Pražské metro

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Metro na letiště?

Odeslatod vencavasek v 03.7.2007 13:45

Martin Šubrt napsal:Tak nějak jsem se nesmířil s aktuálním návrhem prodloužení metra směrem na letiště a dovolil jsem si napsat jistý článek. S tramvajemi to ovšem také v mnohém souvisí. http://subrt.blog.idnes.cz/c/5823/Smutn ... aze-6.html

Já jsem si říkal, to zas bude drsné počtení. A bylo. Číst o tom, jak to chodí v dnešní Praze, jak se to má se stavbou tak důležité stavby, jako je metro, to se mi chce skoro brečet. Jenom si kladu otázku...dá se s tím něco dělat? A to myslím vážně. Dá? Jako mladý, naivní, věřím, že snad ano, co myslíte vy?
vencavasek
Uživatel

Odeslatod Martin Šubrt v 02.7.2007 15:24

radek31 napsal:kdybys ale sehnal pár desítek mil. Kč na úplatky, tak by se s tím určitě dalo něco podniknout
No jo, ale ty peníze už asi evidentně sehnal někdo jiný a už je rozdáno :-) A nebo, abych nikoho neobviňoval bez důkazů, rozdáno není, ale pak můžu obviňovat z kolosální pitomosti, a k tomu by se už důkazy našly :-).
Martin Šubrt
Uživatel

Odeslatod Martin Šubrt v 02.7.2007 8:27

Jsem rád, že takto reagujete jako obyvatel Prahy 6. Alespoň se mi potvrzuje, že moje postřehy nejsou v rozporu se zájmy tam žijících obyvatel. Škoda, že k většině Vašich sousedů v této městské části se určité informace nedostanou a nebudou mít možnost se k tomu, co se peče na radnici za jejich zády (a navenek je to opatřeno pentličkami) vyjádřit.
Martin Šubrt
Uživatel

Odeslatod Kalič v 29.6.2007 18:08

JJ výbornej článek, žiju na Praze 6, dokonce tak 100 m od plánované stanice Červený vrch, takže se mě tato problematika týká. Kdybych měl tu možnost rozhodnout, tak bych výstavbu metra na pár let úplně zastavil a prostředky investoval do renovace koncových úseků tramvajových tratí (zatravnění, kvalitní povrch) přestavby zastávek a jejich občanské vybavenosti, třeba na Praze 6 výstavbou nadchodů a podchodů) a další modernizaci vozidel, pač metro neni všechno, ale dá se v něm (v betonu) utopit nejvíc peněz a o to de asi nejvíc
Kalič
Uživatel

Odeslatod radek31 v 29.6.2007 17:07

Martin Šubrt napsal:Tak nějak jsem se nesmířil s aktuálním návrhem prodloužení metra směrem na letiště a dovolil jsem si napsat jistý článek. S tramvajemi to ovšem také v mnohém souvisí. http://subrt.blog.idnes.cz/c/5823/Smutn ... aze-6.html

opravdu velmi dobrý článek, bohužel logika na politiky neplatí
kdybys ale sehnal pár desítek mil. Kč na úplatky, tak by se s tím určitě dalo něco podniknout

mimochodem v současné době už je jasné, že během několika let (3-5 let přesněji) bude každá druhá vypravená tramvaj nízkopodlažní - takže proč stavět k nemocnici Motol drahé metro, když se tam dá krásně poslat pohodlná nízkopodlažní tramvaj, která může mít oproti metru další přínosné zastávky? tramvajová trať navíc stojí 10x méně než metro a pokud se změní politika Prahy ve vztahu k preferenci tramvají, tak by to ani nebylo o moc pomalejší
radek31
Moderátor

Metro na letiště?

Odeslatod Martin Šubrt v 29.6.2007 15:54

Tak nějak jsem se nesmířil s aktuálním návrhem prodloužení metra směrem na letiště a dovolil jsem si napsat jistý článek. S tramvajemi to ovšem také v mnohém souvisí. http://subrt.blog.idnes.cz/c/5823/Smutn ... aze-6.html
Martin Šubrt
Uživatel

Odeslatod Jabberwocky v 16.6.2007 8:20

Vždyť to dole napsal adam_r: "V nereko vozech je tato skrin umistena napravo od strojvedouciho (vozy nemaji dvere napravo ven z kabiny ridice)."
Jabberwocky
ďábelský pedagog

Odeslatod stteep v 15.6.2007 23:45

Tak teď nechápu proč v "krakenech" je udírna a v tech Mytišínskejch herkách neni. Kam tam nacházet se udírna zabezpečovače? :?: nebo něco já nechápat?
stteep
Uživatel

Odeslatod Jabberwocky v 15.6.2007 22:18

Tonda Ježek: Díky. A se slangem si nedělej vrásky - my blbí se vždycky můžem zeptat. Aspoň se něčemu přiučíme :-)
Jabberwocky
ďábelský pedagog

Odeslatod Tonda Ježek v 15.6.2007 22:12

Martin napsal:Tonda Ježek: Jsou někde k vidění i ty sklopné skoby?

Ty se nachází na zkušebních tratích v depech, takže třeba na ZL by mohla být vidět. Pak se v metru používá ještě třetí druh - inerční (výkyvná) skoba, která zasáhne jen při rychlosti vyšší než 20 km/hod. Ty se používají na začátku obratových kolejí.
Naposledy upravil Tonda Ježek dne 15.6.2007 22:30, celkově upraveno 1
Tonda Ježek
Uživatel

Odeslatod Martin v 15.6.2007 22:08

Tonda Ježek: Jsou někde k vidění i ty sklopné skoby?
Martin
Uživatel

Odeslatod Tonda Ježek v 15.6.2007 21:57

Jabberwocky napsal:Tonda Ježek: Uf, líběj vodpustit, jemnostpane metráku, ale já nerozumím ani slovo. Co je kraken? Co je LZA, SOP, ARS? A je poruchovost tak velká i na jiných trasách? Jo a co jsou ty skoby? Díky.

@3632 Kraken - Modernizovaná souprava 81-71M
@3632 LZA (SOP), ARS - typy vlakového zabezpečovače
@3632 Poruchovost - Dá se srovnávat pouze s trasou A a tam je dle mého pozorování menší
@3632 Pevná skoba - zařízení, které při projetí soupravy zasáhne součást předního podvozku (tzv. autostop) čímž aktivuje nouzovou brzdu, používá se před koncem koleje - k vidění např. ve stanici Depo Hostivař (Tady je vidět na zkušební trati v depu Zličín http://www.metroweb.cz/metro/zajimavost ... 230972.JPG)

Omlouvám se, jsem zvyklý z metrowebu na používání slangu :oops:
Tonda Ježek
Uživatel

Odeslatod Jabberwocky v 15.6.2007 21:43

Tonda Ježek: Uf, líběj vodpustit, jemnostpane metráku, ale já nerozumím ani slovo. Co je kraken? Co je LZA, SOP, ARS? A je poruchovost tak velká i na jiných trasách? Jo a co jsou ty skoby? Díky.
Jabberwocky
ďábelský pedagog

Odeslatod Tonda Ježek v 15.6.2007 21:41

Martin napsal:Takže nové ZZ na B bude zase hudba daleké budoucnosti, že? :(

Zatím je situace relativně stabilizovaná, takže nový vlakový zabezpečovač je sice v plánu, ale je nutné si uvědomit, že to je investice cca 1,5 mld. Kč, z čehož vyplývá, že to je hlavně o penězích než třeba o snaze.
Tonda Ježek
Uživatel

Odeslatod Martin v 15.6.2007 21:16

Takže nové ZZ na B bude zase hudba daleké budoucnosti, že? :(
Martin
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz