Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Filip

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Filip » 17.2.2015 13:04

dreamerCZ píše:Zdravim vsechny pany i damy ridice/ridicky. Chtel bych ze zeptat nekoho kdo momentalne pracuje jako ridic tramvaje u DP kolik si vydelavate? Rad bych tuto profesi zkusil a ano vim, ze to neni zadna sranda, ale po trech letech na kamionu na vnitru (chladak), po desitkach hodin mrznuti na vsemoznejch skladech a ja nevim co jeste, mi to porad prijde jako fajn prace. Koukal jsem, ze DP pise v inzeratu, ze autobusakum nabizi asi 143,- na hodinu. Predpokladam, ze tramvajaci na tom budou podobne, nicmene z toho si tezko clovek udela predstavu kolik si nakonec prinese domu. Tak tedy prosim o nejaka realna cisla. Diky moc.
Záleží na tom, co bys jako řidič tramvaje dělal. Buď jsou šejdristé (od pondělí do pátku dělené služby od cca 3 ráno do 21 večer, v různých délkách s různými začátky a konci kde prostě délka odpočinku mezi směnami je tak říkajíc blízko zákonné hrany (taky díky ROPIDu) , různě dělené + volné víkendy). Nebo v turnusu, kde se střídají ranní (od 3) , odpolední (do 1:45), noční (cca 20 - 6), šejdry, celodenní služby(8-18 apod.) (jednou za 14 dní volný víkend). Či stálé noční služby, ale tam je docela tlačenka, protože jsou to pro většinu lidí výhodné služby, člověk má svůj stálý režim (1x14 volný pátek,sobota nebo sobota,neděle).
Upřimně, nejméně jsem dostával na šejdrech, to bylo v čistém i pod dvacet tisíc.
Pokud umíš alespoň nějaký cizí jazyk, běž na západ. V Německu je třeba pořád poptávka a inzeráty dávají i do Česka. Já to možná příští rok zkusím. :wink:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od MF » 17.2.2015 12:48

dreamerCZ píše:Zdravim vsechny pany i damy ridice/ridicky. Chtel bych ze zeptat nekoho kdo momentalne pracuje jako ridic tramvaje u DP kolik si vydelavate? Rad bych tuto profesi zkusil a ano vim, ze to neni zadna sranda, ale po trech letech na kamionu na vnitru (chladak), po desitkach hodin mrznuti na vsemoznejch skladech a ja nevim co jeste, mi to porad prijde jako fajn prace. Koukal jsem, ze DP pise v inzeratu, ze autobusakum nabizi asi 143,- na hodinu. Predpokladam, ze tramvajaci na tom budou podobne, nicmene z toho si tezko clovek udela predstavu kolik si nakonec prinese domu. Tak tedy prosim o nejaka realna cisla. Diky moc.
Já sice už mnoho let na stálo nejezdím, ale myslím, že tak 22-24 tisíc čistého. Třeba mě někdo opraví. Ovšem jestli máš D, tak zkus ty busy, protože si uděláš kurz (jakože se staví ve stanicích a jezdí podle jízdního řádu atp), který trvá týden (je taky placený) a jdeš dělat . Napřed pochopitelně musíš i když si jezdil oběhat ty doktory DP. U tramvají budeš čekat než na Tebe milostivě dojde řada do kurzu a pak tři měsíce ho děláš.

dreamerCZ
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 17.2.2015 9:05

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od dreamerCZ » 17.2.2015 9:13

Zdravim vsechny pany i damy ridice/ridicky. Chtel bych ze zeptat nekoho kdo momentalne pracuje jako ridic tramvaje u DP kolik si vydelavate? Rad bych tuto profesi zkusil a ano vim, ze to neni zadna sranda, ale po trech letech na kamionu na vnitru (chladak), po desitkach hodin mrznuti na vsemoznejch skladech a ja nevim co jeste, mi to porad prijde jako fajn prace. Koukal jsem, ze DP pise v inzeratu, ze autobusakum nabizi asi 143,- na hodinu. Predpokladam, ze tramvajaci na tom budou podobne, nicmene z toho si tezko clovek udela predstavu kolik si nakonec prinese domu. Tak tedy prosim o nejaka realna cisla. Diky moc.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od willyjeff » 03.2.2015 0:56

Filip píše:První nástup u nás 3:55. No když Modřany nejsou za rohem ;-)
To je pěkně fuj nástup.

Filip

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Filip » 03.2.2015 0:40

willyjeff píše:
Filip píše:Jednou jsem měl mezi ranní a odpolední částí sejdra pauzu 1 hodina 50 minut přesně a odpolední sejdr mi začínal už v 10:4X. Tak se to asi už změnilo. Jinak jsem měl ranní sejdr i od 3:20 a pauza na odpolední sejdr byla 8 hodin.
Ano, to se změnilo. Dokonce na to plánovače už upozorňuje program, že je tam moc krátká pauza. A ano, ranní může začít už o 3. Tu čtvrtou ráno jsem použil jako ilustraci, dneska už snad žádná ranní směna nezačíná před 4 ráno (díky posunutým nočním), nebo v nějaké vozovně taková je? Ale stačí, aby se změnily jízdní řády...
První nástup u nás 3:55. No když Modřany nejsou za rohem ;-)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od willyjeff » 02.2.2015 23:58

Filip píše:Jednou jsem měl mezi ranní a odpolední částí sejdra pauzu 1 hodina 50 minut přesně a odpolední sejdr mi začínal už v 10:4X. Tak se to asi už změnilo. Jinak jsem měl ranní sejdr i od 3:20 a pauza na odpolední sejdr byla 8 hodin.
Ano, to se změnilo. Dokonce na to plánovače už upozorňuje program, že je tam moc krátká pauza. A ano, ranní může začít už o 3. Tu čtvrtou ráno jsem použil jako ilustraci, dneska už snad žádná ranní směna nezačíná před 4 ráno (díky posunutým nočním), nebo v nějaké vozovně taková je? Ale stačí, aby se změnily jízdní řády...

Filip

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Filip » 02.2.2015 23:01

Jednou jsem měl mezi ranní a odpolední částí sejdra pauzu 1 hodina 50 minut přesně a odpolední sejdr mi začínal už v 10:4X. Tak se to asi už změnilo. Jinak jsem měl ranní sejdr i od 3:20 a pauza na odpolední sejdr byla 8 hodin.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od willyjeff » 02.2.2015 20:41

Damiano píše:Jo a možná ještě jedna otázka takhle když ze začátku budu dělat ty šejdry ty dělené směny ví se to třeba alespoň týden dopředu jak bude ten člověk pracovat? :) Já se omlouvám za takové otázky jen mi jde prostě o to abych měl co nejvíce informací věnuji se fotbalu trénování a abych to mohl nějak dát dohromady :) před podpisem toho závazku té smlouvy
Jasně, že týden dopředu víme přesně. Dneska jsem do mailu dostali příští úterý. Ale teda nepočítejte s tím, že budete mít nějak energii na takovýhle pitominky :D V pátek nebudete vědět, která bije. Jinak, kolik toho chcete trénovat, když budete moct večer až po 20 hodině a ráno v 5 budíček. Rozhodně radši zvolíte postel.

Damiano
Uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 26.1.2015 16:03

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Damiano » 02.2.2015 19:59

Gregory píše:
Damiano píše:Jo a možná ještě jedna otázka takhle když ze začátku budu dělat ty šejdry ty dělené směny ví se to třeba alespoň týden dopředu jak bude ten člověk pracovat? :) Já se omlouvám za takové otázky jen mi jde prostě o to abych měl co nejvíce informací věnuji se fotbalu trénování a abych to mohl nějak dát dohromady :) před podpisem toho závazku té smlouvy
Tak to počítej s tím, že v týdnu nic nenatrénuješ, na to nebudeš mít čas, ten budeš mít jen o víkendu.


Jo jo je mi to jasné hold se nedá nic dělat nooo práce je přeci důležitější :)

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Gregory » 02.2.2015 19:58

Damiano píše:Jo a možná ještě jedna otázka takhle když ze začátku budu dělat ty šejdry ty dělené směny ví se to třeba alespoň týden dopředu jak bude ten člověk pracovat? :) Já se omlouvám za takové otázky jen mi jde prostě o to abych měl co nejvíce informací věnuji se fotbalu trénování a abych to mohl nějak dát dohromady :) před podpisem toho závazku té smlouvy
Tak to počítej s tím, že v týdnu nic nenatrénuješ, na to nebudeš mít čas, ten budeš mít jen o víkendu.

Damiano
Uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 26.1.2015 16:03

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Damiano » 02.2.2015 19:47

Jo a možná ještě jedna otázka takhle když ze začátku budu dělat ty šejdry ty dělené směny ví se to třeba alespoň týden dopředu jak bude ten člověk pracovat? :) Já se omlouvám za takové otázky jen mi jde prostě o to abych měl co nejvíce informací věnuji se fotbalu trénování a abych to mohl nějak dát dohromady :) před podpisem toho závazku té smlouvy

Damiano
Uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 26.1.2015 16:03

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Damiano » 02.2.2015 19:27

aha dobře děkuji :)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od willyjeff » 02.2.2015 19:24

Damiano píše:Děkuji za odpovědi :) a ještě tedy když je ten šejdr ze začátku nebo jako ta dělená směna tak ta pracovní doba je kolika hodinová přibližně to je jako dvanáctka s nějakou pauzou nebo je to jako např 4 hodiny dopoledne pauza 4 hodiny odpoledne?
Přesně jak píše Filip nademnou. Ještě bych dodal tohle:
a) začátek ranní části šejdra není omezen (může být klidně i od 4 ráno), ale konec odpolední části musí být do 21:10.
b) pauza musí být alespoň 2 hodiny mezi částmi.
c) pauza mezi jednotlivými dny může být zkrácena u dělených směn až na 8 hodin. Ale podnik se snaží držet pauzy nad 10 hodin, nejlépe 11 hodin.

Všechno výše uvedené záleží na jízdních řádech, někdy jsou šejdry pekelně dlouhé, někdy zase krátké, jindy máte pocit, že jezdíte furt jednu linku a tak podobně.

Ale je dobrý se s tím smířit, že prostě budete v práci "furt", odměnou Vám budou volné víkendy a relativně stálá pracovní doba - tedy "furt v práci".

Filip

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Filip » 02.2.2015 19:09

Damiano píše:Děkuji za odpovědi :) a ještě tedy když je ten šejdr ze začátku nebo jako ta dělená směna tak ta pracovní doba je kolika hodinová přibližně to je jako dvanáctka s nějakou pauzou nebo je to jako např 4 hodiny dopoledne pauza 4 hodiny odpoledne?

Jak kdy. Může mít třeba ráno 1,5 hodiny a odpoledne 8 hodin (nebo opačně). Málokdy to vyjde pěkně na 4 hodiny ráno a 4 odpoledne. Často je to třeba 4 ráno a 5 odpoledne nebo 6 ráno a 2 odpoledne. To je různé.
Můj nejdelší šejdr měl přes 11 hodin. Ale jsou šejdry i pod 7 hodin.

Damiano
Uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: 26.1.2015 16:03

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od Damiano » 02.2.2015 19:01

Děkuji za odpovědi :) a ještě tedy když je ten šejdr ze začátku nebo jako ta dělená směna tak ta pracovní doba je kolika hodinová přibližně to je jako dvanáctka s nějakou pauzou nebo je to jako např 4 hodiny dopoledne pauza 4 hodiny odpoledne?

Odpovědět