Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 31.5.2015 17:30

Malá technická. Je možné si koupit papírový kupon na průkazku PID z roku 2008?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od P_V » 24.3.2015 15:46

Otevřkarty se budou měnit zdarma ale ne na počkání.
Hmm, asi to pro město vyjde furt levněji, než dát naprogramovat prodlužování závislé na platnosti zakoupeného kuponu...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Petrpes » 22.3.2015 15:43

von Špilberk píše: V tom je zase určitě nějaká zrada.
To vám řeknu naprosto přesně, co v tom je... Bude v tom nějaká kulišárna!!! :lol:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od gabuliatko » 22.3.2015 15:41

von Špilberk píše:Ano, stará platební karta banky mi zůstává, a její případné znehodnocení je moje věc. Opencard se musí vrátit, a kdo ví, co s tou kartou budou dělat. V tom je zase určitě nějaká zrada. Proč by jinak trvali na vrácení karty :?: Když kartě uplynula platnost, tak je zkrátka neplatná a určitě se zablokuje, tak se s ní stejně nedá nic dělat. Tak proč ji vracet :?:
Nahlaš ji jako ztracenou a můžeš si ji nechat.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od von Špilberk » 22.3.2015 14:21

Ano, stará platební karta banky mi zůstává, a její případné znehodnocení je moje věc. Opencard se musí vrátit, a kdo ví, co s tou kartou budou dělat. V tom je zase určitě nějaká zrada. Proč by jinak trvali na vrácení karty :?: Když kartě uplynula platnost, tak je zkrátka neplatná a určitě se zablokuje, tak se s ní stejně nedá nic dělat. Tak proč ji vracet :?:

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od milbi » 22.3.2015 12:13

gabuliatko píše:Zákazem prodloužení se získají licence expirovaných karet.
Licence se dají získat i tím, že karty neprodloužené v době platnosti jsou považovány za neplatné. Našel by se asi jen malý zlomek uživatelů OC, kteří by si ji nechali prodloužit, byť zdarma, aniž by jí nepoužívali. To, že karty fyzicky zůstanou u držitelů neznamená, že Praha musí držet pro dané karty licenci - platební karty si také nechávám a pochybuji, že za tyto neplatné karty banky platí...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 22.3.2015 11:40

Proxy: Co řekně Krnda opravdu neberu jako moc objektivní, protože za půl roku může být všechno opět jinak... I rozvod se dá zastavit.

Jak píše pan G. Chtějí vyčistit počty nepoužívaných OC a tím získat prostor pro další používání... To mi opravdu nepřijde jako konec OC...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od gabuliatko » 22.3.2015 11:27

Radek píše:Tím spíš bych ale chápal pouhé prodloužení platnosti stávajících karet místo nutnosti vystavit novou.
Zákazem prodloužení se získají licence expirovaných karet.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Radek » 22.3.2015 11:22

Tím spíš bych ale chápal pouhé prodloužení platnosti stávajících karet místo nutnosti vystavit novou.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Proxy » 22.3.2015 10:57

9001 píše:Proxy: Zatím jsem si nevšiml, že by město oficiálně oznámilo projekt OC dožívá... Nebo zase Krnda něco zapoměla?
Ano, konec Opencard byl již oznámen:

S tím, že by město kupovalo projekt opencard od jeho současného provozovatele, společnosti eMoney Services (EMS), už nepočítá. „Pokud kartám skončí technická platnost, uživatel si vybere mezi elektronickou či papírovou verzí. Celý projekt opencard postupně dožije. S jeho provozovatelem jsme v rozvodovém řízení,“ řekla primátorka.
Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/doprava-a-l ... n=copylink

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od milbi » 22.3.2015 10:13

9001 píše:Pořád mi to přijde, že kvůli OC se můžete všichni zbláznit... Tak zvednu pozadí a zařídím to. Je to prostě potřeba...
A je opravdu potřeba kartu vyměňovat? To, že je na ní natisknuté nějaké datum dosud neznamenalo, že její funkčnost opravdu končí - stačilo kartu převalidovat v době její platnosti. Teď někdo chytrý vymyslel, že opravdu je to konec, přestože čipy fungují dále. Jaký toto dává smysl? Chápal bych, že se karty vyměňují kvůli novějším čipům, dalším funkcím apod., ale tím si nejsem příliš jistý...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od von Špilberk » 22.3.2015 9:01

9001: to bude taky tím, že jsme na Tramforu, tak tu řešíme to, co souvisí s dopravou. Občasné politické diskuze tu obvykle špatně dopadají. :D

P.S.: s červenou kartou jsem taky nikde nebyl a neházel jsem ještě nikdy nic po nikom. 8-)

P.S.2.: kouknul jsem na vás na zelené, žvaníte s Kaémem nesmysly: žádná T3 se nikdy newanizovala. To byl kec novinářů, že wana vzniká rozříznutím T3 a vložením nízkopodlažního dílu. Ve skutečnosti je celá kastle wany úplně nová. Wana je prostě nová tramvaj, která na sebe vzala podobu T3. Takže vyrobit wanu s kastlí ve tvaru T6 by určitě šlo, jen si to nikdo neobjednal.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 22.3.2015 8:56

Pořád mi to přijde, že kvůli OC se můžete všichni zbláznit... Tak zvednu pozadí a zařídím to. Je to prostě potřeba...

Když poslanci si chtěli navýšit platy o 26% všichni byli zalezlí v hospodách a brblalo tam.
Když Babiš dělá záseky do státní kasy větší než Kalousek, zase všichni veřejně mlčí...
Když Krdna totálně Prahu rozkládá, je taky všem u pozadí.

Jsem jediný komu to připadá divné? Malé má plus má Filip v tom, že u něj jsem si jistý, že nebyl s červenou kartou na Národní a neházel vajíčka po demokraticky zvoleném prezidentovi...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od von Špilberk » 22.3.2015 7:53

cwapa píše:a nikdo neremcá.
Příští měsíc mi skončí platnost zákaznické In Karty. Jak mám postupovat dál?
Je třeba požádat o tzv. duplikát vaší In Karty. Jde o navazující In Kartu (shodného čísla) s platností 6 let, na které zůstanou zachovány vaše identifikační údaje z karty předchozí. Pokud nedochází ke změně osobních údajů, není nutné vyplňovat žádost ani předkládat novou fotografi
Bez vyplňování žádosti je možné vystavení nové karty jednoduše vyřídit v zákaznickém centru ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Stačí předložit doklad totožnosti, stávající Opencard a případně fotografii, pokud žadatel nesouhlasil s jejím uložením v databázi. Na ostatních kontaktních místech musí zájemci vyplnit příslušný formulář...

Jakou platnost budou mít nově vydávané karty?
V současné době jsou karty vydávány na 4 roky.
Už chápete, proč se remcá :?:
Zkrátka já mám Opencard čistě z donucení a tyhle tanečky kolem neprodloužitelnosti karty a běhání kvůli nové ten pocit odporu k tomuhle nesmyslu jen zvyšují. O peníze nejde, jde o to, že ze mě někdo dělá blbce, a já s tím nemůžu nic dělat, tak si aspoň zanadávám.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od cwapa » 22.3.2015 1:28

Filip píše:Je normální, že když na kartě mám nahraný platný celoroční kupon (byť zaměstnanecký), že si mám teď jít vyměnit kartu ?
Jak je možné, že město nezajistí, abych si žádost o novou kartu podal elektronicky. Co je tohle za systém ? To je to zlepšení oproti kuponu ? Tak to já říkám zlatý kupony !!!
Nechápu co ti na tom vadí, jednou je to tak daný a tím to zhaslo. Asi bude nejlepší když to necháš být a nebudeš si pořizovat nic. No a budeš doufat, že po tobě nikdo nebude chtít jízdenku.
Na velký dráze si můžeš prolongovat IN kartu skoro ve všech pokladnách, ale novou průkazku ti udělají, pro pražský obvod, jen na hlavním nádraží. A ten obvod má víc jak 25km a nikdo neremcá.

Odpovědět