Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
lukasprelouc
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 03.3.2011 14:25
Bydliště: nyní Praha..dříve Přelouč (VČ)..a do budoucna někdy snad zase Přelouč

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od lukasprelouc » 06.3.2011 19:27

Vojta Tramvaj

hehe,tak jako já si taky myslím,že záleží na domluvě.. ;) a hlavně,po poměrech,co jsem zažil v současný práci mě už dost věcí přijde jako docela balada :devilsmokin
jj..přesně jak říkáš..sednout na tratě..a jezdit jezdit..to mám v plánu... ;).. fakt o tu práci dost stojím..takže se budu snažit jak to nejvíc půjde :wink:

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 06.3.2011 18:19

Neboj nějak se to zvládne, já jsem sice jenom šotouš(Blázen do SHD/MHD), ale je to celkem lehký. Já když jsem začínal, tak jsem jezdil celý srpen lítal každý den s kámošema linky. No a výsledek? Dnes to umím nazpaměť. Je to osvědčená metoda. Jinak k těm šejdrům, Kámoš když začínal měl 8 dní non-stop Jeden šejdr. Pak se nasral a šel za výpravčím a poprosil ho o jinou směnu :D

lukasprelouc
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 03.3.2011 14:25
Bydliště: nyní Praha..dříve Přelouč (VČ)..a do budoucna někdy snad zase Přelouč

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od lukasprelouc » 06.3.2011 17:49

nooo,tak to jsem na to všechno docela zvědavej.. ;) jak to nakonec dopadne..doufám,že dobře.. :wink:

Uživatelský avatar
DavidS
Uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 25.1.2011 17:33
Bydliště: SA

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od DavidS » 06.3.2011 17:11

lukasprelouc píše:a jak dlouho se třeba teda jezděj teď ty šejdry? 2 měsíce?nebo 3?
To je v každý vozovně různý. Můžou to být 2 měsíce ale klidně i 6 měsíců.

lukasprelouc
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 03.3.2011 14:25
Bydliště: nyní Praha..dříve Přelouč (VČ)..a do budoucna někdy snad zase Přelouč

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od lukasprelouc » 06.3.2011 16:47

a jak dlouho se třeba teda jezděj teď ty šejdry? 2 měsíce?nebo 3?

vs-metrak
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02.5.2010 8:25

Příplatek za šejdr

Příspěvek od vs-metrak » 05.3.2011 6:17

BerryML píše:
vs-metrak píše:Na to nemusí být nikdo fundovaný, stačí si jenom otevřít kolektivní smlouvu.
Příplatek za dělenou směnu je 25,- za každou započatou hodinu mezi dělenými směnami, minimálně však 75,-. Takže když je pauza mezi dělenými směnami 2 a pů hodiny, dostaneš příplatek 75,-, když je pauza 3 hodiny 45 minut, dostaneš příplatek 100,- Jinými slovi ten příplatek je za tu pauzu, nikoliv za ježdění.
Na tohle už je taky finta. Už ti to nepočítaj za konkrétní směnu, ale sečtou za měsíc a zprůměrujou.... :(
Jak zprůměrujou ?

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od BerryML » 04.3.2011 23:41

vs-metrak píše:Na to nemusí být nikdo fundovaný, stačí si jenom otevřít kolektivní smlouvu.
Příplatek za dělenou směnu je 25,- za každou započatou hodinu mezi dělenými směnami, minimálně však 75,-. Takže když je pauza mezi dělenými směnami 2 a pů hodiny, dostaneš příplatek 75,-, když je pauza 3 hodiny 45 minut, dostaneš příplatek 100,- Jinými slovi ten příplatek je za tu pauzu, nikoliv za ježdění.
Na tohle už je taky finta. Už ti to nepočítaj za konkrétní směnu, ale sečtou za měsíc a zprůměrujou.... :(

vs-metrak
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02.5.2010 8:25

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od vs-metrak » 04.3.2011 23:33

Bald píše:...Příplatek za šejdra je. Když jsem ho jezdil naposled, bylo to 56 korun, ale je to 14 let zpátky. Třeba je dnes ježdění šejdrů byznys, nechť někdo fundovanější objasní současný stav.
Na to nemusí být nikdo fundovaný, stačí si jenom otevřít kolektivní smlouvu.
Příplatek za dělenou směnu je 25,- za každou započatou hodinu mezi dělenými směnami, minimálně však 75,-. Takže když je pauza mezi dělenými směnami 2 a pů hodiny, dostaneš příplatek 75,-, když je pauza 3 hodiny 45 minut, dostaneš příplatek 100,- Jinými slovi ten příplatek je za tu pauzu, nikoliv za ježdění.

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od BerryML » 04.3.2011 23:03

Žeby někomu konečně došlo, že víc umělých šejdrů už udělat nejde??? :D

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od demon » 04.3.2011 22:47

Nechci ti kazit náladu, ale podle mých informací máme stop stav a další zájemci se nenabírají.

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od BerryML » 04.3.2011 20:42

Petr píše:Je to vidět... Tehdejší šejdry měly logiku a opodstatnění oproti dnešním vyvolaným paskvilům... Inu nebe a dudy...
Říká někdo, kdo se dneska na šejdra vybod :-D Ale vážně, Od půl sedmý ráno do osmi do večera, desetkrát od Anděla na Barrandov a zpátky. Fuj! :evil:

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Petr » 04.3.2011 19:21

Bald píše:(...)Když jsem ho jezdil naposled, bylo to 56 korun, ale je to 14 let zpátky. Třeba je dnes ježdění šejdrů byznys, nechť někdo fundovanější objasní současný stav.
Je to vidět... Tehdejší šejdry měly logiku a opodstatnění oproti dnešním vyvolaným paskvilům... Inu nebe a dudy...

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Bald » 04.3.2011 17:34

Co se to tu rozjelo za ujetou debatu? :shock: Každej přece ví, že nejlepší je Hloubětín a pak už neni nic, žádný že něco je dobrý a pak následuje tu a až po tom ono... #-o Vycházím z vozového parku, mě sedí jen kačeny a 15T - které ovšem nejezdí. Všechno ostatní jsou uskákaný popelnice. Někdo bude oponovat, ale to je mi dost jedno :devilsmokin

lukasprelouc: šejdr je dělená směna. Přijdeš v pět ráno, odjedeš si kolečko na trojce, slezeš z toho v osm, zevluješ v okolí Palmovky do půl jedné, vlezeš do devatenáctky a jezdíš 3 kola. Zatáhneš v půl sedmý a jdeš domů. Příplatek za šejdra je. Když jsem ho jezdil naposled, bylo to 56 korun, ale je to 14 let zpátky. Třeba je dnes ježdění šejdrů byznys, nechť někdo fundovanější objasní současný stav.

Uživatelský avatar
7105
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 30.4.2008 21:48
Bydliště: Wokowice

Re: Prosba o info ... kurz 2011 atd

Příspěvek od 7105 » 04.3.2011 17:24

7118 píše:
Vojta Tramvaj píše:Ne NE Velmi špatně, Má jít na Pa nebo na ŽI
NE.vokovice sou nejlepši!!!!na pankrác a nebo na žižkov chodi jen smažky :D Vokovice je správná volba :wink: :!:
Přesně, nejlepší vozovna. Potom Kobylisy a Hloubětín.

lukasprelouc
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 03.3.2011 14:25
Bydliště: nyní Praha..dříve Přelouč (VČ)..a do budoucna někdy snad zase Přelouč

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od lukasprelouc » 04.3.2011 11:33

a ty šejdry jsou placené jak? tedy spíš ani moc nevím,co to je 8-[ momentálně pracuji za 20-22hrubého...takže i tato cifra je pro mne pro začátek pořád dobrá :wink:

Odpovědět