Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Tarif PID

Odeslatod trainzjohny v 27.12.2007 17:43

Oskar napsal:...Navíc v téhle křížové tabulce mají chybu - Z pásma 0 do pásma B to určitě nebude za 26, když z pásma 0 do pásma 1 (přes pásmo B) to bude za 20 :roll: :roll: :roll:
(-X Tady někdo neumí číst tabulku :roll: z pásma 0 do B můžeš jet za 26 (platnost 75 minut) NEBO za 18 (platnost 20 minut). Příště nejdřív koukej a pak si stěžuj :wink:
Karotka napsal:Anebo z B do B za 18 (26), ale z B do 1 za 14 :lol: napsal jsem jim o tom na ropid(a)ropid.mepnet.cz s hlavičkou "stížnost", tak na to budou muset odpovědět.

Další nepochopení. To je právě důvod zavedení Béčka. V Praze musíš platit minimálně 18 korun, zatímco ve středočeském kraji můžeš platit míň.

Další rejpali prosím nejprve o pochopení tarifu, zase tak zcestnej není. A když už do toho chcete píchat a šťourat musíte tomu sakra dobře hovět.
trainzjohny
Moderátor

Re: Ad pásmo B

Odeslatod Karotka v 26.12.2007 23:11

Oskar napsal:Ad pásmo B - to písmenko zcela jistě nezkracuje Border - hranici, ale Bordel.
Chci vidět ty řidiče příměstských BUSů, jak budou po Novém roce zkoumat, jestli mají prodat lístek za 10, za 14, za 18, za 20, nebo za 26 :roll:

Navíc v téhle křížové tabulce mají chybu - Z pásma 0 do pásma B to určitě nebude za 26, když z pásma 0 do pásma 1 (přes pásmo B) to bude za 20 :roll: :roll: :roll:
Anebo z B do B za 18 (26), ale z B do 1 za 14 :lol: napsal jsem jim o tom na ropid(a)ropid.mepnet.cz s hlavičkou "stížnost", tak na to budou muset odpovědět.
Karotka
Uživatel

Ad pásmo B

Odeslatod Oskar v 26.12.2007 21:50

Ad pásmo B - to písmenko zcela jistě nezkracuje Border - hranici, ale Bordel.
Chci vidět ty řidiče příměstských BUSů, jak budou po Novém roce zkoumat, jestli mají prodat lístek za 10, za 14, za 18, za 20, nebo za 26 :roll:

Navíc v téhle křížové tabulce mají chybu - Z pásma 0 do pásma B to určitě nebude za 26, když z pásma 0 do pásma 1 (přes pásmo B) to bude za 20 :roll: :roll: :roll:
Oskar
Uživatel

Re: Postřehy z terénu

Odeslatod MF v 26.12.2007 18:24

trainzjohny napsal:
MF napsal:Mohl by mě někdo říct, co je pásmo B? V Tarifu od 1. 1. 08 na stránkách DP jsem nic takového nenašel. Dík.
Co říká text co jsem dostal k novému tarifu:
Kód: Vybrat vše
Nově se zavádí pásmo B. Jedná se o úseky příměstských linek blízkých k hranici Prahy, které zasahují cca 5-7 km do území Prahy. Úseky linek PID zařazených v pásmu B jsou v příloze. Do těchto úseků lze použít dvoupásmovou přestupní jízdenku za 14Kč. V jednotlivém jízdném se pásmo B započítává samostatně a v předplatném se B a 0 počítá jako jedno pásmo a cestující si na doplňkové kupony zapisují pásmo 0. Tyto pak umožňují jízdu v pásmu B

Trošku jsem to zkrátil, ale snad je to jasné. Prostě aby jsi nejezdil za moc levno udělá se v tom bordel [-o<

Takže to vypadá, že se ROPID snaží, aby lidi preferovali předplatné kupóny a nestáli frontu u řidiče. Hlavně by to měli už konečně dát alespoň za polovinu těm déčkám (důchodcům). Ještě, že jezdim výhradně autem :^o
MF
Uživatel

Bydliště: Tepláků ráj. Půl hodiny na metro a v pozadí Krušné hory.

Postřehy z terénu

Odeslatod trainzjohny v 26.12.2007 18:19

MF napsal:Mohl by mě někdo říct, co je pásmo B? V Tarifu od 1. 1. 08 na stránkách DP jsem nic takového nenašel. Dík.
Co říká text co jsem dostal k novému tarifu:
Kód: Vybrat vše
Nově se zavádí pásmo B. Jedná se o úseky příměstských linek blízkých k hranici Prahy, které zasahují cca 5-7 km do území Prahy. Úseky linek PID zařazených v pásmu B jsou v příloze. Do těchto úseků lze použít dvoupásmovou přestupní jízdenku za 14Kč. V jednotlivém jízdném se pásmo B započítává samostatně a v předplatném se B a 0 počítá jako jedno pásmo a cestující si na doplňkové kupony zapisují pásmo 0. Tyto pak umožňují jízdu v pásmu B

Trošku jsem to zkrátil, ale snad je to jasné. Prostě aby jsi nejezdil za moc levno udělá se v tom bordel [-o<
A pozor ještě jeden bonus na závěr. Na lístku bude strojek tisknou 8 a na panelu bude také 8, ale tam to bude i jako B vypadat. Tedy budeme mít pásma 0,1,2,3,4,5,8,P a tím pádem devítipásmové jízdenky.
trainzjohny
Moderátor

Předchozí

Zpět na Provoz