Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yvona
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 18.7.2007 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od Yvona » 22.11.2007 23:36

Sergei-LBC píše:
Yvona píše:Pokud je řidič tramvaje protekční, tak má zelenou všude a nehoda nenehoda, jazyk,nejazyk, bude jednička i když je to totální propadák před klientelou Viz Bc.Mgr.Prd Prd Prd.Lucinka Helmová z vozovny KObylisy, ta je příklad protekčního řidiče, která by bez protekce neměla šanci stisknout ani tlačítko Zvonek.o zaměsntavatel taktéž ne.
To jsem si říkal už od té doby, co jsem viděl její inscenovaný rozhovor pro MF Dnes někdy v létě... :roll:
To tady moc neříkej svůj názor, nebo od admina za svůj postoj k tématu, který se zakládá na pravdě dostaneš, formou soukromé zprávy, varování. V této republice to chodí tak, že čím více odhalíš případ a pravdu, tím větší trest tě lapí.

Uživatelský avatar
Sergei-LBC
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 19.12.2004 10:38
Bydliště: d-22
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od Sergei-LBC » 20.11.2007 16:22

Yvona píše:Pokud je řidič tramvaje protekční, tak má zelenou všude a nehoda nenehoda, jazyk,nejazyk, bude jednička i když je to totální propadák před klientelou Viz Bc.Mgr.Prd Prd Prd.Lucinka Helmová z vozovny KObylisy, ta je příklad protekčního řidiče, která by bez protekce neměla šanci stisknout ani tlačítko Zvonek.o zaměsntavatel taktéž ne.
To jsem si říkal už od té doby, co jsem viděl její inscenovaný rozhovor pro MF Dnes někdy v létě... :roll:

Blizzy

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od Blizzy » 20.11.2007 13:22

Já studuju biologii na vysoké škole a až dostuduju, tak se může stát (a na přírodovědecké fakultě se to stává často), že se budu muset živit jinak než biologií. Řízení tramvají si myslím, že by mě bavilo, tak pokud se ze mě nestane vědec, šel bych klidně řídit (i když s titulem bych si asi našel něco lépe placeného:-) A i kdybych se pak nakonec živil biologií, tak ještě po několik let (4-7, možná i víc...) budu studovat, tak mě napadlo, že bych řídil tramvaj jako dlouhodobou brigádu, ale školu kvůli tomu přerušovat nebudu:-)
Díky všem za odpovědi, asi se budu dál jen vozit jako cestující (i když zavolat tam můžu zkusit...).

Uživatelský avatar
Yvona
Uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 18.7.2007 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od Yvona » 19.11.2007 19:07

Oskar píše:Blizzy: K druhé otázce: Řekl bych, že ne... Kurz řidiče tramvaje je poměrně drahá záležitost, takže to by musela být opravdu hodně velká krize, aby DPP přijímal nové řidiče na méně než 1,0 úvazku.
Nechci strašit, ale velká krize je již v rozjezdu. Hodně řidičů odešlo. Odešlo protože zaměstnavatel si řidičů neváží. Vím, o čem mluvím. Nabírají se ukrajinci a jiné slovansky hovořící země. Hodně špatná vizitka dělá jazyková bariéra. V požadavcích na místo řidiče tramvaje by měl být doplněk: Znalost českého jazyka slovem i písmem.
Je těžké, když se dispečer nemůže dohodnout s rusky mluvícím řidičem na závadě a vůbec. Bohužel tento případ se již stal.
Nedoporučuji nikomu dělat řidiče tramvaje. Bude jen póvl, tedy pokud to nebude protekční řidič. Pokud je řidič tramvaje protekční, tak má zelenou všude a nehoda nenehoda, jazyk,nejazyk, bude jednička i když je to totální propadák před klientelou Viz Bc.Mgr.Prd Prd Prd.Lucinka Helmová z vozovny KObylisy, ta je příklad protekčního řidiče, která by bez protekce neměla šanci stisknout ani tlačítko Zvonek. Z takových řidičů si DP dělá reklamu, nebo řidiči protekčáci sami v médiích. Je to asi tak, jako by si firma dělala reklamu na druhojakostní zboží).
Takže na této paní je vidět, že každý technický analfabet může získat papíry, jen když ví, na jaká "místa" má zajít. (nechci nikoho urazit, jen dávám příklad, který se skutečně mezi námi řidič pohybuje, a není jediný).
Řidič tramvaje, co to vlastně je? Jen póvl sloužící lidem, kteří jeho práci neumí ocenit. Jeho zaměsntavatel taktéž ne. Dnes má popelář víc peněz, nežli řidič tram a bus. Kde se stala chyba? Jo, to ať vášnivý uchazeč zjistí na vlastní kůži. Věřím, že po x měsících ježdění s tram už nebude tak vášnivý.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od demon » 17.11.2007 19:14

Oskar píše:A nebude to za pár chvil, kdy se zruší samostatné vozovny, už úplně jedno?
Tak ono těch "pár chvil" taky nebude hned, bude-li to vůbec někdy...

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od Oskar » 17.11.2007 12:12

A nebude to za pár chvil, kdy se zruší samostatné vozovny, už úplně jedno?

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od radek31 » 16.11.2007 12:05

2217 píše:Tak k tomu bych měla jeden možná hloupě vypadající dotaz: Pokud dejme tomu nastoupím do vozovny Strašnice, ale pootm se jaksi odstěhuju na jiný konec Prahy a nebude mi to vyhovovat a řekněme, že by vyhovovaly např. Vokovice - dá se přestoupit? Nebo budu muset jezdit sem tam?
ano, pokud tě původní vozovna pustí a ta nová chce přijmout (pokud bude mít tvá původní velký nedostatek řidičů tak tě nepustí, naopak pokud máš špatnou pověst, nebo nová vozovna má přebytek lidí tak o tebe nebude mít zájem)
já jsem příklad toho, že to jde zařídit i během jediného dne pokud vycházíte dobře s vedením své vozovny

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od radek31 » 16.11.2007 12:02

Fořtík píše:
radek31 píše:pokud odejdete, tak se platí pokuta - poměrná část 10 000 rozpočítaných na 3 roky - ale netuším jestli to ještě platí, nebo už ne
Nám o tom nikdo nic neříkal. :wink:
spíš jde o to jestli jsi to nepodepsal :-) četl jsi pořádně smlouvu? pokud to tam není, tak to je pro vás dobré

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od 2217 » 16.11.2007 10:55

Tak k tomu bych měla jeden možná hloupě vypadající dotaz: Pokud dejme tomu nastoupím do vozovny Strašnice, ale pootm se jaksi odstěhuju na jiný konec Prahy a nebude mi to vyhovovat a řekněme, že by vyhovovaly např. Vokovice - dá se přestoupit? Nebo budu muset jezdit sem tam?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od Fořtík » 16.11.2007 5:27

radek31 píše:pokud odejdete, tak se platí pokuta - poměrná část 10 000 rozpočítaných na 3 roky - ale netuším jestli to ještě platí, nebo už ne
Nám o tom nikdo nic neříkal. :wink:

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od radek31 » 16.11.2007 2:28

pokud si neumíte do vozovny zavolat, tak se nemůžete stát tramvajákem :-) řeší se to osobně (8-16 každý všední den) nebo po telefonu
kurzy pro brigádníky se nekonají
takže můžete si udělat kurz (povinná docházka 2,5 měsíce každý všední den od 7 do 15 - máte v tu dobu smlouvu na dobu určitou na 1 rok a jde samozřejmě o plný úvazek) a potom odejít z vozovny a začít jezdit brigádně - ovšem práce je jak kdy, takže někdy bude potřeba jezdit 6 dnů za sebou, jindy se může stát, že měsíc nezavadíte o šichtu
navíc pokud odejdete, tak se platí pokuta - poměrná část 10 000 rozpočítaných na 3 roky - ale netuším jestli to ještě platí, nebo už ne

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od Oskar » 15.11.2007 17:27

Blizzy: K druhé otázce: Řekl bych, že ne... Kurz řidiče tramvaje je poměrně drahá záležitost, takže to by musela být opravdu hodně velká krize, aby DPP přijímal nové řidiče na méně než 1,0 úvazku.

Blizzy

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od Blizzy » 15.11.2007 16:35

Doufám, že už se to tu neřešilo: Existují kontakty na jednotlivé vozovny ve formě mailů? Nebo se tam musí volat? Mě by zajímal konkrétně Motol. A taky by mě zajímalo, jestli berou vysokoškoláky, tak na 2-3 dny týdně...
Díky

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 20.6.2007 10:54

Oskar píše:Například od té doby, co jsem si v SPPo přečetl, že se v MHD prostředcích nesmí jíst, to nedělám. No a když jsem to jednou zkusil, tak jsem se cítil strašně provinile, že se mi až udělalo špatně a to jídlo mi pak ani nechutnalo :)
Některé předpisy jsou tu proto, aby se porušovaly.
Pravdou je, že když nastupuju s kouskem pizzy na IPP , tak se schovávám za čekárnou a jdu do druhýho vozu, doufaje, že mě řidič neuvidí a když jo, tak že nepůjde kvůli mě takovou dálku a žeru velmi hltavě, abych to měl za sebou. (Obvykle na Míráku už nic nemám) Touha po jídle je však u mě v poslední době větší než smysl pro zákon. :P :oops: :P :oops:

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 20.6.2007 10:49

R31: No vida, prostým empirickým pozorováním člověk dojde k témuž, co čísla potvrdí. (Vokovice) Trochu mě to na Vokovice mrzí, přeci je je to "moje" (míněno šotoušsky) vozovna.
Jinak tvé hodnocení s Motolem nejlepším je trošku podezřelý :-) ;-)
Asi bych volil Vokovice (sentiment) a pak Strašnice.
KGX: Na zažité rituály bych moc nenadával. Právě absence jakýchkoliv rituálů je příčinou jejich nahražování úzkostlivým lpěním na předpisech a důsledkem je buzerace. Prostě když řidič nemá něco navyklé, ale musí si to pamatovat z předpisu a zapomene na to, je to živná půda pro nehodu nebo postihy. Bohužel, rituály se vytvářejí po 5-10 letech činnosti, kdy ale v případě tramvají většina "mladých" odchází.

Odpovědět