Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobik » 07.6.2015 17:47

blight28 píše:Chtěl jsem i odpovědět, ale nestojí mi to zato. Vlastně jsem ***** co nic nechápe a do ostatních KOPE... =D>
Tak pardón, jestli jsem se pána dotknul. Ostatně cos čekal, když tu napíšeš příspěvek ve smyslu, jako že jsme banda praštěnějch odborářů, kterejm jde akorát o těch "závratnejch" 50,-?

9001 - jo, Filip to vystih přesně. Souhlas.

Filip

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Filip » 07.6.2015 14:54

Že politici kradou je sice nemilé, ale není to můj problém a navíc to já nijak nevyřeším a moje životní motto je neřešit věci, které nezměním. Takže nějaké volby naprosto ignoruji.
Jestli dám za OpenCard 100 nebo 200 korun je mi taky vcelku šumák. Spíš mi vadí ty praktické důvody, prostě samotná karta je k ničemu. Navíc papírový kupon mít ani nemůžu (což mi vadí asi nejvíc). A teď ještě, abych někam běhal a zjišťoval si do kdy mi platí a vyřídil si zase novou ? Ani mě nehne. Svých starostí mám i tak dost a nemám čas běhat po Praze kvůli pitomé kartě na MHD

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 07.6.2015 14:50

Bobik: Ano je, ale zatím to vyznívá tak, že pro tvých 150 Kč by ses mohl zbláznit, ale když magistrát projede stovky milionů na studiích a dalších věcech, které pro tebe nemají přínos, tak si těžce na pohodu a maximálně zanadáváš ve výpravně a nebo u piva...

To samé Zeman vs. vláda... Ze Zemana se může každý pos...., ale že vláda nás okrádá s naprostým klidem je všem úplně jedno...

blight28
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 05.9.2013 11:53
Bydliště: Dejvice

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od blight28 » 07.6.2015 10:54

Chtěl jsem i odpovědět, ale nestojí mi to zato. Vlastně jsem ***** co nic nechápe a do ostatních KOPE... =D>

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobik » 07.6.2015 9:17

9001 - ale no tak. Mě je buřt, jestli za to dám 50,- nebo třeba 500,-. Jen chci vědět za co to dávám (proč). To je snad normální ne? Nebo taky hodíš třeba auto do servisu a zacvakáš co ti řeknou, aniž by tě zajímalo, jestli faktura je jen za výměnu destiček, nebo jestli v ní je i na kafe a rum pro mechaniky?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 06.6.2015 19:14

Bobík: Dost měst přecházelo na karty a spousta měst to má v úvahu. Navíc to byla prostě moda. Stejně jako dřevo v tram. Takže je otázka jestli by jiná radnice nešla do karet taky... (Možná by to byla divize Agrofertu :lol: )
Otázka je jaká verze karty je ta správná... V plzenské diskuzi se spustil taky obrobvský řev, když došlo na výměny a to mají myslím 170 Kč. A to tady Plzen byla prezentovaná jako nejkarta, která by měla i do Prahy...

Celkově je to krásná ukázka lidského myšlení. Chtěji šáhnout na mých 100 Kč, tak řvu jak tygr. Ale, že se Krnda chce nechat dělat studii na možnost výpovědi smlouvy s Veolií, kterou udělal Hudeček... Zase pár milionků vyletí oknem... Blanka to samé. Kabely nikdo nemění, takže září zase nic. navíc nechala odejít/vyhodila lidi z magistrátu co Blance rozuměli... Miliony ne-li miliardy letí z okna, ale to není moje peněženka tak ok...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobik » 06.6.2015 18:02

blight28 píše:Hlavně pozor aby vás nezruinovalo 50,- Kč ročně a aby se vám něco nestalo že musíte mít OC. To je fakt neštěsti #-o
Na 50,- ročně ti házim bobek. A kdyby OC fungovala, jak se slibovalo, tak prosím. Ale pořizovat si něco, co nechci, co je k ničemu a akorát zadarmo drahý, no to teda pardon. A pokud ti to nedoteklo, tak tramvajenka na OC byl úžasnej nápad bejvalý radnice, jak nacpat lidem kartičku, o kterou nikdo neměl zájem. To jen tak na okraj, abys věděl oč tu běží. Evidentně mimo mísu, ale hlavně že si musíš kopnout, co? :roll:

Filip

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Filip » 06.6.2015 15:42

Já ani nevím, kde mám OpenCard :lol:
Nevím, proč bych jako zaměstnanec jí měl mít a jak říká kolega, akorát zabírá místo.

A od příštího roku dostaneme další kartu, tentokrát na stravenky. :x

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.6.2015 15:40

blight28 píše:Hlavně pozor aby vás nezruinovalo 50,- Kč ročně a aby se vám něco nestalo že musíte mít OC. To je fakt neštěsti #-o
No, ono ještě připočti, že musíš dnes při výměně OC "vypláznout" 100,-Kč.

A podstatné je, že:
1.) na 5 let ji už určitě nepořizuješ - počítám, že tak max do konce příštího roku = čili "zaměstnanecká lítačka" mne na letošní i příští rok vyjde pokaždé v součtu na 100,-Kč
2.) ani jednou mi revizor OC "nepřečetl" čtečkou - vždy jsem předložil OC+zam.průkaz DPP A VÍC UŽ PO MNE NIKDY NECHTĚL
3.) karta na :zadnice mi akorát zabírá místo v peněžence!
4.) Praha za tu jednu OC platí výrazně víc než obdrží 100,-Kč Z:arrow: měla se zaměstnanci DPP jednat, tak jak s důchodců či dětmi do 15ti let, od nichž OC "stáhla", protože oni potřebují jen prokázat "věkový nárok" na přepravu zdarma, aby ušetřila nakoupené licence OC pro osoby potřebující hradit časové kupóny na různě dlouhá období :!:
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 06.6.2015 15:51, celkem upraveno 2 x.

blight28
Uživatel
Příspěvky: 40
Registrován: 05.9.2013 11:53
Bydliště: Dejvice

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od blight28 » 06.6.2015 15:05

Hlavně pozor aby vás nezruinovalo 50,- Kč ročně a aby se vám něco nestalo že musíte mít OC. To je fakt neštěsti #-o

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobik » 03.6.2015 18:14

MF píše:protože prý nelze jezdit zadarmo, ale jen za snížené jízdné. Tedy proto se prodává tento druh jízdného.
A děti zadarmo jezdit můžou? Resp pokud děti jezdí za "snížené jízdné" 0,- Kč a prokazují se průkazkou vydanou DP, proč zaměstnanci nemůžou jezdit taky za "snížené jízdné" 0,- Kč a taktéž se prokazovat průkazkou DP (služebákem)?
Spíš bych v tom viděl dlouhý prsty města, kdy využilo, že DP je jeho firma a zaměstnancům povinně narvalo OC. Co vzpomínám, tak při přechodu z papírovejch kuponů na povinný OC z toho byli kyselý všichni.
A ta cena 50,-Kč je spíš pozůstatek nějakýho manipulačního poplatku spojenýho s tiskem kuponů.

Uživatelský avatar
zastavaman
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 07.2.2007 20:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od zastavaman » 03.6.2015 17:13

moje děti (7,4,1) maj normální občanský průkazy, čili netušim, proč jim pořizovat cokoli jinýho (a taky to i výhledově odmítám)... on by si někdo v dpp měl holt uvědomit, že už pár let zpátky byla zavedena možnost vydat OP i dětem mladším 15 let (za normálních padesát korun)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 03.6.2015 16:49

MM-Mikulovsky píše: Ať mi nikdo do :zadnice netvrdí, že DPP "vytrhne" 50-ti korunový manipulační poplatek za vydání/nahrání ročního kupónu :!:.
protože prý nelze jezdit zadarmo, ale jen za snížené jízdné. Tedy proto se prodává tento druh jízdného.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.6.2015 15:44

Sic dítě nemám, tak to jízdné pro něj chápu:
buď prokáže věk od 6-ti do 15-ti let (od 10-ti jedině "speciální" TIŠTĚNOU PRŮKAZKOU DPP) x nebo každou jízdu do 90min má za 16,-Kč

DÁLE SI VZPOMÍNÁM, ŽE SENIOŘI (minimálně jejich určitá věková skupina) BYLI VYZVÁNI K NÁVRATU OPENCARD A PŘEJITÍ NA PROKAZOVÁNÍ VĚKU = NÁROKU NA JÍZDNÉ ZDARMA "speciální" TIŠTĚNOU PRŮKAZKOU DPP

OVŠEM do :zadnice NAPROSTO NECHÁPU #-o , PROČ OBDOBNĚ NEJDE JEDNAT S NÁROKEM NA PŘEPRAVU ZDARMA ZAMĚSTNANCI DPP = OFICIÁLNÍM PROKAZOVÁNÍM ČIPOVOU/VSTUPNÍ/OSOBNÍ KARTOU ZAMĚSTNANCE OPATŘENOU FOTKOU :?:
Ať mi nikdo do :zadnice netvrdí, že DPP "vytrhne" 50-ti korunový manipulační poplatek za vydání/nahrání ročního kupónu :!: Navíc, když vím, že jsou kolegové, kteří si jej ani nahrát nenechali, protože žijí "za" Prahou, do/z vozovny jedou autem a MHD vždy v uniformě Z:arrow: není možno vynásobit 50,-Kč počtem zaměstnanců cca 11000 = 550 000,-Kč = možná tak cca roční náklady zaměstnavatele na 1,5 místa prodejců/informátorů.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobik » 03.6.2015 12:01

Proxy píše:A k čemu? Děti do 15 let kupon nepotřebují!
Jo, už jsem se tím taky prokousal. Bordel. Víceméně do patnácti stačí papírová průkazka za dvacku. Ale musí se prokázat "dokladem o nároku na zvláštní ceny jízdného pro dítě od 6 do 15 let". To co je? To znamená, že prostě po Praze jezděj do 15 zdarma, akorát na to potřebujou od 10 do 15 let spěšl průkazku vydanou DPP. Takže jestli to chápu správně, to by měla být ta papírová průkazka za dvacku. Všude se na to odkazujou, ale nikde jsem nenašel, co to ten "doklad o o nároku blablabla" vlastně přesně je. A v tabulce jízdného je napsáno, že dítě jezdí za 16,-. To mě právě zmátlo.

Odpovědět