Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od 7080 » 28.11.2011 15:01

OMH píše:Polokošilí nazýváš tričko s dvěma/třemi knoflíky?
Přesně, to je oficiální název trička.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od OMH » 28.11.2011 14:44

Polokošilí nazýváš tričko s dvěma/třemi knoflíky?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2011 14:21

OMH píše:Jen d--i- se pohybuje při MU na komunikaci/trati bez výstražné vesty. ....
Jenže u DP to dopadá tak, že řidič zajistí výstup cestujících ve výstražné vestě, vyčká příjezdu dispečerů, jednomu z nich předá TRAM. Z ní si přitom vezme své věci, včetně bundy, jenž si následně obleče viditelně na tu vestu a stojí poté jen na chodníku - přitom jej někdo tak zachytí fotoaparátem a za pár dnů přijde SH!!! Jenže on se bez vesty po TT ani PK nepohyboval, takže nejenže nic neporušil, ale choval se naprosto bezpečně.

Co se zejména výpravčích SŽDC, ale i nás řidičů TRAM, týče (jak již někdo tady na TF v minulosti napsal) - dle např. uniforem PČR či dispečerů DP není přeci dnes problém mít reflexní prvky (minimálně stříbrné pruhy) přímo na nich = jsou oděni výrazně, ale přitom poměrně elegantně (čili nevypadají jak zametači a neztrácí tím úctu okolí).

Jinak chceš tvrdit, že:
1.) si nikdy neviděl hulváta v kravatě?
2.) když budou všichni řidiči všech dopravců oděni v kravatě, tak budou mít vyšší prestiž než bez ní?

Na to si dovolím sám odpovědět:
1.) Hulvátů v kravatě je víc než dost (počínaje naším ministrem financí)!
2.) Odění všech řidičů všech dopravců do kravat jejich prestiž nezvýší - naopak ji sníží ostatním profesím, jenž ji používají, protože kravata nebude něčím navíc (např. svátečním oděvem), ale stane se obyčejným standardem!!!

PS: O polokošile či botasky se osobně nehádám - obé kvůli jejich zezření nenosím, ale nadruhou stranu velmi chápu, že někteří kolegové dávají přednost přijatelnějšímu materiálu polokošil, než ze kterého jsou vizuálně lepší košile. Takže můj závěr je, když podnik dodá košile z toho materíálu co jsou dnes polokošile (či jiného lepšího než jsou ty stávající - např. dle mne, proti mým mnohým civilním, velmi se mačkající košile), tak bez remcání většina kolegů klidně na ně přejde.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od OMH » 28.11.2011 13:42

MM-Mikulovsky píše: A argumentovali stejně jako já poslední dobou, že budou vypadat jako zametači a ztratí i tu poslední kapku úcty od cestujících![/b]
Jen d--i- se pohybuje při MU na komunikaci/trati bez výstražné vesty.
A k těm uniformám, já bych Vás narval do košil a kravat - a hotovo. Tenisky vyloučeno. Případné výjimky jen v létě a to košile s krátkým rukávem bez kravaty. Když srovnám pražské řidiče a řidiče v provozech s přísnější ústrojovou kázní, je vidět, kdo je šaškem a kdo reprezentuje firmu zcela jasné ;)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2011 13:07

cwapa píše:Nevím co tady pořád brečíte, běžte jezdit na velkou dráhu a budete vidět. :)
Nemusím tam jezdit jako zaměstnanec, abych viděl ten neskonalej bordel/anarchii proti DP - strojvedoucí často naprosto v civilu, bez reflexních prvků na oděvu atd.!!!
Jó a není to zrovna tak dlouho (asi letos) co, výpravčí (dnes již zaměstnanci SŽDC) se dokonce i v TV zpravodajství bouřili proti úvahám, že budou muset začít, kvůli svému pohybu v kolejišti, nosit výstražnou vestu! A argumentovali stejně jako já poslední dobou, že budou vypadat jako zametači a ztratí i tu poslední kapku úcty od cestujících!

Jó ještě doplním další připomínku OO k návrhu předpisu:
- posádka dispečerského vozidla musí být shodně oblečena podle služebně nadřízeného, takže pokud ten je zimomřivý další se "může upéct" či naopak pokud je otužilý další by "klepal kosu"???!!! Jaký smysluplný důvod brání, aby z jednoho auta vylezl jeden dispečer v bundě a druhý bez? Žádný nemůže existovat!!!
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 28.11.2011 13:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od cwapa » 28.11.2011 12:48

Nevím co tady pořád brečíte, běžte jezdit na velkou dráhu a budete vidět. :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 28.11.2011 11:25

Bobik: 1.) nevím (respektive na mne jsi ještě stále moc slušný - mne napadají v této věci mnohem tvrdší výrazy).
2.) Znám jen část připomínek OO a plně souhlasím:
- každá změna (i klepšímu - což tento návrh rozhodně není) výstrojní směrnice musí mít začátek platnosti nejdříve rok po schválení, aby bylo technicky možno ji v praxi splnit
- totální nesmysl je nařízení nosit bundu mimo vůz zapnutou minimálně do 2/3 a fleesovou jen pod svrchní
- je diskriminace metráků v zákazu používání kraťasů jimi
- je nesmysl přikazovat nutnost kravaty při oblečené bundě, vestě (apod), když v ten moment z ní není vidět skoro nic.
- nesmysl je nařizovat jarně podzimní obuv Adidas jen ke kraťasům (povoleným do letních teplot nad 20°C), protože jako letní obuv se ještě letos fasovaly (polo)sandále - nikoliv tzv. pásková obuv, ale obuv pevná s průseky
- plus již mnou uvedené
MM-Mikulovsky píše:2.) Stále tam je hromada nepřijatelných nařízení, jako např.:
- Vzájemná kombinace stejnokrojových součástí s civilním oblečením je zakázána.
S rozšiřujícím se počtem TRAM s řízením pomocí ručního řadiče se množí počty řidičů používající nějaké rukavice (velmi často nejpraktičtější bez prstové cyklistické) a také často (zejména v létě) řidiči nosí nějaké tzv. ledvinky s osobními věcmi (penězi, doklady...) - oboje uvedené znění předpisu by zakazovalo.
- Zaměstnanci mohou nosit stejnokroj i v době mimo službu, pokud dodrží ustanovení této směrnice. Jedná se zejména o cestu do a ze zaměstnání.
Co a jak nosí člověk mimo službu, kdy není zaměstnavatelem placen, nemůže mu být nařizováno.
- Obuv Kobra je povoleno používat pouze určeným zaměstnancům, viz bod 6.
Příslušný (je to však bod 5) vyjmenovává v poznámce za jednotlivými profesemi, kdo ji smí používat a z profesí řidičských je jmenována jen u dopravní kontroly - ani u instruktorů není! Jinak osobně tuto zimní obuv moc nepoužívám (nemám ji na pedálové řízení rád), ale za sněhu bez ní dělat tzv. svačináře je skutečně o zdraví.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Bobik » 28.11.2011 7:04

Prosím vás lidi, jak se slušně řekne:
"kerejvůlzamindrákovanejcosenudívkancelářiaoprovozuvíhovnotuhlepíčovinuzasvymyslel" ?
Nerad bych totiž byl vulgární.
P.S. jsem zvědav jak se odbory "pochlapí" a co z toho projde.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od kruťák » 27.11.2011 22:18

MM-Mikulovsky píše:chybí tečka za "viz"
Za "viz" tečka chyběti nemůže, neboť se tam nepíše. Viz je rozkazovací způsob latinského slovesa vidé (viděti), je to termín, nikoliv zkratka! Např. "viz str. 6" znamená "viď stranu 6" :devilsmokin

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od willyjeff » 27.11.2011 21:20

9001 píše: Už i kšiltovku máte s logem DPP :D . Počítám, že tam bude i kulich :lol:
Jó myslím, že tam bude. Ale letos mi opět sotva zbyly body na ponožky (vyfasoval jsem pouze patery). A to mi dali jen jednu jedinou košili s dlouhým rukávem :( (víc jich v mojí velikosti neměli, proto dál chodím ve staré kolekci. Už druhý rok mi nedali košile...). Jak tohle pak máme všechno dodržet? Už jen kvůli tomu, mi to přijde úplně absurdní, co po nás všechno plánují chtít.

jara: však jsem psal. Ještě stále to beru jako vtip :)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od jara » 27.11.2011 21:19

9001 píše:Už i kšiltovku máte s logem DPP :D . POčítám, že tam bude i kulich :lol:
Ano kulíšek s logem je. Ale willyjeffe nemusíš se bát. To jsou věci, které se nemění. Například jak někdo pozná jaké kalhoty jsou staré a jaké nové? To samé s tím tričkem. Pokud ho máš pod košilí když je zima, tak počítám že je méně jak 20 stupnů. A tedy dle směrnice musíš mít kravatu a tak tričko stejně není vidět :-) Musí to člověk brát sportovně.......

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od 9001 » 27.11.2011 21:14

willyjeff píše:
MM-Mikulovsky píše:Teď fakt nevím, kde jsme to již řešili, ale dám to sem:
Já ještě furt doufám, že je to celé jen vtip. U té kombinace stejnokroje s oděvem, já teda nosim nejen ledvinku, ale i čepici a pořádný zimní rukavice. Jo a civilní slipy a občas při fakt echt zimě si vezmu pod košili triko. To se na mě DK vyřádí, ale já nehodlám kvůli podniku umrznout.
Už i kšiltovku máte s logem DPP :D . Počítám, že tam bude i kulich :lol:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od chemik » 27.11.2011 21:13

nemam jedinej problem s tim jit se opit ve stejnokroji...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od willyjeff » 27.11.2011 21:11

MM-Mikulovsky píše:Teď fakt nevím, kde jsme to již řešili, ale dám to sem:
Já ještě furt doufám, že je to celé jen vtip. U té kombinace stejnokroje s oděvem, já teda nosim nejen ledvinku, ale i čepici a pořádný zimní rukavice. Jo a civilní slipy a občas při fakt echt zimě si vezmu pod košili triko. To se na mě DK vyřádí, ale já nehodlám kvůli podniku umrznout.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od jara » 27.11.2011 20:53

9001 píše: aby se chodilo v uniformě pít do hospod atd.
Ono je to těžké, když jdeš z práce na to české "jedno" tak se může stát, že než dojdeš z práce domů se převléci tak už jsi unaven :-)

Odpovědět