Úřední korespondence a rady k ní

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 27.8.2012 14:41

MM-Mikulovsky píše: - ovšem vyslechnout připomínky + zapsat si je
- předat vyslechlé připomínky OO a ty je teprve následně budou hromadně (a tím anonymně) předávat dál
Pokud OO vymyslely, že si řidiči mají zapisovat připomínky cestujících k LV, tak to je pěkná pitomost :!: To je opravdu péče OO o zaměstnance. Místo zaměstnavatele mi více práce vymyslely OO :!: Když nedokázaly OO protlačit ani obyčejnou cedulku: "Vážení cestující, řidič není zodpovědný za změny linkového vedení, proto se na něj nezlobte", tak to je vážně konec. #-o #-o Ať jdou ty naše slavné OO do :zadnice.
Ještě důležitější je, že odbory řeší věc, která jim naprosto nepřísluší. OO mají chránit zaměstnance a jejich práva při jednání se zaměstnavatelem. Odbory DP tu nejsou od toho, aby sbíraly připomínky cestujících k LV a někam je posílaly. Cestující mají dost možností, kam své připomínky poslat (ROPID, magistrát, radnice MČ). A nějaká snůška anonymních připomínek nebude mít žádnou váhu.

MŠ: Já to nechápu. Čeho se ROPID bojí :?: Když jsou ty změny k lepšímu, tak přece žádné stížnosti nebudou. :D

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.8.2012 14:01

MŠ: No, budu muset s tebou (po částečných reakcích z OO) souhlasit - a jít do protiútoku pro jednotlivce složitější cestou:
- ústně odkázat na info tel. č. a weby dpp a ropid (že jsou k nalezení na ZJŘ, případně jinde na zastávkách)
- ovšem vyslechnout připomínky + zapsat si je
- předat vyslechlé připomínky OO a ty je teprve následně budou hromadně (a tím anonymně) předávat dál


PS: A v případě napadení bude pracovní úraz - neschopnost = "třešnička na dortu", kterou zpětně přidáme do výčtu škod způsobených násilnou nepropracovanou změnou LV!

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Martin Šubrt » 27.8.2012 13:36

Jsem rád, že to tady zaměstnanci Ropidu čtou a že předložené vizitky pro informátory ihned v mailu přeposlali na DP, aby DP včas se zločinným šéfem informátorů, který si toto dovolil, zatočil ;-). Tak jen pro ilustraci řidičům tramvají, kteří by chtěli na kabiny dávat něco útočného. Raději to nedělejte. Vadí i běžná vizitka s odkazem na to, kde podat připomínky a vizitka, která má ve výjimečných případech zabránit napadení tím, že se informátor od změn distancuje...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Karosák » 27.8.2012 10:47

No chvilku mi to dalo, než jsem to rozluštil, co je a co neni fake, dík :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Bobik » 26.8.2012 23:54

Karosák píše:Já to nepobírám..tak VŽDYŤ TO JEDE JINAM! je teda akce RPD+DPP, nebo těch Sta hoven :?: Nebo, že by to byla akce taková, ....že teda nevim :lol:
Ty neznáš Infobaden? #-o :lol: :lol:
(fakenews)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od kruťák » 26.8.2012 22:11

Dovolím si poopravit odkaz:
http://www.k-report.net/discus/obrazky/80/10/748010.jpg

Mimochodem pěkná je také věta: "Postih za jízdu bez platné jízdenky může je 1000 Kč" :prase

Tita
Uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: 01.12.2005 12:36
Bydliště: Nedaleko posledního vratného trojúhelníku
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Tita » 26.8.2012 20:38

Proč by to nešlo prostě a jednoduše jako zde? Bez obrázku, bez efektů, bez veselých tvarů... Stačí jen VHODNĚ zvětšit písmo, vyvézt ve výrazné barvě, k Dopravnímu podniku připsat řidiče a je to... Případně ještě zkrátit to "Za značné omezení spojů i nekoncepční blablabla..." jenom na "Za změny v dopravě je odpovědný..." Přijde mi to celkově podstatně méně arogantní... 8-)

(foto je linkováno z příspěvku uživatele S215SL v komoře o optimalizaci na žluto-zelených, nálepky se prý objevují na zastávkách v P-9).

EDIT: odkaz opraven, nějak jsem to nezvládl :oops: Děkuji kruťákovi.
Naposledy upravil(a) Tita dne 26.8.2012 22:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Karosák » 26.8.2012 14:04

Já to nepobírám..tak VŽDYŤ TO JEDE JINAM! je teda akce RPD+DPP, nebo těch Sta hoven :?: Nebo, že by to byla akce taková, ....že teda nevim :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 26.8.2012 14:01

MM: Už se to zlepšuje, ale pořád mi to přijde jako moc textu na to, že to budeš mít na kabině a lidi budou chtít řvát...
Vem si příklad z té kamapaně co ROPID dělá. JEDE TO JINAM. Krátké výstižně a to je potřeba.

Jak to vypadý s celoupodnikovou akcí ze strany odborů? Bude nějaký ofiko leták?
Naposledy upravil(a) 9001 dne 26.8.2012 14:08, celkem upraveno 1 x.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.8.2012 13:25

Takže opětovně děkuji zdejším věcným diskuzím - zase se potvrzuje pravidlo, že opravdu "méně je více":
1.) přejmenování ROPIDU skutečně situaci více hrotilo (zejména z tohoto důvodu jsem původní podobu zde z TF smazal)
2.) méně zvýrazňování více zpřehledňuje informace
3.) telefonicky by skutečně:
a) stěžovatelé nic neviřídili
b) nebyl by zpětně dohledatelný důkaz o stížnosti a jejím obsahu

Ovšem jsem zásadně proti, aby byly (kdekoliv) uváděny pro stížnosti pouze mailové adresy - stěžovat si můžou chtít i starší osoby neovládající práci s počítači a internetem! Takže místo vyřazených telefonních čísel jsem doplnil adresy korespondenční.

Musím dodat, že (jakýkoliv) letáček musí ze zásady věci něčím zaujmou - "praštit do očí", což naopak např. u vizitky není zdaleka třeba a proto ty mohou (a v konkrétních vážných situacích by i měly) být graficky strohé!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Martin Šubrt » 26.8.2012 10:25

Milane, tou změtí zvýraznění rozzuřenost cestujícího jen zvýšíš... Promiň, je to jak obrázek od Picassa... Navíc tam zbytečně ten konflikt hrotíš přejmenováváním Ropidu a dalšími věcmi.

Pro informátory vyrábíme vizitky s kontaktními informacemi. Záměrně ne telefonickými, prtotože telefonicky na sebe lidi akorát řvou a nic se nevyřeší. Kromě toho telefon si lidé už pak mohou najít sami. A pokud nebude stačit vizitka s tím, kam se obrátit s podněty, máme vizitku omluvnou. V daleko menším počtu, prostě aby lidi věděli, že nám to není jedno, že se jim něco zhoršilo. Je ale věcí každého informátora, zda druhou vizitku použije, či ne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

jannnn
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 01.3.2010 22:33

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od jannnn » 26.8.2012 7:56

Ten chaos je opravdu hrozný, v tom se nikdo naštvaný fakt nevyzná :)

Přitom ten předešlý návrh nebyl až zas tak zlý, jen to ho to chtělo trochu zestručnit a zrušit ty omalovánky. Tady jen takový náčrt, spíchnutý mezi snídání a odchodem do práce.
bitmap.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.8.2012 23:53

Vašek píše:MM: Jsem sice pro každou špatnost, ale za grafickou úpravu a přehlednost Tvého materiálu ...
No jenže:
1.) dospěl jsem k závěru, že opravdu (jak mi tu bylo původně vytýkáno) je třeba použít krátká hesla (a nikoliv složité vysvětlování)
2.) je potřeba něčím zaujmout (a to i při použití jen černé barvy - pro jednodušší šíření)
3.) (a hlavní na závěr -) je vhodné graficky znázornit, to co způsobí změny v MHD = chaos (minimálně v jednotlivých ZJŘ s mnoha pásmovaními)!!!

Dle mne můj návrh vše uvedené 100% splňuje, ale jestli máš lepší, tak rychle s ním sem - 1. září je pouze za 6x 24 hodin (a my potřebujeme alespoň pár dní na šíření mezi kolegy)!!!

PS: Jinak ten "chaos" v mém materiálu je jen zdánlivý - čte se běžně zleva doprava a zvrchu dolů!

Vašek
Uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 15.11.2006 19:11

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Vašek » 25.8.2012 19:38

MM: Jsem sice pro každou špatnost, ale za grafickou úpravu a přehlednost Tvého materiálu uděluji reflexovské Never more.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.8.2012 17:49

Takže velmi děkuji zdejším diskuzím (a odkazům v nich), jenž mne vyhecovaly k následující podobě (a obsahu) letáčku (vhodného nejen) na zadní stranu kabiny:
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 26.8.2012 13:05, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět