Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 26.8.2021 21:31

Bobik píše:
26.8.2021 20:32
- co máš po očkování? Protilátky. Co máš po prodělání nemoci? Protilátky. Proč se vlastně to očkování provádí? Abys získal protilátky.
Že se v ČR z nějakého záhadného důvodu očkovaný bere jako "imunní", aniž by se zjišťovala nějaká, jakákoli, hladina protilátek a že se člověk s protilátkama po prodělání ignoruje, jako by vůbec žádné nikdy neměl, přičemž očkovaný bere, jako by jich měl potřebný dostatek, je věc jiná. Navíc na hlavu postavená, zejména pokud se argumentuje, že se protilátky po prodělání nemůžou uznat, jelikož nepanuje shoda na výši jejich hladiny - a po očkování můžou, aniž by zároveň nějaká shoda na výši hladiny vůbec byla?
Hele tohle je celkem zajímavý...
Že člověk po očkování má protilátky je celkem známá věc a že člověk po prodělání celkem často znova onemocní je taky známo, takže co je na tom na hlavu postavené ?
Že je očkovaný brán jako "imunní", a to nejen v ČR,tak přece nemůže být vůbec překvapivé...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 26.8.2021 21:23

Petrpes píše:
26.8.2021 19:04
Nejlepší na celé věci je, jak jsou rouškaři naprosto nervózní a vyplašení...
Naopak antirouškaři v klidu
Stále dokola tu čtu podobné výstřiky vyděšených antirouškařů ve smyslu "všichni nás chtěj zabít", takže klid bych u vás fakt nečekal... :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 26.8.2021 20:32

MPL píše:
26.8.2021 17:10
a odvozuje od toho zbytečnost celého systému očkování
A tohle je právě problém v diskusi s tebou. Motáš do toho vlastní smyšlenky, vidíš je to, co vidět chceš a neposloucháš, co ti kdo říká.

Viz třeba ten Izrael - co máš po očkování? Protilátky. Co máš po prodělání nemoci? Protilátky. Proč se vlastně to očkování provádí? Abys získal protilátky.
Že se v ČR z nějakého záhadného důvodu očkovaný bere jako "imunní", aniž by se zjišťovala nějaká, jakákoli, hladina protilátek a že se člověk s protilátkama po prodělání ignoruje, jako by vůbec žádné nikdy neměl, přičemž očkovaný bere, jako by jich měl potřebný dostatek, je věc jiná. Navíc na hlavu postavená, zejména pokud se argumentuje, že se protilátky po prodělání nemůžou uznat, jelikož nepanuje shoda na výši jejich hladiny - a po očkování můžou, aniž by zároveň nějaká shoda na výši hladiny vůbec byla?

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 26.8.2021 20:31

Nápodobně, rouškaři jsou ti jediní správní a ostatní jsou vrazi 🤣
Všechny ostatní názorové proudy jsou špatné, jen rouška svatá je jediná modla 🙈

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od XSC » 26.8.2021 20:03

Když vidím tu nutkavost některých nerouškařů stále opakovat, jak oni jsou skvělí, že všechno pochopili a ostatní jsou jen ovce, tak bych být tebou moc nemluvil. Přesně takhle se chová vnitřně nervózní člověk - neustále má potřebu své kroky někomu vysvětlovat, případně rovnou vnucovat.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 26.8.2021 19:04

Nejlepší na celé věci je, jak jsou rouškaři naprosto nervózní a vyplašení...
Naopak antirouškaři v klidu :devilsmokin

Ale krásně nám to rozděluje společnost, lépe než pán na hradě 🤣

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 26.8.2021 17:10

Bobik píše:
26.8.2021 15:33
To byl nějaký rozhovor s izraelským zdravotníkem, už si bohužel nevzpomínám, kde jsem to četl, snažil jsem se to nají, leč marně (asi Echo, ale fakt nevím). Nicméně ten údaj vycházel z toho, že Izraelci i lidi s protilátkama uznávají jako očkované ("jenom" opíchaných mají méně). Zatím tahle metodika platí do konce roku (jak u protilátek, tak i u očkování) a "pak se uvidí".
Aha.
Tak jestli ten problém s nárůstem nakažených nebude nějak souviset s tím, že za "očkované" jsou považováni i ti, kteří očkování neprodělali. Pak je ale celá tahle diskuze o ničem. To můžeš rovnou započítat mezi očkované všechny, kteří prodělali chorobu skrytě, jejich počet si vycucat z prstu a následně napsat, že v ČR je "očkovaných" 90% populace.

Takže zpátky, vraťme se do toho Izraele - pokud tu někdo argumentuje Izraelem s "proočkovaností" 88% a odvozuje od toho zbytečnost celého systému očkování, jde o, řekl bych, "neplatný argument", protože Izrael takovou proočkovanost nemá.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 26.8.2021 15:33

MPL píše:
25.8.2021 20:04
jak to, že jsou všichni nuceni dodržovat maximální rychlost na silnici i v době, kdy široko daleko nikdo není? Jak to, že musíme mít řidičský průkaz a to i ti, kteří objektivně řídit auto umí? Jak to, že zastavujeme na červenou i když je křižovatka prázdná? Proč neprotestuješ proti těmto "omezením", když proti rouškám a respirátorům ano?
Ale to se pleteš, proti třeba těm červeným protestuju silně, neboť jsou nesmyslný a považuju za naprostou blbost, aby semafor buzeroval v době slabého až nulového provozu. K něčemu takovému semafor určený není a že ho politici zneužívají z důvodů vlastní lenosti a neschopnosti úplně stejně jako ty roušky mi vadí silně.
Jinak opět motáš fůru nesouvisejícich věcí - maximální rychlost a svítící semafor v nějaký zapadlý uličce v noci jsou nebe a dudy. Jsou dvě možnosti, buď rozdíl nechápeš, což by bylo velmi smutné, ale to si nemyslím, blbej nejsi. Takže to děláš schválně a účelově.
MPL píše:
25.8.2021 20:04
Ta 88% proočkovanost v Izraeli je z jakého zdroje, prosím? Můžeš ho sem dát? Já takové informace nikde nenašel. Předem děkuji.
To byl nějaký rozhovor s izraelským zdravotníkem, už si bohužel nevzpomínám, kde jsem to četl, snažil jsem se to nají, leč marně (asi Echo, ale fakt nevím). Nicméně ten údaj vycházel z toho, že Izraelci i lidi s protilátkama uznávají jako očkované ("jenom" opíchaných mají méně). Zatím tahle metodika platí do konce roku (jak u protilátek, tak i u očkování) a "pak se uvidí".

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 26.8.2021 14:42

Nijak nezpochybňuji odkazované studie a věřím, že to, co tam popisují, jsou fakta a DLOUHODOBÉ nošení roušek a respirátorů může mít negativní vliv na zdraví člověka.
A teď to podstatné: co si autoři oněch studií představují po pojmem DLOUHODOBÉ NOŠENÍ?
Tady jsme v diskuzi o "rouškách v MHD", tedy o povinnosti mít nasazený respirátor po dobu přepravy, tedy 2x denně několik desítek minut.

Každý z diskutujících si pod pojmem DLOUHODOBÉ představí něco jiného. Jeden klidně i 2x denně 5 minut po celý rok. Nekdo jiný třeba 6 hodin denně v pracovní dny, někdo další něco jiného. Co si pod pojmem "DLOUHODOBÉ nošení" představují autoři oněch studií a článků jsem se nedozvěděl.

Pokud to tam někde je v originálních dokumentech napsané, tak se omlouvám a "znalci" ten údaj jistě předají i ostatním (samozřejmě s odkazem na zdroj odkud pochází). Pak se můžeme bavit o tom, zda jsou tyto studie relevantní pro povinnost nosit respirátor v MHD.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 26.8.2021 11:54

Vyjímečně máš pravdu, tenhle fake koluje jen s drobně pozměněnými údaji už víc než rok... :lol:
https://www.technocracy.news/blaylock-f ... e-healthy/

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 26.8.2021 11:20

Podle rouškařů je to samozřejmě fake 🙈
Jediné správné informace hledejte v médiích agenta Bureše ‼️

NĚMEČTÍ VĚDCI PUBLIKOVALI DALŠÍ ZÁVAŽNÁ VAROVÁNÍ K DLOUHODOBÉMU NOŠENÍ ROUŠEK A RESPIRÁTORŮ

https://zdravi.doktorka.cz/nemecti-vedc ... espiratoru

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 26.8.2021 6:51

demon píše:
26.8.2021 6:31
trainzjohny píše:
25.8.2021 13:39
...mýlit se je lidské.
Tak se omluv a je to v klidu. Nemusí bejt každej epidemiolog, máš na to právo... :wink:
No tak znovu, pro démona co neumí číst, dal jsem ti jasný popis toho co bylo zcela nelogické (příklad s nákupním centrem), když tak mi jako fundovaný epidemiolog (což já proti tobě opravdu nejsem) vysvětli proč to logické bylo a já se rád poučím a i omluvím, že mě to nenapadlo, ale důvod že tomu démon věří, protože věří všemu není důvod k omluvě mé, ale tvé, což ty ale neumíš, ty meleš své a když jsi vyargumenován urážíš a nebo mlčíš.
trainzjohny píše:
10.8.2021 18:58
demon píše:
10.8.2021 18:28
Ve zmíněný studii šlo o stěry z pevných povrchů, takže pokud z toho někdo dělá závěry, že není-li funkční virus na tlačítku, je respirátor zbytečný, tak nejenže o způsobech přenosu viru nic netuší, ale ještě ze sebe veřejně dělá blbce... [-o<
"Do speciálních odběrových sad stírali tyčinkou různé povrchy – madla eskalátorů, tlačítka, tyče –, ale rovněž v prostorách MHD instalovali speciální zařízení, jež filtrovalo vzduch." kdo ze sebe dělá blbce ?! Démon, který opakovaně dokazuje, že buď čte jen půlku, nebo má nějaký selektivní problém na mozku.

kdyžtak tady máš celou metodiku popsanou
Jinak klidně tu omluvu vem i s tím, jak jsi psal, že sebe dělám blbce, když si ho sebe uděla ty, tím že neumíš pochopit psaný text a vidíš v něm jen to co se ti hodí.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 26.8.2021 6:31

trainzjohny píše:
25.8.2021 13:39
...mýlit se je lidské.
Tak se omluv a je to v klidu. Nemusí bejt každej epidemiolog, máš na to právo... :wink:
Bobik píše:
25.8.2021 16:14
Mimochodem perlička k Izraeli - je tam proočkovanost asi 88% - a i přesto se tam najdou hlasy, že je to málo a že opatření nelze zrušit, protože....
Někdy minulej tejden měli 62%, takže máš zjevně špatný data.
Jsou tam ortodoxní, který se stejně jako tady Volňásci odmítají očkovat, tak je to kosí. Nic překvapivýho. Do toho je Delta prostě větší mrcha než ty předchozí, takže se můžou nakazit i očkovaní. Zase nic překvapivýho, aby z toho mohl někdo dělat precedens.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 25.8.2021 20:11

trainzjohny píše:
25.8.2021 13:39
Nemám, ale jsem alergický na kecy typu když se všichni očkují bude dobře, v Izraeli jsou naočkovaní silně a stejně už měsíc počet nových případů setrvale roste, tak to asi úplně očkování nepomáhá. A to už píchají i třetí očkovací dávku.
Mmch pro srovnání : na našich 10,5 miliónu byl byla maxima průměru cca 12000/den a cca 15000 denně, Izrael po velké očkovací kampani, s jeho 9,5 milióny obyvateli měl včera přes 12000 nových nakažených při průměru 7000 nových nakažených za den ... podle mě to tam budou brzy omezovat ještě víc než my tady, očkování, neočkování, takže asi zase tak úplně nepomáhá proti opatřením, protože i s očkováním se klidně nakazíš, ano méně nebezpečně, ale stejně to nepomůže k uvolnění, což tvrdíš ty.
Víš přesně kolik % lidí je v Izraeli 14 dní po druhé dávce dvoudávkového schématu a po první dávce jednodávkového schématu? Kolik, prosím?
Pokud já byl schopen nějaká čísla najít, je to kolem cca 70 - 75%. A pročti si potřebné procento proočkovanosti proti jiným nemovcem, aby bylo dosaženo kolektivní imunity. Proti spalničkám to číslo je nad 95%. Takže současná "proočkovanost" Izraele je stále ještě hluboko pod hranicí kolektivní imunity.
Kromě toho Izrael uvolnil výrazně protiepidemická opatření začátkem léta, kdy byla proočkovanost méně než 60%. Vím, že se to nebudeš číst rád, ale jsem přesvědčen o tom, že to bylo předčasné (stejně jako uvolnění v ČR v létě 2020).
Ano, psal jsem, že až bude proočkováno dost lidí na kolektivní imunitu, bude možno opatření zrušit. Kolik je to "dost" já osobně nevím (nejsem imunolog ani epidemiolog), ale odhaduji to někde nad 85 až 90 % lidí. A k tomu máme daleko my i Izrael.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 25.8.2021 20:04

Bobik píše:
25.8.2021 16:14
MPL píše:
23.8.2021 14:21
A tak jsem se ptal konkrétně tebe, kolik lidí by muselo zemřít, abys akceptoval omezení svého osobního pohodlí, já se neptal na "oficiání tabulky".
Odpovíš mi na takto položenou otázku?
Účelově zavádějící, podpásová, návodná otázka. A navíc blbá. Asi jako kdybych se zeptal já tebe, kolik lidí by muselo umřít na silnicích, abys akceptoval omezení svého pohodlí a byl pro zavedení povinné třicítky úplně všude. No schválně, kolik?
Děkuji ti za vysvětlení. Pochopil jsem z něj, že podle tebe čísla "nebyla závažná" a když se zeptám, jaká čísla teda považuješ za závažná, je to (tvými slovy) otázka zavádějící, podpásová a navíc blbá. Nemám, co bych dodal.
Navíc evidentně nechápeš, či odmítáš pochopit, nebo přijmout, jak to v demokracii funguje - funguje to tak, že ty mě sice můžeš omezit, ale nejdřív musíš jasně a nezpochybnitelně prokázat smysl a účel. Ty, protože presumpce nevinny. A pokud to neprokážeš, tak sice můžeš zkoušet nějaké citové vydíraní a podobný žvásty, ale máš smůlu. Čili slovy klasika - může se ti to nelíbit, můžeš proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tím můžeš dělat.
Sice nemáš pravdu, ale budiž. Sám jsi začal používat příměry s dopravou, tak teď dovol mě použít taky jeden. Když tedy máme takovou demokracii, jak si ji představuješ, jak to, že jsou všichni nuceni dodržovat maximální rychlost na silnici i v době, kdy široko daleko nikdo není? Jak to, že musíme mít řidičský průkaz a to i ti, kteří objektivně řídit auto umí? Jak to, že zastavujeme na červenou i když je křižovatka prázdná? Proč neprotestuješ proti těmto "omezením", když proti rouškám a respirátorům ano?
To samý s očkováním - je dobrovolné. Může si o tom myslet kdo chce, co chce, ale nikdo nemá právo vyčítat druhému, že neudělá něco, co je dobrovolné. Ten dotyčný se rozhodl, jak se rozhodl a má na takové rozhodnutí plné právo.
Nikdy jsem nikomu nevyčítal , že se nechce nechat očkovat. Pokud ale bude takových lidí více než nějaké definované procento, nesmí se divit, že budou potom všichni omezováni jiným způsobem.
A mimochodem - náš spor vznikl ohledně osobního omezování příkazem nosit roušku/respirátor, očkování jsi sem zatáhl až ty a až teď.
Mimochodem perlička k Izraeli - je tam proočkovanost asi 88% - a i přesto se tam najdou hlasy, že je to málo a že opatření nelze zrušit, protože....
Ta 88% proočkovanost v Izraeli je z jakého zdroje, prosím? Můžeš ho sem dát? Já takové informace nikde nenašel. Předem děkuji.

Odpovědět