Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 30.1.2007 17:27

Toto téma bych ukončil!! Myslím, že nikdo z nás co o tom mluví nevíme, jaké to je být v té roly. Já díky praxi jsem měl možnost nakouknout na sál. A těchto lidí si velice važím. Protože aby člověk stačil mluvit do vysílačky a ještě poslouchat další 3 lidi okolo a vnímat to co říkají to si myslím je umění!!!

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 30.1.2007 17:23

trainzjohny píše:Mám takový pocit, že moc netušíš co všecho musí dispečeři dělat, viď ?!? Předčasně soudíš věci o kterých moc nevíš a co víš, víš jen z doslechu.
Moment rozdíl je v tom co by měli dělat a co dělají... :wink:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 30.1.2007 17:21

Dushman_8252 píše:ridici si stezujou ze maj maly platy a dispeceri si stezujou ze maj jeste mensi, co by taky za to chteli kdyz si celou smenu hrejou zadek nekde na dispecinku nebo v aute, proc si myslis jak jiz citoval nekdo ze si dispeceri privydelavaj jezdenim ?
Mám takový pocit, že moc netušíš co všecho musí dispečeři dělat, viď ?!? Předčasně soudíš věci o kterých moc nevíš a co víš, víš jen z doslechu.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 30.1.2007 17:20

Dushman_8252 píše:ridici si stezujou ze maj maly platy a dispeceri si stezujou ze maj jeste mensi, co by taky za to chteli kdyz si celou smenu hrejou zadek nekde na dispecinku nebo v aute, proc si myslis jak jiz citoval nekdo ze si dispeceri privydelavaj jezdenim ?
Odpověd ti jde přes SZ!!

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dushman_8252 » 30.1.2007 17:13

jara píše:Ä ty to víš na 100% že to sem píšeš?? Já se přiznám, že nevím ani kolik je plat průměrného řidiče a už vůbec ne dispečera. Já zásadně takové věci neřeším tedy! Ale řekl bych, že když porovnám služby tak to časově vyjde stejně a finančně ohodnocené to také bude podobně. Takže jak se řiká nula od nuly pojde!

více přes SZ. Nechci aby se to řešilo otevřeně
ridici si stezujou ze maj maly platy a dispeceri si stezujou ze maj jeste mensi, co by taky za to chteli kdyz si celou smenu hrejou zadek nekde na dispecinku nebo v aute, proc si myslis jak jiz citoval nekdo ze si dispeceri privydelavaj jezdenim ?

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 30.1.2007 17:04

Dushman_8252 píše:da se rict ze ne, ale dispecersky maj opravdu min nez ridici ;)
Ä ty to víš na 100% že to sem píšeš?? Já se přiznám, že nevím ani kolik je plat průměrného řidiče a už vůbec ne dispečera. Já zásadně takové věci neřeším tedy! Ale řekl bych, že když porovnám služby tak to časově vyjde stejně a finančně ohodnocené to také bude podobně. Takže jak se řiká nula od nuly pojde!

více přes SZ. Nechci aby se to řešilo otevřeně

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dushman_8252 » 30.1.2007 15:02

Káem píše:Bože můj, má tedy někdo v DP víc než ti co jsou nejvíc slyšet??? :P :oops:
da se rict ze ne, ale dispecersky maj opravdu min nez ridici ;)

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 30.1.2007 9:12

fibou píše:Na dispečera stejně musíš mít něco odjezdíno a pokud bys chtěl jít na dispečera, tak jen s tím, že chceš pak postoupit dál, protože dispečer má podstatně méně peněz než řidič tramvaje. Proč myslíš, že si dispečeři přivydělávají řízením? :)
Bože můj, má tedy někdo v DP víc než ti co jsou nejvíc slyšet??? :P :oops:

Uživatelský avatar
Tom 11
Uživatel
Příspěvky: 774
Registrován: 19.8.2006 18:17
Bydliště: Byla doba, kdy se mé bydliště nacházelo u linky, jejíž číslo mám v nicku.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší?

Příspěvek od Tom 11 » 30.1.2007 5:43

DJ LA DÉFENSE píše:No ono asi i o něčem vypovídá, když mi před nějakým časem "kdosi" sdělil historku, že během dne "nejmenované" vozovně vyklekly tři slovy tři T6 po opravě v dílnách, tak asi fakt někde bude chyba ne?
Na to si vzpomínám,jako by to bylo včera.... :D

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší?

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 29.1.2007 22:20

demon píše:Zeptej se Marka, ne mě !
Asi máme každej svoji odpovědnost za věci co děláme, těžko může TK tu tramvaj znova rozebrat a zkontrolovat po tobě každej šroubek...

Jsem si teda nemyslel, že zrovna já tady budu práci TK hájit... :shock:
A už dost !
No ono asi i o něčem vypovídá, když mi před nějakým časem "kdosi" sdělil historku, že během dne "nejmenované" vozovně vyklekly tři slovy tři T6 po opravě v dílnách, tak asi fakt někde bude chyba ne?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší?

Příspěvek od demon » 29.1.2007 22:15

I.am.good píše:V pořádku. Ale jak mi to vysvětlíš, když zapomenu (fakt náhoda, stane se) utáhnout propojku mezi R1 a R2 a ono to projde kontrolou, aby se to za týden vrátilo s vyhořelýma rozjezďákama a tou propojkou, tak jak je toto možné?? Přiznávám, já udělal zmetek, takže kvalita práce = 0 a TK to nenašla, takže kvalita kontroly = 0 :?
Zeptej se M...., ne mě !
Asi máme každej svoji odpovědnost za věci co děláme, těžko může TK tu tramvaj znova rozebrat a zkontrolovat po tobě každej šroubek...

Jsem si teda nemyslel, že zrovna já tady budu práci TK hájit... :shock:
A už dost !
Naposledy upravil(a) demon dne 29.1.2007 22:41, celkem upraveno 1 x.

I.am.good

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší?

Příspěvek od I.am.good » 29.1.2007 22:07

demon píše: Tim chci říct, že s tvým pohledem na úroveň práce v ÚD hrubě nesouhlasim !
V pořádku. Ale jak mi to vysvětlíš, když zapomenu (fakt náhoda, stane se) utáhnout propojku mezi R1 a R2 a ono to projde kontrolou, aby se to za týden vrátilo s vyhořelýma rozjezďákama a tou propojkou, tak jak je toto možné?? Přiznávám, já udělal zmetek, takže kvalita práce = 0 a TK to nenašla, takže kvalita kontroly = 0 :?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší?

Příspěvek od demon » 29.1.2007 21:59

I.am.good píše:Ale strašně zvláštní je, že ten vůz jde z UD překontrolovanej několikrát technickou kontrolou a nastavenej přesně podle parametrů daných drážními předpisy. Je mi jasný (a počet reklamací to potvrzuje), že práce v UD je na šíleně nízké úrovni a TK je v DP proto, aby si vozila ****** v poršešrotu a buzerovala normální lidi, ale přesto ten vůz je v takovém stavu, že jezdí a je naprosto normálně funkční...
Už mi přijdeš trošku moc schizofrení... Na jednu stranu napíšeš, že je vůz několikrát překontrolovanej technickou kontrolou a nastavenej přesně podle parametrů a vzápětí je práce v ÚD na šíleně nízké úrovni a TK je v DP proto, aby si vozila ******...
Máš pravdu, že TK někdy skutečně až příliš bazíruje na prkotinách a nepodstatnostech typu "ohnutý nýtek v podlahový liště", ale na druhou stranu jim to přej, když žádnou podstatnější vadu nemaj šanci najít. :wink: Tim chci říct, že s tvým pohledem na úroveň práce v ÚD hrubě nesouhlasim !
arny píše:V dílnách se to namontuje správně (podle výkresu), ale každá vozovna si to prostě upraví podle sebe tak jak jí to vyhovuje....
Tohle je typický příklad jak se to nemá dělat, protože takhle "upravený" díly už nemají šanci znova fungovat tak jak mají a TK díly "upravený" rašplí nebo kladivem automaticky vyřazuje. Dál bych už se raději k údržbě na vozovnách konkrétně nevyjadřoval...

Uživatelský avatar
Dushman_8252
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 28.1.2007 14:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dushman_8252 » 29.1.2007 20:47

DJ LA DÉFENSE píše:Tak to by si měl lepší ne?? :lol:
jasne ze mel ;)

DJ LA DÉFENSE
Uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: 23.10.2006 15:00

Příspěvek od DJ LA DÉFENSE » 29.1.2007 20:29

Dushman_8252 píše:o tom sem premejslel ;)
Tak to by si měl lepší ne?? :lol:

Odpovědět