Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o info ... kurz 2011 atd

Příspěvek od Petr » 04.3.2011 10:31

Bald píše:(...)Co se týče platu v kurzu, nemám ponětí, ale nástup po kurzu odhaduju na 26-27tis hrubého, když budeš jezdit alespoň 4x o víkendu.
A toho se hodně dlouho nedočká, že? Když po kurzu jezdí jen šejdry po-pá minimálně 2-3 měsíce...

lukasprelouc
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 03.3.2011 14:25
Bydliště: nyní Praha..dříve Přelouč (VČ)..a do budoucna někdy snad zase Přelouč

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od lukasprelouc » 04.3.2011 10:27

jináč vokovice se mi líběj :D bydlím na kulaťáku,takže i cestovně je to caaajk :devilsmokin

lukasprelouc
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 03.3.2011 14:25
Bydliště: nyní Praha..dříve Přelouč (VČ)..a do budoucna někdy snad zase Přelouč

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od lukasprelouc » 04.3.2011 10:25

jste supr kluci :) =D> fakt díky moc!snažím se to nějak naučit a udělat si v tom pořádek..a ten návrh s tím ježděním po konečných mám v plánu..třeba tratě nahoru na barandov vůbec neznám..takže si to chci všechno pořádně projet (pretože si,jak jste psali,fakt pamatuju prostředí až když si ho hezky okoukám)..tak mi držte pěsti,ať to dám! :wink: Ve starý práci stejně musím být ještě dva měsíce,takže času mám relativně dost a dost. :D
už se těším, až mojí současný ředitelce dám poslední sbohem :^o :D [-o<

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od kruťák » 04.3.2011 6:46

Ja osobne bych ti poradil vzit jeden az dva volny vsedni dny, sednout do tramvaje a dojet (treba podle planku) na vsechny konecny. Pritom poslouchat hlaseni a divat se kolem. Prostredi si zapamatujes lip nez planek nebo strohy seznam nazvu, protoze si to asociujes s necim pro tebe zajimavym, cos tam videl :)

vs-metrak
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02.5.2010 8:25

Re: Prosba o info ... kurz 2011 atd

Příspěvek od vs-metrak » 04.3.2011 0:22

lukasprelouc píše:...A jak probíhá zkouška z tohodle..to ti řeknou třeba jako nevim Jindřišská..a řekni mi co tam jezdí ve dne v noci.. :D Nebo se třeba zeptaj na linku 26 a mluv.. :wink:
...
V podstatě se ptají oběma způsoby. Ale jde o to, abys ukázal ne to, že to umíš na zpaměť jak telefonní seznam, ale že to umíš tak, že víš, kde jsi, odkud se kam dostaneš, abys věděl, kudy jet při odklonu, poradil cestujícím a tak.
Například se tě zeptají z jaký jsi vozovny a co kolem té vozovny jezdí za linky. Ty řekneš třeba Vokovice a jezdí tam 20 a 26. A pak se tě zeptá, jaká druhá konečná je na lince 26. Ty řekneš Nádraží Hostivař, tak ti řeknou, ať jmenuješ zastávky jak jdou z Hostivaře za sebou. Pak ti řekne, vystoupíš na Průběžný a chceš jet na Ohradu, jak se tam dostaneš. Pak třeba se tě zeptá cestující, jak se dostane z Ohrady na Blatiny, ale aby nemusela přestupovat. Do toho nějaká noční linka. Žádná hrůza. Opravdu to není o tom se to nadrtit na zpaměť, ale vědět kde co jezdí a mít přehled. A když ti nějaká zastávka vypadne, tak ti hlavu neutrhnou. :wink:

7118

Re: Prosba o info ... kurz 2011 atd

Příspěvek od 7118 » 03.3.2011 21:42

Správně, velmi správně.[/quote]
Ne NE Velmi špatně, Má jít na Pa nebo na ŽI[/quote]
NE.vokovice sou nejlepši!!!!na pankrác a nebo na žižkov chodi jen smažky :D Vokovice je správná volba :wink: :!:

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o info ... kurz 2011 atd

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 03.3.2011 21:33

7105 píše:
lukasprelouc píše: (...) Jinak bych měl být snaaaad na Vokovicích :devilsmokin
Správně, velmi správně.
Ne NE Velmi špatně, Má jít na Pa nebo na ŽI

Uživatelský avatar
7105
Uživatel
Příspěvky: 282
Registrován: 30.4.2008 21:48
Bydliště: Wokowice

Re: Prosba o info ... kurz 2011 atd

Příspěvek od 7105 » 03.3.2011 20:28

lukasprelouc píše: (...) Jinak bych měl být snaaaad na Vokovicích :devilsmokin
Správně, velmi správně.

lukasprelouc
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 03.3.2011 14:25
Bydliště: nyní Praha..dříve Přelouč (VČ)..a do budoucna někdy snad zase Přelouč

Re: Prosba o info ... kurz 2011 atd

Příspěvek od lukasprelouc » 03.3.2011 15:39

Bald:

jsi zlatej..to mě právě zajímalo..jestli oba směry..hmm..tak to abych na to vlítnul.. :) Mám ještě dva měsíce výpovědní..takže času docela dost..abych se to naučil :wink: A jak probíhá zkouška z tohodle..to ti řeknou třeba jako nevim Jindřišská..a řekni mi co tam jezdí ve dne v noci.. :D Nebo se třeba zeptaj na linku 26 a mluv.. :wink:
Fakt dík za pomoc..jestli se to všechno povede,tak tu máte adepta na nejmenšího tramvajáka v historii :devilsmokin :absolut

Uživatelský avatar
Bald
Uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: 09.6.2005 13:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o info ... kurz 2011 atd

Příspěvek od Bald » 03.3.2011 15:28

Ano, zastávky musíš znát všechny v obou směrech a do každé z nich musíš umět dosadit denní i noční linku. Nemusíš se toho bát, když si na to sedneš v pátek, v neděli to z tebe lítá ani nevíš jak 8-)
Co se týče platu v kurzu, nemám ponětí, ale nástup po kurzu odhaduju na 26-27tis hrubého, když budeš jezdit alespoň 4x o víkendu.

lukasprelouc
Uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 03.3.2011 14:25
Bydliště: nyní Praha..dříve Přelouč (VČ)..a do budoucna někdy snad zase Přelouč

Prosba o info ... kurz 2011 atd

Příspěvek od lukasprelouc » 03.3.2011 14:59

Ahoj všici. S úspěchem jsem složil všechny zdravotní a psychologické zkoušky (při mém vzrůstu 160cm se dívím,že mě vůbec pustili :D ). Mám ale spoustu otázek.. Například, když se mám učit nazpamět všechny zastávky..je to hodně pečlivé,když mi nějaká vypadne,je to problém?..případně jestli musím znát nazpaměť v obou směrech..Jsem z toho trochu jelen. Taky nejsem uplně pražský,ale náplava,takže všechny tratě na 100% určitě neznám.. :(
Další dotaz je, jaký je plat po dobu kurzu...aktualně..Někde jsem se dočetl něco o 9tis..
A poslední otázka, jaký průměrný plat bych měl po kurzu očekávat..(chápu,že záleží na odjetých hodinách)..ale jde mi o cca průměr..v čístém hrubém..co mě napíšete,budu moc rád!
Děkuji moc!Jinak bych měl být snaaaad na Vokovicích :devilsmokin

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.10.2010 9:31

Zapomněl jsem ovšem upozornit, že zrovna ten manželský pár z poza Ládví jezdící na PA nemá na vozovnu, díky přímému metru či noční 53, časově 2x dlouhou cestu než já ze Dvorců byť on vlastně bydlí na opačné straně města. Mně přes den to cca 20 minut dá a vnoci přes 30 a z cca poloviny šlapu pěšky (návrat po půlnoci - na ranní naštěstí mohu využít služební BUS s nímž se do 20 min. vlezu, ale jede jen po 3. a 4. hodině, čili mnohdy jím přijedu zbytečně dřív a méně spím).

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od chemik » 18.10.2010 4:36

No v podstatě jsi napsal to samé, co já. Akorát jsi popsal více papíru, Milane ;)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.10.2010 1:26

Samozřejmě nejlepší i dle mne je si vybrat vozovnu nejblíže k bydlišti či s nejlepším spojením z a do něj. Ovšem poznal jsem MO kolegu bydlícího na Pražského povstání a vím i o 2 z PA bydlících v někde mezi Ládvím a sídlištěm Ďáblice. Většinou takové krkolomné kombinace jsou díky stěhování po nástupu a nechuti měnit kolektiv či typy vozů na vozovně a tedy nejčastěji obsluhovaných (zejména případ toho MO kolegy) - případně kombinace obojího. Rozhodovat se také může člověk podle stavu vozoven - zejména jejich harf a způsobu zatahování (případně výjezdů) - VO a SA jsou (nejen dle mne) přímo šílené, PA má automatické stavění při zatažení, ŽI nejrychlejší bezpečné zatažení (neobjíždí se kolem celé vozovny po objízdné koleji, ale jen kruh za vrátnicí - rychlejší může být snad jen VO, ale zpětný pohyb z ulice přes dva pruhy IAD je, dle mne, o hubu), na PA s HL a KO jsou koleje ve velmi slušném stavu. Ovšem na PA je (jak jsme zrovna nedávno s některými kolegy hodnotili) 2. nejmenší místnost pro řidiče (byť by již údajně dávno mělo být schváleno její rozšíření o sousední místnost, tak se tak stále neděje) memší mají jen v HL (ovšem tam je hned za dveřmi venku přístřešek s dalším posezením).

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká vozovna je podle vás nejlepší? Když chci být tramvaják?

Příspěvek od BerryML » 17.10.2010 22:36

Ale Chemiku, jako bys nás neznal... :wink:

Odpovědět