Blouděnka - pomoc s vyplněním

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6700
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od demon » 28.2.2021 21:23

OKN81 píše:
28.2.2021 13:44
Kontrolu, že se ohlásím ráno ve výpravně nebo večer při zatažení nebo jako svačinář na střídacím bodě považuji za dostatečnou.
A situaci když máš nástup i odstup na trati pořešíš jak ?
Osobně mám knihu docházky, kde se zapisují příchody a odchody a byť je to dle mého zbytečná pruda (proč by nemohlo stačit, že mě někdo spatří na pracovišti), zákon to pravděpodobně vyžaduje. A pokud ne zákon, tak vnitropodnikový předpis, každopádně mě těch pár tahů tužkou žíly neutrhne...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od Petrpes » 28.2.2021 21:19

Nejlepší jsou různí Hanuliakové 🤪
Ale ze mě si také příklad neberte 🙈

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od Bobik » 28.2.2021 19:57

sajmon píše:
28.2.2021 18:27
V čem je prosím špatně, že dnes můžu po kurzu jezdit se vším?
V délce kurzu. To, že můžeš jezdit se vším, apriori špatně není, pokud máš dostatek času na to, se všechno naučit a vstřebat. Což nemáš. A pak taky v přístupu a nedostatku pokory některých lidí. Po kurzu nikdo nemá praxi, zkušenosti, ty se získají až za pár let ježdění, přesto se najdou jedinci, kteří se tváří jak mistři světa a ještě si myslí, že můžou poučovat ostatní o tom, co by se, jak by se. Ale jo, ať poučují - až o tom taky budou něco vědět.
Na druhou stranu dlužno dodat, že se vyskytují i jedinci typu "jezdí už asi sto let, ale ještě se to nenaučil". :D

sajmon
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 28.9.2019 18:59

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od sajmon » 28.2.2021 18:27

9001 píše:
28.2.2021 17:48
A ono u DP to asi nebude extra jiné... Viz když si dělal papíry čistě na T3 a pak rozšíření až někdy... A dnes? Po kurzu máš papíry na všechno.... Navíc je to už genereace, která měla volnou výchovu a dost věcí si prostě vybrečí...
Jéžiš, jsou tyhle zapšklé řeči opravdu potřeba? V čem je prosím špatně, že dnes můžu po kurzu jezdit se vším? Navíc (dobrá, teď to dočasně není pravda) při dnešním provozu plném střídaných přestávek a odstupů od vozu je nereálné, aby se k tomu ještě řešilo, jaké má který řidič na co papíry.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od 9001 » 28.2.2021 17:48

Petr: Já mám 11 let.. Upřímně je to dobou.... Všechno se zrychluje a lidi prostě jsou rychleji vyhořelí a hned "chytřejší"....

Vidím na to na sobě... Když jsme před 10 let řekl, že chci nahoru, tak jsem dostal kouř, že musím mít zkušenosti. Dnes? Neutečeš? Tak klidně po roce děláš seniorní pozici... Samozřejmě pak mluvit o kvalitě práce toho člověka je asi zbytečné :-( Rychlokvaška....

A ono u DP to asi nebude extra jiné... Viz když si dělal papíry čistě na T3 a pak rozšíření až někdy... A dnes? Po kurzu máš papíry na všechno.... Navíc je to už genereace, která měla volnou výchovu a dost věcí si prostě vybrečí....

No nic, jenom jsem si posteskl.

OKN81
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 28.10.2010 20:25
Bydliště: Praha - Čakovice

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od OKN81 » 28.2.2021 13:44

Mě by zajímalo co najdete dodatečně na štítku, kde nic nevyplním. Nic. Proto jsem jednoznačně pro to, aby se štítek psal pouze v případě, že se něco stane tj.: Výměna vozu, odklon, nález, nehoda, dopravní kontrola a podobně. Když nic, tak nepsat. Taky pamatuji doby kdy jsem psal na konečné každou pauzu, jak dlouho jsem tam byl, ale ta doba je dávno pryč. Kontrolu, že se ohlásím ráno ve výpravně nebo večer při zatažení nebo jako svačinář na střídacím bodě považuji za dostatečnou.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od mart337 » 28.2.2021 12:05

Podle mne je zásadní rozdíl v tom, že tramvaje a i autobusy jsou účastníky povrchové automobilové dopravy a tak podléhají trochu jiným předpisům než metro. Metro je izolované a v zásadě může asi fungovat na jiných právních předpisech - nevím jestli se mýlím.
Tramvaje jsou účastníky silniční dopravy a tak se musí přizpůsobit předpisům. V zásadě - jestli se nepletu by tramvaj neměla opustit vozovnu bez depem podepsaných vozových listů, kterými přepravce deklaruje (depo), že vyjíždějící vůz je technicky OK. V zásadě by se tam měly psát všechny závady, aby je depo následně opravilo a byla taky nějaká evidence těchto závad. Otazník je jak se závady zapisují a jak se taky následně řeší. Bohužel se občas člověk setkává i s těmi samými závadami i po několika dnech znovu, když na dotyčný vůz náhodou narazí.
Co se týká štítků, je to doklad pro Vás i zaměstnavatele, že jste odpracovali směnu, kde by měly být zaznamenány všechny důležité "události" během Vaší směny, nástupem do směny počínaje a odstoupením konče. Je to právní záznam o tom co se stalo během Vaší služby a Vy svým podpisem potvrzujete průběh služby i když se nic podle Vás nestalo. Když by se podle někoho něco stalo, bude se to pak případně porovnávat s Vaším štítkem a je to Vaše tvrzení s podpisem proti jinému tvrzení. Ve výsledku je to právní doklad o průběhu služby pro případný spor.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od Petr » 28.2.2021 11:59

trainzjohny píše:
28.2.2021 11:49
J8 vím že má historii, proto mi přijde vtipný argument, že štítek je archivován a proto ho DORIS nemůže nahradit, když ten se archivuje taky a nepochybně i zálohuje, což štítek ne...
Prostě ten papírový štítek je brán jako tebou podepsaný tvůj výkaz práce.... Prostě je to pořád ještě zdvojená kontrola chybovosti. Kolikrát se mi již stalo, že depo nezadalo výměnu vlaku a jen díky tomu, že to měl řidič ve výkazu se to v systému opravilo... Zkrátka, tohle je vážně na dlouhé povídání. Sám nejsem přiznivce neustálého papírování, zároveň prostě věci, které díky papíru zachráníš. A to dnešní řidič vyplňuje 10% toho, co já, když jsem začínal. Proto mně hrozně baví názory lidí, který o týhle práci ví kulový (nemyslím teď tebe), ale děkají ramena, jak jsme tady všichni tupí, protože oni by to zvládli během pár minut dělat jinat a lépe. Ale co se vlastně divím, tohle je totiž dnešní dobou. Po 25 letech u podniku na mně noví zaměstnanci nekoukají na někoho, kdo by jim třeba mohl k jejich práci něco podstatného říct, ale jako na dinosaura, kterej se tady zapomenul a nemá tady co dělat.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od trainzjohny » 28.2.2021 11:49

Já vím že má historii, proto mi přijde vtipný argument, že štítek je archivován a proto ho DORIS nemůže nahradit, když ten se archivuje taky a nepochybně i zálohuje, což štítek ne...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od Petr » 28.2.2021 11:43

trainzjohny píše:
27.2.2021 10:27
Jojo, velká škoda, že DORIS neumí historii a nedá se to tedy klidně dohledat i v něm ... Podle mě štítek je dávno přežitý a měl být nahrazen, ale to se nikdy nedělalo a u DPP panuje láska k papíru, místo něčeho digitálního, takže ještě pár desítek let budeme ničit lesy a archivovat tuny papíru.

Nebo že by i data z DORISu se archivovala a dala tedy klidně kdykoliv dohledat :^o .
Doris samozřejmě umí historii

vs-metrak
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02.5.2010 8:25

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od vs-metrak » 28.2.2021 8:13

Bobik píše:
27.2.2021 21:08
Co bych u vozový knihy spíš uvítal je to, aby měla nějakou zpětnou vazbu...
Presne tak je to na metru diky Knize oprav. Zaroven bez opravy a odepsani zavady sv. nesmi vyjet z depa, byt by to byla nesvitici zarovka v kabine. Taky se tim eliminuje presne to co rikas, opakovani stejnych zavad. Zaroven kdyz ma fira havarijku, muze kouknout do Knihy oprav a hned vi co se s vlakem delo pred tim.

vs-metrak
Uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 02.5.2010 8:25

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od vs-metrak » 28.2.2021 8:07

von Špilberk píše:
27.2.2021 15:18
vs-metrak píše:
27.2.2021 10:56
Nechápu, jak se na metru vůbec můžeme obejít bez takových věcí, jako je štítek a vozová kniha... :roll:
Absenci štítku ještě pochopím, ale kdybych byl bez vozové knihy, kam bych zaznamenával závady a problémy s vozem :?:
Samozrejme mame Knihu oprav, ale tam se zaznamenavaji pouze skutecne zavady, kde je zaroven i nasledne napsan zpusob opravy a vsichni to vidi. Neni zde ale donekonecna vypysovani vozove knihy, i kdyz je sv. bez zavady.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od 9001 » 28.2.2021 1:18

Bobik: Tak když tam píšete blbosti :D Tak co čekáte :D aneb komunikace mezi piloty a mechaniky. Zvlášt, když depo ví, že to podezření je správné :D

https://fungate.cz/komunikace-mezi-pilo ... mechaniky/

P.S. jedná se o legraci!

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od kruťák » 27.2.2021 22:16

Bobik píše:
27.2.2021 10:22
Jinak slyšel jsem i vysvětlení, že štítek se "nerozbije" a tudíž je to jakási záloha, kdyby klekly počítače/zmizela data, aj., neboť je nějakou dobu (několik let) archivován. A že se už několikrát stalo, že se v tom archlívu hrabalo a štítky hledaly (třeba jako důkaz k soudu).
Pro mě za mě si výpravčí celý ten počítačový seznam odklonů může i vytisknout a zaarchivovat stejně jako ty ručně vypisované opruzující blouděnky.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od kruťák » 27.2.2021 22:05

Petr píše:
26.2.2021 19:26
Samozřejmě to Doris umí. Jen si musíš rozkliknout konkrétní spoj. Výpravčí má opradu docela dost práce. Představa, že celý večer nedělá nic jiného, než hledá, jestli nějaké pořadí (například v Motole cca 80 vlaků denně) během dne nejelo někam jinam je úplně zcestná.
Pokud to Doris umí jen takhle, tak je to chyba. Nebo je spíš chyba, že za těch 20 let od něj nikdo nepožadoval funkci "Vypiš pro danou vozovnu všechny dnes ujeté trasy vlaků mimo plánované JŘ". Vubec nikdo tady neříká, že by výpravčí měl procházet a hledat. Tohle přece musí umět normální dispečerský systém jako běžnou funkci. To je tak primitivní databázová záležitost, kterou schopný programátor napíše do hodiny.

Odpovědět