Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od OMH » 14.8.2011 15:42

Štěpán píše:A kolik je teď aktuální limit v počtu mrtvejch, než se takováhle prolézačka začne někde stavět? :roll:
Když se podívám na Barr., asi stačí jeden nezodpovědný chodec...

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Štěpán » 14.8.2011 15:31

A kolik je teď aktuální limit v počtu mrtvejch, než se takováhle prolézačka začne někde stavět? :roll:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od trainzjohny » 14.8.2011 13:09

MM-Mikulovsky píše:Mo nevím teď kam - projížděl jsem kolem Slánské a připadá mí, že se tam dělá šikana pro chodce. Takže naštěstí SSZ nebude?
Se SSZ spekuloval jen Brejšín, naštěstí bude jen prolézačka typu Kavalírka.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.8.2011 22:10

Mo nevím teď kam - projížděl jsem kolem Slánské a připadá mí, že se tam dělá šikana pro chodce. Takže naštěstí SSZ nebude?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.8.2011 12:43

To je ten Kocourkov až bo..(binec) v tomto státě - není to přec tak dlouho (max. co jsem v Praze), kdy na nějaké železniční trati byl zastaven provoz pro špatný tehnický stav výhybky na vlečku. Problém byl, že dle nějakého zákona výhybky napojující vlečky byly jejich součástí a tedy majetkem soukromých vlastníků vleček. Ten té konkrétní výhybky snad byl v konkurzu či co a nemohl investovat do její opravy. Muselo se to logicky vyřešit změnou zákona, jenž všechny takové výhybky převáděl do majetku vlastníka "hlavní" tratě = státu a jeho SŽDC!
Probíraná situace soukromých semaforů na veřejných silnicích, dle mne má mnoho společných znaků a asi řešením tedy bude jedině zákonné nařízení!
Žel logika nestačí - musí se sepsat lejstro i na obyčejný pšouk.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od kruťák » 13.8.2011 11:44

9001 píše:kdo má dost peněz, tak se může složit na SSZ a prostě si ji tam postavit.
Ano. A když nikdo neřekne nic proti, tak mít trvale zelenou směrem do krámu. Zajímavý článek na toto téma: http://kverulant.org/semafor%20lidl.html

chemik: Neboj, já jim odpvěděl stejným stylem, problém je v tom, že už to SSZ mezitím opravili. Základní podstata je, že úředníci píšou o tom jak to funguje teď (opravené) a nikde není důkaz o tom, jak to fungovalo v těch prvních dnech, o kterých píšu já. Promluvit bych si s nima šel, kdybych měl v ruce video (třeba to jak jsem dostal zelenou vlevo ze Švehlovky k Penny a zároveň kolem prolítla tramvaj a měla čočky na volno) kteréžto ale v ruce nemám.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od chemik » 13.8.2011 11:42

Bobik píše:Protože problematika světelné signalizace je relativně složitá a komplikovaná záležitost, kterou není jednoduché jednoznačně popsat, v případě dalších nejasností Vás musím požádat o návštěvu na našem úřadě.
Tak tohle mě dostalo. :D Neumí to popsat, tak máš přijít k nim. Zřejmě ti to nakreslí, nebo zazpívá. :lol:
Spíš si myslím že to je akorát slušnou formou vyjádřen vzkaz ve smyslu "neotravuj" a dotyčný doufá že nikam chodit nebudeš. 8-)
A to bych si tam s nim šel klidně pohovořit! Nesnášim, když se ti úředníčci snažej udělat z člověka úplného blbce s tim, že dané problematice nemůže rozumět... Já si taky asi nechám postavit semafor před barákem, když tu ta možnost je...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od trainzjohny » 13.8.2011 10:41

9001 píše:Ale tohle mě celkem dostává, takže někdo kdo má dost peněz, tak se může složit na SSZ a prostě si ji tam postavit. Co vlastně v tomhle městě z městského ještě patří městu?
Peníze za to všechno co už mu nepatří #-o a ty peníze se vhodně zašmelí do kapes jistých lidí.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od 9001 » 13.8.2011 10:35

Ale tohle mě celkem dostává, takže někdo kdo má dost peněz, tak se může složit na SSZ a prostě si ji tam postavit. Co vlastně v tomhle městě z městského ještě patří městu?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Bobik » 13.8.2011 7:54

Protože problematika světelné signalizace je relativně složitá a komplikovaná záležitost, kterou není jednoduché jednoznačně popsat, v případě dalších nejasností Vás musím požádat o návštěvu na našem úřadě.
Tak tohle mě dostalo. :D Neumí to popsat, tak máš přijít k nim. Zřejmě ti to nakreslí, nebo zazpívá. :lol:
Spíš si myslím že to je akorát slušnou formou vyjádřen vzkaz ve smyslu "neotravuj" a dotyčný doufá že nikam chodit nebudeš. 8-)

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od kruťák » 12.8.2011 20:28

Tak těsně před uplynutím 30denní lhůty na vyřízení mi bylo odpovězeno ohledně SSZ u Penny na Zahraďáku.
Vážený pane ....,
na základě pověření Ing. Heroudka mi dovolte reagovat na Váš podnět.

Na úvod musím zkonstatovat, že světelný semafor na ulici Švehlova u supermarketu Penny není v majetku ani ve správě hl. města Prahy, ale investora supermarketu, což je společnost Magellan Epsilon.
Vaši domněnku, že nejsou detekovány tramvaje, nemohu potvrdit, protože tramvajová detekce na tomto semaforu je a funguje. Problém je však jinde a to v tom, že tramvaje zde nyní jezdí sníženou rychlostí nez obvykle. To znamená, že jízdní doby v detekovaném úseku jsou reálně jiné než doby projektované dle standardních rychlostí a proto může pozorovatel neznalý této skutečnosti mylně vyvodit takovýto závěr.
Dále konstatuji, že jsme z pozice silničního správního úřadu vstoupili do jednání s investorem a výsledkem je, že investor zajistí příslušnou úpravu semaforu v rámci jeho zkušebního provozu s příslibem, že k této změně dojde během příštího týdne.
Pane ....., nemohu souhlasit s Vaším dalším názorem a to, že se signál "volno" poskytuje současně více směrům, které jsou kolizní s jízdou tramvají, konkrétně levému odbočení ze Švehlovy ulice. Obě levá odbočení jsou řízena směrovými signály, které jsou vždy řešeny jako kolizní s jízdou tramvají. Protože se domnívám, že i zde se negativně projevuje problém s nestandardní rychlostí tramvají (viz. výše), a nepovažuji za nutné se o tom více rozepisovat.
Protože problematika světelné signalizace je relativně složitá a komplikovaná záležitost, kterou není jednoduché jednoznačně popsat, v případě dalších nejasností Vás musím požádat o návštěvu na našem úřadě.
Děkuji za podnět a přeji hezký den, Pavel Dražek - DOP MHMP
Už jsem odpověděl, že (přestože si stojím za tím, co jsem viděl na vlastní oči) hned týden po odeslání mé stížnosti došlo, ať už na popud kohokoliv, k vypnutí a následné nápravě situace.
Neodpustil jsem si také
vyjádřit svou občanskou nespokojenost s tím, že investor bude po mnoho let profitovat na pozemku, k němuž je kvůli přístupu bezpečnější (neřku-li nutné) omezit provoz signalizačním zařízením, a není schopen zařídit, aby bylo plně funkční. Toto ovšem bylo mezi tím napraveno, a tak má stížnost již po týdnu přirozeně pozbývala významu.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Bobik » 26.7.2011 20:23

Pravdu máte oba. Mj ale se v jenom musim 9001 zastat, neboť mi přijde, že nesrovnává řidiče MHD a IAD, jen konstatuje že % blbů je všude stejný. A protože IAD je víc, logicky je víc i těch troubů. 8-)
Samozřejmě že co do možností odvracení nehod je na tom nesrovnatelně lépe.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od chemik » 26.7.2011 19:40

ale ty jako aktivni ridic IAD nemas za sebou 100 lidi, ty jako aktivni ridic IAD mas 100x lepsi manevrovaci schopnosti, kratsi brzdnou drahu. Nesnaz se prosim srovnavat ridice IAD a MHD

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od 9001 » 26.7.2011 19:22

MOp píše:Nasel jsem 3 puntiky ze 4, to ti musi stacit!
9.2.2008 sobota 17:00 srážka s vozidlem zaparkovaným, odstaveným nesprávné otáčení nebo couvání
25.10.2008 sobota 13:05 srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem řidič se plně nevěnoval řízení vozidla
28.12.2008 neděle 16:00 srážka s jedoucím nekolejovým vozidlem při zařazování do proudu jedoucích vozidel ze stanice, místa zastavení nebo stání
=D>
Děkuji. Takže kvůli pár plechům budeme překopávat celou oblast. Gratuluji.

Jinak MM. To co jsi napsal, se nedivím, že OHM takhle reagoval. Nejste svatí jak tady z vás děláš. Jak jsme se shodli s Bobíkem, tak se bere co přijde a podle toho to taky vypadá.
Já jako aktivní řidič IAD taky zabráním x nehodám a nemusím si tady hrát na svatého. Prostě poměr debilů je ve stejém poměru k počtu vozidel

Tramvají je kolik cca 500? Aut je několikanásobně více...

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od chemik » 26.7.2011 17:14

OMH píše:
Láďa píše:Omlouvám se, nevěděl jsem, že právo diskutovat tu má jen vybraná skupina lidí.
OK, někdo nechápe, takže důsledněji.
A co to je za diskuzi, napsat: "Dovolím si nesouhlasit" ?
To když tu napíše každej jen "souhlasit/nesouhlasit", tak jsme obrazně u toho Facebook "Libí se mi/Nelíbí". Diskuze by měla mít nějaké argumenty. Názor "Dovolím si nesouhlasit" mě fakt nezajímá, protože má nulou hodnotu.
Takže tím bylo řečeno, že by to chtělo názor rozvést a zdůvodnit.
Pokud jsem i teď moc stručný na Vás, můžu se rozepsat ještě více a vysvětlit extra.
Dovolím si nesouhlasit... :D :D :D
Pane OMH, buďte taktní a přesuňte se do "provoz fóru" (-X =D> =D> (-X [-o< :devilsmokin

Odpovědět