Úřední korespondence a rady k ní

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.8.2012 13:16

von Š:100% souhlas (ovšem už si nemohu odpustit uvést mou obsáhlou reakci)
gabuliatko píše:....Boha, tušíte kdo všechno rozhoduje o poloze zastávky? Můžeš mít sebelepší návrh, stačí aby jedna jediná ze zainteresovaných stran řekla nevyhovuje a máš prostě smůlu. Leták na zastávce fakt nic neřeší. Nebo si myslíte, že úředník začne za základě tohoto letáku vyjednávat přesun zastávky.
Uvědomuješ si, že navržená zastávka dlouhé roky NEUSTÁLE EXISTUJE - jen má status "občasně dočasné" = technicky (normově) s ní problém nemůže být?!
Takže tvrdíš, že když úředník vymyslí blbost (navíc zdraví/život ohrožující), tak "poslušný ovčan" má "sklapnout hubu a držet krok"?
Že občan má volbu zvednout(zvýšit) nevoli k nesmyslnému rozhodnutí odpovědných a ty tím přesvědčit, ti viditelně naprosto nic neříká!!!
Zejména Jenda1989 upozorňuji, že i v ČR to ve světlých vyjímkách funguje (zejména při zachování základu úřednického návrhu, a jen jeho "kosmetické" úpravě) -jako např. na P5 k betonovým květináčům. No a přemístění jedné zastávky Dvorce základ úředního návrhu - metrolinky přece nejen zachovává, ale dokonce kvůli nim požaduje výstavbu nového zastávkového přístřešku!!!

Jó, uvědomuješ si, že:
1.) prosazuji oddálení zastávky od mého bydliště (bydlím v bloku uvnitř obratiště)?
2.) květinka (v níž je k podpisu petice za přemístění zastávky) tím podporuje, že kolem její blízkosti neprojdou její potenciální zákazníci?!
3.) přes ten nebezpečný přechod budu na tu zastávku (tak jako roky do obchodu) chodit stejně?

Asi ne, jenže přesunutá zastávka má i pro mne výhody - měla by umožňovat schování se před nepříznivým počasím, takže na ní půjdu zavčasu = obezřetně a tedy i přes nebezpečný přechod co nejbezpečněji!


Bezpečnost nebezpečného přechodu se rozhodně nezvýší tím, že přes něj budou chodit větší davy lidí - naopak to tam tak akorát někdo někoho (dříve či později) nedopatřením "pošťouchne" pod jedoucí vozidlo!
Nebezpečnost místa ve směru k nábřeží zvyšuje brzká následnost další křižovatky - tentokrát se SSZ, na kterém někteří řidiči chtějí stihnout volno či kvůli němu naprosto přehlédnou předcházející křížení s přechodem bez SSZ. Navíc k nábřeží se jede z kopce = najde se dost řidičů, kteří nedodrží max. povolenou rychlost.
Takže důvody nebezpečnosti tohoto přechodu jsou dosti podobné jako křižovatky u TRAM zastávek Motol - viz tento článek a zejména tyto názory v diskuzi pod ním:
Jan Fořt, Praha (Neděle, 19.srpna 2012, 18:44:47) píše:Ta křižovatka je totiž velimi nebezpečná - ve směru od Řep dvouproudá rovná silnice, která psychologicky láká ke svižnější jízdě, potom jedny semafory, most a druhé semafory schované za mostem. K tomu navíc třeba ostré slunce. Když se to všechno sečte dohromady, tak řidič, který tudy jede poprvé vidí první semafory a druhé už ne, protože jsou buď v zákrytu za těma prvníma, nebo schované za mostem. Nepříjemná a nebezpečná křižovatka to je...
(Autor je určitě řidičem TRAM.)
Petr Mášík, Praha (Neděle, 19.srpna 2012, 22:57:56) píše:(RE na Hana Řehková - viz níže)...a těch bouraček už tam bylo! Zábradlí několikrát vyměňovaný, sloupy semaforů ulámaný...
Ale co si budem povídat, když se tam "stříhají" světla na semaforech, tak je to hned.
Ze třech směrů to všichni kalí z kopce a nikomu se nechce brzdit.
Možná prodloužení časování semaforů by pomohlo, snat na to někdo "kompetentní" příjde !!!
S čímž naopak nesouhlasí:
Jiří Molo, Praha 10 (Neděle, 19.srpna 2012, 19:45:59) píše:Nebezpečná křižovatka? Leda tak pro pražské řidiče. Pro ně je nebezpečná každá křižovatka, obzvláště ta, která nemá semafory. A nekázeň řidičů je taky na místě. Nikdo tam nejezdí 50-kou, ale jezdí jak prasata a pak se diví.
(Autor by měl být řidičem BUS MHD.)
Hana Řehořová, Praha (Neděle, 19.srpna 2012, 22:07:07) píše:Já znám místo nehody dobře, jezdím tam často. Křižovatka je to přehledná, jsou tam semafory, je tam odbočovací pruh, tak mi to hlava nebere.
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 30.8.2012 13:33, celkem upraveno 3 x.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od gabuliatko » 30.8.2012 13:13

von Špilberk píše:#-o Ale o tom to právě je, že je celé Česko tam, kde je, protože tady spousta věcí nefunguje. A úřady a politici si dělají, co chtějí, a názory lidí nikoho nezajímají :!: To se můžou zrušit i všechny volby, stejně jsou na nic. To je stejné, jako když tu někdo hlásal, že korupce prostě je a nezbavíme se jí. (A tak buďme potichu a smiřme se s tím.) A proč jsme tam, kde jsme :?: Je to tak právě proto, že občané jsou pasivní. A čím pasivnější lidé budou, tím to bude horší.
Složí se pisatelé na náklady spojené s navrhovaným řešením? Odpovídá navrhované řešení všem předpisům o trvalé zastávce? Zeptal se někdo nějaké alespoň trochu kompetentní osoby zda existuje nějaký důvod PROČ by na popisovaném místě NEmohla být?
Osobně si myslím, že to že je tam co je, má nějaký důvod. (klidně i třeba trucpodnik) A taky si myslím, že takovéhle letáky "lidé nebuďte blbí, když zařvete, zastávka bude támhle" tomu jen ublíží než pomohou.
(osobně mne trápila zast. sídliště Zličín tak jsem po důvodech pátral a našel je, tady mi to je putna, tak budu šetřit nervy)

V době kdy kamarád zavolá kamarádovi a ulice se osadí značkou zákaz vjezdu demokracie moc nefunguje.

EDIT: von Špilberk: zajímalo by mne jak chceš demokraticky bouchnout, ale prosím do OT tématu (podotýkám, že se na vládnutí v Praze podílí jak ODS tak ČSSD)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 30.8.2012 13:09

To je pravda. Však naštvanost lidí taky pěkně roste. A až to "bouchne" tak se budou "ti nahoře" divit. Jde jen o to, že se nesmí uvažovat takto poraženecky, to by se "těm nahoře" líbilo nejvíc. Ono to nakonec vyjde. 8-)

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Jenda1989 » 30.8.2012 13:00

von Špilberk píše:#-o Ale o tom to právě je, že je celé Česko tam, kde je, protože tady spousta věcí nefunguje. A úřady a politici si dělají, co chtějí, a názory lidí nikoho nezajímají :!: To se můžou zrušit i všechny volby, stejně jsou na nic. To je stejné, jako když tu někdo hlásal, že korupce prostě je a nezbavíme se jí. (A tak buďme potichu a smiřme se s tím.) A proč jsme tam, kde jsme :?: Je to tak právě proto, že občané jsou pasivní. A čím pasivnější lidé budou, tím to bude horší.
Nu ale jak jsem napsal již výše v Plzni pasivní nebyli a nebylo to stejně nic platné. V P5 se sepsala petice na zachování l.č. 123, 130 a 217 a též nic!!!! Aby to nevypadalo, že jsem proti, to vůbec ne, ale jen vidím, že i když lidé chtějí něco zlepšit či zachovat a napíší k tomu petici, kde se v hojném počtu podepíší, tak stejně je to nakonec pro kočku neb úředníci na tom hledají hnidy nebo to rovnou někam zastčí!!!! No a zákon o referendu, který schválila naše ctěná PS je taky pěkně nevyvedenej "kousek".

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 30.8.2012 12:51

#-o Ale o tom to právě je, že je celé Česko tam, kde je, protože tady spousta věcí nefunguje. A úřady a politici si dělají, co chtějí, a názory lidí nikoho nezajímají :!: To se můžou zrušit i všechny volby, stejně jsou na nic. To je stejné, jako když tu někdo hlásal, že korupce prostě je a nezbavíme se jí. (A tak buďme potichu a smiřme se s tím.) A proč jsme tam, kde jsme :?: Je to tak právě proto, že občané jsou pasivní. A čím pasivnější lidé budou, tím to bude horší.

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Jenda1989 » 30.8.2012 12:14

von Špilberk píše:gabuliatko: A já jsem snad napsal, že to leták vyřeší? Leták lidi upozorňuje na problém a ti pak mohou podepsat petici, která vznikla nezávisle na MMM. A je možné, že řada lidí by si nevšimla petice, kdyby si nevšimla letáků. To je celé.
A že se do toho tak míchám, ty věříš že když by lidi náhodou sepsali petici a podepsali se pod ní v dostatečném množství, že tou peticí se na radnici budou zabývat? To není jako ve Švýcarsku, kde se o věcech regionálního nebo celonárodního významu rozhoduje v referendu či formou petic a radní na to dají!!!! Nemusíme chodit daleko. Podívej se jak zametli v Plzni s lidmi kteří nechtěli kulturní "obludárium" u Americké třídy. Pod peticí bylo podepsáno víc jak 15000 lidí a oni jim skoro 3000 vyškrtali s tím že "došlo k pochybení z jejich strany při podpisu" a je to!!!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 30.8.2012 11:43

gabuliatko: A já jsem snad napsal, že to leták vyřeší? Leták lidi upozorňuje na problém a ti pak mohou podepsat petici, která vznikla nezávisle na MMM. A je možné, že řada lidí by si nevšimla petice, kdyby si nevšimla letáků. To je celé.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od gabuliatko » 30.8.2012 11:34

von Špilberk píše:Já ty letáky ve Dvorcích také viděl. A také se mi zdají dobré. A že by se daly napsat lépe :?: Samozřejmě ano :!: Ale nejdřív to musí někdo napsat jako první a teprve potom může přijít deset "generálů", kteří by to dokázali lépe. To je přece normální. 8-)
Boha, tušíte kdo všechno rozhoduje o poloze zastávky? Můžeš mít sebelepší návrh, stačí aby jedna jediná ze zainteresovaných stran řekla nevyhovuje a máš prostě smůlu. Leták na zastávce fakt nic neřeší. Nebo si myslíte, že úředník začne za základě tohoto letáku vyjednávat přesun zastávky.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od willyjeff » 30.8.2012 11:27

Proboha, tohle už je moc. Nejen že se to nedá číst, ale ještě si dovoluješ urážet? Takže lidi, co s tebou nesouhlasí, mají nižší vzdělání a ještě komplex k tomu? Mám na jazyku něco peprnějšího, ale nechci si kazit volný den zrovna tebou.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.8.2012 11:26

9001: Nó, tak jestli fořtík má (stejně jako já), narozdíl od nejednoho "pouze" vyučeného ovšem velmi schopného instruktora, maturitu, tak se SKUTEČNĚ OHROMNĚ VELICE OMLOUVÁM, ale to nic nemění na tom, že se chová a vyjadřuje jako BURAN Z VELKOMĚSTA!
Přesně kvůli takovýmhle "pražským všeználkům", kteří "imrvere" pochybují o hmatatelných důkazech (viz nehody na příslušném přechodu mezi novými BUS zastávkami Dvorce) jsou Pražáci ve zbytku republiky "tak oblíbení"!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 30.8.2012 10:11

Já ty letáky ve Dvorcích také viděl. A také se mi zdají dobré. A že by se daly napsat lépe :?: Samozřejmě ano :!: Ale nejdřív to musí někdo napsat jako první a teprve potom může přijít deset "generálů", kteří by to dokázali lépe. To je přece normální. 8-)

Filip

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Filip » 30.8.2012 8:55

Na té zastávce ve Dvorcích to považuji za dobrý nápad. Jestli je to práce opravdu pana MM, tak klobouk dolů. Dobře napsané.
Jinak na můj dotaz ohledně linky 173, mi přišla odpověď z ROPIDu, že ty 4 spoje v pracovní dny tam jsou pro důchodce, aby nemuseli chodit pěšky. Rozsah provozu ovšem od 7:30 do 14:30 :shock:
MM - Doufám, že se někdy potkáme, budoucí kolego z Pankráce. :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 30.8.2012 8:41

MM: Kecáš? Ty máš VŠ? :shock: Tím se bohužel potvrzuje kvalita našeho školství...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od gabuliatko » 30.8.2012 7:11

MM-Mikulovsky píše: Opět se mi potrzuje přesvědčení, že tu "někdo" má (čím dál viditelněji) OBROVSKÝ kompex ze svého nižšího vzdělání - přitom já se svým nikde nechlubím, protože jej ani za žádné "terno" nepovažuji!
Myslím, žes trochu (hodně) přestřelil.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.8.2012 2:28

Fořtík píše:
MM-Mikulovsky píše:DOVOLUJI SI UPOZORNIT, ŽE MNOU PREZENTOVANÝ NÁVRH O SPRÁVNÉ POLOZE ZASTÁVKY DVORCE 118 OD SMÍCHOVA A NEBEZPEČNOSTI PŘÍSTUPU KE ŠPATNĚ PŘIPRAVENÉ TÉTO ZASTÁVCE JE TOTOŽMÝ S MIXÍKOVÝM NÁZOREM :!: :!: :!:
PS: Nějak nevím proč opět mlčí (či spíše tu není přítomen)?
To si upozorňuj, Tvůj názor Ti nikdo nebere, já se směju tomu, že píšeš, jako mimozemšťan... Například nerozumím tomu, proč je v Tvé větě "MNOU" (asi sebestřednost - z diskuse jasně vyplývá, že jde o tvůj názor, tímto si akorát mastíš ego) a "TÉTO" (to je navíc ještě zvýrazněno)...

Když budeš psát jak tydýt, tak nechtěj, aby lidé Tvým textům porozumněli. A když je nepochopí, těžko Ti dají za pravdu...
Opět se mi potrzuje přesvědčení, že tu "někdo" má (čím dál viditelněji) OBROVSKÝ kompex ze svého nižšího vzdělání - přitom já se svým nikde nechlubím, protože jej ani za žádné "terno" nepovažuji!
Jinak dovolím si i na zcela nesmyslné narážky odpovědět:
1.) "TÉTO"
a) Jak je zvýrazněno (proti okolnímu textu) :?:
b) Někdo by bez příslušné spěcifikace zájmenem mohl myslet, že se zmiňuji např. o nástupní zastávce v obratišti Dvorce či o protisměrné zastávce l.118 ke Smíchovu :!:
2.) "MNOU" PREZENTOVANÝ
- Představ si, že petice v Květince tu měla v okolí kolovat ještě před mým vyvěšením plakátků na zastávkových sloupcích či mixík tu názor také prezentoval, aniž by věděl o mém = několik lidí nezávysle na mne dospělo ke stejným (obdobným) názorům jako já je zde prezentující. Z:idea:
- Bez určení jaký názor by někdo mohl vnímat, že se bavím např. o návrhu von Š (nájezd 124 do současné výstupně manipulační NAD) (-X

Odpovědět