Úřední korespondence a rady k ní

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od cwapa » 03.2.2016 22:33

MMM - že tě to baví, dostal jsi jasnou odpověď od trainzjohny a ten tvůj styl psaní je děsný. Nemůžeš psát normálně jako každý?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.2.2016 22:01

9001 píše:.....
Řidič v Plzni co odmítl projet tramvají zákazem vjezdu moc dobře nedopadl...
Tento případ neznám - můžeš nějak přiblížit?

Zejména, když:
1.) jsem opakovaně DPP učen, že porušení signálu stůj na tzv. čočkách (= potažmo u IAD tzv. tříbarevné signalizaci) může povolit/přikázat jen PČR (to samé musí tedy platit i na DZ)
2.) vím, že na křižovatce Těšnov je ve směru od Florence DZ "přikázaný směr jízdy rovně" s dodatkem "VLEVO A VPRAVO JEN MHD" (vlevo jezdí manipulačně BUS a vpravo vedou manipulační oblouky TT), že když jeden BUS kolega PDA hlásil, že uvedený dodatek chybí a on ten přikázaný směr jízdy neporuší, tak mu PDA nařídil jiný delší manipulační obrat dodržující DZ :!:

PS: Osobně jsem již opakovaně tzv. projel s TRAM DZ, pod níž chyběl dodatek s výjimkou pro TRAM/MHD, ale pokaždé jsem při prvním vědomém porušení dané DZ tento stav nahlásil PDT a nejpozději do pár dní tam byl příslušný dodatek opět instalovaný :!:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.2.2016 21:45

trainzjohny píše:
MM-Mikulovsky píše:...JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE MUSÍ (ZE ZÁKONA) EXISTOVAT NĚJAKÝ NÁROK NA DŘÍVĚJŠÍ (PROTI PŘÍSLUŠNÉ SMĚRNICI ZAMĚSTNAVATELE) VÝMĚNU ODĚVNÍ SOUČÁSTKY, POKUD TA PŘESTALA ODPOVÍDAT "POTŘEBÁM" ZAMĚSTNANCE :!:

MŮŽE TU NĚKDO UVEŘEJNIT NĚČÍ ZKUŠENOST S TOUTO PROBLEMATIKOU:?:
Předně neřvi a přečti si tu směrnici, když už chceš šířit takové bludy. Ze zákona taková věc být nemusí, stačí používat mozek. I přímo naše směrnice umožňuje mimořádné odebrání a i u nás na oddělení jsme už pár lidí co výrazně zhubli nechávali docela solidně vybavit novýma věcma.
1.) to, že je ze směrnice daná nějaká možnost mimořádného fasování oděvu samozřejmě vím, ale ta směrnice je hrozně obsáhlá a nepřehledná Z:arrow: nejsem si jist jak se v takových situacích postupuje a na co se vztahují a tímto jsem prosil znalé o jasný (a pokud možno stručný) popis :!:
2.) Máš opravdu jistotu, že ta možnost (resp. za určitých podmínek zaměstnavatelova povinnost) mimořádného fasování oděvu nevyplývá právě ze zákona :?:
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 03.2.2016 22:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 03.2.2016 21:02

MM a PV: Jděte do toho pánové :lol:

Řidič v Plzni co odmítl projet tramvají zákazem vjezdu moc dobře nedopadl...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od trainzjohny » 03.2.2016 20:53

MM-Mikulovsky píše:...JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE MUSÍ (ZE ZÁKONA) EXISTOVAT NĚJAKÝ NÁROK NA DŘÍVĚJŠÍ (PROTI PŘÍSLUŠNÉ SMĚRNICI ZAMĚSTNAVATELE) VÝMĚNU ODĚVNÍ SOUČÁSTKY, POKUD TA PŘESTALA ODPOVÍDAT "POTŘEBÁM" ZAMĚSTNANCE :!:

MŮŽE TU NĚKDO UVEŘEJNIT NĚČÍ ZKUŠENOST S TOUTO PROBLEMATIKOU:?:
Předně neřvi a přečti si tu směrnici, když už chceš šířit takové bludy. Ze zákona taková věc být nemusí, stačí používat mozek. I přímo naše směrnice umožňuje mimořádné odebrání a i u nás na oddělení jsme už pár lidí co výrazně zhubli nechávali docela solidně vybavit novýma věcma.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od P_V » 03.2.2016 20:50

MM-Mikulovsky píše:#-o Já už fakt nevím, kdy je či není TT dle zákonů ČR součástí PK:
...
TENTO ZÁKON NEZNÁ TT NA ZVÝŠENÉM PÁSU (často končícího od kolejnice dále než je uvedena od ní hranice TT v úrovni vozovky), KTERÝ JE SOUČÁSTÍ PK :!:
To asi bude to "samostatná tělesa drah".

Ale dobré zjištění, tramvaj se nemusí řídit silničními značkami, například kulaté omezení rychlosti. Taky nemusí dávat přednost a to ani při vyjíždění z místa mimo PK, protože vlastně nikdy na PK nevjede. Vytisknout, zalaminovat a vozit s sebou.
Naposledy upravil(a) P_V dne 03.2.2016 20:54, celkem upraveno 2 x.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.2.2016 20:37

#-o Já už fakt nevím, kdy je či není TT dle zákonů ČR součástí PK:
zákon 13/1997Sb. o pozemních komunikacích píše:§ 14
.....
odst. 2) Součástmi ani příslušenstvím dálnice, silnice a místní komunikace nejsou
.....
odrážka b) nástupní ostrůvky, označníky zastávek a čekárny linkové osobní dopravy a hromadné veřejné dopravy, trolejová vedení a jejich sloupy, provozní a technická policejní zařízení,
c) úrovňové přejezdy drah bez závor do vzdálenosti 2,5 m od osy krajní koleje a úrovňové přejezdy drah se závorami ve vzdálenosti mezi závorami, zařízení k zabezpečení přejezdů drah, kolejový svršek tramvajové a železniční dopravy v úrovni vozovky do vzdálenosti 0,5 m od vnější hrany kolejnice, samostatná tělesa drah,
........
TENTO ZÁKON NEZNÁ TT NA ZVÝŠENÉM PÁSU (často končícího od kolejnice dále než je uvedena od ní hranice TT v úrovni vozovky), KTERÝ JE SOUČÁSTÍ PK :!:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.2.2016 19:15

hned na úvodní stránce Seznamu mne zaujal titulek:
ZA PŮL ROKU 15 KILO DOLE? ŘIDIČKA TRAMVAJE PATRÍCIA (37) TO DOKÁZALA!
uvnitř článku jsem došel po "narážku" na situaci, kterou muselo řešit několik kolegů i mužského pohlaví:
http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/diety-a-hubnuti/43538-za-pul-roku-15-kilo-dole-ridicka-tramvaje-patricia-37-to-dokazala píše:....A tak jediné, co ji teď z hlediska oblečení může trápit, je to, že jí je velká pracovní uniforma. „Třeba bunda se bohužel obměňuje jednou za čtyři roky. V té, co mám, tak vypadám trochu jak blázen,“ říká.
.....
JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE MUSÍ (ZE ZÁKONA) EXISTOVAT NĚJAKÝ NÁROK NA DŘÍVĚJŠÍ (PROTI PŘÍSLUŠNÉ SMĚRNICI ZAMĚSTNAVATELE) VÝMĚNU ODĚVNÍ SOUČÁSTKY, POKUD TA PŘESTALA ODPOVÍDAT "POTŘEBÁM" ZAMĚSTNANCE :!:

MŮŽE TU NĚKDO UVEŘEJNIT NĚČÍ ZKUŠENOST S TOUTO PROBLEMATIKOU :?:
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 03.2.2016 20:51, celkem upraveno 1 x.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od gabuliatko » 16.10.2015 9:19

MM-Mikulovsky píše:když orgán vymýšlí "ptákoviny", tak se mu musí odporovat
Problém není v orgánovi ale v udavači. Diskutuj s udavačem a ne s orgánem, ten je v tom nevinně, jen hájí práva udavače. Orgánovi je šumák kdo stojí na soukromém dvoře a rozhodně nemá vzdělání na to aby posuzoval nějakej katastr.
Prostě paní se nelíbí že tam stojíš tak si pozvala orgána aby Tě vyhodil. O čem chceš diskutovat?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od P_V » 15.10.2015 22:53

9001: V čem udělal MMM blbost? V tom že se stavil na nezávazný pokec s orgány a byl argumentačně slabší?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 15.10.2015 22:25

Podívej se na služební auta DP... Vzor povolení má většina za sklem 8-)

Navíc v době tabletů, chytrých telefonů a všeho není problém to doložit on line náhledem do katastru :lol:, když bude někdo hodně prudit...

K tomu tvému původnímu případu. Proč auto nebylo po vyložení aparatury odstaveno do podzemních garáží?

No, ale realita je taková, že někdo poruší zákon a pak se hádá...Viz nachytaný řidič jedoucí 180 po dálnici a začně se kroutit... To samé přecházení na červenou...

Chlapsky přiznat, že si udělal blbost je asi hodně těžké že?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.10.2015 21:58

gabuliatko píše:
MM-Mikulovsky píše:PS: Já jsem se s těmi příslušníky MP dal do diskuze/polemiky
Nezlob se, ale s orgánem se nepolemizuje. To se pak nediv, že na napomenutí řidiče všichni kašlou.
Na vjezd do vnitrobloku más buď povolení nebo smůlu když Tě někdo chytí. Diskutovat není o čem, to by pak všichni mohli parkovat všude s výmluvou že jedu naložit známýho co špatně chodí. Doba rozumného chování lidí skončila a co čech to udavač. Bohužel.
když orgán vymýšlí "ptákoviny", tak se mu musí odporovat - rozhodně se mu je nesmí odsouhlasit podpisem a musí se je "hnát" k nadřízené instanci, protože v opačném případě si "necháváš kálet na hlavu" :!:

zrovna nedávno byly v ČT dvě reportáže, o tom, že PČR špatně vyhodnocuje prohřešky či příčiny nehod řidičů a tito díky tomu mohou uniknout oprávněnému trestu, protože ten prohřešek nebyl správně (dle předpisů) zjištěn a zadokumentován - např. hloubka dezénu pneu (protože daný příslušník ani neví, kde ta se měří - na hraně pneu to fakt není) :!:

a kdo takové povolení vydává a jak vypadá (co musí obsahovat) a to jako i majitel bloku budov si pro své auto také jej musí zařídit, aby jej MP nepokutovala, protože jak by jí měl na místě doložit, že je vlastník toho bloku budov :?: #-o :lol:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od P_V » 15.10.2015 21:10

MM-Mikulovsky píše:Vnitroblok určitě není PK
Podle mě je to účelová komunikace. Stejně jako třeba parkoviště před supermarketem.
MM-Mikulovsky píše:Odpovědí mi bylo, že příčinozu je právě to uvedení zákazu přesahu vyznačeného parkovacího místa ve vyhlášce a nikoliv přímo v zákoně :!:
Když se nemohou řídit vyhláškou, která zakazuje přesahovat parkovací místo, tak by se přeci zároveň i neměli řídit jinou (městskou) vyhláškou, která to parkovací místo povolila namalovat méně než 3,5 m od kolejí, což je limit daný ze zákona.
Prostě se cajti vymlouvali.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 15.10.2015 20:50

G: Přesně. Navíc si dokážu představit diskuzi MM a MP :lol:

Má chlapsky přiznat, že udělal blbost a jít dál...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od gabuliatko » 15.10.2015 20:45

MM-Mikulovsky píše:PS: Já jsem se s těmi příslušníky MP dal do diskuze/polemiky
Nezlob se, ale s orgánem se nepolemizuje. To se pak nediv, že na napomenutí řidiče všichni kašlou.
Na vjezd do vnitrobloku más buď povolení nebo smůlu když Tě někdo chytí. Diskutovat není o čem, to by pak všichni mohli parkovat všude s výmluvou že jedu naložit známýho co špatně chodí. Doba rozumného chování lidí skončila a co čech to udavač. Bohužel.

Odpovědět