Blouděnka - pomoc s vyplněním

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

OKN81
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 28.10.2010 20:25
Bydliště: Praha - Čakovice

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od OKN81 » 26.2.2021 13:28

Mě by úplně stačilo, kdyby v roce 2021 jsme už nemuseli psát žádné štítky, pokud nebudeš mít změnu trasy, to by mi úplně stačilo... Stále se divím že to je problém. 8-[

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3165
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od kruťák » 26.2.2021 12:22

Stejně je fascinující, že v roce 2021, kdy už i každý prachobyčejný cestující má přehled, kde tramvaj zrovna je, ale Doris stále neumí tak jednoduchou funkci jako vypsání průjezdů čidlama mimo stálou trasu :lol:

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od Petr » 26.2.2021 9:11

Petrpes píše:
25.2.2021 19:36
Vyplňuju to naprosto jednoduše, jeden dvouřádek neujeto a pod tím ujeto navíc...
Pokud je to 2 kola, napíše se 2x.

Ty časy asi nejsou vůbec podstané, ale v zásadě stačí čas dle JŘ v řádku neujeto.

A kolikrát jsem na to úplně zapomněl, i celý štítek občas zapomenu. Ono je to dnes víceméně zbytečné psát, vše mají v PC 🤪
Co se týče blouděnky, opravdu, pokud ji nevyplníš, výpravčí nemá křišťálovou kouli a nekouká do Dorisu (na to není čas), že si jel jinak. Pokud je větší MU, samozřejmě obecný přehled, že se něco stalo má, ale dohledávatz v Dorisu, že jelo jedno pořadí nějak jinak, to fakt nejde. Pak jsou akorát kecy od depa, že výrazně nesouhlasí KM...
Časy jsou velmi podstatné, protože KM fungují podle času a pokud upravuješ trasu, potřebuješ se chytit, které kolo se to stalo.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od Petrpes » 25.2.2021 19:36

Vyplňuju to naprosto jednoduše, jeden dvouřádek neujeto a pod tím ujeto navíc...
Pokud je to 2 kola, napíše se 2x.

Ty časy asi nejsou vůbec podstané, ale v zásadě stačí čas dle JŘ v řádku neujeto.

A kolikrát jsem na to úplně zapomněl, i celý štítek občas zapomenu. Ono je to dnes víceméně zbytečné psát, vše mají v PC 🤪

dreamerCZ
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 17.2.2015 9:05

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od dreamerCZ » 25.2.2021 18:04

Díky kluci. Nějak jsme to sesmolili. Ale moudrej z toho stejně nejsem. Tak snad časem ;)

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od mart337 » 24.2.2021 23:16

Opravdu se poraď s výpravčím. Nikdo Tě neukousne.
Jinak bych to napsal asi spíš, pravidelně podle JŘ časy po Invalidovnu. Pak s lidmi mimo trasu Invalidovna - Palmovka Sokolovská. Bez lidí Palmovka - Sokolovské - Palmovka - Na Žertvách - Palmovka - Zenklova. A nakonec pravidelně Palmovka - Zenklova - Invalidovna atd.
Jestli jsem to dobře pochopil. Čili ve výsledku - NEJETO - Invalidovna - Kobylisy - Březiněveská - Palmovka - Zenklova a JETO MIMO s lidmi a bez lidí viz výše.

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od Ústečák » 24.2.2021 19:53

Vůbec se toho neboj. 8-) Jde o informaci pro výpravčího - ten potřebuje vědět, kdy se to stalo a kudy přesně se jelo (a kudy se nejelo). Obecně platí, že je třeba trasu vždy vypsat tak, aby byla zřejmá, počáteční stanicí odklonu je poslední na standardní trase, pak nezaměnitelný popis jízdy mimo pravidelnou trasu a na konec první zastávku na pravidelné trase, kde ses napojil.

Může to zpočátku vypadat složitě, ale zvykneš si. A případně vypomůže výpravčí. Většina bez problémů a pár jedinců třeba s kyselým :? , ale co se tím trápit.

Čili takto:
20210224_194708 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

dreamerCZ
Uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 17.2.2015 9:05

Blouděnka - pomoc s vyplněním

Příspěvek od dreamerCZ » 24.2.2021 19:24

Ahoj lidi. Nenašla by se tu nějaká dobrá duše, co má blouděnky v malíku, ochotná pomoc? Já mám dneska svojí první od kurzu a za toho půl roku se mi to prostě vykouřilo z palice. Resp. nejde o "bloudění", jen zkrácení trasy a otočení zpět do času.
Dneska v 9:02 zastavení na Václaváku za rozbitým kátéčkem. Do pohybu jsme se dali cca v půl desátý. Někde kolem Florence to chtělo odjezd z konečný za jednu minutu :D Pochopitelně, podle předpokladu, po dohodě s KGX, jsem dovez lidi na horní Palmovku cca 9:45, tam je vysadil, po prázdnu to objel a v 9:49 +- se napojil na JŘ směrem na Braník. A já za boha nevím jak to mám napsat :x

V nejetým úseku dle JŘ, předpokládám, by asi mělo být Palmovka (Zenklova) - Kobylisy - Březiněveská - Divadlo pod Palmovkou?
V jetým s lidma dle JŘ stačí Invalidovna - Palmovka (Sokolovská)?
Jetej bez lidí Palmovka (Sokolovská) - Palmovka (Žertvy) - Palmovka (Zenklova)?
Jaký kam napsat časy, když od 9:02 do těch cca 9:28 jsem stál na Václaváku?

Já fakt nevím ať do toho čumím jak čumím :cry:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět