Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
zastavaman
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 07.2.2007 20:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od zastavaman » 01.2.2011 15:17

no a teď si předsatvte, že jste zmatenej venkovksej středoškolák, v metru v návalu přehlídnete nahoře cvakátka a dole vás odchytí revizor, kterak třímáte neoznačený lístek... poctivě se legitimujete, peněz nemaje, odjedete do rodného hnízda a dumáte a řešíte, kterak to z domova zaplatit... ještěže máte nějakého toho příbuzného v praze... když jde platit kartou online kupón, nechápu, proč to nejde u pokuty aspoň převodem...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od gabuliatko » 01.2.2011 13:51

Proxy píše:
Bobek píše:Třeba prostě neměl čím, že.
Většina revizorů ráda doprovodí černého pasažéra k nejbližšímu bankomatu ;-) však tím chrání i svoji provizi...
Mohu potvrdit ze své zkušenosti. Hezky jsme si popovídali.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Proxy » 01.2.2011 13:27

Bobek píše:Třeba prostě neměl čím, že.
Většina revizorů ráda doprovodí černého pasažéra k nejbližšímu bankomatu ;-) však tím chrání i svoji provizi...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od gabuliatko » 01.2.2011 12:54

P_V píše:Napište na to někdo stížnost a dejte sem odpověď, takhle je to jen hospodské mudrování.
Toužíš po stránkové předpřipravené odpovědi "děkujeme za Váš podnět"?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od P_V » 01.2.2011 12:10

Napište na to někdo stížnost a dejte sem odpověď, takhle je to jen hospodské mudrování.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Fořtík » 01.2.2011 11:52

Tak když už není možné platit převodem z účtu, mohli by revizoři fasovat třeba složenky. Dyť i policie ti dá složenku, když nemáš na zaplacení u sebe a nenutí tě platit na nějaké doplatkové pokladně. Honit někoho k okýnku, v dnešní moderní době, to je opravdu jak naschvál. Asi podle hesla "když už je to neplatič, tak mu ukážem, co proto". 8-)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobek » 01.2.2011 10:52

Třeba prostě neměl čím, že.

vs-metrak
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02.5.2010 8:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od vs-metrak » 01.2.2011 10:10

Rashid píše:...Jiná možnost není...
A přepravní kontrolor tě dozajista nevyzval, abys mu přirážku zaplatil na místě, že ?

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Oskar » 01.2.2011 10:08

Cožpak o to, tady si za to aspoň můžeš sám... Představ si ale, že budeš mít Opencard a bezkontaktní čip si vzpomene odejít do věčných lovišť. To pak musíš nejdřív na Magistrát reklamovat kartičku a pak ještě na DPP prokázat, že jsi měl v okamžik kontroly zaplacené jízdné. To aby si člověk vzal dovolenou...

Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Rashid » 31.1.2011 23:31

Tak se mi nedávno podařilo zapomenout si označit jízdenku a po zásluze jsem byl pana revizora odměněn tučnou pokutou. O tom, ale nechci zde psát.

Byla to to mě zajímavá zkušenost. Všichni víme, že DP Praha je zkostnatělý starý moloch, který usnul někde v osmdesátých letech. MOje zkušenost mě v tom utvrdila.

Samozřejmě jsem pokutu hodlal uhradit. Na trochu zmateném papíru od revizora jsem
se dočetl, že je to možné jen na doplatkové pokladně.Jiná možnost není.
Otevírací doba není nikdy delší než do 17:30.Středa až Pátek pouze do 15 hodin.
Sám sebe se ptám se co je to za blbost. Vždyť to snad jde poslat poukázkou,
převodem z účtu. Dnes díky moderním technologiím tu máme internetové bankovnictví.
Nic takového náš drahý DP neumožňuje. A tak jsem se vypravil "Na Bojiště" osobně.
Žel jsem velmi podcenil dopravní situaci v centru a tak se mi podařilo dorazit na místo
s maximálně 5 minutovým zpožděním. 17:35 Přepážka uzavřena.Konec a basta.
Ale ostatní přepážky byly otevřené a tak jsem doufal, že půjde zaplatit na nich. Zde mi na jedné, velmi neochotná pracovnice nejen, že nevyhověla, ale za to s Jidášským
úsměvem řekla "no máte smůlu, musíte přijít jindy". Opravdu bezva přístup k lidem.
Druhý den, jsem to konečně už bezproblémů zaplatil, ale další kyselá pracovnice o moc lepší přístup také neměla. Doslova naval peníze a vypadni. A tak si říkám, nedělá to DP naschvál, aby to lidi nestíhali zaplatit včas díky otevírací
době doplatkové kanceláře. Člověk, který pracuje do 18 hodin to nemá šanci nikdy zaplatit.
Je zajímavé, že zbylé přepážky, byly otevřeny a zely prázdnotou. Stačilo by kdyby
jeden den bylo otevřeno třeba od 7 do 15 hodin a druhý den třeba 15 - 19 hodin.
Lidé to nestihnou zaplatit a tak pěkně po 15 dnech(do kterých se započítavají dny i když nemají otevřeno) jim spadne do klína částka navýšená o soudní řízení či výkon právníka.
Nemožnost platit jinak než osobně to rozhodně potvrzuje. Určitě to je naschvál, vždyť
platit převodem z účtu je dnes tak bežné.A to i pokuty. Viz DP Pardubice

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 27.1.2011 15:58

Bobik píše:trainzjohny Z:arrow: Dobrý. A čemu všemu z toho se dá věřit? (co přehání a co je fakt)
Mi to totiž vyznívá dost negativně vůči revizorům - já jsem někdo, jsem frajer, koukejte jak to koulím. Ale možná se mi to jen zdá.
No, věřit se dá všemu ... ber vpotaz že je to nároz jednoho člověka.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobik » 27.1.2011 5:41

trainzjohny Z:arrow: Dobrý. A čemu všemu z toho se dá věřit? (co přehání a co je fakt)
Mi to totiž vyznívá dost negativně vůči revizorům - já jsem někdo, jsem frajer, koukejte jak to koulím. Ale možná se mi to jen zdá.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 26.1.2011 18:40

hyaho píše:
trainzjohny píše: A jinak takové malé info: kdo by měl zájem tak právě probíhá nábor uchazečů na místo "revizora".
pokud je mi znamo tak zacina az v breznu.
Teď se nabírají uchazeči na výběrové pohovory které budou v březnu, kurz pak začíná v dubnu. Ale v březnu už tě nikdo neveme (bude plno i na ty pohovory).

Uživatelský avatar
hyaho
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 08.8.2009 21:25
Bydliště: PRAHA

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od hyaho » 26.1.2011 17:33

trainzjohny píše: A jinak takové malé info: kdo by měl zájem tak právě probíhá nábor uchazečů na místo "revizora".
pokud je mi znamo tak zacina az v breznu.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 26.1.2011 17:03

Rozhovor s jedním revizorem : na Xman.cz

A jinak takové malé info: kdo by měl zájem tak právě probíhá nábor uchazečů na místo "revizora".

Odpovědět