Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od chemik » 15.10.2010 16:28

ten mi vymaze profil :)

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od tramvajka » 15.10.2010 16:14

chemik87 píše:ale nesmis se shejbat pro propisku ;)
No počkej, až si to přečte pan Petr :lol: . Ten Ti dá, takhle mu pomlouvat jeho domácí vozovnu :D .

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od chemik » 15.10.2010 16:08

ale nesmis se shejbat pro propisku ;)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od MF » 15.10.2010 16:01

tramvajka píše:
chemik87 píše:Motol - je tam velice teplo, většina řidičů se za jízdy mračí;
Jak jako teplo, že tam hodně topěj? :lol: :D
tím to není. Výhoda ovšem je, že po nich je v kabině čisto.

Uživatelský avatar
tramvajka
Uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: 11.8.2009 16:43
Bydliště: Bohužel už u "S7"
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od tramvajka » 15.10.2010 15:42

chemik87 píše:Motol - je tam velice teplo, většina řidičů se za jízdy mračí;
Jak jako teplo, že tam hodně topěj? :lol: :D

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od MF » 15.10.2010 14:17

Já si myslím, že by ses měl rozhodnout podle místa bydliště, protože všude je to stejná sebranka (aby se někdo neurazil tak až na vyjímky). Ona tě ta práce stejně za dva měsíce přestane bavit, protože zjistíš, že to je vopruz skákat z vozu do vozu někde na pavláku.

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od BerryML » 15.10.2010 14:10

Tak mě pověz co že je u vás tak extrovního, kromě pana MM-M, že jste nejlepší? :?: :lol:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od chemik » 15.10.2010 12:36

Pankrác je nejlepší, nechápu co tu řešíte. Udělám vám takový můj soukromý rozbor:
- Hloubětín - vždy se tváří důležitě, moc se jim nechce zdravit (až na pár vyjímek je problém zvednout ruku);
- Kobylisy - zdržujou provoz vždy a za všech okolností, jsou úchyláci na tága - vozí minimálně tři v každém voze, 6 v soupravě;
- Motol - je tam velice teplo, většina řidičů se za jízdy mračí;
- Strašnice - příšerný vozy, jezdí jenom linku 22, ve svátek někdy i 7 a 11;
- Vokovice - jsou na konci světa, divné vozy, dementní způsob zatahování;
- Žižkov - jenom linka 9, hrozný vozy, dementní způsob zatahování.

Je to jenom fóreček ;)))

Pankrác je nejlepší, jezdí u nás i pan MM-M ;)

Uživatelský avatar
TramM
ovocnář
Příspěvky: 98
Registrován: 02.10.2010 19:52
Bydliště: Okolí zastávky linek 3 a 10

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od TramM » 14.10.2010 15:14

Já jsem z Libně !!! :lol: jinak myslím nejlepší...Hloubětín,Motol,Vokovice :)

hawaj
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 12.9.2009 13:01

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od hawaj » 09.6.2010 22:42

BerryML píše:Přesně tak. Co se pamatuju, byli jsme tam od osmi (nebo možná i od sedmi, abych nekecal) od rána do těch dvou, půl třetí. Výsledek se dozvíš na místě, když uspěješ, dostaneš obálku na cestu. :D V kurzu je to tak, že se musíš naučit hodně věcí za krátkou dobu, ale jde to. Konkrétní bejt nemůžu, páč se od doby, kdy jsem ho dělal spoustu věcí změnilo (dle mého názoru trochu k horšímu, ale to je jen můj osobní názor) Ale stále platí, že je to všechno dost logický a na lecos přijdeš sám. Nejvíc tě stejně naučí praxe... 8-)
Ahojky, teorie na škole trvá od 7 do 14.30. Praxe(jízdy) jsou buď od 6 do 14 nebo 14 - 22. My jsme se za necelé 3 měsíce musely naučit všechno o všech typech tramvají(kromě 15T). Psychotesty trvají od 8 cca do 12.30, podle počtu lidí a testů. Výsledky TI řeknou hnedka. Toto vím přesně, že není to tak dávno, co jsem dodělal právě kurz.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od demon » 09.6.2010 22:04

tramvajista píše:prosímtě,jaký křížkování???? a zdravotní jsi pohořel jako s očima? nebo co je tam takovýho těžkýho?
Myslim to zmiňovaný pod- a pře-škrtávání různých čtverečků. Ale pokud člověk neni vysloveně "zabržděnej" jako ty dva, co tam byli se mnou, tak to zvládne.
Pohořel jsem na neurologii, protože paní doktorka usoudila, že po 30 letech provozování různých sportovních aktivit je má tělesná schránka v natolik chatrném stavu, že vysedávání za panelem nezvládne.
Podotýkam, že i nadále sportuju, nemám nadváhu a s ničím se neléčím, pouze mám operované koleno a u závodní lékařky záznam v kartě o jedné návštěvě na spondylochirurgii...
Proto jsem doporučoval návštěvu jiného lékaře než doporučeného, což jsem taky následně učinil s kladným výsledkem. :wink:
Když se někdy kouknu, co mě to vozí tramvají nebo busem za "typy", tak nechápu... Možná je to současným naplněním stavů a tím zvýšenými nároky na nově příchozí, protože kolegu co se hlásil se mnou zase vyhodili kvůli hladině cukru 5 jednotek, což je dle diabetologa běžná fyziologická hladina, leč pro DPP je to moc.

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od BerryML » 09.6.2010 21:13

Přesně tak. Co se pamatuju, byli jsme tam od osmi (nebo možná i od sedmi, abych nekecal) od rána do těch dvou, půl třetí. Výsledek se dozvíš na místě, když uspěješ, dostaneš obálku na cestu. :D V kurzu je to tak, že se musíš naučit hodně věcí za krátkou dobu, ale jde to. Konkrétní bejt nemůžu, páč se od doby, kdy jsem ho dělal spoustu věcí změnilo (dle mého názoru trochu k horšímu, ale to je jen můj osobní názor) Ale stále platí, že je to všechno dost logický a na lecos přijdeš sám. Nejvíc tě stejně naučí praxe... 8-)

tramvajista
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 01.7.2006 14:51
Bydliště: Praha Ruzyně

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od tramvajista » 09.6.2010 21:04

BerryML píše:Asi myslí ty čtverečky. Co se pamatuju, tak to bylo na čas. Každej další řádek se jel rychlejš. Ke konci to bylo celkem maso. No, zdravotní, tam byly celkem drsný oči, potom neurologie (ta sice fyzicky těžká nebyla, ale když ti někdo nageluje hlavu, dá ti na ní elektrody, a chce abys ležel a měl zavřený oči a neusnul u toho, to byla celkem dřina, páč to trvalo dost dlouho). Dál tam bylo kardio, ušní (abys slyšel jako rys), Pohovor s psychologem, protialko je nuda. No a pak ještě ortoped,nebo něco takovýho. Skoro jako maturita. Na těch psychotestech taky byly otázky, jako jesli kouříš, piješ kafe pivo, rum a podobně, jak často, Něco ze sociologie, jak se snášíš s lidma, taky po tobě budou chtít něco nakreslit. Za mě tam byl strom, což je taková klasika a pak jsem měl namalovat sebe, to bylo horší... Na ty psychotesty jdi co nejvíc odpočatej. Je to fakt hodně dlouhý a únavný. Některý otázky se po čase dost opakovaly...

díky moc za vyčerpávající odpověď.No podle toho,co píšeš koukám,že to asi bude docela těžký.Koukám,že to bude asi na celej den.a výsledek bych se měl dovědět ještě ten den co? Já co jsem si dělal otázky po internetu z psychologie,tak jich bylo 125 a měl jsem 1150 bodů.Tak snad to tam dopadne dobře.A když se zeptám na ten kurz samotnej? to je teprve asi docela těžký co? co se týče techniky,vyjmenování všech zastávek všech linek a samotný jízdy.Ale kdo chce,tak to snad udělá.Asi tak,jako autoškolu

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od BerryML » 09.6.2010 20:58

Asi myslí ty čtverečky. Co se pamatuju, tak to bylo na čas. Každej další řádek se jel rychlejš. Ke konci to bylo celkem maso. No, zdravotní, tam byly celkem drsný oči, potom neurologie (ta sice fyzicky těžká nebyla, ale když ti někdo nageluje hlavu, dá ti na ní elektrody, a chce abys ležel a měl zavřený oči a neusnul u toho, to byla celkem dřina, páč to trvalo dost dlouho). Dál tam bylo kardio, ušní (abys slyšel jako rys), Pohovor s psychologem, protialko je nuda. No a pak ještě ortoped,nebo něco takovýho. Skoro jako maturita. Na těch psychotestech taky byly otázky, jako jesli kouříš, piješ kafe pivo, rum a podobně, jak často, Něco ze sociologie, jak se snášíš s lidma, taky po tobě budou chtít něco nakreslit. Za mě tam byl strom, což je taková klasika a pak jsem měl namalovat sebe, to bylo horší... Na ty psychotesty jdi co nejvíc odpočatej. Je to fakt hodně dlouhý a únavný. Některý otázky se po čase dost opakovaly...

tramvajista
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 01.7.2006 14:51
Bydliště: Praha Ruzyně

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od tramvajista » 09.6.2010 20:32

demon píše:
tramvajista píše: :D :D co na to povědět.Já se holím.s pedofilama se naštěstí nestýkám,ani nechci a na adrenalinový sporty nemám žaludek.Tak si myslím,že by to nemuselo bejt tak strašný.A co se týče zdravotní,nebo zátěžový zkoušky,to zas tak těžký taky není co?
Odpovídáš Ano - Ne, ale tohle je přesně ten typ otázek, kterej pak okecáš...
Zátěžový v pohodě, vyjma teda toho křížkování na čas, u kterýho sem se sakra zpotil, ale na zdravotních sem pohořel, takže pro mě těžký byly... :x

prosímtě,jaký křížkování???? a zdravotní jsi pohořel jako s očima? nebo co je tam takovýho těžkýho?

Odpovědět