Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Odeslatod Bobik v 04.9.2018 19:03

Mě tam chybí výslovné zdůraznění, jak přesně je to s cykloteroristama. Je tam jen jakési vágní cosi o nějakých úsecích a akorát striktně, že se nesmí mezi (časy si nepamatuju).
Bobik
Uživatel

Odeslatod Karosák v 04.9.2018 17:08

Ve vozidle jsem zřel nové grafické provedení výňatku ze SPP s množstvím piktogramů. Vypadá to dobře a hlavně jsou tam vypíchnuty přehledně podstatné body. Za mě palec hore.
Karosák
Uživatel

Odeslatod Proxy v 01.8.2018 12:12

Od 1. srpna byl kompletně novelizován Tarif PID a smluvní přepravní podmínky

viz. Zpravodaj ROPIDu
Novinky v nákupu jízdného a nové celostátní slevy od září 2018
V průběhu srpna 2018 dojde ke změně způsobu odbavování cestujících v systému Pražské integrované dopravy. Hlavní novinkou je rozšíření možnosti nahrát si předplatní kupóny PID na In Kartu Českých drah nebo na bezkontaktní platební kartu. Při nákupu jízdného přes internet na e-shopu Lítačky nebo Dopravního podniku hl. m. Prahy už nebude nutné chodit k validátoru. Zároveň se výrazně rozšíří možnosti pořízení jízdenek pro jednotlivou jízdu prostřednictvím nové mobilní aplikace PID lítačka. Od září 2018 budou také zavedeny výrazné celostátní slevy v příměstské dopravě pro děti, studenty a seniory. Za čtvrtinu ceny obyčejné jednotlivé jízdenky nebo předplatního kuponu budou moci cestovat mladí do 18 let, studenti do 26 let a senioři nad 65 let. Změny doznají také jednodenní jízdenky pro příměstské cestování.

S PID lítačkou nakoupíte jízdenky mobilem, na In Kartu i na platební kartu
Díky nové mobilní aplikaci „PID lítačka“ bude možné nakoupit jízdenky PID pro jednotlivou jízdu jednoduše přes mobilní telefon, a to nejen pro cestování po Praze, ale i v mimopražských tarifních pásmech PID, tedy i ve vlacích a příměstských autobusech. K dispozici bude celý sortiment plnocenných jízdenek dle pásmové i časové platnosti (od základní dvoupásmové jízdenky za 12 Kč až po jedenáctipásmovou jízdenku za 84 Kč). Koupit bude možné i jedno- nebo třídenní jízdenky pro Prahu nebo všepásmové jednodenní jízdenky PID za 240 Kč.
Výrazné zjednodušení a rozšíření možnosti nákupu jízdného se týká také pravidelných cestujících, kteří používají předplatní kupóny. Kromě zachování současných papírových kupónů bude výrazně rozšířena možnost nákupu elektronických kupónů jak pro Prahu, tak pro příměstské cestování ve Středočeském kraji. Elektronické kupóny PID bude nově možné si nahrát kromě Lítačky také na In Kartu Českých drah nebo bezkontaktní platební kartu Visa nebo Mastercard, a to na e-shopu Lítačky (http://www.pidlitacka.cz), nově bez nutnosti použití validátoru. Zároveň bude ukončena možnost nahrávání kupónů na Opencard (cca od října 2018), přičemž již zakoupené kupony na Opencard budou platit až do konce své platnosti.

Jízdné za čtvrtinu pro děti, studenty a seniory v příměstské dopravě
Od 1. září 2018 dojde k zavedení celostátních slev na jízdném pro děti, studenty a seniory v příměstské dopravě. Pro děti a juniory do 6 do 18 let, pro studenty od 18 do 26 let a pro seniory od 65 do 70 let bude nově poskytována ve vlacích i příměstských autobusech PID 75% sleva z plnocenného jízdného. Sleva bude poskytována na jednotlivém i předplatním jízdném, a to ve vnějších (mimopražských) pásmech a také v dojezdových pražských pásmech 0 a B.
K prokázání nároku na tuto celostátní slevu bude postačovat prokázat věk (například průkazkou PID, žákovským průkazem, občanským průkazem nebo cestovním pasem), ke slevě pro studenty od 18 do 26 let bude nutné se prokázat ještě potvrzením o studiu. Tyto slevy nově nahrazují žákovské jízdné v příměstské dopravě. Pro cestování po Praze se posouvá věková hranice mezi kategoriemi Junior a Student z 19 na 18 let, což fakticky znamená nově nutnost doložit potvrzení o studiu i pro osmnáctileté, pokud chtějí cestovat za zlevněné předplatní jízdné.
Proxy
Moderátor

Odeslatod P_V v 09.5.2018 20:23

Ale kde to v tom tarifu píšou? Na vyhledání "kompenzační" se tam vždy píše ve spojitosti s průkazem ZTP nebo ZTP/P.
Možná by se to dalo zařadit pod "nákupní tašku na kolečkách" :)
P_V
Uživatel

Odeslatod Karosák v 09.5.2018 15:09

Je to kompenzační pomůcka, stejně jako to minikolo, co s tím byla za kauza, takže přeprava je zdarma.
Karosák
Uživatel

Odeslatod P_V v 09.5.2018 15:01

Je bezplatná přeprava chodítka (takové ty rukojeti na 4 kolečkách), když ho s sebou má hůře pohyblivá osoba? Osoba na tu horší pohyblivost nemá úřední průkaz, jen je to na ní vidět.
P_V
Uživatel

Odeslatod XSC v 03.1.2017 12:42

Už několik let to šlo a dokonce mi to zcela běžně na Masaryčce v pokladně doporučovali.
XSC
Uživatel

Odeslatod P_V v 03.1.2017 11:01

Doteď jsem nevěděl, že v rychlících bylo možné jet na jízdenku ze zastávky kde nestaví. Pamatuju že to tak výslovně nešlo. Takže ono to bylo na nějaký čas zavedeno a teď se to zas ruší?
P_V
Uživatel

Odeslatod kruťák v 02.1.2017 20:42

kruťák
Uživatel

Odeslatod fricoolinek2 v 15.12.2016 2:00

http://www.prazsketramvaje.cz/view.php? ... 2016081002

Díky za další díl, pane :absolut Jediné, co mi tam trochu chybělo, bylo o inkoustu. Ten je tedy červený a reaguje zfialověním po tisku na určitou část papíru jízdenky... :?: =P~

Jinak jsem rád, že jsem se konečně dozvědel odpověď na otázku, proč byly s označování zpočátku problémy. Myslel jsem si, že mechanické to bylo vždy, akorát to bylo třeba málo citlívé a tak místo aktivace tiskárny došlo pouze k prohnutí papírové jízdenky. A ono to bylo optické.
fricoolinek2
Uživatel

Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514

Odeslatod 9001 v 08.12.2016 8:48

vlakoň napsal:A k čemu je to "brandování" mmch jaké to hezké slovo dobré? Krávy budou víc dojit, autobusy začnou jezdit včas? Myslím, že se z toho marketingového vymývání mozků lidstvo už úplně po :zadnice

Jdi do soukromé obchodní firmy a protočí se ti panenky kolik lidí se tímhle dokáže zabývat :lol:
9001
Uživatel

Odeslatod vlakoň v 08.12.2016 8:27

A k čemu je to "brandování" mmch jaké to hezké slovo dobré? Krávy budou víc dojit, autobusy začnou jezdit včas? Myslím, že se z toho marketingového vymývání mozků lidstvo už úplně po :zadnice
vlakoň
Uživatel

Odeslatod fricoolinek2 v 08.12.2016 3:16

Já teda nechápu, proč tam není nějaký "brandování" od DPP/RoPID.... v zásadě neni z toho absolutně poznat, že je to tramvajenka. Byť je tedy fakt, že to platí i do knihoven...
fricoolinek2
Uživatel

Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514

Odeslatod Bobek v 07.12.2016 12:19

A pak jsou tu problémový případy.
Karta bez evidence údajů, konec platnosti se neshoduje s předplatným. Kupón tedy potřeba převést na jinou kartu, návštěva příslušného pracoviště nutná - naštěstí to bylo na 10 minut. Karta bez evidence nyní neexistuje, nutno vybrat, zda běžnou, nebo anonymní (a pak dražší kupony). Anebo teď na anonymní a pak se uvidí, možná po novým roce bude zas bez evidence, pane. (Už to vidím, jako s tím zlevněním.)
Bobek
Šťoura

Další

Zpět na Provoz