Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
honza z Mo
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01.11.2012 20:18

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od honza z Mo » 21.10.2020 11:44

Mňo, pánové, dnes jsem se dočetl na netu 2 zajímavé informace:
1. pro milovníky roušek- je-li vir ve formě aerosolu, ,rouškou STEJNĚ prochází, tedy rouška je na 2 věci na NIC a na NIC- abych nebyl sprostej a nepoužíval třeba smajlíka s vystrčenou dolní polovinu zad.. Já už to tu píšu dlouhodbě. v témže článku je uvedeno, že tedy v tomto roční období , je-li jeden "nakažený" v tram, dostanou to všichni, co s ním jedou.
2. V polské Varšavě v jiném článku POSILUJÍ provoz tramvají a chtějí jejich třetinovou obsazenost cestujícími. Japa je to možné, že jsou polští soustruzi tak chytří? Já o tomtéž - posílení MHD tady píšu od KVÉTNA, kdy se začali děti vracet do škol a život do jakéhosi pochybného "normálu" a od zaří o tom píšu znovu. A stále je mi odpovídáno, že nejsou prachy. No, jak je totok možné , soustruzi, že v bratrském Polsku ty prachy na tu dopravu jsou a u nás nejsou. Že by Varšava byla plná tůůůristů?? Tomu jistě nikdo nevěří. To reaguji na stále opakované argumenty, že nejsou v Praze ( ti tůůůristi). A já na to furt opakuji, že VŠICHNI ti, kteří mají zapalcenou celoroční tramvajenku mají ŘÁDNĚ zaplaceno, leč STANDARTNÍCH služeb se jim jaxi nedostává. (jak (zřejmě BLBĚ) je financování nastaveno, mě nezajímá. To by asi měl být někdo veden k zodpovědnost,néé? Nebo, že by mě tu chtěl někdo přesvědčovat, že pražské tram a metro jezdí od září naplněno ani néé ze třetiny, no tak to snad né. Který pak soustruh a kdepak asi udělal chybu v té pražské emhádé??? Protože u nás se jde v přesně opááčném trendu. Místo přidat dopravu, tak ubereme, dyť přece von tím stejně nikdo nejezdí, že? Chápu, že vo půlnoci né, když plukovník , jehož utahování kohoutků STEJNĚ z důvodů viz výše NEZABÍRÁ, stejně všechno zavřel.... opravdu HNUS...
Články lze bez problémů dohledat.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od mart337 » 21.10.2020 11:27

Můj osobní současný názor je ten, že v současné době za současných poznatků, co jsou vesměs k dispozici, je ideální se relativně co nejvíc chránit - co nejvíc se izolovat a venku se pohybovat co nejméně, a v zásadě schytat co nejnižší dávku - tzn. v zásadě covid prodělat bez příznaků a větších následků a získat si snad nějakou imunitu. A doufat, že se to vesměs nerozjede moc.
Když se nebudu chránit dostatečně, schytám koňskou dávku a sekne to se mnou, ať už do špitálu, nebo i do ..... Možná je to scestná myšlenka.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 21.10.2020 11:14

Já bych tedy měl jeden dotaz na místní obhajce opatření. Ty co už skoro 2 měsíce fungují, neustale se zpřísnují a přesto počet pozitivních pořád roste.

A co tedy je podle nich řešení, každý rok na podzim všechny zavřít doma až do jara a to několik let než se najde vakcína, pokud se tedy najde ? Já třeba nejsem medvěd a nechci být půl roku zamčený doma...

Jinak demone ja číst umím, už chápu o co ti jde ale už jsem ti nejen ja vysvětloval že test PCR nepozná nakaženého od kdysi nakaženého, tedy zdravého, tak kde pak vzít ten počet nemocných ?

MPL
Uživatel
Příspěvky: 226
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 21.10.2020 10:30

Bobík: děkuji, už jsem to pochopil. Navrhuješ vytvořit komisi a diskutovat, diskutovat a diskutovat. Jinými slovy, navrhuješ nedělat nic, protože tebou navržené složení oněch komisí nemůže dojít k jednoznačnému závěru nikdy.
A mimochodem, nakonec píšeš, že rozhodnout mají politici. A když u nás politici rozhodli, tak se ti to nelíbí. Tomuhle pořád ještě nerozumím.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od mart337 » 21.10.2020 9:10

Vážení, vážení, vážení, do krve se tady hádáte. Jste idealisté, že se skupina lidí z různých oborů dohodne, jak by měla opatření ideálně vypadat. Co člověk to názor na určitou věc a když je těch věcí tolik a má se mezi nimi vybírat, co je důležitější, nikdy se nedohodnou.Je tady vždycky někdo kdo to na základě dostupných informací rozhodne.
Informovanost lidí, co to je? Problém je v tom, že sami odborníci na určitou věc se mezi sebou nejsou schopni pořádně dohodnout. Natož pak když do toho pak mluví ještě jiné obory.
Přidávám tady dnešní článek. Když si to tak přeberu - ideální by bylo chodit ve skafandru. A vy se hádáte o roušky. :twisted: :twisted: :twisted: #-o #-o #-o

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/expe ... .seznam.cz

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 21.10.2020 7:12

MPL píše:
20.10.2020 19:54
Bobík: hezká slohová práce, ale není k tématu. Neodpověděl jsi na položenou otázku, jak by sis představoval adekvátní opatření.
Když víš, že současná opatření jsou špatně, řekni nám, jak by to mělo být správně.
K tématu to je. Že, při vší úctě, odpověď nechápeš, za to já nemůžu. :D Tak teda to zkusím "po lopatě". Nejdřív je potřeba zjistit, v čem je problém. Teprve potom se dá mluvit o nějakých opatřeních. To znamená, že řešení spočívá v tom, že se sejdou odborníci z různých postižených oborů - tedy nejen virologové, nebo nejen doktoři, ale i třeba psychologové/psychiatři, ekonomové a podobně (zkrátka se svolá/jmenuje na jasném základě jakýsi covid krizový štáb), společně se třeba bouřlivě pohádají, to už je na nich a vydají jasný závěr, něco ve smyslu dohodli jsme se (všichni) že ze v současnosti známých dat (zdroj/metodika) jde/mohlo by jít o tohle a tohle, je to/mohl by být takový a makový problém a tedy navrhujeme tato a tato opatření, tyto a tyto varianty řešení. S tím, že bude vyjmenováno, jaká pozitiva i jaká rizika jednotlivé varianty nesou. Ty předloží politikům, protože nakonec to jsou politici, kdo vydávají rozhodnutí a hlavně nesou za ně odpovědnost a politici rozhodnou. Pochopitelně veškeré plány jsou veřejné, veřejně známé dopředu a veřejnosti je vysvětlováno, co může očekávat a proč to může očekávat, nakonec vždyť jde přece hlavně o ni a lidi mají právo vědět co přesně se na ně řítí. Samozřejmě průběžně se dále sbírají a vyhodnocují data, přičemž dopředu je jasné a veřejně známé na jakém základě a proč se sbírají, jak se vyhodnocují a co znamenají. Což je nejdůležitější z toho všeho, protože pokud mám chybná data, nebo je špatně vyhodnotím, nikdy na jejich základě nemůžu přijmout správná rozhodnutí.

Tohle všechno, hlavně ten neustálý dialog s veřejností, vysvětlování, ne strašení a jasné kroky pokládám za důležitý zejména kvůli důvěře. Lidi i nepopulární/omezující opatření spíše přijmou (a to i dobrovolně), pokud mají důvěru a pokud vidí smysl. Smysl opatření nemusí být jasný na první pohled, proto (podložené) vysvětlování a jasná rozhodnutí, ne chaos na poslední chvíli ve smyslu co mělo platit ve čtvrtek, platí už v úterý a co mělo platit ve středu se ruší s tím, že od soboty bude platit něco jiného. Co, to nikdo zatím neví, ale bojte se. Tohle důvěru v kompetentnost rozhodně nepřináší. Spíše naopak. A taky je potřeba nějakého "světla na konci tunelu", nějaké "jistoty". Pokud lidi nevidí konce, nevědí dne ani hodiny co bude, jak bude, na základě čeho bude a zároveň nevidí, že by se kolem nich reálně dělo něco katastrofálního, ochota k dodržování opatření rapidně klesá. Tím spíš, když se jim to světlo na konci tunelu nakonec sebere, navíc s nějakým pofidérním odůvodněním.

Současný "sběr dat" - tedy počet pozitivních je stejné věštění z křišťálové koule jako např. každoročně předkládaná nehodovost podle vozoven, ke které se ovšem jedním dechem dodává, že je vlastně málo vypovídající, protože hodně záleží na tom, jaká vozovna vypravuje které konkrétní linky (čili pokud jedna vozovna vypravuje většinu linek, celý den jezdících "v bordelu" a druhá "v klidu", už dopředu je jasné, která vozovna "vyhraje"). V tomhle případě jsou sice data "správná" (opravdu z vozovny X nabouralo Y tramvají), ale o tom, jak řídí řidiči z té které vozovny neříkají vlastně nic a v tomto směru je to číslo spíše k ničemu. Ale "máme číslo" a dá se s ním "strašit" (bububu, Vokovický jsou lemplové a moc bouraj, měli by se zamyslet... :D ).

Tak doufám, že už tě má odpověď dostatečně uspokojila. Ostatně neříkám nic nového, jenom neustále od začátku toho chaosu opakuju to samý. Už po několikatý a furt se někdo ptá, jak si to jako představuju. :D Pořád stejně - takhle. Už si připadám jak kolovrátek, očekávám odpověď ve smyslu ale vždyť ty data máš, jenom jim nevěříš. Tak (zase) napíšu jaký data, na jakým základě sebraný, jak vyhodnocený, co znamenají, jak jim můžu věřit, na základě čeho jim mám věřit? A očekávám (opět) něco ve smyslu tobě se furt něco nelíbí, tak napiš, jak by sis to jako představoval... :lol:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 21.10.2020 6:21

Petrpes píše:
20.10.2020 23:40
Demon má vždycky pravdu, viz. diskuse KT8
Další adept, viz diskuze KT8... :lol: :roll:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 20.10.2020 23:40

Demon má vždycky pravdu, viz. diskuse KT8 🤣🤪⁉️

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 20.10.2020 23:19

trainzjohny píše:
20.10.2020 21:35
A safra, právě jsem zjistil od doktora demona že asi brzo umřu, mám totiž žloutenky, neštovice, chřipku a bůh vi co ještě, protože všechny tyto viry v sobě mám. Ještě že opravuješ tramavaje a ne lidi.
V první řadě by ti docent Demon doporučil navštívit očního, případně logopeda, protože máš zjevně potíže s chápáním psaného a s komunikačními schopnostmi obecně.
Zkus se znovu zaměřit na to co jsem napsal v příspěvku na který reaguješ.

vpjvm
Uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 18.4.2010 1:12

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od vpjvm » 20.10.2020 22:47

Někteří se zde tváří, že za každým strašením stojí Bureš, ale já si spíše myslím, že stojí za tím, že se začalo se zaváděním účinných opatření pozdě. Jinak nemusí automaticky platit, že pozitivní = nemocný (některé testy mohou zachytit i přítomnost neživotaschopného viru), ale je zde vysoká korelace.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 20.10.2020 21:35

demon píše:
20.10.2020 20:29
trainzjohny píše:
20.10.2020 20:06
Zajímavý by byl počet nemocných, ale to se u této nemoci ze záhadného důvodu neudává a nezjišťuje, buď jsi pozitivní nebo ne...
Počet nemocných = počet nakažených. Máš v sobě virus a jsi jeho přenašeč ať už máš obtíže nebo ne. Analogicky pokud máš vysokou hladinu cukru, špatné jaterní testy, vysokou kyselinu močovou, přičemž ani jedno z toho nebolí a nemáš obtíže, přesto jsi nemocný a léčíš se, takže vaše operování rozdílem mezi nemocnými a nakaženými naprosto neobstojí.
A safra, právě jsem zjistil od doktora demona že asi brzo umřu, mám totiž žloutenky, neštovice, chřipku a bůh vi co ještě, protože všechny tyto viry v sobě mám. Ještě že opravuješ tramavaje a ne lidi.
A to že v sobě mám vir, ze mě nedělá přenašeče, navíc, znovu - PCR testuje i částečnou RNA coronaviru, tedy i mrtvý vir (například ten co imunitní systém už zabil). Proto je tolik pozitivních a proto to nemusí být nakažení a proto to nemusí být přenášeči.
Pokud mám vysokou hladinu cukru, nejsem cukrovkář, jen jsem třeba sežral velký kus dortu, on toho jsou doktoři, aby udělali testy vyšetřili pacienta a řekli diagnózu, ne že automat řekne hodně cukru = cukrovka, šup mu inzulín.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 20.10.2020 21:12

Hlavně zachovejme paniku...
Zdroj iBureš není dle Demon žádný hoax (-X

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/posl ... omaci_chtl

Tak jsem zvědav jak to tedy bude 11.11.
Prý 11. tisíc zaplněných lůžek ⁉️
11.11. si to povíme, zda se tady straší, nebo to bude pravda 😘

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 20.10.2020 20:29

trainzjohny píše:
20.10.2020 20:06
Zajímavý by byl počet nemocných, ale to se u této nemoci ze záhadného důvodu neudává a nezjišťuje, buď jsi pozitivní nebo ne...
Počet nemocných = počet nakažených. Máš v sobě virus a jsi jeho přenašeč ať už máš obtíže nebo ne. Analogicky pokud máš vysokou hladinu cukru, špatné jaterní testy, vysokou kyselinu močovou, přičemž ani jedno z toho nebolí a nemáš obtíže, přesto jsi nemocný a léčíš se, takže vaše operování rozdílem mezi nemocnými a nakaženými naprosto neobstojí.
trainzjohny píše:
20.10.2020 20:06
Takže z těchto tří nepřesných čísel se dá zcela nepřesně spočítat zahlcenost nemocnic...
Z těchto čísel se dá naprosto přesně spočítat zahlcenost nemocnic, protože všechna tato čísla spolu úzce souvisí, jak už se mnohokrát prokázalo.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 20.10.2020 20:06

demon píše:
20.10.2020 19:29
Mýtus 2 a rozdílné počítání nakažených - do statistik se všude započítávají pozitivně testovaní, tedy nakažení. To je to nejméně důležité číslo, ke kterému se z důvodu neznalosti zbytečně upínáte. Mnohem důležitější je reprodukční číslo. Dál se sledují hospitalizovaní - důležitější číslo než nakažení a nejdůležitější jsou těžké případy. Všechna 3 čísla spolu úzce souvisí a od jejich vývoje v čase jde velmi snadno vypočítat zahlcenost nemocnic. ...
Reprodukční číslo je jen vydělený přírůstek, tedy je "stejně zbytečné" jako pozitivně testovaní. Zajímavý by byl počet nemocných, ale to se u této nemoci ze záhadného důvodu neudává a nezjišťuje, buď jsi pozitivní nebo ne, asi poprvé v lékařské praxi se neřeší, zda je člověk nemocný a je třeba ho léčit, nebo ne. Souhlasím že hospitalizovaní je už mnohem zajímavější číslo, ale bohužel je i to značně nepřesné (jak je uváděno cca 40% lidí nemusí už být hospitalizováno). Takže z těchto tří nepřesných čísel se dá zcela nepřesně spočítat zahlcenost nemocnic, s rozptylem cca +- autobus% takže něco mezi věštěním z koule a kartářstvím. Než se začneš čertit že jsem zaslepený tak uvažuj .... Budu testovat jen lidi u kterých se projevují příznaky a pak bude počet pozitivně testovaných a reprodukční číslo někde "u země", když otestuji všechny, tak budu mít statisíce pozitivních, obří reprodukční číslo, ale reálná zahlcenost nemocnic bude úplně stejná. Takže vypočítávat zahlcení nemocnic z počtu pozitivních nejde, protože to číslo je víceméně úměrné (ale zase ne přímo) na počtu testů.
Navíc PCR test je pro tyto účely dost nevhodný, neboť zjišťuje jen přítomnost viru v těle, ale ne jeho množství a tak vůbec neukazuje zda je dotyčný nakažlivý, nemocný, jen to, zda jeho tělo někde v posledním cca měsíci "vidělo" ten vir. A proto také je čím dál více pozitivně testovaných, protože pomalu se s tím virem setkáme všichni a někdy tak do vánoc budeme u PCR testu pozitivní prakticky všichni.
Stejně jako u mnoha jiných nemocí nejde říct z jediného testu, zda je člověk nemocný a nakažlivý a tedy je třeba ho léčit, nebo izolovat. Ale přesto se to děje, naprostou většinu pozitivních doktor vůbec neviděl, a už jsou najednou i zdraví, opět bez toho aby je viděl doktor, nebo dokonce aby je někdo testoval (ono by totiž vyšli opět pozitivní) takhle se nediagnostikuje ani ve válce na polním letišti, takhle šmahem. Ono kdyby se podobným testem testovalo na jiné viry, tak má půlka populace chřipku, neštovice a žloutenku, protože naše těla už se s nima setkala, sice ve stopovém množství, ale i to se odhalí.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 226
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 20.10.2020 20:01

Petrpes píše:
20.10.2020 15:20
Jak jsem psal... :devilsmokin
Zásady hygieny, připravené zdravotnictví na úrovni.
Ad "Zásady hygieny": máš snad dojem, že ti, co nosí roušky nedodržují hygienu? A kdyby nebylo nařízeno nosit roušky, že by si lidé víc myli ruce? Nebo jak bylo toto doporučení myšleno?
Ad "připravené zdravotnictví": jak ti pomůže příprava, když do nemocnic dorazí několikrát víc lidí, než je tam lůžek? Jak ti pomůže "zdravotnictví na úrovni", když ti budou chybět místa na JIP?

Odpovědět