pozoruji, že bývají nějak často mimo provoz. Jde o běžnou údržbu, nebo se tak moc sypou? Díky.
Všchny výtahy na metru jsou na dvě věci bud se sypou a nebo mají urdržbu. Osobně od jisté doby výtahem v metru nejezdím. :-)
Dobře děláš - dnes opět na NT zátiší s hasiči - někoho tam páčili z jednoho spodního výtahu (vypadalo to na zaseklou kabinu/dveře na úrovni 1), prý tím cestující cestovali dvě hodiny.

Vtipně byla umístěna cedule "výtah mimo provoz" - totiž až v mezipatře; vypnuté byly během zásahu zřejmě oba spodní výtahy, posléze zapnut ten druhý.

klokan
Uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 06.2.2008 20:10

Re: Pražské metro

Příspěvek od klokan » 19.10.2011 0:41

7080 píše:Čí je to vina, je podniku úplně šumák, podnik má smlouvu se Siemensem. Jinak se příčina stále hledá.
Osobně bych tipoval na technologickou nekázeň při výrobě podvozků, byla by to ta lepší varianta.
optimistická varianta: Na C pásmový provoz za stanice Florenc a Kačerov (z centra), později provoz pouze Florenc-Kačerov (to by měly schopné soupravy zvládnout a autobusy NAD protáhnout)
na B pásmový provoz za stanice Smíchov a Florenc (přechodně Českomoravská).
realistická varianta: žluté bus pruhy a náhradní povrchová doprava ala povodně 2002 včetně vlaků (S-linky). Jenže generální prímaředitel ještě asi neví, vocogo, tak furth blbne s turniketama, přitom o potížích rámů podvozků M1 souprav ví už od minimálně prostředka července (2011).
A jednoduché řešení zřejmě nezná...........(LZA na C).

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od jara » 18.10.2011 22:42

Jabberwocky píše:Chtěl bych se zeptat někoho z metra: Jak jsou ty nové výtahy na Národní třídě (tzn. do Lazarské), tak pozoruji, že bývají nějak často mimo provoz. Jde o běžnou údržbu, nebo se tak moc sypou? Díky.
Všchny výtahy na metru jsou na dvě věci bud se sypou a nebo mají urdržbu. Osobně od jisté doby výtahem v metru nejezdím. :-)

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: Pražské metro

Příspěvek od Jabberwocky » 18.10.2011 10:54

Chtěl bych se zeptat někoho z metra: Jak jsou ty nové výtahy na Národní třídě (tzn. do Lazarské), tak pozoruji, že bývají nějak často mimo provoz. Jde o běžnou údržbu, nebo se tak moc sypou? Díky.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské metro

Příspěvek od 9001 » 17.10.2011 12:26

No nevím jestli by bylo rozumné posilovat busy na B. Přece jenom ráno to jsou slušný dobytčák...

Faktem je jak píšeš, kdyby se opravdu muselo něco zavřít, tak úsek Ládví-Letnany by bylo nejmenší zlo.

Odpovědět