Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od gabuliatko » 15.1.2008 11:08

vcera se mne matka (duchodkyne) ptala co si ma koupit aby se od nas dostala. Ja casu zjistovat nemaje zavolal na infolinku a dozvedel se, ze si mam precist tarif PID. Kolega se toho ujal a dozvedeli jsme se, ze matka ma v PIDi busu v okamziku prekroceni hranice 1/0 vstat a jit si oznacit 13Kc jizdenku. Vzhledem k tomu, ze PIDi busy CSAD Kladno maji jen jeden oznacovac na tyci u predniho okna, pripada mi ze dopravce necetl tarif nebo ROPID nevi jak vypadaji autobusy dopravce. Jizdenku tez musi mit z Prahy pred tim zakoupenu, protoze pokladna PIDi busu ji nevytiskne.
Krom toho na infolince nerozlisuji legitimaci ve smyslu casova legitimace a prukazku ve smyslu informace JA JSEM DUCHODCE.
Duchodce s prukazkou JA JSEM DUCHODCE nemuze z pasma 2 do pasma P jet na jeden listek.
Na hlavnich strankach DPP je tabulka, kde je receno, ze duchodci jezdi za 13,- a to neni pravda, pouze duchodci s prukazkou JA JSEM DUCHODCE jezdi za 13,-, zbytek duchodcu jezdi za plne jizdne.

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 15.1.2008 7:37

Ono jde o pár věcí, první je testovací provoz, nevim jestli si toho někdo "z venčí" všiml, ale je to do konce tohoto roku, kdy se ukáže zda je to dobrý nápad nebo ne, ale jelikož jsme tu měli i návštěvu z jiného podniku, tak to vypadá, že z testovacího provozu najede podnik na provoz ostrý. Druhá je že to zdražování bylo sice v plánu, ale nikdo kdo to měl vědět nic pořádného nevěděl :lol: a třetí, není to jedno že je kod OP jiný u jízdenky a u duplikátu? :wink: Bordel je v celém tarifu, tak tohle už se ztratí :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Oskar » 14.1.2008 20:40

radek31 píše:PR SMS mají jasný formát a s tím se nehne!
Je to tak. Všechny Premium SMS mají formát "90 ppp cc" kde ppp je kód operátora a cc je cena v korunách. Jen nechápu, proč na staré letáky nenapsali nějak výrazně, že dané číslo platí pouze do konce roku a že se časem změní. Taky nechápu, proč pro sms jízdenku je kód operátora "206" a pro duplikát je kód "006"

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 2217 » 14.1.2008 19:15

MF píše: Ten průkaz je na první pohled neplatný :!: Vidím, že jméno začíná písmeny a ne dvacetdva.......... :D
NO snad si pan dispečer nemyslí, že by mě v pětaosmdesátém pokřtili čtyřmi čísly?! :D


Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Proxy » 14.1.2008 10:37

Štěpán píše:Co mě docela štve, jsou tisíce nevyužitých letáčků o sms jízdenkách, co máme na stanicích a nemůžeme je používat, protože tam není ani zmínka o nové ceně. A nové nejsou natisknuté. Tahle služba by si to rozhodně zasloužila. Hodně lidí, co si ke mně jdou koupit jízdenku a kterým můžu pouze poradit buď automat nebo sms, si volí raději sms. Funguje to parádně.
Jakto, že se nedají používat :?: Pro mne je to skvělý tácek pod hrnek s horkou kávou 8-)

Jinak mám bohužel smůlu na burany, jenž přijdou k okénku pouze pro alibi, že si nemohou koupit lístek a ještě nadávají, jak si nevážíme zákazníků :roll:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od radek31 » 14.1.2008 10:11

2 Štěpán - my už na vozovně máme ty aktuální s novou cenou
2 ostatní - DP si nemůže zase tolik poroučet
PR SMS mají jasný formát a s tím se nehne!
takže 90 na začátku (nebo jen 9?), pak volitelná čísla, ale na konci musí být cena!!!
takže nějaké 777 na začátku a podobně jsou velmi naivní nápady

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Petr » 14.1.2008 10:09

Štěpán píše:Vždyť DP rovnou prodával sms jízdenky za 26 Kč ještě za starou cenu. Jenže pouze poprvé a s varováním. Řekl bych, že zrovna tohle se asi povedlo úplně nejlépe ze všeho. Co mě docela štve, jsou tisíce nevyužitých letáčků o sms jízdenkách, co máme na stanicích a nemůžeme je používat, protože tam není ani zmínka o nové ceně. A nové nejsou natisknuté. Tahle služba by si to rozhodně zasloužila. Hodně lidí, co si ke mně jdou koupit jízdenku a kterým můžu pouze poradit buď automat nebo sms, si volí raději sms. Funguje to parádně.
Nové informační letáčky jsou, proč nedorazili k Vám netuším.
XSC píše:Já jsem u téhle akce spíš nepochopil, proč byl vybrán takový tvar čísla, kde je i cena. Pro pražskou jízdenku mohlo být zvoleno něco neutrálního a po novém roce by se automaticky přeplo na 26Kč.
Ze zákona je povinností provozovatele, aby poslední dvojčíslí takto zpoplatněné sms služby bylo ve tvaru rovnajícím se ceně, kterou za to zaplatíte.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobek » 14.1.2008 9:58

XSC píše:Já jsem u téhle akce spíš nepochopil, proč byl vybrán takový tvar čísla, kde je i cena...
Já mám pocit, že u těchhle linek je to povinný.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 14.1.2008 9:42

[/quote]Já jsem u téhle akce spíš nepochopil, proč byl vybrán takový tvar čísla, kde je i cena. Pro pražskou jízdenku mohlo být zvoleno něco neutrálního a po novém roce by se automaticky přeplo na 26Kč.[/quote]

Já nemám potuchu jak to přesně je s tou sms jízdenkou, ale myslím, že nějaké zapamatovatelné číslo by to mělo být třeba 777 0000xx a místo posledního dvojčíslí by se zadávala hodnota jízdenky. Takže základní by byla 777 000026. Tak nějak by to mohlo být vhodné.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od XSC » 14.1.2008 9:38

Štěpán píše:Vždyť DP rovnou prodával sms jízdenky za 26 Kč ještě za starou cenu. Jenže pouze poprvé a s varováním. Řekl bych, že zrovna tohle se asi povedlo úplně nejlépe ze všeho. Co mě docela štve, jsou tisíce nevyužitých letáčků o sms jízdenkách, co máme na stanicích a nemůžeme je používat, protože tam není ani zmínka o nové ceně. A nové nejsou natisknuté. Tahle služba by si to rozhodně zasloužila. Hodně lidí, co si ke mně jdou koupit jízdenku a kterým můžu pouze poradit buď automat nebo sms, si volí raději sms. Funguje to parádně.
Já jsem u téhle akce spíš nepochopil, proč byl vybrán takový tvar čísla, kde je i cena. Pro pražskou jízdenku mohlo být zvoleno něco neutrálního a po novém roce by se automaticky přeplo na 26Kč.

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Štěpán » 14.1.2008 4:51

P_V píše:Takový příměr z nepočítačového světa: po Novém roce přijde zákazník do trafiky, chce jízdenku přestupní pražskou za 20 Kč, zaplatí 20 Kč, dostane do ruky obálku, a když pak tu obálku později otevře, místo jízdenky je tam lísteček "naletěl jsi, teď stojí 26, hahaha." Není to poněkud nefér? Prodavač místo takového žertování mohl rovnou prodat tu za 26 Kč.
Vždyť DP rovnou prodával sms jízdenky za 26 Kč ještě za starou cenu. Jenže pouze poprvé a s varováním. Řekl bych, že zrovna tohle se asi povedlo úplně nejlépe ze všeho. Co mě docela štve, jsou tisíce nevyužitých letáčků o sms jízdenkách, co máme na stanicích a nemůžeme je používat, protože tam není ani zmínka o nové ceně. A nové nejsou natisknuté. Tahle služba by si to rozhodně zasloužila. Hodně lidí, co si ke mně jdou koupit jízdenku a kterým můžu pouze poradit buď automat nebo sms, si volí raději sms. Funguje to parádně.

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od radek31 » 14.1.2008 2:37

P_V píše:
Štěpán píše:Zrovna v pátek, když jsem sloužil na Andělu, tak mi tam přišla jedna relativně normální ženská a stěžovala si mi na revizory...
Takový příměr z nepočítačového světa: po Novém roce přijde zákazník do trafiky, chce jízdenku přestupní pražskou za 20 Kč, zaplatí 20 Kč, dostane do ruky obálku, a když pak tu obálku později otevře, místo jízdenky je tam lísteček "naletěl jsi, teď stojí 26, hahaha." Není to poněkud nefér? Prodavač místo takového žertování mohl rovnou prodat tu za 26 Kč.
tak to já si zase myslím, že přístup DP je docela fér
poslala si pro SMS za 20 a dostala lístek za 26 a upozornění, že už to stojí víc (takže získala jen tak 6 Kč bonus) - pak to zkoušela znovu (ať už omylem nebo úmyslně, to se nedozvíme) a holt měla smůlu - neřekl bych, že to jde víc fér (to by pak mohla zkoušet celý rok a jezdit za 20 místo 26)
možná by šlo oddělit tu upozorňovací SMS od té placené, aby přišla zvlášť a spíš to lidi trklo
ale na druhou stranu to bylo docela slušně medializované a nebylo 1.1., ale 11.1.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Fořtík » 14.1.2008 1:50

Fér nefér, jde o princip. Kdykoliv si něco kupuji, vím, že jsem si na to musel vydělat. Tudíž chci mít jistotu, že to, co si hodlám koupit nebude vyhozená investice. Proto nejednám jako ovce a raději si všechno kontroluji. Ale lidi asi ne, ty mají peněz dost, takže si klidně mohou dovolit utrácet peníze za věci, které nefungují. Když tak o tom přemýšlím, možná to trochu nefér je, nicméně o čem to určitě je - to je lidská nepozornost, uspěchanost a především blbost.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od P_V » 14.1.2008 1:43

Štěpán píše:Zrovna v pátek, když jsem sloužil na Andělu, tak mi tam přišla jedna relativně normální ženská a stěžovala si mi na revizory...
Takový příměr z nepočítačového světa: po Novém roce přijde zákazník do trafiky, chce jízdenku přestupní pražskou za 20 Kč, zaplatí 20 Kč, dostane do ruky obálku, a když pak tu obálku později otevře, místo jízdenky je tam lísteček "naletěl jsi, teď stojí 26, hahaha." Není to poněkud nefér? Prodavač místo takového žertování mohl rovnou prodat tu za 26 Kč.

Odpovědět