Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od Bobik » 25.8.2021 16:14

MPL píše:
23.8.2021 14:21
A tak jsem se ptal konkrétně tebe, kolik lidí by muselo zemřít, abys akceptoval omezení svého osobního pohodlí, já se neptal na "oficiání tabulky".
Odpovíš mi na takto položenou otázku?
Účelově zavádějící, podpásová, návodná otázka. A navíc blbá. Asi jako kdybych se zeptal já tebe, kolik lidí by muselo umřít na silnicích, abys akceptoval omezení svého pohodlí a byl pro zavedení povinné třicítky úplně všude. No schválně, kolik?

Navíc evidentně nechápeš, či odmítáš pochopit, nebo přijmout, jak to v demokracii funguje - funguje to tak, že ty mě sice můžeš omezit, ale nejdřív musíš jasně a nezpochybnitelně prokázat smysl a účel. Ty, protože presumpce nevinny. A pokud to neprokážeš, tak sice můžeš zkoušet nějaké citové vydíraní a podobný žvásty, ale máš smůlu. Čili slovy klasika - může se ti to nelíbit, můžeš proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tím můžeš dělat.

Vlastně ne, ještě po vzoru soudruhů Stalina, či Gottwalda, si tu demokracii můžeš upravit "po svém". Však ti mnozí tobě podobní, s podobně totalitním myšlením, zastánci názoru "je to pro vyšší dobro, tak by se měl použít bič a důtky", ještě rádi zatleskají.

To samý s očkováním - je dobrovolné. Může si o tom myslet kdo chce, co chce, ale nikdo nemá právo vyčítat druhému, že neudělá něco, co je dobrovolné. Ten dotyčný se rozhodl, jak se rozhodl a má na takové rozhodnutí plné právo.

Mimochodem perlička k Izraeli - je tam proočkovanost asi 88% - a i přesto se tam najdou hlasy, že je to málo a že opatření nelze zrušit, protože....

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 25.8.2021 13:39

demon píše:
24.8.2021 21:50
trainzjohny píše:
24.8.2021 19:26
blábláblá
Vzdávám to. Všichni jsou letadlo a snaží se ti ublížit, jen ty máš racionální analytické myšlení, které nikdo nechápe.
Jejich chyba. [-o<
To máš ty pocit, že jen ty víš pravdu. Ja nemám pocit, že se mi všichni snaží ublížit ale jasně jsem ti popsal příklad totálního nesmyslu který tu panoval, jestli na to nemáš protiargument, tak se říká pardon, mýlil jsem se (opět, jako třeba s tim testováním na COVID v MHD) a nemusíš se hned urážet, mýlit se je lidské.
MPL píše:
24.8.2021 21:24
trainzjohny píše:
24.8.2021 19:26
Jé, jeď tohle prosím vykládat do Izraele, jak je obrovská proočkovanost super, a jak COVID už skoro neznají a omezení nemají, ale nepočítal bych s moc velkým pochopením 8-[
Ty máš přesné údaje kolik nemocných v Izraeli bylo v okamžiku, kdy se nakazili (to je cca týden před tím než onemocněli) minimálně 14 dní po druhé dávce očkování? Pokud ano, sem s nimi. Já totiž tento údaj nikde nenašel. Nemocní sice jsou očkovaní, ale jak dlouho po druhé dávce se nakazili, jsem se nikde nedočetl.
Nemám, ale jsem alergický na kecy typu když se všichni očkují bude dobře, v Izraeli jsou naočkovaní silně a stejně už měsíc počet nových případů setrvale roste, tak to asi úplně očkování nepomáhá. A to už píchají i třetí očkovací dávku.
Mmch pro srovnání : na našich 10,5 miliónu byl byla maxima průměru cca 12000/den a cca 15000 denně, Izrael po velké očkovací kampani, s jeho 9,5 milióny obyvateli měl včera přes 12000 nových nakažených při průměru 7000 nových nakažených za den ... podle mě to tam budou brzy omezovat ještě víc než my tady, očkování, neočkování, takže asi zase tak úplně nepomáhá proti opatřením, protože i s očkováním se klidně nakazíš, ano méně nebezpečně, ale stejně to nepomůže k uvolnění, což tvrdíš ty.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2600
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od fricoolinek2 » 25.8.2021 9:51

Jaká je šance, že se mi podaří bez hadru svézt regínou v okolí Prahy? Jako problém bych tam viděl to, že to budem po každé zastávce "přistoupil někdo", tak nějaký vizuální kontakt s průvodčím tam bude pořád, takže to může být o tom, zda průvodčí bude rouškofilní ****** (doplň si dle fantazie).

Pokud to někoho zajímá, tak cca poslední 2 měsíce mi nesloužilo zdraví a kvůli tomu jsem musel třeba vynechat i řadu dopravdních akcí (konec T6A5, loučení s Karosami, průvod ke 130 letům tramvají), tak bych se chtěl aspoň jednou svézt v klidu vlakem na poněkud zbytné cestě údolím Sázavy. Takže prosím bez řečí o tom, jak je to povinné. Povinné je to na všech hromadných akcí 30+ a podívejte se do Varů a hlavně na jakýkoliv fotbalový zápas.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 24.8.2021 21:50

trainzjohny píše:
24.8.2021 19:26
blábláblá
Vzdávám to. Všichni jsou letadlo a snaží se ti ublížit, jen ty máš racionální analytické myšlení, které nikdo nechápe.
Jejich chyba. [-o<

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 24.8.2021 21:24

trainzjohny píše:
24.8.2021 19:26
Jé, jeď tohle prosím vykládat do Izraele, jak je obrovská proočkovanost super, a jak COVID už skoro neznají a omezení nemají, ale nepočítal bych s moc velkým pochopením 8-[
Ty máš přesné údaje kolik nemocných v Izraeli bylo v okamžiku, kdy se nakazili (to je cca týden před tím než onemocněli) minimálně 14 dní po druhé dávce očkování? Pokud ano, sem s nimi. Já totiž tento údaj nikde nenašel. Nemocní sice jsou očkovaní, ale jak dlouho po druhé dávce se nakazili, jsem se nikde nedočetl.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 24.8.2021 19:26

demon píše:
24.8.2021 18:09
Podle mě je výrazně bezpečnější nakoupit v poloprázdnym hypermarketu s ventilací než se mačkat v malý špeluňce, kde se za celej den nehne vzduch a co tam kdo ráno přinese, to tam celej den koluje.
To bylo podstatou zmiňovaných opatření a nikdo svéprávnej to nerozporuje. Od tebe už ovšem zjevně logický uvažování čekat nemůžeme, smysluplnej argument z tebe nevypad už pěkně dlouho a jen stále dokola recykluješ nesmysly tvýho guru Volnýho. To jsou konce... 8-[
Jenže tvoje obhajování má pár zásadních problému - omezení počtu lidí vstoupilo v platnost až v době kdy už malé krámky byly dávno zavřené, a všichni nakupovali v těch velkých a tedy hromadně. Omezení se týkalo podlahové plochy a ne systému větrání, spousta krámů nad 200m2 nemá pomalu ani ventilaci, jde často třeba o komunistické sámošky, kde je leda tak průvan. Naopak spousta malých krámů má ventilaci dobrou.
Krásná ukázka jak je bylo špatně je klasické velké nákupní centrum (která podle mě spíš měla být zavřená) ale nakoupit si boty v plném tescu apod. šlo, ale naproti v krámě s obuví to nešlo ?! V čem tam bylo větší riziko ?
Takže to sice nikdo nerozporuje, ale také nic takového nikdo neomezoval. Názory ala Volný máš spíš ty, já používám hlavu a selský rozum, ty cituješ nějaký předpis, který se už "miliónkrát" změnil, často i protichůdně a jedeš si tady svoje "všichni tady umřeme, když se nenaočkujeme a všechna opatření jsou dokonalá, jen je lidi nedodržujou."
KarlosK píše:
24.8.2021 19:00
Demon: myslíš, že když někdo nesouhlasí s určitými opatřeními, musí hned volit nějakou pologramotnou opici?
Jsem očkován a stále jsem omezován. A to mě vadí.
Buď jsi tupý rouskař a omezovač nebo jsi pro démona bl b, nic jiného nechápe, neuznává a všechno co by jen ohrozilo jeho vnímání je tupé, hloupé a odsouzení hodné, nemá cenu s nim argumentovat, bude si mlít svoje, bez uvažování, prostě všechno je super (i když se to v minulosti dělalo jinak tak to bylo super) a nic jiného neexistuje.
MPL píše:
24.8.2021 19:20
Takže, pokud jsi očkovaný a vadí ti, že jsi stále omezován, věz, že to je proto, že máme mezi sebou stále ještě příliš velké procento těch, kteří se očkovat nechtějí nechat. Zkus je přesvědčit, aby to udělali, a omezení budou moci být zrušena.
Co je na tom k nepochopení a co je na tom za "covid idiocii"?
Jé, jeď tohle prosím vykládat do Izraele, jak je obrovská proočkovanost super, a jak COVID už skoro neznají a omezení nemají, ale nepočítal bych s moc velkým pochopením 8-[

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 24.8.2021 19:23

KarlosK píše:
24.8.2021 19:00
myslíš, že když někdo nesouhlasí s určitými opatřeními, musí hned volit nějakou pologramotnou opici?
Jsem očkován a stále jsem omezován. A to mě vadí.
Jsem očkován a stále jsem omezován a chápu i kvůli komu jsem omezován a proč.
A nemyslím si, že ten kdo nesouhlasí s určitými opatřeními, musí hned volit nějakou pologramotnou opici, ale ten kdo dlouhodobě popírá veškerá prokázaná fakta, takovému označení jednoznačně nahrává.
S některými opatřeními taky nesouhlasim, ale vůbec to neznamená, že je nemusim dodržovat, i když se mi nelíbí. Placení daní se mi nelíbí zrovna tak, ale neznamená to, že je nebudu platit.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 24.8.2021 19:20

S někým, kdo veřejně vyznává filozofii "Co je mi sakra do ostatních? Ať si klidně pojdou." se asi nemá cenu bavit, na toho platí jediné: bič a důtky. Takže se zdá, že bude třeba vyžadovat dodržování stanovených opatření mnohem přísněji.

A teď věcně: již několikrát bylo řečeno (i v tomto vláknu), že očkování nebrání nakažení a v důsledku ani onemocnění, ale (chcete-li to "po lopatě") připraví organismus na virus, takže ten jej rozpozná dříve a začne s ním též i dříve bojovat. V důsledku to znamená, že nedochází (až na výjimečné případy) k těžkým průběhům onemocnění (bude-li mít v takovém případě vůbec nějaké příznaky) a pokud se dotyčný očkovaný nakazí, může sice virus šířit dále, ale v mnohem menší koncentraci (protože s ním začal bojovat mnohem dřív a nedovolil mu pořádně se namnožit) a je tudíž svému okolí MNOHEM MÉNĚ NEBEZPEČNÝ, než člověk neočkovaný, který v případě nakažení je schopen šířit mnohem větší virovou nálož.
A z toho plyne, že i očkovaný jedinec by měl dodržovat hygienická opatření, aby v případě nakažení šířil ještě méně virů (přes roušku/respirátor nepoprská tolik prostoru jako bez něj) a aby sám sebe chránil před nakažením - zvyšuje tím totiž pravděpodobnost, že nálož, kterou získá, bude tak malá, že připravené tělo se s ní vypořádá dříve než nemoc propukne.

A až bude naočkovaných naprostá většina populace, budeme moci ta opatření zrušit, protože nebude šance, že by někdo šířil velkou nálož virů. K tomu ale obávám se nedojde nikdy, protože stále ještě existují lidé, kteří tato jednoduchá fakta nechtějí pochopit, případně z jakýchkoli jiných důvodů nechtějí přispět ke kolektivní imunitě (třeba ze sobeckých důvodů nebo třeba proto, že uvěřili někomu "na fejsu", že by jim to mohlo ublížit).

Takže, pokud jsi očkovaný a vadí ti, že jsi stále omezován, věz, že to je proto, že máme mezi sebou stále ještě příliš velké procento těch, kteří se očkovat nechtějí nechat. Zkus je přesvědčit, aby to udělali, a omezení budou moci být zrušena.

Co je na tom k nepochopení a co je na tom za "covid idiocii"?

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od KarlosK » 24.8.2021 19:00

Demon: myslíš, že když někdo nesouhlasí s určitými opatřeními, musí hned volit nějakou pologramotnou opici?
Jsem očkován a stále jsem omezován. A to mě vadí.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 24.8.2021 18:09

trainzjohny píše:
24.8.2021 15:28
Ale podle tebe je lepší být v plném krámě kde se vystřídají stovky lidí za hodinu, než v krámku kde je pár lidí za den, démone, démone zamotaváš se v těch bludech víc a víc, prostě už si jednou přiznej, že ne vše se povedlo, nebudeš pak muset se sebe dělat (zase) blbce tvrzením, že je lepší jít do hypermarketu plným lidí, než do malého krámku, kde budete nejspíš ve dvou, třech lidech.
Podle mě je výrazně bezpečnější nakoupit v poloprázdnym hypermarketu s ventilací než se mačkat v malý špeluňce, kde se za celej den nehne vzduch a co tam kdo ráno přinese, to tam celej den koluje.
To bylo podstatou zmiňovaných opatření a nikdo svéprávnej to nerozporuje. Od tebe už ovšem zjevně logický uvažování čekat nemůžeme, smysluplnej argument z tebe nevypad už pěkně dlouho a jen stále dokola recykluješ nesmysly tvýho guru Volnýho. To jsou konce... 8-[

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 24.8.2021 15:28

demon píše:
23.8.2021 21:58
Celkem by mě zajímalo v které díře jsi strávil schovaný poslední rok a půl, že jsi schopný pokládat takhle stupidní otázky...
Vliv nucené ventilace nebo velikosti prostor na schopnost šíření viru ti ani po tak dlouhé době, kdy se to permanentně všude možně propírá, ti opravdu vůbec nic neříká ? Opravdu je takový problém otevřít Google a dovzdělat se ?
http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie ... C_HVAC.pdf
Celkem nevím, kde jsi zahrabaný ty, že meleš takový kraviny. Všichni snad ví, že čím méně kontaktů máš, tím méně pravděpodobně se nakazíš. Bez roušek, bez respirátorů bez jakékoliv další ochrany, nejlepší obrana je nulový styk, to nejde, ale jde eliminovat.
Ale podle tebe je lepší být v plném krámě kde se vystřídají stovky lidí za hodinu, než v krámku kde je pár lidí za den, démone, démone zamotaváš se v těch bludech víc a víc, prostě už si jednou přiznej, že ne vše se povedlo, nebudeš pak muset se sebe dělat (zase) blbce tvrzením, že je lepší jít do hypermarketu plným lidí, než do malého krámku, kde budete nejspíš ve dvou, třech lidech.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 23.8.2021 21:58

Celkem by mě zajímalo v které díře jsi strávil schovaný poslední rok a půl, že jsi schopný pokládat takhle stupidní otázky...
Vliv nucené ventilace nebo velikosti prostor na schopnost šíření viru ti ani po tak dlouhé době, kdy se to permanentně všude možně propírá, ti opravdu vůbec nic neříká ? Opravdu je takový problém otevřít Google a dovzdělat se ?
http://www.szu.cz/uploads/Epidemiologie ... C_HVAC.pdf

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od trainzjohny » 23.8.2021 19:59

demon píše:
23.8.2021 12:47
Covid skutečně zbořil zavedená pravidla a nedávná minulost nadevší pochybnost ukázala zavedená opatření jako správná, ať se to antikovidovým maniakům líbí nebo ne.
:lol: :lol: :lol: věřím tomu, že tomu věříš, ale zatím jediné co se podařilo dokázat, je že:
- je Babiš neschopný premiér
- že ta "správná" opatření dokonale rozvrátila světový řád a ekonomiku (následky poneseme ještě roky a bude to "jízda")
- že nikdo neví, co by se dělo, kdyby se ta opatření dělala rozumně a s citem a ne pocitově na základě pochybných dat a obecné nálady, protože to není jak zpětně vyzkoušet, nějaké modely a studie budou tak za 5-10 let nejdřív.


Jinak jak se podle tebe třeba dokázalo, že mít půl roku zavřené malé obuvnictví, zatímco se mohlo koupit body v supermarketu plným lidí bylo správné ?!
Ne, radši mi to neříkej, nečekám, že uznáš, že to byla kolosální blbost a zbytečnost.

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od MPL » 23.8.2021 14:21

Bobik píše:
23.8.2021 12:05
MPL píše:
20.8.2021 18:21
Já se ale neptal na počet NEMOCNÝCH. Já se ptal na počet MRTVÝCH !!!!
To ses sice ptal, ovšem na počty mrtvých nejsou žádný tabulky stanoveny. Jsou jen na počty nemocných. Takže ti na to odpověď nikdo ani dát nemůže, protože jednoduše není.
To jsi špatně pochopil moji otázku. celé to vzniklo z tvého názoru, že ani v době nástupu nemoci "čísla nebyla nijak zásadní", já si myslím, že dvojnásobek mrtvých "zásadní" je. A tak jsem se ptal konkrétně tebe, kolik lidí by muselo zemřít, abys akceptoval omezení svého osobního pohodlí, já se neptal na "oficiání tabulky".
Odpovíš mi na takto položenou otázku?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Roušky v MHD

Příspěvek od demon » 23.8.2021 12:47

Bobik píše:
23.8.2021 12:05
Takže procenta jdou dolů, ukazuje se, že o žádný novodobý mor vlastně nejde a z Covidu se stává běžná respirační nemoc. Čili odkud bereš jistotu o lišících se řádech? (já tam navíc vidím řád jen jeden) Že to bylo na přelomu 19/20, když ta nemoc byla nová a organismy jí neznaly (a tedy se teprve musely naučit bránit)?
Procenta jsou dolů, přesto to z původních až 8% kleslo jen na necelá 2% (a stále se bavíme o smrtnosti po zavedených masivních opatřeních prokazatelně snižujících šíření nákazy napříč populací), zatímco chřipka je co se smrtnosti týče dlouhodobě pod desetinou procenta (obvykle se udává 0,06%), tj. skutečně jde o dva řády.
Pokud jde o vyhlášení epidemie, Covid skutečně zbořil zavedená pravidla a nedávná minulost nadevší pochybnost ukázala zavedená opatření jako správná, ať se to antikovidovým maniakům líbí nebo ne.
1600 až 1800 nemocných na 100 000 obyvatel je hranice pro vyhlášení epidemie CHŘIPKY proto se logicky netýká Covidu, kvůli kterému byl z důvodu řádově vyšší nakažlivosti vyhlášen stav globální pandemie.

Odpovědět