Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Štěpán » 13.1.2008 23:51

radek31 píše:jako nejvýhodnější se mi (kromě legitek) zdají SMS jízdenky, to se každý podívá na platnost
Bohužel SMS jízdenky už asi fungujou tak dobře, že si je lidé nekontrolují. Zrovna v pátek, když jsem sloužil na Andělu, tak mi tam přišla jedna relativně normální ženská a stěžovala si mi na revizory, kteří jí dali pokutu i přesto, že jí přišla sms jízdenka. Jenže jí nedocvaklo, aby se podívala, co tam má napsáno. Ono to totiž bylo upozornění, že používá staré číslo a že na to byla již upozorněna a tak jí jízdenka neplatí. Takže nejen že se napřed nepodívala, ale pak se ještě hádala s revizorama a nakonec si na ně u mě chtěla stěžovat. [-o<

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Tonda Ježek » 13.1.2008 23:43

MF píše: No a to se ti revizoři napřed šli zeptat šoféra co má nastaveno? To by jim asi mezitím alespoň z 1. vozu černoši vystoupili :)
Nebo to probíhalo jinak?
Revizoři měli také svoje kontrolní lístky, které si vždy po nástupu cvakli. Někde jich mám několik štočků.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od radek31 » 13.1.2008 23:13

ještě jsem neviděl cestujícího, který si po označení lístek zkontroluje (a to jezdím denně tramvají 2 hodiny jako cestující a cca 8,5 jako řidič)
jako nejvýhodnější se mi (kromě legitek) zdají SMS jízdenky, to se každý podívá na platnost

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od fricoolinek2 » 13.1.2008 23:05

Karotka píše:
davidtk píše:Je poviností cestujícího si zkontrolovat údaje na jízdence
Kaštan může hrát blbýho, že neví, co mají ty údaje znamenat (zřetelně vysvětlené jsou jen datum a čas).
Dědek/Bába: Já si zapomněl/a doma brejle... :lol:

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Karotka » 13.1.2008 22:58

davidtk píše:Je poviností cestujícího si zkontrolovat údaje na jízdence
Kaštan může hrát blbýho, že neví, co mají ty údaje znamenat (zřetelně vysvětlené jsou jen datum a čas).

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 13.1.2008 22:42

Quetzalcoatl píše:davidk: O zabaveného exota bych se hádal. :)
Můžeš to zkusit :wink: bohužel/bohudík (přeberte si to) jsme v právu my :wink: :twisted:

Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Quetzalcoatl » 13.1.2008 22:27

7080 píše:Číslo vozu ti asi nikdo kontrolovat nebude. Linku jen v případě, že máš nepřestupní lístek. Už jsem kvůli vadnému označovači měnil soupravu, přišel jsem na to, když mě paní upozornila, že jí označovač natiskl na jízdenku o hodinu míň.
Číslo vozu by se dalo zneužít tak, že mám nepřestupní lístek a skočím si třeba na poštu, která je blízko (to abych to stihl). Pak se vrátím stejnou linkou, ale jiným vozem.
davidk: O zabaveného exota bych se hádal. :)

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 13.1.2008 22:22

Je poviností cestujícího si zkontrolovat údaje na jízdence :) kdyz označovač tiskne špatně a je to v tom voze, tak mám kontrolní lístky, takže si můžu rychle ověřit verzi kaštana, když blbne opravdu, tak je to v pohodě, když bude fungovat, tak má smůlu. Při 18kč jízdence si občas všímám i čísla vozu :) ikdyž by to bylo jistě zajímavé řešit tuto situaci třeba na lince 9 :) jízdenka je nepřestupní, časová platnost je v pořádku, linka také, jen číslo vozu se neshoduje :) popravdě jsem na to ještě nějak nenarazil a ani nevím jak bych reagoval :lol:
Situace názorně ne, na to jsme měli semináře a taky sme si předváděli scénky :lol: byla to docela sranda :)
Dalším bodem SPP je že máme právo neplatný JD odebrat :wink: je to vlastně důkazní materiál, který se přikládá k dokumentu o udělení pokuty ... laicky řečeno jinak jde o ZOPP (záznam o provedné přepravní kontrole). Takže lístky zabavuju a taky prošlý lítačky 8-)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 13.1.2008 22:16

Stejně by to šlo, kdyby si na současnou jízdenku za 26kč vytiskl rok třeba 1996. Pak by se taky její platnost dala těžko zpochybnit, když v roce 1996 jízdenka za 26 kč nebyla (pro hnidopichy: možná byla, ale na všechny pásma).

Nevím však jestli nemá revizor nárok jízní doklad zabavit. Asi má, ale pokutu by neměl udělit ne?

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 7080 » 13.1.2008 22:11

Quetzalcoatl píše:
7080 píše:Pokud si toho cestující všimne okamžitě po označení, tak by to měl ohlásit řidiči a ten mu doklad označí náhradním způsobem.
V ideálním případě... jenže známe lidi, co nemusí neudělají.
Když jsem nahlásil jednomu řidiči busu závadu označovače, koukal na mě staršně vyjeveně a zjevně ho to zarazilo. Asi jsem byl první, kdo nějakou závadu nahlásil. :)
Hlavně by měl zajímalo co se dělá, když se tisknou špatné údaje. Žádný cestující nebude kontrolovat číslo vozu nebo linky - to by je museli nejdřív rozluštit.
davidtk: Ty modelové situace si také přehráváte? Zuby nebrat!
Číslo vozu ti asi nikdo kontrolovat nebude. Linku jen v případě, že máš nepřestupní lístek. Už jsem kvůli vadnému označovači měnil soupravu, přišel jsem na to, když mě paní upozornila, že jí označovač natiskl na jízdenku o hodinu míň.

I.am.good

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od I.am.good » 13.1.2008 22:07

7080 píše:
Quetzalcoatl píše:Mě by zajímalo, co se stane, když označovač vytiskne jen půlku. Když dojde inkoust a kaštan říká "lístek jsem si označil, tak co má být". Je vytištěno číslo neexistujícího vozu. Řidič zapomene nastavit počítač a tiskne se linka 000. Tiskne se nečitelně. Všechno se mi stalo.
Všiml jsem si, že DP propaguje používání falešných jízdenek! Na plakátku s nápisem "Neoznačená jízdenka je neplatná" tisk na jízdence nezměnil barvu.
Pokud si toho cestující všimne okamžitě po označení, tak by to měl ohlásit řidiči a ten mu doklad označí náhradním způsobem.
No ale když si toho nevšimne? Jízdenku cvakne a šoupne do šrajtofle, pak ale při kontrole to musí být zajímavé. :)

Teď mě napadá (klidně to zveřejním - případní nepoctivci se k tomu nedostanou a zaměstnanci DPP snad mají rozum):
Vzít tramvaj. Vzít "palec" - čip, který se přikládá k terminálu APEX kvůli servisu. Nahodit tramvaj, přiložit palec. Přeštelovat datum na někdy za rok. Přepsat číslo vozu na 0000, nebo klidně nechat původní. Vzít 10 jízdenek á 26Kč. Všechny je označit v označovačích. Přenastavit palubní počítač na správné hodnoty. 10 kusů jízdenek prodat zájemcům po třeba 2000Kč s tím, že když jí neztratí či neroztrhají, tak jim bude platit do data na jízdence. Tedy třeba rok. A při kontrole revizorovi řeknou, že si toho nevšimli.. Oni ušetří každý cca 3000Kč, já vydělám 29.740Kč. DPP přijde o cca 51.000Kč, ale co mi je potom, v podniku se vyhazují oknem tisícinásobné částky.
Chachá, já jsem tak chytrej..... :)

Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Quetzalcoatl » 13.1.2008 21:57

7080 píše:Pokud si toho cestující všimne okamžitě po označení, tak by to měl ohlásit řidiči a ten mu doklad označí náhradním způsobem.
V ideálním případě... jenže známe lidi, co nemusí neudělají.
Když jsem nahlásil jednomu řidiči busu závadu označovače, koukal na mě staršně vyjeveně a zjevně ho to zarazilo. Asi jsem byl první, kdo nějakou závadu nahlásil. :)
Hlavně by měl zajímalo co se dělá, když se tisknou špatné údaje. Žádný cestující nebude kontrolovat číslo vozu nebo linky - to by je museli nejdřív rozluštit.
davidtk: Ty modelové situace si také přehráváte? Zuby nebrat!

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 7080 » 13.1.2008 21:42

Quetzalcoatl píše:Mě by zajímalo, co se stane, když označovač vytiskne jen půlku. Když dojde inkoust a kaštan říká "lístek jsem si označil, tak co má být". Je vytištěno číslo neexistujícího vozu. Řidič zapomene nastavit počítač a tiskne se linka 000. Tiskne se nečitelně. Všechno se mi stalo.
Všiml jsem si, že DP propaguje používání falešných jízdenek! Na plakátku s nápisem "Neoznačená jízdenka je neplatná" tisk na jízdence nezměnil barvu.
Pokud si toho cestující všimne okamžitě po označení, tak by to měl ohlásit řidiči a ten mu doklad označí náhradním způsobem.

Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Quetzalcoatl » 13.1.2008 21:31

Mě by zajímalo, co se stane, když označovač vytiskne jen půlku. Když dojde inkoust a kaštan říká "lístek jsem si označil, tak co má být". Je vytištěno číslo neexistujícího vozu. Řidič zapomene nastavit počítač a tiskne se linka 000. Tiskne se nečitelně. Všechno se mi stalo.
Všiml jsem si, že DP propaguje používání falešných jízdenek! Na plakátku s nápisem "Neoznačená jízdenka je neplatná" tisk na jízdence nezměnil barvu.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 13.1.2008 21:18

davidtk píše: v kurzu se probírají všemožné situace :)
U toho bych chtěl být. Musí to být docela švanda.

Odpovědět