Pražské metro

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Šubrt » 04.7.2007 9:15

MOp píše:Nejaka myslenka, ze nekdy neco zmenim me presla cca v 6 tride, dopravu studuji jen proto, ze me bavi a chci proniknout daleko hloubeji do podstaty vsech jejich problemu.
:-) K čemu ti je proniknutí do podstaty problémů, když ty problémy pak nemůžeš řešit? :-) Pak to znamená, že studujeme jen proto, abychom byli pořád naštvaní, zoufalí a bezmocní... :-(

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MOp » 03.7.2007 20:23

Ja bych to trosku poupravil - tam, kde je momentalne moc s tim neco udelat, neni snaha, protoze by se pripadnou zmenou protahla doba hledani noveho reseni, ktera se negativne promitne do doby realizace stavby a tim by se zaroven rozesly predvolebni sliby od reality a klesly by jejich preference. Proto se saha pouze ke kosmetickym zmenam, kterymi se hasi lokalni pozary nemajici nic spolecneho s celkovou uspesnosti haseni ohne.

Nejaka myslenka, ze nekdy neco zmenim me presla cca v 6 tride, dopravu studuji jen proto, ze me bavi a chci proniknout daleko hloubeji do podstaty vsech jejich problemu.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Šubrt » 03.7.2007 15:49

Od odborníka Tvého formátu to zní mým uším velmi dobře. Asi se začnu červenat a zpychnu :-). Horší je, že mít pravdu o průseru není moc potěšitelné. Vlastně bych se měl stydět, že tomu paskvilu nedokážu zabránit. Proto jsem dopravu přece studoval....

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 03.7.2007 15:39

Nemám většího komentáře, Martine, máš pravdu.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro na letiště?

Příspěvek od Martin Šubrt » 03.7.2007 15:34

vencavasek píše:Já jsem si říkal, to zas bude drsné počtení. A bylo. Číst o tom, jak to chodí v dnešní Praze, jak se to má se stavbou tak důležité stavby, jako je metro, to se mi chce skoro brečet. Jenom si kladu otázku...dá se s tím něco dělat? A to myslím vážně. Dá? Jako mladý, naivní, věřím, že snad ano, co myslíte vy?
Jako snad ještě taky pořád mladý ve třiceti letech mohu zodpovědně prohlásit, že nedá.......:-( A to jsem považován ve svém okolí za nejvíce naivního a v tomto směru optimistického tvora.... Pokud mám informace, už pár let je na jednáních, kde by možná šlo něco změnit, zcela nemožné změnit trasování prodloužení metra A. To si prostě žádný odborník v rímci pudu sebezáchovy ani nedovolil. I když obecně se většina shodne na tom, co je v článku. Pokud byly uplatňovány připomínky kosmetické k úpravě stanic, některé byly akceptovány, jiné i po akceptaci projektanta třeba klidně zamítnuty. Prý páně Šteinerova ruka občas zasáhne. Prý, nevím... Prostě a jednoduše, nevěřte na pohádky. Pržská doprava je již cca 10 let mimo kontrolu odborníků, jen je jimi mírně korigována, aby to nebylo tak hrozný... problém je, že za ty zvěrstva v tomto systému, jak je nastavený, nenesou ti radní vlastně odpovědnost a proto se může dít cokoliv. Všichni rozhodují, ale nikdo za to nezodpovídá. Ale tak je náš stát dnes nastavený, s tím jde těžko něco dělat....

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 03.7.2007 14:48

Nemohl bys to okopírovat a dát mi to jako txt do SZ nebo do mailu? Nepustí mě tam firewall.

EDIT: díky, už to mám

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Metro na letiště?

Příspěvek od vencavasek » 03.7.2007 14:45

Martin Šubrt píše:Tak nějak jsem se nesmířil s aktuálním návrhem prodloužení metra směrem na letiště a dovolil jsem si napsat jistý článek. S tramvajemi to ovšem také v mnohém souvisí. http://subrt.blog.idnes.cz/c/5823/Smutn ... aze-6.html
Já jsem si říkal, to zas bude drsné počtení. A bylo. Číst o tom, jak to chodí v dnešní Praze, jak se to má se stavbou tak důležité stavby, jako je metro, to se mi chce skoro brečet. Jenom si kladu otázku...dá se s tím něco dělat? A to myslím vážně. Dá? Jako mladý, naivní, věřím, že snad ano, co myslíte vy?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Metro na letiště?

Příspěvek od Martin Šubrt » 02.7.2007 16:24

radek31 píše:kdybys ale sehnal pár desítek mil. Kč na úplatky, tak by se s tím určitě dalo něco podniknout
No jo, ale ty peníze už asi evidentně sehnal někdo jiný a už je rozdáno :-) A nebo, abych nikoho neobviňoval bez důkazů, rozdáno není, ale pak můžu obviňovat z kolosální pitomosti, a k tomu by se už důkazy našly :-).

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Šubrt » 02.7.2007 9:27

Jsem rád, že takto reagujete jako obyvatel Prahy 6. Alespoň se mi potvrzuje, že moje postřehy nejsou v rozporu se zájmy tam žijících obyvatel. Škoda, že k většině Vašich sousedů v této městské části se určité informace nedostanou a nebudou mít možnost se k tomu, co se peče na radnici za jejich zády (a navenek je to opatřeno pentličkami) vyjádřit.

Kalič
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: 28.2.2005 23:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalič » 29.6.2007 19:08

JJ výbornej článek, žiju na Praze 6, dokonce tak 100 m od plánované stanice Červený vrch, takže se mě tato problematika týká. Kdybych měl tu možnost rozhodnout, tak bych výstavbu metra na pár let úplně zastavil a prostředky investoval do renovace koncových úseků tramvajových tratí (zatravnění, kvalitní povrch) přestavby zastávek a jejich občanské vybavenosti, třeba na Praze 6 výstavbou nadchodů a podchodů) a další modernizaci vozidel, pač metro neni všechno, ale dá se v něm (v betonu) utopit nejvíc peněz a o to de asi nejvíc

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Metro na letiště?

Příspěvek od radek31 » 29.6.2007 18:07

Martin Šubrt píše:Tak nějak jsem se nesmířil s aktuálním návrhem prodloužení metra směrem na letiště a dovolil jsem si napsat jistý článek. S tramvajemi to ovšem také v mnohém souvisí. http://subrt.blog.idnes.cz/c/5823/Smutn ... aze-6.html
opravdu velmi dobrý článek, bohužel logika na politiky neplatí
kdybys ale sehnal pár desítek mil. Kč na úplatky, tak by se s tím určitě dalo něco podniknout

mimochodem v současné době už je jasné, že během několika let (3-5 let přesněji) bude každá druhá vypravená tramvaj nízkopodlažní - takže proč stavět k nemocnici Motol drahé metro, když se tam dá krásně poslat pohodlná nízkopodlažní tramvaj, která může mít oproti metru další přínosné zastávky? tramvajová trať navíc stojí 10x méně než metro a pokud se změní politika Prahy ve vztahu k preferenci tramvají, tak by to ani nebylo o moc pomalejší

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Metro na letiště?

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.6.2007 16:54

Tak nějak jsem se nesmířil s aktuálním návrhem prodloužení metra směrem na letiště a dovolil jsem si napsat jistý článek. S tramvajemi to ovšem také v mnohém souvisí. http://subrt.blog.idnes.cz/c/5823/Smutn ... aze-6.html

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 16.6.2007 9:20

Vždyť to dole napsal adam_r: "V nereko vozech je tato skrin umistena napravo od strojvedouciho (vozy nemaji dvere napravo ven z kabiny ridice)."

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Příspěvek od stteep » 16.6.2007 0:45

Tak teď nechápu proč v "krakenech" je udírna a v tech Mytišínskejch herkách neni. Kam tam nacházet se udírna zabezpečovače? :?: nebo něco já nechápat?

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 15.6.2007 23:18

Tonda Ježek: Díky. A se slangem si nedělej vrásky - my blbí se vždycky můžem zeptat. Aspoň se něčemu přiučíme :-)

Odpovědět