Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MF » 20.8.2008 18:27

Jednou jsem si takhle vystřelil z tchýně. Bydleli jsme ještě v Praze a ona přijela a ať prý jí koupím lístky. No nelenil jsem, od známého autobusáka jsem získal kotouček se šipkami na tisk do kasy na linky za Prahu, poctivě jsem jí to nastříhal a jak panečku celý den jezdila... No a večer, když jsem jí to řekl :lol:

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od davidtk » 19.8.2008 22:11

Souhlas 7080 a Proxy ... Někdy opravuju jízdenku i já (Jo je to fakt, ne každýho setřu za 7kil :lol:). Navíc se blýží chvíle kdy se na to vybodnu :lol: Johny pochopí ... už sem nad tím zauvažoval a jsem rozhodnut na další rok u DP změnit odbor :lol: Bůh buď milostiv k Těm, které povezu pokud se tam dostanu a udělám testy :lol:.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Proxy » 19.8.2008 20:56

7080 píše:
gabuliatko píše:a ja si zas nedokazu predstavit jak po prestupu revizorovi dokazuju ze mi tuto jizdenku opravoval svec 514/22, kdybych ho nahodou k takovemu ukonu presvedcil. Nicmene si nejsem jist zda na to ma vubec pravo.
Nejen že má na to právo, ale má to dokonce za povinnost. Ukládá to přímo předpis D1/2.
Na jízdenku s chybně uvedenými údai zapíše řidič cestujícímu správné údaje v tomto pořadí:
a) datum
b) čas
c) číslo linky
d) pořadí linky
e) své služební číslo
Jen doplním, že stejně tak to mají dle předpisu D6/1 nakázáno dozorčí stanic a přepravní manipulanti v metru.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 7080 » 19.8.2008 18:08

gabuliatko píše:a ja si zas nedokazu predstavit jak po prestupu revizorovi dokazuju ze mi tuto jizdenku opravoval svec 514/22, kdybych ho nahodou k takovemu ukonu presvedcil. Nicmene si nejsem jist zda na to ma vubec pravo.
Nejen že má na to právo, ale má to dokonce za povinnost. Ukládá to přímo předpis D1/2.
Na jízdenku s chybně uvedenými údai zapíše řidič cestujícímu správné údaje v tomto pořadí:
a) datum
b) čas
c) číslo linky
d) pořadí linky
e) své služební číslo

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od gabuliatko » 19.8.2008 17:44

a ja si zas nedokazu predstavit jak po prestupu revizorovi dokazuju ze mi tuto jizdenku opravoval svec 514/22, kdybych ho nahodou k takovemu ukonu presvedcil. Nicmene si nejsem jist zda na to ma vubec pravo.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od fricoolinek2 » 19.8.2008 17:02

demon píše:
gabuliatko píše:A muze nekdo prosim napsat v jakem smyslu opravit :?:
Předpokládám, že doplní správné údaje, jak jinak ?
No, moc dobře si nedokáži předstvit, jak v mnohdy divokém pražském provozu bude autobusák či tramvaják celej žhavej do nějakýho nimrání se v jízdence...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od demon » 19.8.2008 16:15

gabuliatko píše:A muze nekdo prosim napsat v jakem smyslu opravit :?:
Předpokládám, že doplní správné údaje, jak jinak ?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Revizoři a vše kolem...

Příspěvek od gabuliatko » 19.8.2008 14:57

V autobuse a tramvaji by měl špatně označenou jízdenku opravit řidič.
A muze nekdo prosim napsat v jakem smyslu opravit :?:

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Čas v budoucnu

Příspěvek od Proxy » 19.8.2008 8:15

Oskar píše:Tak mě napadá, jak řeší revizoři, když jim je ke kontrole předložena pravá jízdenka, prokazatelně označená pravým označovačem, nicméně časem z budoucnosti? Pokud prohlásí jízdenku za neplatnou a budou chtít po cestujícím pokutu, je to vlastně střílení do vlastních řad, neboť jízdenka je neplatná vlivem chyby DPP a ne cestujícího.
http://www.ropid.cz/prakticke-informace ... 10.html#3-

Smluvní přepravní podmínky: Článek 3 - Jízdní doklad a jeho použití, bod č. 7
"Cestující je po označení jízdenky povinen se přesvědčit o tom, zda jízdenka byla označovacím zařízením řádně označena a údaje vyznačené na jízdence odpovídají skutečnosti."
Ale abychom nebyli tak nekompromisní, neb údaje na jízdence jsou pro mnoho cestujících záhadou, tak z vlastního pozorování vím, že revizoři bývají schovívaví, ovšem záleží na vzhledu jízdenky. Pokud jízdenka vypadá nově je velká pravděpodobnost, že označovač má závadu. Pokud ovšem cestující ukáže pomačkanou a ušmudlanou jízdenku, kde je čas téměř nečitelný -tak to většina revizorů neuzná a má na to právo. Ostatně pokud si člověk není jistý, co mu vlastně označovač vytisknul, tak v metru určitě není problém kontaktovat dozorčího nebo přepravního manipulanta, jenž sedí přímo u turniketu. V autobuse a tramvaji by měl špatně označenou jízdenku opravit řidič.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Čas v budoucnu

Příspěvek od MF » 19.8.2008 5:27

davidtk píše:V určitých případech se to dá řešit jednoduše :) neřešit a dát echo řidiči/dozorčímu, že něco nesedí. Pokud budu v tom voze a někdo mi předloží jízdenku z toho vozu a bude tam nesrovnalost v čase, tak to budu tolerovat, co bych jinak mohl chtít :) U metra to samé, když mi řekne kterej označovač to udělal, když budu v tý stanici, tak se mrknu, zkusim kontrolní jízdenku a když bude problém, tak jen oznámim dozorčímu. jinej případ je mimo vůz a na jiný stanici (nebudu kvůli někomu opouštět svoje určený místo - má si to hlídat). Pořád ale platí, že cestující je povinen si označený JD zkontrolovat jestli všechny údaje odpovdají zkutečnosti ;)
Jde ale hlavně o to, že pokud ten cestující nenarazí na vola, tak by to mělo bejt v pohodě.

BTW nikdy bych neřekl, že se to stát nemůže :) může a fakt jednoduše :) A nejlepší bylo když se měnil čas minulý rok a jedna garáž neměla posunutý čas, takže to lehce na všech zůčastněných linkách nesedělo :)
Což budoucí čas, ale stává se občas, že si cestující označí lístek a v době označení je již neplatný. Tiskne se čas o hodinu-dvě hodiny pozadu...

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Čas v budoucnu

Příspěvek od davidtk » 19.8.2008 0:27

V určitých případech se to dá řešit jednoduše :) neřešit a dát echo řidiči/dozorčímu, že něco nesedí. Pokud budu v tom voze a někdo mi předloží jízdenku z toho vozu a bude tam nesrovnalost v čase, tak to budu tolerovat, co bych jinak mohl chtít :) U metra to samé, když mi řekne kterej označovač to udělal, když budu v tý stanici, tak se mrknu, zkusim kontrolní jízdenku a když bude problém, tak jen oznámim dozorčímu. jinej případ je mimo vůz a na jiný stanici (nebudu kvůli někomu opouštět svoje určený místo - má si to hlídat). Pořád ale platí, že cestující je povinen si označený JD zkontrolovat jestli všechny údaje odpovdají zkutečnosti ;)
Jde ale hlavně o to, že pokud ten cestující nenarazí na vola, tak by to mělo bejt v pohodě.

BTW nikdy bych neřekl, že se to stát nemůže :) může a fakt jednoduše :) A nejlepší bylo když se měnil čas minulý rok a jedna garáž neměla posunutý čas, takže to lehce na všech zůčastněných linkách nesedělo :)

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Čas v budoucnu

Příspěvek od Oskar » 18.8.2008 23:12

Tak mě napadá, jak řeší revizoři, když jim je ke kontrole předložena pravá jízdenka, prokazatelně označená pravým označovačem, nicméně časem z budoucnosti?
Pokud prohlásí jízdenku za neplatnou a budou chtít po cestujícím pokutu, je to vlastně střílení do vlastních řad, neboť jízdenka je neplatná vlivem chyby DPP a ne cestujícího.

A že se taková věc nemůže stát moc nevěřím, kolega mi zrovna psal, že jel v nějakém zadním voze T3SU kolem poledne a byl tam čas 22:20. Nebo třeba označovače v Metru a na nádražích mají autonomní hodiny, takže se můžou taky rozejít o pár minut.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od Proxy » 13.3.2008 19:54

cwapa píše:Měl bych dotaz ,když pojede vlastník ročního kuponu (předplatného) z Dejvické do Horoměřic kolik bude doplácet? Ptal jsem se na informacích a odpověď byla následující:jeda 8Kč a druhá odpověď byla 14Kč. A tak by mě zajímalo kdo vlastně má pravdu.
Když máš pražskou legitku, tak platíš jen za 1 vnější pásmo, takže můžeš použít jízdenku za 10 korun na 15 minut nebo za 14 korun na 30 minut ;-) záleží na tom, jakou zvolíš linku, protože od toho se odvíjí i délka jízdy.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Tarif PID

Příspěvek od cwapa » 13.3.2008 17:57

Měl bych dotaz ,když pojede vlastník ročního kuponu (předplatného) z Dejvické do Horoměřic kolik bude doplácet? Ptal jsem se na informacích a odpověď byla následující:jeda 8Kč a druhá odpověď byla 14Kč. A tak by mě zajímalo kdo vlastně má pravdu.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif PID

Příspěvek od Oskar » 24.2.2008 22:39

V každém případě úplně jasné je to zde: http://www.dpp.cz/files/imgs/tarif-jizdne/tarif2008.pdf

Strana 19, odstavec 4.

Vlaky ČD jsou zmíněny v písmenu a) spolu s časovým údajem 20 minut. Písmeno b) s třicetiminutovou platností se týká pouze metra.


BTW. Bohužel musím konstatovat, že tato křížová tabulka se objevila i v tištěné podobě s chybou v hraničních pásmech Prahy, kde například pro cestování z pásma B do pásma B nutí cestujícímu jízdenky za 26/18 Kč a přitom z pásma B do 1 to stojí jen 14 Kč :roll:

Odpovědět