Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Revizoři a vše kolem...

Odeslatod MF v 12.1.2008 12:34

S těma houmlesákama je to opravdu otřesné. Už se to tu také probíralo, ale je nutné si uvědomit, že v takovéhle situaci se vskutku může rázem ocitnout každý z nás vzhledem k situaci v tomhle státě, který slušným lidem hází klacky pod nohy. Určitě problém bezdomovců v mhd nevyřeší revizor. Tento problém musí především začít řešit stát! Je jasné, že ne každý bezdomovec bude mít zájem započít nějakou změnu k lepšímu, ale ty solidnější by jistě měli zájem o návrat do společnosti. A ti co ten zájem mít nebudou mají smůlu (takový ty echt) - časem vychcípají v mrazech, nebo na neléčené nemoce.
MF
Uživatel

Bydliště: Tepláků ráj. Půl hodiny na metro a v pozadí Krušné hory.

Odeslatod davidtk v 12.1.2008 10:43

Tonda Ježek napsal:Také mám v poslední době stejné zkušenosti (samozřejmě počítám jenom cesty, kdy nejedu v DP outfitu). Asi už nestojím za pozornost ani revizorům :smt022

Aspoň se nemusíš zdržovat vytahováním lítačky :D

fricoolinek2 napsal:A co dělá takový revizor houmlesákem? Nechá ho (raději) na pokoji?

Mno spíše ho si s nim - třeba já a parťák s kolegou - pokecáme :lol: a vyhodíme ... Co si na něm vezmeš :roll: , je to kritickej případ, který jen vadí společnosti. Nejhorší je že do toho srabu můžeš spadnout velice rychle, máme bohužel tuhle zkušenost s naším bývalým kolegou, který měl problémy se ženou a dítětem, ta ho vyhodila a on zkončil na ulici. :cry: A byl to dobrej chlap mladej ...
Když jsou slušný, tak odejdou sami ven, ale když ne tak rukavice a vyhodit, ale to se spíše děje na nočních než přes den.
davidtk
Uživatel

Odeslatod fricoolinek2 v 12.1.2008 0:52

A co dělá takový revizor houmlesákem? Nechá ho (raději) na pokoji?
fricoolinek2
Uživatel

Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514

Odeslatod Tonda Ježek v 11.1.2008 23:39

Oskar napsal:Mě by spíš zajímalo, kde se v těch revizorech bere ten odhad na lidi. Sám se řadím mezi rizikovou skupinu (mladý člověk s batohem na zádech :) ) a přesto mě obvykle nechají kolem sebe bez problému projít. A to nezávisle na tom, jestli si začnu myslet: "Jen si mě pěkně zkontrolujte, když už jsem utratil tolik peněz." nebo když se budu tvářit: "Kruci, mám ten kupon vůbec ještě platný?"

Ale možná že to všechno je jen náhoda, že na mě zrovna nenatrefují.

Také mám v poslední době stejné zkušenosti (samozřejmě počítám jenom cesty, kdy nejedu v DP outfitu). Asi už nestojím za pozornost ani revizorům :smt022
Tonda Ježek
Uživatel

Odeslatod Oskar v 11.1.2008 22:53

Mě by spíš zajímalo, kde se v těch revizorech bere ten odhad na lidi. Sám se řadím mezi rizikovou skupinu (mladý člověk s batohem na zádech :) ) a přesto mě obvykle nechají kolem sebe bez problému projít. A to nezávisle na tom, jestli si začnu myslet: "Jen si mě pěkně zkontrolujte, když už jsem utratil tolik peněz." nebo když se budu tvářit: "Kruci, mám ten kupon vůbec ještě platný?"

Ale možná že to všechno je jen náhoda, že na mě zrovna nenatrefují.
Oskar
Uživatel

Odeslatod VareckaJ v 11.1.2008 22:46

watermelon napsal:
Varecka napsal:Já sem se třeba několikrát setkal že to dítě prostě jen vyprovodil ven a pak revizor odešel ...

....a co bys chtěl s tím dítětem provést? nehledě na to, že většina revizorů děti vůbec nekontroluje...

chápu že nikdo by na fízly čekat nechtěl, ale podle mě by to tak mělo být, nějak zjistit čí to dítě je, nebo mu vyhrožovat že mu řeknem kdo je ježíšek a on to hned vyklopí :D :) ...
VareckaJ
Uživatel

Odeslatod watermelon v 11.1.2008 22:24

Varecka napsal:Já sem se třeba několikrát setkal že to dítě prostě jen vyprovodil ven a pak revizor odešel ...

....a co bys chtěl s tím dítětem provést? nehledě na to, že většina revizorů děti vůbec nekontroluje...
watermelon

Odeslatod VareckaJ v 11.1.2008 21:10

Já sem se třeba několikrát setkal že to dítě prostě jen vyprovodil ven a pak revizor odešel ...
VareckaJ
Uživatel

Odeslatod MF v 11.1.2008 17:02

trainzjohny napsal:
MF napsal:Kdysi dávno, tedy v době kdy jsem za mhd ještě platil celých asi 30 kč/m jsem zapoměl doma legitku. ....
Byla to ale jiná doba.
Já dneska neplatím o moc víc,ale za rok, to je lepší. A pak že se jen všechno zdražuje :lol:

Až ten podnik rozprodají úplně, tak nám možná i ty tramvajenky seberou. Zatím ale platí i u jiných dopravců - byť jen ve městě.
MF
Uživatel

Odeslatod trainzjohny v 11.1.2008 16:55

MF napsal:Kdysi dávno, tedy v době kdy jsem za mhd ještě platil celých asi 30 kč/m jsem zapoměl doma legitku. ....
Byla to ale jiná doba.
Já dneska neplatím o moc víc,ale za rok, to je lepší. A pak že se jen všechno zdražuje :lol:
trainzjohny
Moderátor

Odeslatod MF v 11.1.2008 16:22

trainzjohny napsal:Rodič to v doplatkové pokladně udělat může pouze pokud na špunta zavolá revizor PČR, bo dítě obyčejně sebou doklady nemá (pokud má pas - jediný uznatelný doklad, tak je to OK). Zaplatit na místě klidně může, tomu nic nebrání.

Kdysi dávno, tedy v době kdy jsem za mhd ještě platil celých asi 30 kč/m jsem zapoměl doma legitku. Jeli jsme tenkrát někam s babičkou a v Lazarské mě kontroloval revizor. Seděl jsem jinde než babička a při kontrole jsem vykřikl: babi, já zapoměl doma legitku! No a vzhledem k situaci revizor správně vyhodnotil, že si asi jen tak takovouhle rychlou výmluvu dítě nevymyslí a když to ještě babička stvrdila slovy ježišmarjá tak jsme vystoupili revizor povídá ať počkáme až tramvaj zajede za roh a pustil nás. No a my jak blbci šli pěšky na Výtoň, kde babička bydlela pro legitku :wink:

Byla to ale jiná doba.
MF
Uživatel

Odeslatod trainzjohny v 11.1.2008 15:25

Rodič to v doplatkové pokladně udělat může pouze pokud na špunta zavolá revizor PČR, bo dítě obyčejně sebou doklady nemá (pokud má pas - jediný uznatelný doklad, tak je to OK). Zaplatit na místě klidně může, tomu nic nebrání.
trainzjohny
Moderátor

Tarif, revizoři a vše kolem...

Odeslatod fricoolinek2 v 11.1.2008 12:59

Chtěl založit takovéto téma o mužích středního věku, jenž černý kaštan ve voze MHD vidí víc nerad, než toho nejšpinavějšího a nejsmradlavějšího houmlesa.

A hnedka bych se rád zeptal, co obvykle dělá revizor, pokud najde dejme tomu samotné 9-leté dítě bez jízdenky a peněz, případně pokud by to dítě tereticky mělo peníze na "přirážku" (jak to stojí v pravidlech cestování v prostředcíh MHD, proč ne jednoduše pokuta Z:arrow: ), tak by mu jí mohlo zapltit, či to (díky nízkému věku černého pasažéra) musí udělat rodič v doplatkové pokladně DPP?
fricoolinek2
Uživatel

Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514

Re: Tarif PID

Odeslatod Karotka v 28.12.2007 22:37

Proxy napsal:Trochu odbočím, víte, že i po novém roce je možné jet třeba z Vysočanské na Smíchovské nádraží jen za 18 korun nebo z Hradčanské na Náměstí Republiky za 13 korun :?:
Tarif ČD?
Karotka
Uživatel

Re: Tarif PID

Odeslatod gabuliatko v 28.12.2007 20:11

re MF: tedy jeste jsem nepotkal ridice ktery by tarif umel, tak maximalne na sve lince, obvykla praxe kdyz nekdo chce dale po Praze je ta ze ridic proda jizdenku k metru a pravi tam si koupite dalsi listek.
Krom toho zvidavy ridic extremne prodluzuje dobu stanicovani. Je vubec nekde zakotveno, ze ridici PID je neco do toho kam a za kolik jedu? Jsem si myslel ze je to vec revizora.
Tresnickou na dortu je info nekolikrat potvrzene i vyvracene ze pasmove jizdenky nelze pouzit na ceste jen po Praze. Samozrejme ze lze.
gabuliatko
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz