Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 08.10.2011 11:18

Tonda Ježek píše:A kde je to takto přesně definováno? Mopem citovaný text z SPP nic takového neobsahuje.
Pokud už jednou nastoupí, tak ho přeci nemůžeš vyhodit (například by mu na další spoj už nemusela platit označená jízdenka). Je to stejné jako kdyby jsi nastoupil do plné tramvaje a na další zastávce tě řidič vyhodil s tím, že potřebuje nastoupit babička Nováková a už by se tam nevešla. A jako držitelka průkazu ZTP má přeci přednostní právo na přepravu, takže bys musel vystoupit.
Mimochodem, když se přeprava kol v tramvajích zaváděla, tak platilo pravidlo, že přeprava kol byla plošně zakázána na garantovaných nízkopodlažních spojích (právě aby nedocházelo k "přepravní kolizi" s vozejčkáři. Platí to stále?
- nevylučuješ z přepravy cestujícího ale kolo, a to jízdenku neplatí. Cestují bez kola klidně může pokračovat.
- babička se ZTP nemá právo na přednostní přepravu, pouze má nárok na přepravu zdarma a na místo k sezení
- momentálně se kola už můžou přepravovat ve všech spojích
- tak v SPP není doslovně napsáno že bys ho měl vyhodit (ani že může zůstat), ale z ostatních ustanovení logika říká že kočárek/invalidní vozík má přednost, tedy by se měl cyklista poroučet.

Jinak ještě taková příhoda co se stala - v poměrně obsazeném voze metra jede na zadní plošině 5 kol (plošina je tedy plná), přistoupí revizor a na základě SPP chce vyloučit 3 kola z přepravy, ale jak rozhodnout kdo nastoupil dřív a kdo později a kdo tedy má opustit vůz ?

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Tonda Ježek » 08.10.2011 11:01

A kde je to takto přesně definováno? Mopem citovaný text z SPP nic takového neobsahuje.
Pokud už jednou nastoupí, tak ho přeci nemůžeš vyhodit (například by mu na další spoj už nemusela platit označená jízdenka). Je to stejné jako kdyby jsi nastoupil do plné tramvaje a na další zastávce tě řidič vyhodil s tím, že potřebuje nastoupit babička Nováková a už by se tam nevešla. A jako držitelka průkazu ZTP má přeci přednostní právo na přepravu, takže bys musel vystoupit.
Mimochodem, když se přeprava kol v tramvajích zaváděla, tak platilo pravidlo, že přeprava kol byla plošně zakázána na garantovaných nízkopodlažních spojích (právě aby nedocházelo k "přepravní kolizi" s vozejčkáři). Platí to stále?

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 08.10.2011 10:51

Tonda Ježek píše:
chemik píše:Blbě jsem se vyjádřil - dotaz měl znít jinak:
Když už povezu cyklistu a bude mi chtít nastoupit kočár - to mam toho cyklistu vyhodit?
Pokud splňuje cyklista všechny podmínky a byl tam první, tak ho vyhodit samozřejmně nemůžeš. Ale už je jenom na tobě, zda povolíš přepravu i toho kočárku.
Úplně špatně ! Správně se cyklista vyhodí a kočárek nastoupí místo něj.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10211
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 08.10.2011 10:46

Tonda Ježek píše:
chemik píše:Blbě jsem se vyjádřil - dotaz měl znít jinak:
Když už povezu cyklistu a bude mi chtít nastoupit kočár - to mam toho cyklistu vyhodit?
Pokud splňuje cyklista všechny podmínky a byl tam první, tak ho vyhodit samozřejmně nemůžeš. Ale už je jenom na tobě, zda povolíš přepravu i toho kočárku.
Právě že cyklistu vyhodit musíš. Nepsalo se náhodu, že přednost má kočárek/invadlida? Bohužel na DPP nejsou najít Smluvní přepravní podmínky...

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Tonda Ježek » 08.10.2011 10:41

chemik píše:Blbě jsem se vyjádřil - dotaz měl znít jinak:
Když už povezu cyklistu a bude mi chtít nastoupit kočár - to mam toho cyklistu vyhodit?
Pokud splňuje cyklista všechny podmínky a byl tam první, tak ho vyhodit samozřejmně nemůžeš. Ale už je jenom na tobě, zda povolíš přepravu i toho kočárku.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobik » 07.10.2011 18:34

Co se týče kolo-kočár: Furt vycházím z toho, že konečný rozhodnutí je na mě. A pokud si navzájem nepřekáží a nevadí jim to, pak je klidně vezmu. Stejně tak kočárky, už jsem vezl i 6 v jednom voze. Nebo rodinku s kolama, když se přijdou zeptat a je místo, co bych je nevzal.
Smraďoši - taky mě napadlo jim zahlásit, že z hygienických důvodů vůz (souprava) není schopná přepravy cestujících. Každopádně by mě zajímalo, co by mi mohli udělat, pokud odmítnu jet.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od chemik » 07.10.2011 17:51

Blbě jsem se vyjádřil - dotaz měl znít jinak:
Když už povezu cyklistu a bude mi chtít nastoupit kočár - to mam toho cyklistu vyhodit? Proč? Z jakého důvodu? Neni zakázáno, aby si kočárek nastoupil ke kolu, ale obráceně to zakázáno je, že?

Bobik: Já už vysloveně čekám, až mi tam někdy nastoupí nějakej vožralej smradlavej bezďák - nahlásím na PDT, že odmítám pokračovat v jízdě, ánžto je tam vožrala, kterej by při náhlém prudkém brždění mohl sletět ze sedačky a tím ohrozit nejen svou bezpečnost, ale i bezpečnost ostatních cestujících a na nějakej příkaz typu "pokračujte, je to na naší zodpovědnost" jim kakám. Všichni víme, že se občas nějaké relace tram-PDT ztratí, že?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobik » 07.10.2011 17:16

Že jste vytáhli ty kola - jsem dneska v noci poklonkoval cyklistu, kterej se mi nacpal na Letenským nám. ZC prostředníma dveřma do narvaný 51, samozřejmě bez jakéhokoli náznaku znamení. No byť jsem ho slušně žádal a upozorňoval, že tram je plně obsazena, moc se mu vystupovat nechtělo a snažil se mě ukecat (holt pršelo a nechtělo se mu v dešti). Tak jsem řekl, že pokud nevystoupí tak dál nejedu a byl pevně rozhodnutej to udělat. S tím že dispečinku ohlásím, že z důvodu silné obsazenosti vozu a tudíž velmi vysokého rizika vzniku úrazu jsem dál ochoten pokračovat buď pokud si dotyčný vystoupí anebo pokud dispečink vezme plnou odpovědnost za případný úraz zcela na sebe. Hrozně by mě zajímalo, jak by si s tím poradili a kdo by tahal za kratší konec. Sice se bojím že já, nicméně už mě to věčný "ano pane řidiči, pokračujte" leze krkem. Každou chvíli se mi v noci do tramvaje páskuje nějakej cyklista, samozřejmě hlavně v místech kde nemaj a zeptat se mě jestli bych je nemohl vzít přijdou tak 3 ze 100. To zas podnik zaved službu, lidi jak známo si pamatujou jen to co se jim hodí, takže všichni vědí že kolo do tram může, ale už jaksi nikoho nevzrušuje že jenom někde, jenom někdy a za určitejch podmínek. Chtělo by to opět nějakou osvětu.
P.S. Situace se nakonec vyřešila sama - dotyčný když viděl že stavím projíždějící hlídku PČR z tramvaje utek.
P.P.S Vzápětí na rozjezdu poklonkoval kolega z 56 za asistente MP z tramvaje - cyklistu. 8-)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MOp » 07.10.2011 15:47

Vy asi pane Chemiku vazne dneska neumite cist nebo jste tak extremne liny..

Smluvni prepravni podminky - kapitola 7.2 Přeprava jízdních kol, strana 14 z 20

bod 5:
Cestující přepravující jízdní kolo musí dát v příslušné zastávce řidiči tramvaje úmysl nastoupit
zvednutím ruky a vyčkat jeho souhlasu; řidič tramvaje jej udělí v případě, že prostor pro
přepravu jízdních kol není obsazen dětským kočárkem
(kočárky), vozíkem (vozíky) pro invalidy
nebo není plně obsazen cestujícími; před zastávkou, kde hodlá cestující přepravující jízdní
kolo vystoupit, je povinen stisknout 2× tlačítko „Znamení k řidiči“. Při současném nástupu do
tramvaje mají přednost osoby na vozíku pro invalidy a cestující přepravující dětský kočárek
s dítětem.

bod 6. Přeprava jízdních kol je zakázána:
b. pokud je na plošině vozidla již přepravován dětský kočárek nebo vozík pro invalidy;

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od thriller2 » 07.10.2011 15:43

chemik píše:a to je napsano gde?
SPP 7.2, odstavec 5

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od chemik » 07.10.2011 15:00

a to je napsano gde?

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Láďa » 07.10.2011 12:08

Kočárek.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od chemik » 07.10.2011 12:04

nene, já to hledal na DPP a ten tam má neaktuální info., Ropid mě nenapad. Ještě bych chtěl info, kdo má přednost, jestli kočárek, či kolo ;)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4741
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MOp » 07.10.2011 11:59

spise bych rekl, ze jste liny, pane chemiku

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od chemik » 07.10.2011 11:58

děkuji za odkaz. To víte, přes mobil se to blbě hledá.

Odpovědět