Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
kresta
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: 21.9.2004 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od kresta » 24.2.2008 19:50

Teď už jsem se na to podíval a tady je to tak, jak říkáte a jak to má být. Uznávám.
Ovšem nemohu si pomoci, a to neberte jako nějaký útok,že v tomto to je tak nějak špatně (zavádějící):
pid1.JPG
Vím tady, kdo má přístup k internetu, tak si to může ověřit v tom, co jste zde uvedl vy. Ale ten, kdo nemá ani internet, tak se mu do ruky dostane jen papírová verze, která je shodná.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od MOp » 24.2.2008 18:49

Sem si se dival?

Uživatelský avatar
kresta
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: 21.9.2004 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od kresta » 24.2.2008 18:35

Opravdu? tam v tom řádku je ovšem napsaná časová platnost 30 minut a nikde jsem si tam nevšiml, že by tam byla poznámka, že tato časová platnost se vztahuje pouze k metru.
Jinak samozřejmě, těch 20 minut je též správně jak vyplívá z tabulky tarifu PID. viz http://www.ropid.cz, změny v tarifu PID platné od 1.1.2008, Tartifní tabulky (PDF).
Jinak to asi vypadá, že se chci hádat, ale opak je pravdou, jen chci upozornit na tuto chybu, za kterou si zatím stojím, poněvadž mi to zatím nikdo nevymluvil pádným argumentem, abych ho byl schopen přijmout.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od MOp » 24.2.2008 14:54

Vzdyt sis na otazku sam tim zvyraznenym textem odpovedel! Na cd plati dle pasmove a casove platnosti - tedy 20 minut.

Uživatelský avatar
kresta
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: 21.9.2004 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od kresta » 24.2.2008 13:43

Děkuji za vysvětlení, jenomže toto já vím. To jste mi v podstatě vysvětlil používání 18,- Kč jízdenky. Já tuto otázku zkusím podat jinak, poněvadž v předchozím příspěvku je to dosti složitě položená otázka. Když se podíváte na tarifní tabulku tarifu PID, váš příspěvek bude pravdivý. Držme se ovšem toho pásma P. Budu teď citovat tabulku.
Jízdné - základní: 18,- Kč; zvýhodněné: 9,- Kč
Přestupnost: přestupní
Časová platnost: 30 minut
Pásmová platnost - na území Prahy - pásmo P: pouze v metru, přestup vrámci metra povolen, platí na vzdálenost 5 stanic - stanice označení se nezapočítává, přestupní stanice (např. MU/A - MU/C) se započítá pouze jednou
Počet pásem: P
Poznámky: PLATÍ TÉŽ VE VLACÍCH ČD NA TRATÍCH S PLNOU INTEGRACÍ PODLE PÁSMOVÉ A ČASOVÉ PLATNOSTI
Z toho si odvodím: pásmová platnost: P, časová platnost: 30 minut.
Otázka: Platí jízdenka za 18,- Kč resp. 9,- Kč ve vlacích ČD na tratích s plnou integrací v pásmu P 20 minut nebo 30 minut?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od MOp » 24.2.2008 13:02

V pásmech „P“ (mimo metro) nebo „0 (včetně příhraničního pásma B)“ platí tato jízdenka 20 minut
od označení a je nepřestupní. Neplatí na lanové dráze na Petřín, na přívozech a na nočních linkách.
Ve vlacích ČD platí pouze na tratích ČD s plnou integrací. Přejezd z pásma 0 do příhraničního pásma
B je dovolen.Ve vlacích ČD na ni nelze přejet z pásma P do pásma 0.

Uživatelský avatar
kresta
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: 21.9.2004 18:38
Kontaktovat uživatele:

Tarif PID

Příspěvek od kresta » 24.2.2008 12:14

Měl bych dotaz ohledně 18,-Kč jízdenky. Nemám jasno v tom, jestli tato jízdenka platí v pásmu P ve vlacích ČD na tratích s plnou integrací 20 minut nebo 30 minut? Při bližším prozkoumání tarifní tabulky tarifu PID je tato jízdenka rozdělena do dvou řádků, přičemž v prvním je uvedena platnost 20 minut pro pásma P nebo 0. Takto by měla být nepřestupní a měla by platit v tramvajích, autobusech a ve vlacích ČD na tratích s plnou integrací. Druhý řádek nám říká, že platnost jízdenky je 30 minut, a to pouze v pásmu P a za takovýchto podmínek je jízdenka platná v pražském metru, kde je v rámci metra přestupní na vzdálenost 5 stanic. V poznámkách na konci řádku ale je, že též platí ve vlacích ČD na tratích s plnou integrací.
Ve zkratce tedy 1.řádek - jízdenka platí ve vlacích ČD 20 minut v pásmu P; 2.řádek - jízdenka platí ve vlacích ČD 30 minut v pásmu P. Jak to tedy je správně??? :P

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 24.2.2008 0:11

Mapl píše:davidtk: Ale upřímně - já se líp cejtim v 3xx. :wink:
Je tam lepší atmosféra, občas se dá pokecat s řidičem, kolikrát on začne a je to takový lepší, jede se - nestojí se v kolonách atp. :)
Jj, jak říkám, jinej svět... Pohoda, relax, známý lidi, když necheš jet, tak nejedeš :lol: ale staráš se o ten vůz sám. Ale jo 3xx sou fajne a 4xx znám jen z pohledu kaštana a taky klídeček.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od trainzjohny » 23.2.2008 22:43

Sirka píše:Už minimálně před týdnem jsem narazil na jízdenky z automatu, které měly dvě místa na cvakání, jako asi před 8 lety a i graficky byly jiné. Ale viděl jsem jen jeden kus, tak nevím, jak to dopadlo.
Jj, to je z parkovišť P+R. Je to na cestu do města a z města.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Tarif PID

Příspěvek od Sirka » 23.2.2008 20:59

Tita píše:A jízdenky z automatů se také přizpůsobí novému vizuálnímu stylu?
Už minimálně před týdnem jsem narazil na jízdenky z automatu, které měly dvě místa na cvakání, jako asi před 8 lety a i graficky byly jiné. Ale viděl jsem jen jeden kus, tak nevím, jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Mapl » 23.2.2008 19:42

davidtk: Ale upřímně - já se líp cejtim v 3xx. :wink:
Je tam lepší atmosféra, občas se dá pokecat s řidičem, kolikrát on začne a je to takový lepší, jede se - nestojí se v kolonách atp. :)

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 23.2.2008 18:46

Nj, ale na většině linek to prostě takle funguje ... za kafe do Prahy a zpět. 3í kila jsou jiný svět Z:|

Uživatelský avatar
Mapl
Uživatel
Příspěvky: 622
Registrován: 11.5.2005 20:42
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Mapl » 23.2.2008 18:15

davidtk: Tak mě revizor všehovšudy kontroloval tak 10 x za život - hlavně v metru. :)

Nicméně myslím si, že by ve třístovkách měli jezdit klidně i víc - lidi by se konečně naučili brát si u řidiče lístky. [-o< Poněvadž tak 20 % z nich to vůbec neumí a myslej si, že když sou v příměstu, že stačí hodit pár halířů a jít klidně dál, což je blbost. :idea:

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 23.2.2008 12:20

Mapl píše:Ačkoli já na 3xx a 4xx nikdy revizora neviděl. (-X
Zákon schválnosti :lol: já taky vždycky v práci vidim obrovskou bandu revizorů :lol: :lol: , ale jakmile jedu jako kaštan, tak nikde nikdo 8-)

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 23.2.2008 11:27

Mapl píše:davidtk: Naproti tomu někteří connexáci naopak nutí jízdenku každému, což je dobře!
Ačkoli já na 3xx a 4xx nikdy revizora neviděl. (-X
Já toho v životě neviděl a existuje to :wink: :lol:

Odpovědět