Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 04.9.2021 19:07

MPL píše:
04.9.2021 17:24
Ovšem pokud pod slova "že se bez ptaní podřizují" zahrnuješ všechny, kteří neřvou, neprotestují a veřejně ignorují vše, co se jim z jakéhokoli důvodu nelíbí, potom se nedivím, že máš všechny kolem sebe "za blbce".
Vlastně jo. Řešit "blbý" pravidla (jakýkoli) tím, že usoudím, že jsou blbý, hodím na ně bobek a víc se nestarám, považuju za stejně špatné, ne-li horší, jako se těm blbým pravidlům bez řečí podřídit. Chápu totiž, že ne každý pravidlo, který je na pohled "blbý", je blbý i ve skutečnosti. A právě proto by mělo být normální, aby vydavatel onoho pravidla, to pravidlo uměl odůvodnit, stejně jako by mělo být normální, ptát se po smyslu. A teprve poté, co to vydavatel nedokáže, lze ono pravidlo zařadit do kategorie "provázky krátké, zcela neupotřebitelné".

Jistě, spoustě lidí je nějaký kritický myšlení cizí, hlavně proto, protože to neumí, jelikož to po nich nikdy nikdo nechtěl a žádoucí býval (a bohužel dodnes mnohdy ještě je) spíše opak.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 04.9.2021 17:25

MPL píše:
04.9.2021 17:24
Bobik píše:
01.9.2021 17:28
To není o jistotě. Ani o pokoře. To je o předposranosti, servilitě a ochotě ohnout hřbet. Nevyčítám nikomu, že neví, ale vyčítám mnohým, že se neptají. A že se bez ptaní podřizují.
To se ale zásadně pleteš. Já se ptám, hledám a porovnávám. A zjišťují, že toho (lidstvo jako celek) víme o téhle nemoci pořád ještě zatraceně málo.
Ovšem pokud pod slova "že se bez ptaní podřizují" zahrnuješ všechny, kteří neřvou, neprotestují a veřejně neignorují vše, co se jim z jakéhokoli důvodu nelíbí, potom se nedivím, že máš všechny kolem sebe "za blbce". Pozor, ne každý, kdo o věci přemýšlí a vytváří si na ní vlastní názor ,musí dojít ke stejnému závěru jako ty.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 04.9.2021 17:24

Bobik píše:
01.9.2021 17:28
MPL píše:
31.8.2021 20:17
Tu vaši jistotu bych mnohdy chtěl mít. A protože ji nemám, jsem mnohem pokornější...
To není o jistotě. Ani o pokoře. To je o předposranosti, servilitě a ochotě ohnout hřbet. Nevyčítám nikomu, že neví, ale vyčítám mnohým, že se neptají. A že se bez ptaní podřizují.
To se ale zásadně pleteš. Já se ptám, hledám a porovnávám. A zjišťují, že toho (lidstvo jako celek) víme o téhle nemoci pořád ještě zatraceně málo.
Ovšem pokud pod slova "že se bez ptaní podřizují" zahrnuješ všechny, kteří neřvou, neprotestují a veřejně ignorují vše, co se jim z jakéhokoli důvodu nelíbí, potom se nedivím, že máš všechny kolem sebe "za blbce". Pozor, ne každý, kdo o věci přemýšlí a vytváří si na ní vlastní názor ,musí dojít ke stejnému závěru jako ty.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 02.9.2021 11:16

Tohle je taky dobrá komedie, tak hoplá očkovat, zdejší rouškaři ⚕

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... y-40370727

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 01.9.2021 17:28

MPL píše:
31.8.2021 20:17
Tu vaši jistotu bych mnohdy chtěl mít. A protože ji nemám, jsem mnohem pokornější...
To není o jistotě. Ani o pokoře. To je o předposranosti, servilitě a ochotě ohnout hřbet. Nevyčítám nikomu, že neví, ale vyčítám mnohým, že se neptají. A že se bez ptaní podřizují.

Abys rozuměl, jedinou "jistotu", kterou mám, je to, že vyhlašovatelé opatření nejsou schopni ta opatření odůvodnit.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 01.9.2021 16:36

Tady krásně vidíme, kam až ten koronaterorismus došel...
Jediné, co dělá opravdu dobře, je zlo mezi lidma ‼️

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/te ... c-40370775

Ale nebojte, vlády si další důvody k buzeraci lidí najdou...

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40370792

A tady jedna zpráva od koblih, čili zaručeně správná.
Přesto budeme děti, i další lidi, nadále buzerovat s testama a rouškama ⁉️

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zakl ... domaci_vlc

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od P_V » 01.9.2021 15:03

Generalizuješ. Oni tam doposud zaváděli lockdowny už kvůli několika málo případům v celém městě.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 01.9.2021 14:24

Další stát přišel na to, že lockdowny nic neřeší...

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... d=40370608

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 31.8.2021 20:17

Bobik píše:
31.8.2021 18:24
MPL píše:
31.8.2021 15:30
A kombinace "dostanu menší nálož" (protože šiřitel je očkovaný) a "začnu s nemocí bojovat mnohem dříve" (protože jsem očkovaný já) je cílem onoho přemlouvání "nechte se očkovat".
Tady vidím zásadní chybu už v myšlence, že jenom očkování nějak, alespoň částečně "ochrání" před nemocí a proto je potřeba, aby se naočkovalo co nejvíc lidí. Opravdu? Co především chrání proti nemoci? Nejsou to náhodou ony protilátky? A protilátky, jak známo, si každý organismus dokáže vyrobit sám, jen k tomu někdy potřebuje nějaký stimul, aby věděl jaké a proti čemu
Tady asi nejsme ve sporu. Problém ale nastane, jak kvantifikovat tu "správnou" úroveň protilátek.
Pokud projdeš očkováním, dostal's do těla přesně známé množství agens, které vyvolá reakci. Ta reakce bude u každého trochu jiná, ale primární popud je u všech stejný. Z toho se dá (alespoň v průměru) odvodit "průměrná" hladina protilátek po očkování.
Po prodělání nemoci ale nic takového neexistuje. Nemoc mohl abýt bouřlivá, mírná či dokonce bezpříznaková. A každý z těchto stavů mohl být podmíněn několika faktory - virová nálož (její ekvivalent je při očkování znám, tady ale nikoli), odolnost organismu, další choroby, negativní faktory, ...
Těch dalších faktorů je spousta a a jestli jsi nemoc prodělal a měla, mírný průběh, bylo to způsobeno tím, že ses s tím virem jen tak "letmo potkal", nebo tím, že máš vybudovanou skvělou imunitu a nemáš žáýdné další negativní faktory?
A pokud měla těžký průběh, je to proto, žes dostal virovou "nálož jak prase", nebo proto, že jsi "chcípáček", kterého porazí i malinkatá rýmička?
A já jsem přesvědčen, že úroveň vyburcované imunity je závislá především na tom prvním faktoru - jakou náloží ses nakazil. To ale nikdo u nemocných nemá ani tušení.

Očekávám argument, že úroveň protilátek přece umíme změřit. Ano, umíme změřit množství konkrétních protilátek, a to je to, co dělá podstatu imunity v okamžiku, kdy tělo s nemocí už bojuje. Ale co ty ostatní fktory jako paměťové buňky a další součásti naší přirozené imunity, jejichž "pohotovost" se nastavuje třeba právě tím s "kolika viry" (či jejich ekvivalentem) se organismus setkal? A které (ty součásti) jsou zodpovědné nejen za sílu reakce na virus, ale i na včasné "vyhlášení poplachu"? To bejsou protilátky, které umíme změřit, to je celý komplex dalších mechanismů, které možná ani odborníci pořádně neznají. Takže, aby bylo možno prohlásit o nějakém postupu, že je na xx-yy% úspěšný, je třeba provést velké množství testů - s očkovací látkou se studie provádějí již cca rok a jistě budou pokračovat. provádí někdo podobné stupdie s nemocnými, kteří prošli nemocnicí? Dovolí si někdo testovat nakažlivost viru na lidech, kteří to již jednou skoro nepřežili? Pochybuju.

Neznám detaily, nejsem imunolog ani epidemiolog, vím jen to, co si někde přečtu a co si ze zájmu zjistím v polo-odborných (a polo-populárních) statích. Nevím, jestli jsou moje názory správné, nevím, jestli je to přesně tak, jak popisuju, ale obávám se, že to neví nikdo. Naprosto ale nechápu kde ty (a podobně smýšlející jedinci) berete tu jistotu, že je všechno právě tak, jak si představujete a kde berete svou neochvějnou jistotu, že všechna platná opatření jsou naprosoto k ničemu (pokud odhlédnu od názoru, že slouží pouze a jen k "zotročení" společnosti vládnoucími špičkami).
Tu vaši jistotu bych mnohdy chtěl mít. A protože ji nemám, jsem mnohem pokornější k jednotlivým nařízením a doporučením, byť nepříjemným. pokud mi nařizují např. "nosit roušku v MHD", je to sice nepohodlí, ale tak minimální, že jej "pro dobrou věc" jsem ochoten akceptovat aniž bych se oháněl svými "právy" a "svobodami". Já si totiž vážím toho, že žijeme ve svobodné společnosti a nehodlám slovo "svoboda" devalvovat hysterickým pokřikem, když dojde nikoli k jejímu okleštění, ale k pouhopouhému omezení POHODLÍ jednotlivých lidí.

To je celé.

FiJi
Uživatel
Příspěvky: 33
Registrován: 29.11.2012 21:19

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od FiJi » 31.8.2021 19:57

Bobik píše:
31.8.2021 18:24
Jenže očkovat bezhlavě všechny, tedy i ty, kdo mají silnou imunitu, která si s nemocí poradí přirozenou cestou, je poněkud zbytečné. Když máš namakanou svalnatou postavu, taky nebudeš zobat steroidy.
Problém je v tom, že v případě Covidu-19 nikdo předem neví, jak bude dotyčný na setkání s virem reagovat. Jsou i případy, kdy někdo měl lehký první průběh a těžký druhý, takže to není jenom věc konkrétního člověka, ale záleží i na okolnostech. Bohužel to tedy není tak snadné, jako s těmi svaly, které jsou vidět na první pohled.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 31.8.2021 18:24

MPL píše:
31.8.2021 15:30
Jak vidíš, z jakékoli statistiky (a tím spíš ze statistiky nepřesné a neúplné) lze odvodit jakýkoli záměr, který se tomu kterému diskutérovi "hodí do krámu".
Ale na tom se naprosto shodneme. A to je třeba to, co mi už od začátku na tom celém vadí, že se statistika dělá podle toho, jak se to komu, tedy hlavně vládě, hodí.
MPL píše:
31.8.2021 15:30
A kombinace "dostanu menší nálož" (protože šiřitel je očkovaný) a "začnu s nemocí bojovat mnohem dříve" (protože jsem očkovaný já) je cílem onoho přemlouvání "nechte se očkovat".
Tady vidím zásadní chybu už v myšlence, že jenom očkování nějak, alespoň částečně "ochrání" před nemocí a proto je potřeba, aby se naočkovalo co nejvíc lidí. Opravdu? Co především chrání proti nemoci? Nejsou to náhodou ony protilátky? A protilátky, jak známo, si každý organismus dokáže vyrobit sám, jen k tomu někdy potřebuje nějaký stimul, aby věděl jaké a proti čemu. A ten stimul může získat buď přirozeně, tedy proděláním nemoci, nebo uměle, tedy očkováním. Jedinou a hlavní nevýhodou onoho přirozeného stimulu je jeho neřízenost a tedy riziko, že se s tím některé organismy nedokáží včas vyrovnat a nemoci podlehnou. Proto se vymyslelo očkování. Jenže očkovat bezhlavě všechny, tedy i ty, kdo mají silnou imunitu, která si s nemocí poradí přirozenou cestou, je poněkud zbytečné. Když máš namakanou svalnatou postavu, taky nebudeš zobat steroidy. Nebo když máš zahrádku, kde ti kytky rostou jak vzteklý, taky jí nebudeš hnojit. Hnojit budeš jen ten záhonek, kde je mizerná hlína a kytkám se nedaří. Protože kdybys hnojil bez rozdílu všechno, tak ti někde může hrozit, že tím zbytečným hnojem některým kytkám třeba i ublížíš. Jakkoli to riziko může být malé, tak tu je. No a přesně takhle je to i s tím očkováním. Třeba u dětí. Už jsou mraky studií o tom, jak děti si dokážou v pohodě poradit přirozenou cestou, jak je u nich riziko těžkého průběhu minimální, jak dochází hlavně k přenosu dospělý-dítě, ale obráceně prakticky nedochází, jenže my jsme řekli ne. Prostě očkování je svatý grál a hotovo a že má někdo bez očkování stejnou, nebo vyšší hladinu protilátek jako očkovaný nás nezajímá. Někteří doktoři si začínají hrát na bohy a to základní doktorské primum non nocere se nám kdesi ztratilo.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 31.8.2021 16:57

Petrpes píše:
31.8.2021 16:17
Ani v Izraeli tvrdé lockdowny a velká míra proočkovanosti nepomohla...
Soudíš z čeho? Z toho, že na začátku léta rozvolnili, co mohli, i když měli nízkou proočkovanost, a teď se diví, že jim neočkovaní roznášejí chorobu i mezi ty očkované?

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Petrpes » 31.8.2021 16:17

To by mě zajímalo, kolik měsíců, či let, nás budou takový koronašílenci terorizovat...
To už nemá obdoby a hlavně ani smysl.
Věřím že postupně se na koronaterorismus jednotlivé vlády vykašlou. A nebo půjdou lidi do ulic ‼️

Třeba Austrálie, to je naprosto šílený koronaterorismus. A kde mají největší nárůst, v už měsíc uzavřené Sydney 🙈

Ani v Izraeli tvrdé lockdowny a velká míra proočkovanosti nepomohla...

Nakonec bude nejlepší benevolentní Švédsko.
A Česko, kde lidi tradičně nic nedodržují ♡

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 31.8.2021 15:30

2Bobik: to je pořád dokulata to samé. Ty tvrdíš, že očkovaný musí nosit roušku a respirátor v MHD protože buď:
1) neumíme poznat, kdo je a kdo není očkovaný a z toho vyvozuješ, že je na nej pohlíženo jako na "imunního" (je to velký myšlenkový skok, ale prosím, je to tvůj názor) nebo
2) nám vláda lže, když tvrdí, že potřebujeme mít vyšší procento proočkovanosti, a z toho vyvozuješ, že je očkování k ničemu a není třeba k němu lidi přemlouvat (zatím jsem si nevšiml, že by někdo někoho nutil) - opět pro mne úsudek, kde nevifdím jasnou kauzalitu, ale opět: budiž, je to tvůj názor

Já to vidím tak, že i očkovaný musí nosit roušku / respirátor v MHD aby tím minimalizoval riziko přenosu nákazy. Nikdo nepopírá, že očkovaný se může nakazit (ani vláda ne), nikdo nepopírá, že očkovaný může nemoc šířit (ani vláda ne), ale průbeh případné nemoci je mnohem mírnější a virová nálož, se kterou dotyčný při nemoci bojuje je též menší. A z toho (aspoň dle mého názoru, tak jak mne profesoři logiky učili vyvozovat závěry z předaných faktů) vyplývá, že i případná virová nálož, kterou může exponovat své okolí, je mnohem menší, než u neočkovaného.

A kombinace "dostanu menší nálož" (protože šiřitel je očkovaný) a "začnu s nemocí bojovat mnohem dříve" (protože jsem očkovaný já) je cílem onoho přemlouvání "nechte se očkovat". Pak bude na pořadu dne možřnost odloužit ty roušky i v MHD. Do té doby ale 10 neočkovaných mezi 500 očkovanými dokáže stále ještě udělat pěknou "paseku". Předpokládejme, že někdo očkovaný se nakazil a je přenašečem. Bude-li jeho kontakt, kterého nakazí, neočkovaný, může tento sekundárně nakažený do propuknutí nemoci nakazit vysokou virovou náloží mnoho dalších (tedy terciálně nakažených) lidí (protože prvních 5 - 7 dní neví, že je nemocný a že je tudíž okolí nebezpečný.) a opět i očkovaných a to možná až takovou virovou náloží, že budou potřebovat lékařskou péči.

V té souvislosti by mne opravdu zajímalo, kolik očkovaných, kteří onemocněli, se nakazilo od jiných očkovaných (slabší virovou náloží) a kolik od neočkovaných (větší virovou náloží). Tato data nejsou k dispozici a pravděpodobně to nikdo ani netuší. Osobně se domnívám (a opakuji, je to moje domněnka, kterou nemám nijak statisticky podloženou), že se tito lidé nakazili od NEOČKOVANÝCH. A zatímco ty z faktu, že i očkovaní se mohou nakazit vyvozuješ jeho zbytečnost, já z ní vyvozuju závěr, že je to proto, že očkovaných je stále ještě příliš malé procento.
Jak vidíš, z jakékoli statistiky (a tím spíš ze statistiky nepřesné a neúplné) lze odvodit jakýkoli zxáměr, který se tomu kterému diskutérovi "hodí do krámu".

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 30.8.2021 21:09

Bobik píše:
30.8.2021 18:18
Navíc "trvale", na rozdíl od neočkovanýho jedince po prodělání nemoci, který se za imunního považuje jen dočasně a po uplynutí stanovené doby je na tom oficiálně tak, jako by se s covidem, nebo s očkováním, nikdy nesetkal.
Tohle tedy rozhodně není pravda. Jelikož je obvykle po očkování masivnější imunita, uznává se delší časové období po očkování, ale o tom že by byla nekonečná se zatím neuvažuje. Některé státy mají omezení na 270 dní (Chorvatsko) nebo 9 měsíců (Itálie), jiné třeba jako my, mají zatím platnost 1447 dní, než bude k dispozici dostatek dat k přesnějšímu vymezení.

Odpovědět