Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od demon » 11.5.2009 17:49

V primáckých minutách z regionu reportáž o nepřehledných tarifních podmínkách a pásmech.
Trošičku se do toho sami zamotali, když nerozlišovali pozice dopravců a organizátora...
Časem bude asi k vidění v archivu Primy.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Bobik » 05.1.2009 21:27

Blázníš? Pendrek? (dříve VUML, to bylo o něčem jiném). Chceš zase zažít demonstrace a výkřiky o policejní brutalitě jako po tom slavném čekteku? Teda zastávat se MP zrovna nechci ale oni se svými pravomocemi fakt aby se báli použít jakýkoli donucovací prostředek.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od jara » 05.1.2009 21:16

MF píše:
Proxy píše:Nerozumím - to má policajt dát tomu bezďákovi nějaké kapříky, aby nemočil na veřejném prostranství :?:
ani ne tak kapříka jako bažanta :D
Nebo taky má takovou tu hadici na opasku co naposledy používali v listopadu v roce 1989. Ono by to asi bohatě stačilo.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 05.1.2009 20:35

Proxy píše:Nerozumím - to má policajt dát tomu bezďákovi nějaké kapříky, aby nemočil na veřejném prostranství :?:
ani ne tak kapříka jako bažanta :D

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Proxy » 05.1.2009 20:22

Absolut píše:Pane Jára, jsme v České republice. V Kapříkově, jinými slovy řečeno.
Nerozumím - to má policajt dát tomu bezďákovi nějaké kapříky, aby nemočil na veřejném prostranství :?:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 05.1.2009 16:58

Absolut píše:Pane Jára, jsme v České republice. V Kapříkově, jinými slovy řečeno.
Jéé, to je krásný název. To budu používat! Koucoukov-Kapříkov.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Absolut » 05.1.2009 16:56

Pane Jára, jsme v České republice. V Kapříkově, jinými slovy řečeno.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od jara » 05.1.2009 15:15

trainzjohny píše:Jo zezáčátku jsme to s nima řešili přímo na voze, později padlo i pár stížností vedoucímu skupiny a výsledek je nyní takovej, že jak mě s parťákem vidí (hlavně tedy) parťáka....
Ano tvého partáka mají opravdu velmi v lásce. Ale abych si přidal k MP utvar metro. Má páteční směna na Můstku. V poklidu se již má směna blíží ke konci v tu chvilku přijde pani uklizečka s tím, že ty prasata (lidé s nízkým příjmem, který stejně utratí za krabičky) tam Chčijo.... do rohu. Tak jsem tam šel s ní ona to uklidila. A já jsem na ně spusil jestli jim není hamba to co dělají. A ten jeden mi řekl že mu je to uplně u zadku a začal vytahovat svůj nástroj a opakovat předešlou situaci. TAk jsem mu řekl že to budeme řešit tedy s policii že toto je celé nahrané na záznamu. A on mi řekl že klidně. Sundal si boty!!!! s těma hnusnejma bolákama a začal tam chodit bos po vestibulu. TAk jsem si ty policajty sehnal bylo to peklo neb utvar metro se střídá v 18:00 na Depu Hostivař a tak v 16:30 vám už policajt na můstek nepřijede!!! No a co bylo nejhorší policajt měl s ním uplně stejné problémy jako já. Tomu dokonce řekl at se nesnaží že stejně nemá na to žádné pravomoce!!! No tak kde to jsme???? Když si policajt nechá s-r-á-t na hlavu?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 05.1.2009 12:23

Ono to je samosebou zase jen o penězích. Nechci nikoho omlouvat, ani revizory, ani měšťáky. Jen mohu říct, že duo snaživých strážníků, kteří třeba kdysi šli pracovat k MP dnes po nějakých 5ti letech vidí, že ať se snaží jak se snaží (nebo snažili), že to nikdo neocení, plat jim to nezvedne a opravdu ani ten blbej diplom nedostanou, že vlastně díky nastavení systému a zákonů v tomto státě jejich práce vlastně nemá žádný efekt tak otupí a vyprdnou se na to něco řešit...

To samé revizoři, myslím, že mnoho z nich a další to zjistí časem, že sice se snaží, ale co? Nic, nikdo jim pořádně nepoděkuje, z černého pasažéra - bezďáka prachy dostanou těžko a MP když se bude zabývat je na zbytek šichty zabitá, protože bezďák bude opilý a musí na záchytku, aby nezmrznul. Samozřejmě to zaplatí stát, on ne - nemá na to prachy. A efekt? Žádný.

Dokud nebude platit, že policajt je autorita, revizor že není pro srandu a zákonodárci dají soudcům dostatečné "trestné nástroje", kriminály nebodou hotely, budeme brát motivační peníze, tak to bude stát za prdlačku.

To platí ale obecně, nejen v DP. Když to vezmu od sebe, já byl snaživej (ale zase ne aktivní *****) a co jsem z toho měl? Nic. Beru ty samé peníze, udělám jen to, co musím. žádné ježdění s tramvají po nehodě dvě hodiny po Praze za nějaký příplatek 5 kč/h. To mě fakt nevytrhne. Nejaký super rychlý uvolňování nehody. Tak se uvolní o 5 minut později no a co... Náhodou si zapomenu vzít čepici a jsem chudší o prémie (on totiž dispečer bez čepice není dispečer). Řeším jen to, co je nebezpečné (závady tratě), SH píšu jen ve vyjímečných případech hrubého porušení,ohrožení bezpečnosti...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Proxy » 05.1.2009 12:04

Koukám, že zkušenosti s MP-Metro jsou všude podobný... Já mám také pár zážitků ;-)
- Jednou jim takhle hlásím, že mám na nástupišti žebráka, ať ho jdou vyhodit. Kluci na sebe koukli a povídají: "Toho známe, ale tady si moc nevyžebrá - moc lidí tu nechodí, tak se sbalí a půjde pryč." Za třičtvrtě hodinky jim skončila půlhodinová pauza a samozřejmě, že žebrák mezitím zmizel.
- Strážníci mají za úkol převzít i nalezené osobní doklady, ale páč by s tím měli moc papírování, tak se vždy ptají: "Už to máte zapsaný? Jestli ne, tak to někde hodíme do schránky důvěry." Pokud to však zapsané mám, tak si většinou musím zavolat linku 156 a ti mi pošlou strážníky z místního oddělení...
- Stejně dobře má oddíl metro zpracováno i kam míří jaká kamera ve vestibulu... To je důležité, aby věděli, kde je možné se schovat na kuchyňce a uniknout případné kontrole :wink:

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 05.1.2009 10:21

TJ a co naše společná 54? Uvedu do obrazu ostatní ... MP ihned po srazu se mnou a kolegou na SN odpověděli na otázku "Konečná-Konečná?" touto větou: "My si jezdíme kolem baranďáku a vy si jezděte jak chcete." Tak a teď mi někdo řekněte jakej má efekt tohleto (Dušane a 9001 - TOHLE je taky problém proč to stojí za h**no...)? Potom co sme je seřvali, že to už udělali předtim, tak se nám podařilo je dostat do Lazarský! A to je ze smícháče fakt štreka! Při zpáteční cestě sme nabrali TJ a šášu, už když ho viděli, tak mu naznačovali ať si nenastupuje! A kam sme se z buranova dostali? Překvapivě na Anděl! ANO! Fakt BOMBA. Z5 na buranov a pak zas kam? Ano Anděl #-o Takže 54 krytá 4mi revizory (MP nepočítám, netáhla od pohledu) v úseku Buranov-Anděl, na zbytek trasy se nějak nedostalo. Takže jak píše TJ klidně někoho vezmu na noc ať vidí oč tu jde a pak mi teprv říkejte že se mám snažit, když bych i rád v noci dělal, ale když mi má krejt záda uniformovaný netáhlo? Né díky. Neobhajuju spaní, Ikdyž to mohlo tak vyznít, ale je pro nás lepší nic nedělat, protože víme že MP maj supr efekt.
PS:
9001 píše:Když uvidíš spícího revizora, tak pak jízdu na černo neřešíš.
Technická.... jak mne poznáš? (nepořítám ty kteří sou jasný na 100m a to, že mě uvidíš nastupovat na srazu s MP)
PS: Díky Fořtíku ;) btw tyhle naše netáhla onehdá na jedné akcičce na Palmovce, chtěli vrazit pokutu jednomu kolegovi, za to, že při jednom řešení, kdy se potichu nemluvilo (muselo to bejt slyšet ke druhýmu výstupu), zvýšil kolega hlas na MP ať se do toho neplete, že slovní napadání mezi ním a jednou cestujicí je čistě osobní záležitost :lol:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 05.1.2009 8:19

Jo zezáčátku jsme to s nima řešili přímo na voze, později padlo i pár stížností vedoucímu skupiny a výsledek je nyní takovej, že jak mě s parťákem vidí (hlavně tedy) parťáka, tak obračí oči v sloup a cosi si mezi sebou říkají .... bohužel musím říci, že oddíl metro jsou z 90% šílený netáhla a celkově je to nejlínější oddíl městské poliice, i když i tam je pár světlých vyjímek #-o

Ono možná zavést nějaké motivační programy i na ně .... když uděláš 10 lustrací pro PK tak dostaneš ... diplom :lol: , by pomohlo.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Fořtík » 05.1.2009 2:38

Klucí revizorský, já vám rozumím. Tím nechci říkat, že to, co děláte (neděláte) je správné, ale chápu, v jaké jste situaci. Jestli vás to zahřeje u srdce, tak za sebe můžu říci, že vaše počínání chápu. A jak mi z vašich textů vyplývá, tak pokud je systém nastaven špatně (což dle vás je), tak je i seběvětší a sebedůkladnější revizorská autorita, potažmo asertivita naprosto k ničemu. 8-)

Btw: Zkoušelo se to nějak řešit? Myslím tu neakčnost městské policie...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od trainzjohny » 04.1.2009 20:53

Já neobhaju spaní, to jsem nenapsal,psal jsem, že vlastní odstrašující efekt má už přítomnost obou uniforem, neboť si většina neplatičů myslí, že tam jsou i revizoři. Jenom říkám, že současný systém je nastaven tak, že nejlepší pro revizora je spát, nebo alespoň bdít, páč si nic ve své podstatě nevydělá. Znáš mího parťáka, a ten dělá i v noci jak divej a ani on si skoro nic neudělá na noční tram. Já třeba nespím skoro nikdy, ale třeba teď jsem měl noční 22. a 23. a to jsem se v tramvaji kde jelo cca 7-8 lidí, z toho 5 bylo v práci (řidič, dva měšťáci a dva revizoři) taky docela dobře odpočinul...

Ale jak říkám, vidíte to jinak, páč nevíte jaké to je, ale klidně si někoho z vás teď o víkendu vemu na noční se sebou, a můžete se přesvědčit, jaké to je opravdu v tramvajích....

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 04.1.2009 20:34

trainzjohny píše:Snažil nesnažil, tady tě vyvedu z omylu. V noci toho díky nenápadné dvojici měšťáků moc neuděláš, a to co uděláš, zase podnik horko těžko z dotyčných socek a přizpůsobivých menšin dostane. Navíc se nemálokdy stane, že ti přímo měšťáci řeknou ať toho moc neděláš, že se jim nechce.... #-o Ty noční jsou prostě v současným stavu na nic. Zabíralo to ze začáku, když se začalo jezdit častěji, ubylo bezdomovců i neplatičů (nyní se platí ve vozech kde jsou MP a kde ne, je vše jako dřív) ... černí pasažéři jsou vynalézaví a hlavně všímaví a když jim to podnik stále ulehčuje... no to už jsem zase někde jinde.
Ono pár nočních "z druhé strany" by ti ukázalo situaci jinak, to mi věř
Naprostý souhlas s Dušanem. Jste placeni za kontrolu tak jí provádějte. Netahal bych do toho fotbalový utkání atd. To jsou mimořádnosti které jsou celkem málo a hlavně efekt je cca 2 hodiny...

Taky jde o to aby jste byli trochu vidět. Když uvidíš spícího revizora, tak pak jízdu na černo neřešíš.
Kolik lidí si dovolí projet rychle kolem octávie MP,která evidentě měří rychlost a nebo po úsekovým radarem.

Odpovědět