Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od MF » 22.2.2015 19:44

gabuliatko píše:Znám pár lidí (a jsem přesvědčen žes jich též dost potkal) co si výpadek 35% mzdy nemohou dovolit.
Navíc když těch 65% bude z minimálního základu a ne ze skutečnosti.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od gabuliatko » 22.2.2015 19:21

9001 píše:dostaneš 65% své průměrné mzdy
Znám pár lidí (a jsem přesvědčen žes jich též dost potkal) co si výpadek 35% mzdy nemohou dovolit.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od 9001 » 22.2.2015 13:24

Filip píše:
dreamerCZ píše:Když já prostě musím k 1.3. někam nastoupit, jinak bych musel na pracák a tam dostanu naprostou almužnu. Místo mám zajištěný, ale je to opět kamion a tomu jsem se chtěl jaksi vyhnout. No holt to tam ještě nějakou chvíli vydržím, dodělám si mezitím Dčko a pak to zkusím znovu. Budu mí alespoň u DP dvojitou šanci :)
Pracák je v dnešní době to nejhorší řešení. Přeji hodně úspěchu a snad to u DPP vyjde =D>
Radši měsíc na pracáku (dostaneš 65% své průměrné mzdy) a počkat mít pořádnou práci, než něco za každou cenu...

Filip

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Filip » 21.2.2015 12:39

dreamerCZ píše:Když já prostě musím k 1.3. někam nastoupit, jinak bych musel na pracák a tam dostanu naprostou almužnu. Místo mám zajištěný, ale je to opět kamion a tomu jsem se chtěl jaksi vyhnout. No holt to tam ještě nějakou chvíli vydržím, dodělám si mezitím Dčko a pak to zkusím znovu. Budu mí alespoň u DP dvojitou šanci :)
Pracák je v dnešní době to nejhorší řešení. Přeji hodně úspěchu a snad to u DPP vyjde =D>

dreamerCZ
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 17.2.2015 9:05

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od dreamerCZ » 21.2.2015 10:01

Když já prostě musím k 1.3. někam nastoupit, jinak bych musel na pracák a tam dostanu naprostou almužnu. Místo mám zajištěný, ale je to opět kamion a tomu jsem se chtěl jaksi vyhnout. No holt to tam ještě nějakou chvíli vydržím, dodělám si mezitím Dčko a pak to zkusím znovu. Budu mí alespoň u DP dvojitou šanci :)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od willyjeff » 21.2.2015 8:19

dreamerCZ píše:Hm, tak Jobs hlasí "nábor ukončen" a ani se neozvali. Tak nic no :(
Jestli jste v pořadníku, nemusíte zoufat, prostě čekejte.

dreamerCZ
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 17.2.2015 9:05

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od dreamerCZ » 21.2.2015 8:11

Hm, tak Jobs hlasí "nábor ukončen" a ani se neozvali. Tak nic no :(

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Bobik » 19.2.2015 18:07

willyjeff píše: ...už má nárok na zaměstnanecké jízdné atp.
Nějaká novinka? Za mě to bylo až po kurzu (tak jsme samozřejmě jezdili na služebák... 8-) ).

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od willyjeff » 18.2.2015 21:06

dreamerCZ píše: A tech rekneme 22 az 24 ridic bere hned po tom co se zaradi do turnusu, nebo je prvni tri roky jeste castka ponizena o splaceni kurzu? Nebo jakym zpusobem se vlastne kurz splati?
A pokud prijmou cloveka do kurzu, dostava jiz v tuto chvili nejaky plat? Je jiz v nejakem pracovnim pomeru, nebo jak je to reseno?
Je úúplně normální zaměstnanec se vším všudy a jeho zařazení je myslím "Frekventant kurzu řidiče tramvají" či tak nějak. Dostává plat, už má nárok na zaměstnanecké jízdné atp.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od MF » 18.2.2015 20:59

dreamerCZ píše:A tech rekneme 22 az 24 ridic bere hned po tom co se zaradi do turnusu, nebo je prvni tri roky jeste castka ponizena o splaceni kurzu? Nebo jakym zpusobem se vlastne kurz splati?
A pokud prijmou cloveka do kurzu, dostava jiz v tuto chvili nejaky plat? Je jiz v nejakem pracovnim pomeru, nebo jak je to reseno?
Za kurz nic neplatíš, nic nestrhávají. Pouze když odejdeš dříve, než uběhne čas na který ses upsal (tři roky asi), tak platíš alikvotní část.

V kurzu platí nějak kolem kilča na hodinu. Proto taky spoustu lidí z pracáku se sem chodívalo ohřívat a do tří měsíců bez udání důvodu pápá.

dreamerCZ
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 17.2.2015 9:05

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od dreamerCZ » 18.2.2015 20:51

MF píše:
dreamerCZ píše:Zdravim vsechny pany i damy ridice/ridicky. Chtel bych ze zeptat nekoho kdo momentalne pracuje jako ridic tramvaje u DP kolik si vydelavate? Rad bych tuto profesi zkusil a ano vim, ze to neni zadna sranda, ale po trech letech na kamionu na vnitru (chladak), po desitkach hodin mrznuti na vsemoznejch skladech a ja nevim co jeste, mi to porad prijde jako fajn prace. Koukal jsem, ze DP pise v inzeratu, ze autobusakum nabizi asi 143,- na hodinu. Predpokladam, ze tramvajaci na tom budou podobne, nicmene z toho si tezko clovek udela predstavu kolik si nakonec prinese domu. Tak tedy prosim o nejaka realna cisla. Diky moc.
Já sice už mnoho let na stálo nejezdím, ale myslím, že tak 22-24 tisíc čistého. Třeba mě někdo opraví. Ovšem jestli máš D, tak zkus ty busy, protože si uděláš kurz (jakože se staví ve stanicích a jezdí podle jízdního řádu atp), který trvá týden (je taky placený) a jdeš dělat . Napřed pochopitelně musíš i když si jezdil oběhat ty doktory DP. U tramvají budeš čekat než na Tebe milostivě dojde řada do kurzu a pak tři měsíce ho děláš.
A tech rekneme 22 az 24 ridic bere hned po tom co se zaradi do turnusu, nebo je prvni tri roky jeste castka ponizena o splaceni kurzu? Nebo jakym zpusobem se vlastne kurz splati?
A pokud prijmou cloveka do kurzu, dostava jiz v tuto chvili nejaky plat? Je jiz v nejakem pracovnim pomeru, nebo jak je to reseno?

dreamerCZ
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 17.2.2015 9:05

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od dreamerCZ » 18.2.2015 20:45

MM-Mikulovsky píše:
dreamerCZ píše:Což o to, na autobus bych šel, ale nemám D. A než si ho stihnu udělat, a to ještě nevím, kde na něj v zít, tak DP zase interát stáhne a jsem v pytli. A taky nikdo neříká, že i když budou nabírat, že mě vezmou.
já jsem sice jen blbej tramvaják = o BUS DPP toho moc nevím, ale není tam i možnost obdoby "TRAMvajáckého kurzu" = řidič nemající oprávnění D si jej, na náklady DPP proti "upsání se" ( = zavázání se odpracovat minimálně) několik let (2?), u udělá v zaměstnaneckým poměru pod vedením instruktorů DPP? Samozřejmě by to bylo za delší dobu než týden, kterou (v jiném případě) uváděl MF.

No a snad si myslím správně, že tzv. profesák platí na všechny silniční vozidla, na něž dotyčný člověk složil zkoušky (= v tvém případě by to byl "dosavadní" náklaďák i "nově" BUS) = neměl bys mít problém "na vedlejšku" či po "omrzení" DPP jít vozit jinam ať již náklad či lidi.
No ptal jsem se na to a bohuzel momentalne nic takovyho moznyho neni. Dcko si clovek musi poridit na vlastni naklady, coz je neco kolem 25ti tisic, 13400 rozsireni z C na D a 10200 rozsireni profesaku.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od ZXS91 » 18.2.2015 19:52

Podle aktuálně platný kvalifikační dohody řidičů tram je cena kurzu 112 060 kč a pracovní volno s náhradou mzdy 367,5 hodiny po 102,50 kč, tedy 37 668,75 kč. Celkem to dává krásnou sumičku 149 728 kč. A tento úpis duše platí po tři roky.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Fořtík » 18.2.2015 18:48

Počítá se tam cena kurzu plus náhrada mzdy zaměstnance ve výcviku. Třeba cena kurzu, který právě absolvuju je 21817 Kč. Takže u tramvaje to bude +/- stejné. K tomu připočti náhradu mzdy zaměstnance ve výcviku (cca 3 měsíce). A máš výsledek. 8-)

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od gabuliatko » 17.2.2015 21:57

Filip píše:Byl jsem několik měsíců ve Švýcarsku a největší chyba na tom byl návrat zpět.
Bacha na to že tolerance k přespolním poslední dobou prudce klesá.

Odpovědět